Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 27. - 04:08:12

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Stern vs. Williams / Bally az en velemenyem « előző következő »
Oldalak: [1] 2 3 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Stern vs. Williams / Bally az en velemenyem  (Megtekintve 66909 alkalommal)
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Dátum: 2006. június 02. - 22:29:08 »

Ebben a rovatban eleg rendesen szidva vannak a Stern flipperek, amit En nem igazan helyeslek!

Igaz En csak 5 Stern geppel jatszottam idaig, de hasonlo aranyban tetszettek, mint regen a Williams / Bally-k!
Szerintem a Stern flipperek nagyon is hasonlitanak a regi gepekre es ha letakarnank a logokat vagy eppen kicserelnenk a logot egy Williams / Bally-ra nem biztos, hogy akkor annyira szidnatok öket!

En azon a velemenyen vagyok, hogy amit mi regen megszoktunk es szerettünk, azt sirjuk tudat alatt vissza, mivel akkoriban minden szep es jo volt stb! Azt viszont elfelejtjük, hogy minden es mindenki valtozik!
A zeneben is altalaban azt szeretjük a legjobban amit fiatalon hallgattunk es szidjuk a mai kommerszet......pedig a pl. 80as evek zeneje, akkoriban az se volt mas mint a mai!

En kb. 1996 es 2004 között lenyegeben nem flippereztem es most, hogy elmentem Budapestre jatszani lattam 90es evek közepi flippereket amik nekem nem igazan tetszettek! Egyedül a Medieval Madness tetszett a 6 gep közül!

A Stern-böl nekem a legjobban a LOTR tetszik, de az Elvis es a T3 se rossz!
Egy ismerösöm ajanlotta a Simpsons-t, de sajnos nincs a közelemben.......pedig felkeltette nagyon az erdeklödesemet ra, miutan mondta hogy az egyik modban megfordul a karok müködese! Azaz ha a balt nyomod a jobb müködik es forditva, mindez multiballal!
Eleg latvanyos es humoros lehet ez!
Naplózva
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2006. június 11. - 14:38:14 »

Hát ha én 8 évig nem flippereztem volna és éppen 96 és 04 között(na ez két módon lett volna lehetséges 1.-kóma 2. valaki más csínytevése miatt lelockolnak ugyanis teljességgel ártatlan vagyok)akkor inkább a követekező flippereket hajtanám: Scared Stiff,Medieval Madness,Cactus Canyon,de legfőképpen a Monster Bash.Persze ahogy érzed-ha a Sternek jobban bejönnek akkor hajtsd azokat.Ilyen olyan Bug meg Operation alarm stb. miatt nem lehet komolyabban ráállni egyre sem.Játszottál már 5-6 órát anélkül hogy ne jött volna elő valami?Én nem.
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2006. június 11. - 16:32:55 »

Több oka is volt annak,hogy nem jatszottam!
Hianyoztak a gepek Györbe, sokat dolgoztam es lett Csaladom!
Idöközben szabad lettem es igyekszem ujra hasonloan elni,mint regen.......es ebbe a flipperezes is beletartozik!
Regen az SZK-val hajtottuk egymas rekordjait es bosszantottuk az üzemeltetöket.......azok voltak meg szep idök!

Az MM-el nemreg jatszottam elöször parat. Elöször tetszett aztan kenytelen voltam a velemenyemet megvaltoztatni (mint a Sopranos-nal)
- talan az egyik legunalmasabb gep es nem csodalkozom azon,hogy amerikaban egy nagy flop volt!
Amugy idaig 3-at lattam es mindegyiknek volt valami baja / bajai!
Az ilyen geptöl csak elmegy az ember kedve!
Egy Monster Bash-t is lattam Pesten (amikor az SZK-val elmentünk), de az is rossz volt!

Amugy En ha raszallok egy gepre,akkor azon 5-8 orakat is szoktam jatszani......eddig csak jo tapasztalattal! A Williamsokkal több problemam volt!

Nekem nincs semmi bajom a Sternekkel es ugyanugy a Williams / Bally-kal se,mivel az üzemeltetön mulik minden!
Ha apolja a gepet,akkor öröm jatszani,majd mindegyiken!
Ahol En jatszogatok, ott rendben tartjak a gepeket!
Eddig mindig 1nap alatt megjavitottak öket,ha szoltam!
Sofware Bug-ok voltak / vannak a W/B-gepekben is!

En mindenkinek tudom ajanlani a Stern gepeket,csak az a lenyeg,hogy ne negativ beallitottsaggal alljatok hozzajuk!
Merüljetek bele a jatekba, ismerjetek ki a gepet es talan Ti is osztani fogjatok a velemenyem!
Naplózva
EdHunTer
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 164



E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2006. június 11. - 17:04:37 »

Na akkor...

Vegyuk figyelembe hogy a legujabb williams gepek is 6-7 evesek... egyertelmuen konnyebben tonkremennek plane ha az ember megnezi milyen hack-elt szar javitasokat csinalnak a magyar uzemeltetok... az ilyen szar gepektol persze hogy elmegy az ember kedve...
De mondjuk egy stern gep ami legrosszabb esetben is fiatalabb barmelyik williamsnel produkal olyan dolgokat mint egy (vegyuk az indiana jonest) 13 eves gep azert az mar gaz...

A masik dolog... a williams gepeket azert szeretem jobban meg mindig mert sokkal elettelibbek a gepek... pl a stern a fejuveg mogott meg flashereket sem helyez el cask egy szar neont...(jo kivetel T3 de az is elege statikus) Ha a dmd-t megnezed csupan ket szinuek az animaok (nincs koztes harmadik arnyalat mint a williamsaknel... lehet ez mar valtozott de legutobbi sternen amit negneztem igy volt) A karok is hamarabb bedoglenek raadasul az egesz mechanika olyan "olcso" erzest kelt... raadasul ugy csattog mint allat...

Pozitivumok... a stern osszeszedte majdnem az egesz ex williams-es tervezzogardat... csak ezert eszik a jatekaikat... a customer support reszleguk is eleg jo ezt is elismerem... de tobbet nem is nagyon tudok pozitivumot...

Meg annyit hozzaadnek van kulfoldi ismerosom aki vett egy NIB LOTR-t meg mikor megjelent... egy honapon belul elfustoltek az elso tranzisztorok a driver panelen...

Meg annyit... software bug-ok azert vannak a magyar williams/bally gepekben mert pl meg a 91-es bride of pinbotomban is a gyari epromok voltak.. lasd--> az uzemeltetok b***nak az egeszre amig van belole penzuk...

A stern nekem olyan mint egy rossz alma... kivulrol szep es jo belulrol meg rohad...
Naplózva

You unlock this door with the... POWERBALL!
[img:11ef80a7a6]http://www.pinball.com/archives/doho/harry.gif[/img:11ef80a7a6]
http://pinballparts.atw.hu
NONO
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 435



E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2006. június 11. - 21:53:57 »

Quote from: EdHunTer
Na akkor...

Vegyuk figyelembe hogy a legujabb williams gepek is 6-7 evesek... egyertelmuen konnyebben tonkremennek plane ha az ember megnezi milyen hack-elt szar javitasokat csinalnak a magyar uzemeltetok... az ilyen szar gepektol persze hogy elmegy az ember kedve...
De mondjuk egy stern gep ami legrosszabb esetben is fiatalabb barmelyik williamsnel produkal olyan dolgokat mint egy (vegyuk az indiana jonest) 13 eves gep azert az mar gaz...

A masik dolog... a williams gepeket azert szeretem jobban meg mindig mert sokkal elettelibbek a gepek... pl a stern a fejuveg mogott meg flashereket sem helyez el cask egy szar neont...(jo kivetel T3 de az is elege statikus) Ha a dmd-t megnezed csupan ket szinuek az animaok (nincs koztes harmadik arnyalat mint a williamsaknel... lehet ez mar valtozott de legutobbi sternen amit negneztem igy volt) A karok is hamarabb bedoglenek raadasul az egesz mechanika olyan "olcso" erzest kelt... raadasul ugy csattog mint allat...

Pozitivumok... a stern osszeszedte majdnem az egesz ex williams-es tervezzogardat... csak ezert eszik a jatekaikat... a customer support reszleguk is eleg jo ezt is elismerem... de tobbet nem is nagyon tudok pozitivumot...

Meg annyit hozzaadnek van kulfoldi ismerosom aki vett egy NIB LOTR-t meg mikor megjelent... egy honapon belul elfustoltek az elso tranzisztorok a driver panelen...

Meg annyit... software bug-ok azert vannak a magyar williams/bally gepekben mert pl meg a 91-es bride of pinbotomban is a gyari epromok voltak.. lasd--> az uzemeltetok b***nak az egeszre amig van belole penzuk...

A stern nekem olyan mint egy rossz alma... kivulrol szep es jo belulrol meg rohad...



  :jolvanjol:  :mrgreen:  :jolvanjol:  :mrgreen:  :jolvanjol:
Naplózva

NONO

www.nor-bika-421.wbh.hu

Williams/Bally flipperek 1980-1995ig és egy szem Gottlieb.
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2006. június 12. - 01:08:11 »

Talan en abban a szerencses helyzetben vagyok, hogy az itteni (Stern) gepeket rendszeresen karbantartjak!
Ha valamelyik nem jo, akkor szepen kikapcsoljak es ratesznek egy tablat, hogy nem müködik.......
Magyon ez egy kicsit maskepp van!

Az hogy a regebbi gepek elettelibbek csak reszben igaz........nekem az a legnagyobb bajom most a Sternekkel, hogy nagyon halkak!
Ha egy kicsivel hangosabbak lennenek, teljesen mas legkört nyujtananak!
A Williams / Bally-k hangosabban szoktak szolni, ha megszakitotta öket az ember!

En nagyok örülök annak, hogy valaki "Stern" ujra nekilatott flippereket gyartani, ebben a digitalis vilagban!
Ha Ök nem lennenek, akkor elöbb vagy utobb mar csak a gyüjtöknek lennenek gepei!

Most, hogy ujra jatszogatok, eszre vettem, hogy fiatalok nem is nagyon jatszanak a gepekkel!
Vannak 20-25 eves ismeröseim, akik meg sohasem jatszottak " elöben " flipperrel!
Naplózva
EdHunTer
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 164



E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2006. június 12. - 01:47:16 »

ne erts felre abban igazat adok hogy jo hoyg legalabb meg valaki gyart flippereket!

Az hogy hangosabb csak hangero kerdese hehe.

Es az pedig teny hogy a fiatalok csak neznek ha azt mondod flipper (najoez hulyen jott ki leven valszinuleg en vagyok a legfiatalabb a klubban hehe). De hat a jatektermek lealdozoban vannak... a flipperek meg a fenntartasi koltsegek es az uj gepek ara miatt plane... foleg ha megnezi az ember mennyivel kevesebb lovet hoz egy flipepr mint egy videojatek... at ez van :\
Naplózva

You unlock this door with the... POWERBALL!
[img:11ef80a7a6]http://www.pinball.com/archives/doho/harry.gif[/img:11ef80a7a6]
http://pinballparts.atw.hu
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2006. június 12. - 16:56:00 »

Itt is van Nemetoban flipperforum es ott rendszeresen irnak privat jateklehetösegekröl!
Engemet is meghivtak mar, de sajnos messze vannak a gepek tölem!
Egy flipperfreak gepen jatszani biztosan öröm lenne! Csillivilli, minden müködik stb.
Szerintem elöbb vagy utobb Magyon is igy lesz!

Egy üzemeltetönek nem igazan eri meg uj gepekbe invesztalnia!
Mar a maradekkal se nagyon foglalkoznak......

Sajnos a mai fiatalok inkabb a PC elött ülnek!
A flipperezes egy bizonyos szint elerese utan, szerintem nagyon pozitivan befolyasolja az ügyesseget, reflexeket, allokepesseget es gondolkodast.......
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2006. június 12. - 22:10:14 »

Quote from: RE
Itt is van Nemetoban flipperforum es ott rendszeresen irnak privat jateklehetösegekröl!
Engemet is meghivtak mar, de sajnos messze vannak a gepek tölem!
Egy flipperfreak gepen jatszani biztosan öröm lenne! Csillivilli, minden müködik stb.
Szerintem elöbb vagy utobb Magyon is igy lesz!

Egy üzemeltetönek nem igazan eri meg uj gepekbe invesztalnia!
Mar a maradekkal se nagyon foglalkoznak......

Sajnos a mai fiatalok inkabb a PC elött ülnek!
A flipperezes egy bizonyos szint elerese utan, szerintem nagyon pozitivan befolyasolja az ügyesseget, reflexeket, allokepesseget es gondolkodast.......


Szerencsére nálam ez már működik és járnak is  a régi haverok/barátok játszani. Igaz még csak 3 gépem van ilyen állapotban de majd idővel szaporodnak.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2006. június 12. - 22:35:06 »

Vegülis mar most is inkabb az  "öregek" jatszanak a gepekkel!
Biztosan jo lehet igy összejönni es egy kis nosztalgialassal egy teljesen jol müködö geppel jatszani!

Elöbb vagy utobb......inkabb utobb......veszek en is egyet magamnak!
Itt Nemetoban lehet talalni eladokat es mar mondta nekem egy gyüjtö,hogy 3-500 ojroet mar kaphatok egy jo regebbi gepet,ami kezdesnek nem lenne rossz nekem. Mondta,hogy ennyiert mindig el is fogom majd tudni adni, ha megse tetszene.
Nekem azert jobban tetszenek a 91-94es gepek. Ezeknek es a Sterneknek pedig eleg rendes az aruk.......majd egyszer!
A regiekböl: PinBot, Swords of Fury, Space Station tetszettek a legjobban!
Naplózva
EdHunTer
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 164



E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2006. június 13. - 15:28:11 »

hééééééééééé! a Black Knight 2000 hol marad a listabol ?  :mrgreen:  :mrgreen:
Naplózva

You unlock this door with the... POWERBALL!
[img:11ef80a7a6]http://www.pinball.com/archives/doho/harry.gif[/img:11ef80a7a6]
http://pinballparts.atw.hu
NONO
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 435



E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2006. június 13. - 20:52:55 »

Vagy az ROLLERGAMES, F-14 TOMCAT, ROAD KINGS és a WHIRLWIND...
  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Üdv.
Naplózva

NONO

www.nor-bika-421.wbh.hu

Williams/Bally flipperek 1980-1995ig és egy szem Gottlieb.
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2006. június 14. - 18:20:40 »

Quote from: NONO gangsta
Vagy az ROLLERGAMES, F-14 TOMCAT, ROAD KINGS és a WHIRLWIND...
  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Üdv.


Vagy a Fun House........!?.  :reklamal:
Naplózva
NONO
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 435



E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2006. június 14. - 22:37:00 »

Quote from: El Senor De Los Anillos
Quote from: NONO gangsta
Vagy az ROLLERGAMES, F-14 TOMCAT, ROAD KINGS és a WHIRLWIND...
  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Üdv.


Vagy a Fun House........!?.  :reklamal:


Ooops....tényleg az kimaradt!  :gondol:  Pedig azzal akartam kezdeni...

  :respect2: FUN HOUSE 4 EVER!  :respect2:

Üdv.
Naplózva

NONO

www.nor-bika-421.wbh.hu

Williams/Bally flipperek 1980-1995ig és egy szem Gottlieb.
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2006. június 14. - 22:40:16 »

Quote from: NONO gangsta
Quote from: El Senor De Los Anillos
Quote from: NONO gangsta
Vagy az ROLLERGAMES, F-14 TOMCAT, ROAD KINGS és a WHIRLWIND...
  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Üdv.


Vagy a Fun House........!?.  :reklamal:


Ooops....tényleg az kimaradt!  :gondol:  Pedig azzal akartam kezdeni...

  :respect2: FUN HOUSE 4 EVER!  :respect2:

Üdv.


 :mrgreen:
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2006. június 16. - 00:51:37 »

A Fun House-ot is nagyon kedveltem, de amiket felsoroltam azok a "regebbiek"! Irhattam volna a Machine-t is.....
Amugy sok geppel nem is igazan tudtam jatszani, mivel meg akkoriban abszolut  :kezdo: voltam! Sokszor nem is voltak jok stb!
Naplózva
Rimo
Guest


E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2006. június 16. - 12:56:41 »

Quote from: RE
Vegülis mar most is inkabb az  "öregek" jatszanak a gepekkel!
Biztosan jo lehet igy összejönni es egy kis nosztalgialassal egy teljesen jol müködö geppel jatszani!

Elöbb vagy utobb......inkabb utobb......veszek en is egyet magamnak!
Itt Nemetoban lehet talalni eladokat es mar mondta nekem egy gyüjtö,hogy 3-500 ojroet mar kaphatok egy jo regebbi gepet,ami kezdesnek nem lenne rossz nekem. Mondta,hogy ennyiert mindig el is fogom majd tudni adni, ha megse tetszene.
Nekem azert jobban tetszenek a 91-94es gepek. Ezeknek es a Sterneknek pedig eleg rendes az aruk.......majd egyszer!
A regiekböl: PinBot, Swords of Fury, Space Station tetszettek a legjobban!


nekem van egy giliganem pont fél uton német-magyar o. között 500 juróért már viheted is :-)
teljesen gyógyult állapotban
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2006. június 16. - 13:07:11 »

Quote from: Rimo
Quote from: RE
Vegülis mar most is inkabb az  "öregek" jatszanak a gepekkel!
Biztosan jo lehet igy összejönni es egy kis nosztalgialassal egy teljesen jol müködö geppel jatszani!

Elöbb vagy utobb......inkabb utobb......veszek en is egyet magamnak!
Itt Nemetoban lehet talalni eladokat es mar mondta nekem egy gyüjtö,hogy 3-500 ojroet mar kaphatok egy jo regebbi gepet,ami kezdesnek nem lenne rossz nekem. Mondta,hogy ennyiert mindig el is fogom majd tudni adni, ha megse tetszene.
Nekem azert jobban tetszenek a 91-94es gepek. Ezeknek es a Sterneknek pedig eleg rendes az aruk.......majd egyszer!
A regiekböl: PinBot, Swords of Fury, Space Station tetszettek a legjobban!


nekem van egy giliganem pont fél uton német-magyar o. között 500 juróért már viheted is :-)
teljesen gyógyult állapotban


az jó ár ! nekem felújítatlanul van annyiban eddig...
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2006. június 16. - 21:36:44 »

Quote from: iHEAD
Quote from: Rimo
Quote from: RE
Vegülis mar most is inkabb az  "öregek" jatszanak a gepekkel!
Biztosan jo lehet igy összejönni es egy kis nosztalgialassal egy teljesen jol müködö geppel jatszani!

Elöbb vagy utobb......inkabb utobb......veszek en is egyet magamnak!
Itt Nemetoban lehet talalni eladokat es mar mondta nekem egy gyüjtö,hogy 3-500 ojroet mar kaphatok egy jo regebbi gepet,ami kezdesnek nem lenne rossz nekem. Mondta,hogy ennyiert mindig el is fogom majd tudni adni, ha megse tetszene.
Nekem azert jobban tetszenek a 91-94es gepek. Ezeknek es a Sterneknek pedig eleg rendes az aruk.......majd egyszer!
A regiekböl: PinBot, Swords of Fury, Space Station tetszettek a legjobban!



nekem van egy giliganem pont fél uton német-magyar o. között 500 juróért már viheted is :-)
teljesen gyógyult állapotban


az jó ár ! nekem felújítatlanul van annyiban eddig...


Szerintem is baráti ár érte,én majdnem játszottam is rajta ..........  :mrgreen:
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2006. június 17. - 00:29:27 »

"nekem van egy giliganem"
Ezt a flippert nagyon nem szerettem!  :tuz:

Most ajanlottak egy Dr Who-t 7-800 ojro körül, jo allapotban!
De ezert a gepert se vagyok igazan oda!

Elöbb vagy utobb biztosan lesz egy  :gondol:  gepem!  :dance
Ezek jönnenek szoba: AF, IJ vagy STNG
Naplózva
Rimo
Guest


E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2006. június 17. - 01:14:21 »

én se szeretem egyiket sem

ui: valszeg azért van ez a látásmód a sternel mert nem adja meg hozzá
azt a tudásbázist (mint a gotlieb) amit a wili hez megkapsz...
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2006. június 17. - 10:50:51 »

En nagyon valogatos vagyok es ez a flipperekre is vonatkozik!  :mrgreen:

En csak a habot szeretem a tortan!   :mrgreen:

Hogy az eredeti temahoz visszaterjünk:
Ha mar nekem tetszik egy Stern flipper, akkor annak tudnia kell valamit!
A DataEast, Gottlieb-ek sohasem tetszettek!
Nem veletlenül igykeszem proballak benneteket meggyözni!

Egy jo allapotban levö Stern-el es egy olyan jatekossal aki tud rajta jatszani, azaz betudja mutatni a gepet, hamarabb megtetszenenek nektek is a gepek es nem  :reklamal:  -ok!

Mit ertessz az alatt, hogy a "nem adja meg azt a tudasbazist"? :gondol:
Naplózva
Rimo
Guest


E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2006. június 18. - 02:00:13 »

hát pl titkolják a séma rajzokat (ezzel a hibákat)
ezek nehezen beszerezhetők
meg nem tipikus alkatrészeket használnak hanem
gyártóspecifikust (na attól szoktam a falnak menni)
jó kicsit nem idevág de a DATA-nak az utódja
ugyhogy mégis kicsit idevág SEGA JAMES BOND
leirásában hiába keresed hogy melyik kapcsoló vagy izzó
esetleg flasher hol poziciónálódik a playfielden mert ugyan
a gépkönyvbe benne van a rajz meg a felsorolás
csak éppen nincs rárajzolva (góól) na innentől kezdve
találd meg az 52es kapcsolót vagy a 6os flashert
(bár lehet hogy létezik normális gépkönyv de a
ipdb en ez volt fenn)
másik pl GUNS nincs a gépkönyvben benne a mágnes driver
panel sémarajza (minden más sallang benne van ami álltalában a
dataeast összes gépében benne van de egy ilyen specifikus dolog nincs)
bár félreértjük egymást nekem semmi bajom a STERN el
imádom főleg a whitestar rendszert  :dance
csak ne kelljen hozzányúlni
amugy semmi bajom velük
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2006. június 18. - 11:35:13 »

En a flippereket   :balkta: -om es nem ertek a javitasukhoz!  :kezdo:

Amiket irtal annak a felet nem ertem!  :mrgreen:

Elöbb vagy utobb lesz nekem is egy gepem es akkor megtanulom a szakszavakat! :mrgreen:
Naplózva
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2006. június 18. - 12:37:53 »

Hogy nem csíped a Data Eastet az érdekes hiszen az hasonlít legjobban a Sternre.Különösen a későbbi DE-k-Jurassic,Tales from the crypt,GnR,Last Action Hero,meg az a Rocky and bullwinkle nevű gép.Persze én a játékról beszélek nem a sémarajzokról meg ilyesmikről mert ezekről nekem sincs fogalmam(és mégis békésen elflipperezgetek olykor-olykor.)
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2006. június 18. - 13:21:45 »

Quote from: Füredi Sándor
Hogy nem csíped a Data Eastet az érdekes hiszen az hasonlít legjobban a Sternre.Különösen a későbbi DE-k-Jurassic,Tales from the crypt,GnR,Last Action Hero,meg az a Rocky and bullwinkle nevű gép.Persze én a játékról beszélek nem a sémarajzokról meg ilyesmikről mert ezekről nekem sincs fogalmam(és mégis békésen elflipperezgetek olykor-olykor.)


és nem is rosszul... :mrgreen:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2006. június 18. - 13:46:23 »

"Hogy nem csíped a Data Eastet az érdekes hiszen az hasonlít legjobban a Sternre.Különösen a későbbi DE-k-Jurassic,Tales from the crypt,GnR,Last Action Hero,meg az a Rocky and bullwinkle nevű gép"

Ezeket a gepeket lenyegeben nem is ismerem!

Regen csak a Williams / Bally tudott ertelmes flipperek kesziteni!
Most uj fedönevük van: STERN   :dance

Jol tette Stern, hogy minden valamire valo Williams / Bally tervezöt stb. magahoz vett!
Ezeknek az uj gepeknek lenyegeben nincs semmi közük a regiekhez!
Nem szabad a szezont a fazonnal összekeverni!  :reklamal:

A lenyeg: Nekem tetszenek az uj Stern gepek!  :mrgreen:
Naplózva
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2006. június 19. - 05:17:14 »

Kösz!Szerintem is jól nyomom.........Szóval semmi közük?Akkor ezt elnéztem igencsak.Aha tehát akkor inkább a williamsból lett a Stern és végül is  csak a neve változott.... értem.Ilyenek ezek a Sternek.
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2006. június 19. - 18:39:33 »

A lenyeg, hogy valaki ertelmes flippiket gyart!  :respect2:
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2006. július 03. - 01:55:43 »

Quote from: RE
A lenyeg, hogy valaki ertelmes flippiket gyart!  :respect2:


és fog is hála neked bally :)

amúgy meg nekem momnentán nem az a bajom a sternnel, hogy flippert gyárt, hanem az hogy nagyon nincs ötlete ( na jó tisztelet a kivételnek t3 lord of the rings).

monopoly unalmas.  a focis meg az amerikai focis ugyanaz a playfield csak focis meg amerikai focis köntösben.

be is rakom a két flipper playfield képét hasonlítsd őssze hány %-ban hasonlítanak
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2006. július 03. - 01:59:27 »

striker extre playfield:

Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2006. július 03. - 02:00:12 »

nfl playfield:

Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2006. július 03. - 08:47:22 »

Latod-latod!
A Stern gondolt az Europaiakra es az Amerikaiakra is!
Mi nem ertjük az NFL-t ök meg a EUfocit   :mrgreen:
Igy legalabb van eselye az embernek megismernie a 2 jatekot!   :ohmygod:

Ha mar a hasonlitasnal tartunk:

PinBot = JackBot

A World Poker Tour-t mindenkeppen tudom a figyelmedbe ajanlani!
En ha jatszom, akkor igyekszem mindent elerni egy gepen!
A Sternek közül (amiket ismerek) a LOTR, Elvis es a WPT eleg összetettek es nem veletlenül irtam fenntebb, hogy bele kell merülni a jatekba.
Komoly kihivasok ezekbe a gepekbe pl:
LOTR: Gyürümodok finalejat idöre vegigvinni, ajandekokat összegyüjteni
Elvis: Gracelandig eljutni majd vegigvinni
WPT: WPT Championna valni, összegyüjteni mindent (pl. Jackpotokat, Potokat stb) egy bizonyos pontig, modokat vegigvinni

De mint irtam:
Mindehhez karbantartott es kiismert gepek kellenek!
Naplózva
Vis Major
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 177



E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2006. július 03. - 13:31:54 »

Hurrátavasz!


Én éppen most értem vissza Agárdról, ahol van egy Stern LOTR, és meg kell mondjam, hogy igen jókat játszottunk rajta az öcsémmel, bele is dobáltunk pár ezrest...
Ezen speciel semmi bajom nem volt a karokkal sem, amit néhányan szidnak a Stern-nél, csak azt az extra kugel-t nem kellett volna kiírni..  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Naplózva

Hö!
______________

I'LL BREAK YOUR FINGERS NEXT TIME!!!
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2006. július 03. - 15:46:21 »

Vis Major    :jolvanjol:

Nekem se voltak idaig gondjaim a karokkal, pedig en aztan kepes vagyok orakon keresztül egy flippin jatszani!
Ha egy kicsit odafigyelsz a jatekra a LOTR-on, akkor nem kell ezreket beledobalnod!

Special-szabadjatektippem:
Ha vegigviszel egy modot, akkor kapsz egy Elbajandekot, amiben special is van. Az ajandekokat tudod lepegetni, ha a jobb karral direkt meglövöd a bal oldali lyukban talalhato feher targetet (ahova a golyo leesik a "path"rol)! Ez csak akkor müködik ha direktbe lövöd meg (kicsit nehez)! Ha a csuzlirol pattan neki, akkor nem valt!
Ezzel a modszerrel (föleg a multinal) szepen odalepegethetsz az extrara vagy eppen a specialra!
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Stern vs. Williams / Bally az en velemenyem « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!