Első Magyar Flipperklub Fórum

A Flipperekről általában => Satöbbi => Topic started by: fodcsab on 2013. október 29. - 20:06:31

Title: Flipper szoba megvilágítása
Post by: fodcsab on 2013. október 29. - 20:06:31
Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni , mégpedig egy flipperekkel teli helyiséget mivel lehetne szépen megvilágítani a mennyezetről hogy az nem tükröződjön a gép üvegén?
Akinek esetleg van már benne jártassága megoszthatná a tapasztalatait  :)
Köszi
Title: Re: Flipper szoba megvilágítása
Post by: Goodfella on 2013. október 29. - 20:14:04
A plafonon, az éleknél vezess végig ledszalagot.
Nálam is ledes megvilágítás van, mondjuk nekem nem a plafonon van, hanem a földön, végighúzva 3 fal mellett.
Egyrész szerintem így jobban néz ki, másrészt pedig garantáltan nem tükröződik vissza a fény az üvegeken.
Neten sok helyen kapsz RGB LED szalagot, távirányítóval. A színt és az effektet kedved szerint váltogathatod. Bár itt SOKOL a nagy LEDguru, sztem nála is lehet iesmi.  :mosoly:
Title: Re: Flipper szoba megvilágítása
Post by: HEAD on 2013. október 30. - 13:35:47
Sokan használnak a flipperek alá berakható design világítást , de tapasztalatom szerint ezek nem adnak elég fényt. Mindenképpen valamilyen szórt vagy visszaverődő fényt érdemes használni. Nekem a helység kialakítása miatt egy vékony perem húzódik végig derékmagasságban a flipperhelységben. Én oda egy ledszalaghoz hasonló , de régebbi műanyag csőbe vezetett - nagyon pici égőket tartalmazó  - fényfüzért használok. 
Title: Re: Flipper szoba megvilágítása
Post by: fodcsab on 2013. október 30. - 13:44:49
köszönöm.