Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 28. - 17:45:58

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Hangrendszer upgrade flipperben « előző következő »
Oldalak: 1 [2] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Hangrendszer upgrade flipperben  (Megtekintve 60175 alkalommal)
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #35 Dátum: 2010. augusztus 31. - 06:43:01 »

Nekem most ra van kötve külsö hangfalakra is a flipper es igy olyan mintha az esemeny kellös közepen allnal.
Minden modernebb hangrendszerben (erösitö) tudsz hatasokat is beallitani.....szoval minden megoldhato.
Nalam a nappaliban barhol allsz, mindenütt egyforman szol a gep......vegülis összesen 8 hangfal gondoskodik erröl ;)
Naplózva
timtomi
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 387


WWW E-mail
« Válasz #36 Dátum: 2010. augusztus 31. - 06:50:22 »

Nekem most ra van kötve külsö hangfalakra is a flipper es igy olyan mintha az esemeny kellös közepen allnal.
Minden modernebb hangrendszerben (erösitö) tudsz hatasokat is beallitani.....szoval minden megoldhato.
Nalam a nappaliban barhol allsz, mindenütt egyforman szol a gep......vegülis összesen 8 hangfal gondoskodik erröl ;)

Sajnálom, hogy olyan messze vagy, szívesen részese lettem volna az élménynek. :)

Üdv.
Naplózva
attila1026
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 86


E-mail
« Válasz #37 Dátum: 2010. augusztus 31. - 09:51:45 »

Ernö köszi a linket tanulságos volt bár google fordítóval :-) mert a német tudásom a béka feneke alatt van....

Erősíts meg abban amit olvastam beszerzek 1 Monacor 20cm 75W mélysugárzót SP-202C , egy 150 μF kondenzátort , 4,7 mH ferritmagos tekercset , és egy minimum 50W-os potmétert.

A hangszóró + - részére forrasztom a kondit , két rövid vezetéket kötök rá majd az egyikere rákötöm a 4,7 mH ferritmagos tekercset.  A tekercsből kijövő részre a gyári flipper panelból jövő hangfalkábelt a másik szabad vezetékre a másik gyári flipper panelből jövő hangfalkábelt.   

Na itt elakadtam mert nem világos a potméterhez milyen kábelek és honnan mennek és  Frequenzweiche az a flipper hangpanel lenne... A potméterrel gondolom a mélysugárzó hangosságát lehetne állítani.... Szóval egy kis fordítási segítség jól jönne (esetleg egy gyors összefoglalás ha tévedek sokmindenben)

Köszönöm

Attila
Naplózva
attila1026
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 86


E-mail
« Válasz #38 Dátum: 2010. szeptember 01. - 15:59:10 »

Sajnos a német nem erősségem ezért az angolból is merítettem a következő kérdésem van mert itt teljesen elvesztettem a fonalat… a dracula flipperben úgynevezett pre-dcs hangkártya van ami 8 Ohmos........ a kimeneti csatlakozók J504 és J505 párhuzamosan vannak kötve (ez nem tudom mit befolyásol a továbbiakban). Szóval gyárilag erre a rendszerre 4 ohmos hangfalak vannak kötve a következő módon (1-es kép)

Én pedig így akarom bekötni a hangszóróimat (2-es kép) itt az L-pad fixen 8 Ohmot mutat az erősítő felé de ez csak a backbox hangszórókra vonatkozik mert abba a körbe van bekötve ja és a vezetékek 1 csatira mennek azaz aés a J505-re 2db (gyárinál 1 csatira ment egy vezeték).

Maradt a subwoofer ami hangváltót is kap terveim szerint ez gyári 4 Ohm lenne és ez a másik csatira lenne kötve 2 vezetékkel…..

A baj az hogy nem tudom kiszámolni hány Ohmot kap így az erősítő és félek megfekszik szegény 

Valaki aki otthon van a témában meg tudná mondani mi a helyes megoldás?

Attila
« Utoljára szerkesztve: 2010. szeptember 01. - 16:15:45 írta attila1026 » Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #39 Dátum: 2010. szeptember 01. - 22:05:12 »

...es meg 1 kep
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #40 Dátum: 2010. szeptember 01. - 22:08:30 »

....hm az elsö kettö nem jött össze....igy 2. probalkozas
Naplózva
baddeni
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 145


E-mail
« Válasz #41 Dátum: 2011. november 19. - 17:28:01 »

Sziasztok! Elérkezett az idő hogy a Black Knight 2000-ben (miután nagyon neki kezdtem végre összerakni) hangszórókat cseréljek vagyis pótoljak mert csak a mély volt meg. Ezért a gépkönyvben megnéztem hogy 4 ohm-os hangszórók kellenek fentre és berendeltem (2 utas koax hangszórók) majd beszereltem az újakat (persze a kicsi hangszóró helyen megnagyobbítottam a lyukat :-)) íme a kép :-)

Viszont megint problémába ütköztem mert rendeltem 4 ohmos mélyet is a kabinetbe (ha egyszer csinálom legyen jó) viszont mikor szedtem ki a kabinet mélyet LÁTOM hogy az 8 ohmos  :nem  :gondol a gépkönyvbe én nem találtam meg hogy hol és mit ír a kabinet hangszóróra  :-\ viszont találtam egy bekötési ábrát ez alapján valaki hangszóró szaki nem tudja nekem megmondani hány ohmos kabinet hangszóró kell.... (bár a drop target vezérlő rajz óta TARTOK az ilyen kapcsolási rajzoktól...)

AZ lehet hogy a kabinet 8 ohm és a két fejben lévő azért négy ohm mert az párhuzamosan kötve szintén 8 ohm lesz és ez megy rá az audio jobb és bal oldalára és így kapunk egy ohmos rendszert ami megfelelő.... SAJNOS ehhez hülye vagyok  :-[ valaki aki tud segítsen hogy a francba kössem össze a dolgokat ha kell a kabinet mélyet vissza tudom cserélni 8hm-osra a fajben lévők meg gépkönyv szerint is 4 ohmosak (VAGYIS csak gondolom mert a tweeterre nincs írva mennyi annyi LENTI KÉP)....

Naplózva
baddeni
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 145


E-mail
« Válasz #42 Dátum: 2011. november 19. - 17:28:32 »

kép
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #43 Dátum: 2011. november 19. - 18:57:57 »

Tévedsz ! A párhuzamos kötésnél feleződni fog az ellenállás, tehát 2 ohm lesz !
A soros kötésnél lesz meg a kivánt 8 ohm-od !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
baddeni
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 145


E-mail
« Válasz #44 Dátum: 2011. november 19. - 20:44:32 »

Köszi Tyutyu. És azt nem tudod hogy kellene összekötni a hangszórókat hogy a vége jó legyen? Kössem a fejben sorosan és a kabinetbe pedig rakjak 8 ohmosat?
Naplózva
baddeni
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 145


E-mail
« Válasz #45 Dátum: 2011. november 19. - 21:06:50 »

Marvin megadta a választ a kabinet hangfal 8 ohmos kell hogy legyen :-)
Naplózva
onlydjz
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 470



E-mail
« Válasz #46 Dátum: 2011. november 19. - 23:48:35 »

Köszi Tyutyu. És azt nem tudod hogy kellene összekötni a hangszórókat hogy a vége jó legyen? Kössem a fejben sorosan és a kabinetbe pedig rakjak 8 ohmosat?

Ez amit vettél kétutas hangszóró. Mivel nem csak ohmikus ellenállása van "munka" közben, ezért nem célszerű sorba köti. Ha mégis ezt teszed, halk lesz az eredmény.
Nos, mivel ez 4 ohmos a gyári 8 ohm helyett, viszont az erősítő kimeneti impedanciája 1 ohm, gyakorlatilag azt kötsz rá, amit akarsz.
Persze nem célszerű agyon kínozni a végfokot, javaslatom, hogy vegyél egy 8-10 ohm körüli combos 5 wattos ellenállást, és azzal kösd sorba.
A mélynyomóra ugyanígy.

A megmaradt hangszórót meg tedd be egy másik gépbe.
Naplózva
baddeni
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 145


E-mail
« Válasz #47 Dátum: 2011. november 20. - 00:26:29 »

Köszi onlydjz  :respect2: Akkor elméletileg jó az is a fejbe két 4 ohmosat (a gyári bekötés szerint) párhuzamosan kötök és a mélynyomónak meg rakok egy ohmos subot?
Naplózva
onlydjz
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 470



E-mail
« Válasz #48 Dátum: 2011. november 20. - 00:33:34 »

Köszi onlydjz  :respect2: Akkor elméletileg jó az is a fejbe két 4 ohmosat (a gyári bekötés szerint) párhuzamosan kötök és a mélynyomónak meg rakok egy ohmos subot?

gyárilag a fejben egy darab mélyközép és egy darab magassugárzó van, ugyanarról meghajtva
te ezt akarod duplikálni feleslegesen
párhuzamos bekötést felejtsd el
Naplózva
onlydjz
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 470



E-mail
« Válasz #49 Dátum: 2011. november 20. - 00:42:05 »

Ezt látnád elvileg a kijelző mellett.
A jobboldali a ciccegő  :mrgreen:, a baloldali a mélyközép.
A "C" kondenzátor értékével lehet meghatározni, hogy milyen tartomány felett menjen rá a frekvencia, ez általában 3500 Hz körüli, ezalatti (mélyebb) hangokat ez a hangszóró nem sugároz.
Az "L" tekercssel határozhatod meg azt, hogy hol vágja le a tartományt, ez esetben legyen 4 kHz, e feletti hangokat nem sugározna a mélyközép. Viszont ez többnyire felesleges, mert a papírhangszóró a felépítéséből adódóan nem képes kirezegtetni a magas hang tartományokat.
Naplózva
baddeni
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 145


E-mail
« Válasz #50 Dátum: 2011. november 20. - 22:09:32 »

Köszönöm mindenkinek a segítséget onlydjz-nek külön köszönet és Sounds-nak a képekért  :respect2:

Végül a fejben 4 ohmos két utas koax hangszórók lettek párhuzamosan (gyári is így volt kötve) kötve a kabinetben pedig maradt a 8 ohmos gyári amit majd 8 ohmos subra cserélek idővel. a Végeredmény szerintem tökéletes :-)

Végül marvin okossága alapján csináltam :

"System 11 Sound Upgrades.
System11 games do not have great sound or speech. To make the most of what system11 games do have, upgrading the speakers is recommended. There are pre-canned packages available from pinballpro.com. But I prefer to come up with my own sound configuration.
Most System11 games have a total of three speakers. In the backbox area there is one small and one oblong speaker. The small speaker is a 3 1/2" speaker, and the the oblong speaker is a 4"x10" model. Oblong speakers don't sound good compared to round speakers. Also the 3 1/2" speaker is pitful at best. A better approach is to use two like-sized speakers in this area. The easiest method is to use two 4" speakers instead of the 3 1/2" and 4"x10" speakers. The two 4" speakers can be mounted in the same area as the original 4x10 speaker without permanently modify the speaker panel. Two of the original four mounting screws can be used for the two new 4" speakers. Then use two 1/4" drive screws for the other two speaker mounts (each speaker gets two mounting screws). Abondone the 3.5" speaker grill hole as it is not needed (and too small). The replacement 4" speakers must be 4 ohms each. These can be easily found on ebay or at a car audio store for a nominal price. Get "two-way" coaxial speakers that are rated for 25 watts RMS or higher. Just be careful that the interior coaxial cone does not perturd beyond the main speaker's cone. If it does, spacers will need to be used so the cone does not touch the speaker grill when the new speakers are bolted in place. The bottom cabinet speaker is a 6.5" speaker. Again find a good replacement, but this speaker must be 8 ohms. Coaxial two-way speakers are best, but any 25 watt RMS speaker should be far better than the stock Williams speaker. "
Naplózva
onlydjz
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 470



E-mail
« Válasz #51 Dátum: 2011. november 20. - 22:18:52 »

Két 4 ohmos hangszóró párhuzamosan?
Bátor  :jolvanjol:
Naplózva
baddeni
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 145


E-mail
« Válasz #52 Dátum: 2011. november 21. - 00:12:20 »

Hát az biztos nem fogom nagyon hangosra venni de bízok marvinba..... aztán meglátjuk..... sorba kötve egércincogás volt talán amit Te javasoltál az a legjobb ötlet egyet rákötni és kész (ezt is próbáltam kicsit féloldalas a hangzás de ha kinyírja így kettővel a végfok ic-t vagy mi a szöszt akkor marad az egy)
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #53 Dátum: 2011. november 21. - 08:55:51 »

Két 4 ohmos hangszóró párhuzamosan?
Bátor  :jolvanjol:

Ezt irtam - nem ? De te meg azt irtad, hogy a végfok tudja a 1 ohm-ot ...
Akkor most hogy is van ez ?  :idiot1:
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
onlydjz
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 470



E-mail
« Válasz #54 Dátum: 2011. november 21. - 09:24:41 »

Wpc-kben TDA 2030 van, gondolom ebben is (vagy 2020). Ezeket nem egyszerű agyoncsapni, saját áramkorlátja is van védelem gyanánt, ha jók az emlékeim. Ha mégis sikerül, akkor kb. 200 forintos tétel + a nyüglődés vele.
Egyedül a kisméretű hűtőborda nyugtalaníthatná a flipperezőt, de ez megint nem pálya, ugyanis kiszámítható hangok jönnek elő a gépből.

Szóval bátor, de nem lehetetlen dolog  :mrgreen:
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #55 Dátum: 2011. november 21. - 10:25:22 »

Mindkét végfok ic 4 - 8 ohm-ra van kitalálva, tehát nem kellene alámenni. Vagy melege lesz !  :mrgreen:
Kivéve, ha Sony Xplod a végfok cucc - na az birja az 1-2 ohm terhelést ( arra van kitalálva ) ...
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
attila1026
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 86


E-mail
« Válasz #56 Dátum: 2011. november 23. - 13:39:17 »

Húúú baddeni ez a hangfalos történet engem is érdekelne, egy pár sort a végeredményről írhatnál. Elolvastam amit marvintól bemásoltál ez alapján szerintem bírnia kell a terhelést mert marvin csak ért hozzá. Na várom a review-t  :pinball: köszi
Naplózva
baddeni
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 145


E-mail
« Válasz #57 Dátum: 2011. november 26. - 00:29:23 »

Szerintem egész jó lett a hangzás persze csodát nem érdemes várni de szerintem a régi gyári elhasználódott hangfalaktól jobb, gondolom majd a mély dobja meg igazán de annak a beszerelése várat magára... Ha hiányzik vagy nagyon elhasználódott a hangfal én ezek után mindenképpen cserélem erre a típusra párban 3200 forintot megérnek mindenképpen.....
Naplózva
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #58 Dátum: 2014. augusztus 29. - 12:08:19 »

Sziasztok!
Régi téma.
Black Rose Speaker panel átépítés.
A zokni -papucs kombinációtól most tekintsünk el! :D
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
feherzs
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 510



E-mail
« Válasz #59 Dátum: 2014. augusztus 29. - 17:18:13 »

Az önarcképedről nem is beszélve!!! :nevet:
Bár még mindig jobb mint a macskáját fotózó egyszálpöcs visszatükröző panelablak képnél... :idiot1:
Naplózva

"De mindig azt mondtam, hogy a flipper vissza fog térni."
/Steve Kordek/
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #60 Dátum: 2014. augusztus 29. - 17:57:27 »

Vateras, mikros furdogatyas kepet lattad?? :D
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Szamó
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 232


E-mail
« Válasz #61 Dátum: 2015. január 30. - 09:31:12 »

Sziasztok!
Régi téma.
Black Rose Speaker panel átépítés.
A zokni -papucs kombinációtól most tekintsünk el! :D

Pedig csinos!  ;D
Naplózva
Oldalak: 1 [2] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Hangrendszer upgrade flipperben « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!