Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 19. - 22:23:44

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  2000 után gyártott flipperek  |  Topic: Általános eszmecsere a 2000 után gyártott flipperekről « előző következő »
Oldalak: 1 [2] 3 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Általános eszmecsere a 2000 után gyártott flipperekről  (Megtekintve 65888 alkalommal)
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #35 Dátum: 2009. november 24. - 21:20:14 »

Igen  , mivel a w/b -t is csak egy évre tervezték , ezek meg ugyebár kicsit gagyibbak.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #36 Dátum: 2009. november 24. - 21:51:46 »

Santa, ha otthonra akarsz Sternt, akkor kerdezz meg olyan embert akinek van otthon.
A legtöbb forumozonak itt nincs Sterne otthon, igy a velemenyek eleg ingatagok.

Üzemeltetesben a jatek mennyisegetöl függöen mindegyik gep elkopik!
Nah most ha ezek a Sternek ennyire rosszul neznek ki, akkor nem is merem nagyon megtippelni azt, hogy mennyit jatszahtnak velük. De lehet nem tulzok, ha azt mondom, hogy 50.000 - 70.000 jatek / év.
Ha nem erne meg öket kitenni, akkor nem is vennenek nagyon belölük az üzemeltetök.
Egy ismerösömnek az üzemeltetö haverja azt mondta, hogy a Stern Spiderman minden rekordot dönt forgalomban (addig az AFM tartotta)
Termeszetesen ugyanugy mint a B / W-nel Stern-nek is vannak olyan gepei amik nem nagyon mennek az üzemeltetesbe.
Egyebkent lathatod a regebbi gepeken is ezt az összefüggest....kedvelt modell = sokszor kopott playfield
Naplózva
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #37 Dátum: 2009. november 24. - 22:02:48 »

akárhogy nézem, szerintem jobban kopnak...
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #38 Dátum: 2009. november 24. - 22:23:06 »

Annak ezer oka lehet, hogy miert kopik egy flippernek a playfieldje.
En szerencsere tudok hasonlitani otthon es üzemeltetesben is es nem vagyok elfogult.
Szerintem felesleges erröl irkalni, mivel egy magangyüjtemenyben nem tudsz egy gepet se elkoptatni, hacsak nem teszel bele valami rozsdas golyot.
Azert mar olyat lattam magangyüjtemenyben is, hogy a gep gazdaja nem vette eszre, hogy a kar surolja a palyat es koptatja azt.
A WPC95 gepek palyfieldjei is nagyon rossz minösegüek. Eleget foglalkoztam mar ezzel a temaval.
Amugy nalunk ahol sok Stern fut magangyüjtemenyekbe is, meg nem olvastam kopasrol.
Naplózva
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #39 Dátum: 2009. november 24. - 22:27:40 »

oké kösz!
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #40 Dátum: 2009. november 24. - 22:33:40 »

Santa, ha otthonra akarsz Sternt, akkor kerdezz meg olyan embert akinek van otthon.
A legtöbb forumozonak itt nincs Sterne otthon, igy a velemenyek eleg ingatagok.

50.000 - 70.000 jatek / év.


Tehát kérdezd meg ernöt!

Ezt az 50-70 ezret enyhén sokallom.... :futyul
Legyen inkább 10- de max 15. ezer ami szerintem már brutál sok,de az üzemeltetőknek a mai piaci helyzetben ez már anyagi kánaán.....

Szerintem is jobban kopnak Santa!Hónapról hónapra látom az állapotukat és hát nem kell sorban állni egy Stern gép előtt!

Lang
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #41 Dátum: 2009. november 24. - 22:48:07 »

Korrigalni akartam a szamot, mivel 2-3 honapos adatokbol indultam ki.....tehat 20-30000 jatek ha jol megy / ev.

Engem barmikor kerdezhettek Stern miatt, esszerü keretek között  ;)
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #42 Dátum: 2009. november 24. - 22:53:44 »

Ha 5-7 milliót kiszednének egy-egy Stern flipperből évente azon nagyon elcsodálkoznék,sőt ennyit összesen nem hoz a konyhára szerintem.
Az a 10-15000 amit Lang írt elképzelhető egy forgalmasabb helyen évente.
A Sternek korán halnak sajnos ez így van.
Naplózva

Pinball is Dead
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #43 Dátum: 2009. november 25. - 08:59:42 »

Szerintem egy üzemeltetö se mondja meg neked, hogy mennyit hoz egy gep.
Nalunk ugy mondjak, hogy kb 100eFt / ho az mar jonak tekinthetö es 130eFt-tol nagyon jonak.
Ezekhez az összegekhez nem csak jo hely kell, hanem szervizelt jo gepek is.
Es itt van a baj. A szerviz sokba kerül.
Ha jobban belegondoltok, akkor regen is altalaban szarok voltak az üzemeltetöi gepek, de megis bedobtuk a penzt bele, mert fiatalok voltunk es csak jatszani akartunk. Gyerekkent mashogy adtuk ki a zsebpenzünket (lasd most a mi gyerekeink)
Összehasonlitasnak irnam azt, hogy regen gyerekkent akartunk a bucsuba halat fogni minden szarert es örültünk neki, mig most ha a gyerekünk ezt akarja csak arra gondolunk hogy milyen olcso szart nyerhet a gyerekem ennel az embernel es kar fizetni erte......de a gyerekünk örömeert megis kifizetjük a sorsolast. Mondhatnam peldanak azt az ide-oda mozgo motort, autot stb amin a gyerekek szivesen felülnek.........
A lenyeg az, hogy mi akkoriban mashogy gondolkodtunk es egyszerüen arra emlekszünk, hogy milyen jokat jatszottunk. Gyenge karok, kopott palya, nem müködö targeteg / kapcsolok, kijelzöhibas gepek.....nem igazan erdekelt minket.
Most meg megdolgozunk a penzünkert, idösebbek, megfontoltabbak es igenyesebbek lettünk es nem akarunk minden szarba penzt dobni, hiszen valaki (az üzemeltetö) nekünk nem megfelelö szolgaltatast nyujt a penzünkert.
Azt viszont erdekesnek tartom, hogy mig egy B / W szar allapotban van, arra csak annyit irtok, hogy szar, de ha egy Stern akkor meg megy az ocsarolas......ezert is irtam feljebb az elfogultsagrol. Ha nincs egy flipper szervizelve, akkor tök mindegy hogy melyik gyartotol szarmazik! Maguktol nem fognak megjavitodni.


Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #44 Dátum: 2009. november 25. - 09:15:42 »

Szerintem a havi 100e/hó nálunk az utópisztikusan jó kategória, és itt átlag hó/év-re mondom, és ne arra ,hogy megjelenést követő 1-3 hétig szórják.
A gyerekkori flipperes élményekkel tökéletesen egyetértek ha jó volt az egyik kar és a másikkal legalább a pálya közepéig felment a golyó akkor már dobtunk a gépbe rendesen. Valóban ezt ma már nem teszem, ha legalább nem 80-85%-os a gép akkor akár első golyó után otthagyom.
De a Sternek szerintem is jobban kopnak, bár a WPC95 is sokkal rosszabb mint a sima WPC. (a WPC95 oldalmatricáiról meg inkább ne is beszéljünk...úgyse ehhez a témához tartozik)
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #45 Dátum: 2009. november 25. - 11:48:45 »

Szerintem egy üzemeltetö se mondja meg neked, hogy mennyit hoz egy gep.


Te honnan tudod,hogy én nem üzemeltetek?Nem a levegőbe beszéltem!
A többi dologgal nagyjából egyetértek!

Lang
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #46 Dátum: 2009. november 25. - 12:11:08 »

Irtam en ilyet?  :gondol

De ha mar ezt irod, akkor irj szamokat is ;)
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #47 Dátum: 2009. november 27. - 19:26:25 »

Ilyet magyon nem szoktak megkérdezni sőt szerintem némóban sem.
Voltam ott kasszaürítésnél az egyik Elvisből 50.000 ft jött ki két hét alatt,azt mondta a szerelő ha heti húsz alá esik elviszik a picsába.
Így is lett.
Talán elsőre soknak tűnhet de viszonyításképpen leírom hogy a kilencvenes évek közepén a  20-50 ft os időszakban
hetente kiugrott ennyi néhány flipperből de aztán divat lett a körkulcs.Később mikor ez nem bizonyult elég
hatásosnak a körkulcs- keresztpánt kombó.
Majd leszegecselték a lockdown barokat illetve kapott némi erősítést a lenti hangszóróknál.
Szomorú volt a közbiztonság abban az időben-A Zsaru magazinban olvastam erről.
Naplózva

Pinball is Dead
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #48 Dátum: 2009. november 27. - 20:26:00 »

Szerintem egy üzemeltetö se mondja meg neked, hogy mennyit hoz egy gep.

Végül is Csákényos Szilárdnak néha besegítettem gépet cipelni, meg kasszát ürítani, így szerintem csak kapcsolat kérdése.
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #49 Dátum: 2009. november 27. - 20:31:12 »

Ha 5-7 milliót kiszednének egy-egy Stern flipperből évente azon nagyon elcsodálkoznék,sőt ennyit összesen nem hoz a konyhára szerintem.

Számold ki. 5mill/365 az kb. 140 játék/nap? k***asok, irreális, 5 perces játékidővel mérve 10+ óra folyamatos!
Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #50 Dátum: 2009. november 27. - 22:39:54 »

Nalunk ugy mondjak, hogy kb 100eFt / ho az mar jonak tekinthetö es 130eFt-tol nagyon jonak.

Ernő az a "nálunk" hol értendő ? Csak azért kérdem, mert errefele 100Ft -t dobálunk a gépbe, Németországban meg gondolom Eurot, ami 2.6x -es bevételi szorzó.
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #51 Dátum: 2009. november 28. - 01:54:14 »

Fentebb mar kijavitottam az eves komoly jatekmennyiseget (aki olvasni tud, az elönybe van)
Tehat forintalisan (akik nem akarnak visszaolvasni) szerintem 1 ev alatt megkeresi egy Stern gep is az arat, ami hogy a temahoz visszakanyarodjunk, megviseli a gepet is.
Egy igazan jol menö gepbe, beletolhatnak lazan 20-25.000 jatekot egy evben, de 30.000-en se lepödnek meg.
Nem veletlenül vannak a magyar üzemeltetöi gepek leharcolt allapotban ;)
Ha latsz egy lepukkadt LOTR-ot, akkor azt illik tudni, hogy par evet mar kinnt van / volt es lehet van benne mar 100.000 jatek.
Ha latnatok neha a gombnyomasi statisztikat elszedülnetek! Hogy a tekercseknek, EOS-nak, rugonak, karnak....tehat az egesz mechanikanak mit ki kell birnia.....nem semmi.

Nemetoban azert is lett halott a dolog a jatektermi flipperezes mert megemeltek 1x a jatekok arat. Azota javult a helyzet 1 jatek 0,50 Euro, 5 jatek 2,00 Euro (altalaban)
Viszont az adokkal megölik az egeszet, de ez mas tema.......
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #52 Dátum: 2009. november 28. - 02:39:49 »

Egy igazan jol menö gepbe, beletolhatnak lazan 20-25.000 jatekot egy evben, de 30.000-en se lepödnek meg.

Idehaza kicsit más arányokat mondanak. Ezek szerint kint van idejük, lóvéjük, több a flipperes elborul arc, vagy satöbbi. Tudja a fene, itt évi 5ezer játék is havi 40ezres bevételt jelent, ekkora számokat nem mindig szoktam hallani.
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #53 Dátum: 2009. november 29. - 18:24:40 »

Paran irjak, hogy a Stern-eket nagyon hamar vegig lehet vinni........nemregiben jatszhattam egy nagyon jo allapotu Medieval-al es 2. jatekban vegig vittem. Nah most mit mondjak? Ez volt az elsö igazan jo allapotu MM, az eddigiekkel nem tudtam sohasem jot jatszani, mivel allandoan volt valami bajuk es inkabb nem eröltettem a jatekot.
Naplózva
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #54 Dátum: 2009. november 29. - 23:33:20 »

Tehat forintalisan (akik nem akarnak visszaolvasni) szerintem 1 ev alatt megkeresi egy Stern gep is az arat, ami hogy a temahoz visszakanyarodjunk, megviseli a gepet is.
Egy igazan jol menö gepbe, beletolhatnak lazan 20-25.000 jatekot egy evben, de 30.000-en se lepödnek meg.

Sajnos Magyarországon egy új (árú) STERN soha nem tudja meghozni az árát egy év alatt a tulajdonosának.
Persze egy "új STERN árban" vett Williams sem.
Naplózva

emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #55 Dátum: 2009. november 29. - 23:53:28 »

Sajnos Magyarországon egy új (árú) STERN soha nem tudja meghozni az árát egy év alatt a tulajdonosának.
Persze egy "új STERN árban" vett Williams sem.

én sztem ez hely függő is

pl én tudok egy lotr-t ami visszahozta az árát, sőt a dupláját kitermelte.
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #56 Dátum: 2009. november 30. - 01:36:11 »

egy év alatt?
több flipper lenne szerintem, ha ilyen jól hoznának!
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #57 Dátum: 2009. november 30. - 02:29:44 »

pl én tudok egy lotr-t ami visszahozta az árát, sőt a dupláját kitermelte.

Ez is elég nagy mesének hangzik.
Naplózva
Vis Major
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 177



E-mail
« Válasz #58 Dátum: 2009. november 30. - 10:07:51 »

Én abból tudok kiindulni, hogy ha lemegyünk Agárdra a nyaralóba, akkor megesik néha, hogy elmegyünk hárman-négyen (asszony, fater, öcsém meg én) flipperezni egy helyi kis kocsmába, ahol nyáron azért szokott lenni rajtunk kívül egy olyan 15-20 vendég. Namármost mi szerintem pont az átlagos flipperezési tudással rendelkezünk, már persze ha az átlag számításába belevesszük az eseti flipperezőket is, akiknek amúgy fogalmuk sincs a gépről :)
Ez gyakorlatilag kb. annyit jelent, hogy egy óra alatt beledobálunk a gépbe mondjuk egy ezrest. Ha így számolom, akkor az azt jelenti, hogy ha a hely nyitva van napi 12 órát (ennyit egy kocsma simán teljesít szerintem), akkor ha laza forgalommal számolok a gépnél, akkor is összehoz egy olyan napi 5 ropit. Ez havi 150.000 Ft. Ha hozzáveszem, hogy Agárd nyaralóhely, akkor simán kiesik az évből legalább 3-4 hónap, de még így is reálisnak tartható az egy év/egy gép ára.
Naplózva

Hö!
______________

I'LL BREAK YOUR FINGERS NEXT TIME!!!
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #59 Dátum: 2009. november 30. - 10:37:58 »

Ez gyakorlatilag kb. annyit jelent, hogy egy óra alatt beledobálunk a gépbe mondjuk egy ezrest. Ha így számolom, akkor az azt jelenti, hogy ha a hely nyitva van napi 12 órát (ennyit egy kocsma simán teljesít szerintem), akkor ha laza forgalommal számolok a gépnél, akkor is összehoz egy olyan napi 5 ropit.

Ezt hívják csúcsidőnek. De azért egyből 12 órásban számolni vele kicsit zűrös. Ám legyen.
Naplózva
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #60 Dátum: 2009. november 30. - 12:39:57 »

Egy százas/óra az elég jó. én kb 250Ft-ot játszottam el egy fél óra alatt. Az átla 100/óra, de vannak akik még nálam is rosszabbul játszanak. És mondjuk naponta játszanak öten. akkor reális a napi 1200Ft, még itt Tbányán is. De hétvégén azért jobban nyaggatják a gépeket szerintem...
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #61 Dátum: 2009. november 30. - 13:13:55 »

pl én tudok egy lotr-t ami visszahozta az árát, sőt a dupláját kitermelte.

Ez is elég nagy mesének hangzik.

mondat első fele megvan urak? :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #62 Dátum: 2009. november 30. - 13:33:40 »

hat elmeletileg ha a hianyzo vesszot elhelyezzuk a mondatodban akkor az elso fele:

"pl. én tudok egy lotr-t,"

mondat elso fele megvan, hogyan tovabb?
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #63 Dátum: 2009. november 30. - 13:37:50 »

momentán a helyfuggő a dolog  mondatra értettem :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #64 Dátum: 2009. november 30. - 13:38:40 »

ha "németo"-ban van arra gondolsz?
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #65 Dátum: 2009. november 30. - 14:45:54 »

akkor miert nem azt idezed ocsem...
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #66 Dátum: 2009. november 30. - 19:09:06 »

Az üzemeltető hasznánál nem árt számításba venni a biléta árát ami évi 90.000 ft(lehet nem jól tudom),és azt hogy a bevételnek csak a
40-60%-a vándorol az ü. kasszájába a többit a kocsmáros/bérbeadó kapja.
Ennek figyelembevételével legalább 20.000 játékkal kell számolni ha nem számolunk a felmerülő szervíz és szállítási költséggel.
Ennyi elképzelhető egy népszerűbb gép esetében amit jó helyekre raknak ki de nem lehet túl gyakori.
Naplózva

Pinball is Dead
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #67 Dátum: 2009. december 01. - 13:26:15 »

akkor miert nem azt idezed ocsem...


most miért idézzem? azt hittem világos mint a flipperkar :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Stycka
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 124


E-mail
« Válasz #68 Dátum: 2009. december 01. - 14:26:41 »

A 150 rongyos típus vizsgáról, a szerencsejátéknak 15000 negyed évente, az amortizációról és az adóról nem is beszélve. Hány százalékot kell fizetni az államnak a kasszából ?
Naplózva
AlterEgo
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 123


WWW E-mail
« Válasz #69 Dátum: 2010. június 20. - 12:20:51 »

ááááá nincs is jobb, mint egy felhangosított Stern flityó. Kiráz néha a hideg a hangjától. Imádom! :pinball:
Naplózva

fusion malfunction
Oldalak: 1 [2] 3 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  2000 után gyártott flipperek  |  Topic: Általános eszmecsere a 2000 után gyártott flipperekről « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!