Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 27. - 11:14:50

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Class of 1812 (Gottlieb/Premier, 1991) « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Class of 1812 (Gottlieb/Premier, 1991)  (Megtekintve 16155 alkalommal)
Recon
Guest


E-mail
« Dátum: 2007. március 20. - 17:37:36 »

jol eltunt ez a topicom is
nemetbe van egy elado de 1000 euro:( bar gyonyoru allapot, van ket kis film is rola, ilyen jopofa gottlieb gepet se csinaltak sokat..

http://www.schuetzengau-freising.de/pinball/class/film1.avi  (22mega)
http://www.schuetzengau-freising.de/pinball/class/film2.avi  (17mega)

lessetek meg, erdemes:)
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2007. március 20. - 21:12:35 »

Quote from: Recon

jol eltunt ez a topicom is
nemetbe van egy elado de 1000 euro:( bar gyonyoru allapot, van ket kis film is rola, ilyen jopofa gottlieb gepet se csinaltak sokat..

http://www.schuetzengau-freising.de/pinball/class/film1.avi  (22mega)
http://www.schuetzengau-freising.de/pinball/class/film2.avi  (17mega)

lessetek meg, erdemes:)


Woow...... nahát mik vannak...ezért szeretem a Flippereket..mindig van valami új a nap alatt...  :banan:
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2008. november 19. - 22:46:55 »

Hala GKO es SOKOL kozremukodesenek lassan a tulajdonomba kerul egy ilyen masina. Sokaig acsingoztam erte :)
Elso blikkre hibalista:

- Koszos :)
- Karok felett kopas
- GI komplett halott
- Fejben orbitalis egesnyom, egett panelt lasd a kokler topicban. Akkora eges volt hogy a falap amin a panel ult, rendesen kormos lett.  Kesobb fotozom majd.
- Szallitas utan olyan szinten kontaktos volt a gep hogy be se lehetett kapcsolni.
- Hianyzik a kez es a protko also fele
- Szivet mozgato tekercs halott
- Fejben levo hangszorok nem mennek. A kaszni hangszoro olyan szepen szol hogy igy is hallani mindent

Winter projektnek szanom a gepet, tavaszig szepen lassan oregurasan probalok gepet faragni belole.
Gepkony, hala Erno kozremukodesenek, es Dr. Boely nemet Gottlieb-gurunak, mar megvan :)
« Utoljára szerkesztve: 2008. november 19. - 23:14:35 írta Recon » Naplózva
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2008. november 19. - 22:51:44 »

A múltkor én is körbejártam Sokolnál, tényleg jó kis gép. Tetszik nagyon. Jó a hangja!

Gratulálok hozzá, igazi kuriózum!
Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2008. november 19. - 23:06:40 »

Gratulálok hozzá , még nem is hallottam róla , jó , hogy van közülünk aki erre is rákattan. Csak így tovább RECON bátyó! :jolvanjol:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2008. november 20. - 07:16:17 »

Na szép... engem má meg se említ...:futyul pedig az életem kockáztatásával másztam át vagy 6 gépen keresztül ,hogy megnézzem egyben van-e a kicsike... :mrgreen:... hiszen mint a legtöbb kuriózum ez is Z-úr nem "kicsit" telepakolt raktárából került ki.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2008. november 20. - 07:20:20 »

igen igen termeszetesen neked is koszonheto a dolog meg Z urnak is... :jolvanjol: :jolvanjol: bocsanat, elismerem neha kicsit lyukas az agyam
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2008. november 20. - 09:18:52 »

igen igen termeszetesen neked is koszonheto a dolog meg Z urnak is... :jolvanjol: :jolvanjol: bocsanat, elismerem neha kicsit lyukas az agyam

Nem baj , majd a bulin befoltozzuk ! :mrgreen:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2009. február 26. - 12:08:34 »

nos, idokozben jatszhato(bb) allapotba kerult a masina
- protko es kez potolva lett
- egy kisebb takaritas es osszes csatlakozo szethuzasa, osszedugasa utan a GI eletre kelt
- talaltam 1 szakadt kabelt a hangkartyara meno 1ik csatlakozonal, igy mar a felso hangszorok is szolnak
- a bekapcsolasi hiba a tapkabel kontakthibaja miatt volt. gondolom a sok seggen csusztatas jot tett neki

kozben sajnos par problema is kiderult:
- a fej ugy nez ki ennel a gepnel, hogy az izzokat tarto falapra van felfogatva a dombornyomott translite, es ez ele csuszik be a festett uveg. na erre valami idiota lengyel vagy francia uzemelteto (errefele jart a gep) nem jott ra, es osszekombinalta a ket dolgot fekete ragasztoszalaggal. termeszetesen a legovatosabb szetvalasztasi procedura kozben is serult a festes az uvegen  :tuz :box: :furesz
- a Gottlieb bizonyos alkatreszek felfogatasara egy muanyag szegecs szeruseget hasznal ami a vilag legostobabb dolga. 1 ido utan nagyon lazan tartja a dolgot a helyen. Ilyenkor az egyszeri ember PILLANATRAGASZTOT hasznal hogy lefixalja a lotyogo kapcsolot ami a plasztikra van erositve. Csoro /me meg erre akkor dobben ra mikor kiszedi a muanyag szegecset, elvenne a kapcsolot, "nem jon, aaa biztos odaragadt valami kosz miatt, kicsit mozgassuk meg", RECCCCS..... na ba'meg plusz 1 repedt plasztik
- par dolog csak szetszedes utan derul ki hogy repedt, torott potolando: gombasapka, muanyag terelok, ilyesmi.
- A keztol balra levo muanyag csovon olvadasnyomok... minden karcos es zilalt ezen a gepen
- jeeee nem ut a jobb sling pedig csattog a tekercs... jahogy letort a kar teteje, nabaz+ :)

egyelore "csak" 225 euronyi alkatreszt irtam ossze hozza ami kozel 70e ft, igaz ebben 2 uj rampa is benne lenne, de lassan elgondolkodok mert igy mar egy dmd-s gep araban lenne ez a cucc, es a palya meg nincs is javitva... szerintetek folytassam?  :gondol

« Utoljára szerkesztve: 2009. február 26. - 12:13:24 írta Recon » Naplózva
atee
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 682



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2009. február 26. - 12:35:36 »

Jó kérdés.
Mi lesz a sorsa ha nem fojtatod?
Naplózva

Rocky (Gottlieb 1982)
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2009. február 26. - 12:58:40 »

igy marad  :mrgreen:
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2009. február 26. - 13:43:11 »

igy marad  :mrgreen:

Az a lényeg ,hogy működjön, kit érdekel egy repedt rámpa... :nevet:
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2009. február 26. - 15:27:41 »

Mindig az a kérdés , hogy maradós vagy elmenős. Ha maradós akkor mindenképpen költenék rá. Ha elmenős akkor a játszhatóságig biztosan költenék a többi meg relatív , mert pl . huszitó gépeinél is már a hozzáadott munka szinte nagyobb értéket képvisel mint maga a gép .  De elég ha mondjuk a következő rendezvényre "eljön" a 1812 és valaki beleszeret ,ami szerintem nem lehetetlen. Azt tapasztalom , hogy egyre több érdeklődő van  felújított jó állapotú gépekre ,amelyeket csak be kell tolni a nappaliba , de nagyon óvatosak ezek a leendő vevők, mivel nem kis pénzekről van szó. Ez megint csak a költenék rá felé viszi a mérleg nyelvét.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2009. február 26. - 15:32:59 »

Megtartosnak szeretnem. Rendezvenyre nem hiszem hogy menni fog, hisz kello tudas meg egyebek birtokaban nehezebb hirtelen szervizelni ha valami baj van vele...
Naplózva
baddeni
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 145


E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2009. február 26. - 15:47:36 »

Szia,

szerintem mindenképpen tartsd meg és lassan fel lehet újítani , nem mindent kell megrendelni külföldről erre én is most döbbentem rá (gondolom ezt Te már régóta tudod  :mosoly:) egy kis utána járással sok mindent lehet pótolni (persze a rámpát nem :-( azért egy képet dobj már a rámpáról hogy hol és mennyire sérült...)..... Ha a Class of megfogott és ahogy tudom megfogott :D akkor úgyse bírod majd megállni hogy rendbe ne rakd  :D

szóval előre !! hajrá !!  :dance
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2009. február 26. - 15:49:34 »

a sarkai vannak letorve a felfogatasi pontoknal, tulajdonkeppen hasznalhato csak ronda.

Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2009. február 26. - 16:07:27 »

Én akkor felújítanám biztosan idővel, de nem feltétlenül vennék meg mindent , ha nem zavar  a tudat , hogy javított vagy nem eredeti akkor nagyon sokat lehet spórolni. Az utángyártásba MINIék egyébként is nagyon jók. Plasztik lenne akár tőlem is .
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2009. február 26. - 19:06:47 »

uj fejlemeny, a szivet mozgato tekercs nem halott

a gep eleg hamar koppant, meg allandoan irni lehetett bele vicces pontszamokkal is,
az elso helyezett neve erdekes krixkrax volt, 666F hexa pontszammal, es a bookkeping is tele volt furcsa errorral
nem switch hiba, hanem pl. hany coin volt bedobva es ilyesmit irt ki hogy 0>ERR> vagy vmi hasonlo
szoval mintha defektes memoriaja lett volna, viszont amit en allitottam be utana azokat szepen megjegyezte

igy elhataroztam a factory resetet elso korben
igenam, de a gep valami credit buttonra hivatkozik hogy azzal tudom megcsinalni
miutan fel orat kerestem, es nem talaltam semmi ilyet, gondoltam vegigprobalok minden gombot
a start gombbal kezdtem es lass csodat, gottliebek azt hivjak credit gombnak

utana meg maszkaltam a menuben es volt 1 menupont, HEART SOLENOID nevvel, ON-ra allitva
na mondom ezt nem neztem de lehet factory setting elott OFF volt, probaljuk ki. es mukodik :D
multiball alatt egyre gyorsulva vert a sziv, erdekesen nez ki ahogy luktet, sajnos a kopogo tekercs ront az osszkepen, szerintem majd belerakok valami hangtompitot
aztan asszony ramszolt hogy a gyerek nem tud aludni a csattogastol igy mara be kellett fejezni a vizsgalodast...


« Utoljára szerkesztve: 2009. február 26. - 19:34:14 írta Recon » Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2009. február 26. - 19:18:10 »

a gep valami credit buttonra hivatkozik hogy azzal tudom megcsinalni
a start gombbal kezdtem es lass csodat, gottliebek azt hivjak credit gombnak

A Zaccaria is úgy hivja !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2009. február 26. - 19:21:49 »

mondjuk van alapja. lehet csokkenteni vele a creditek szamat. logikus.  :ohmygod:
ezzel az erovel a bekapcs gombot miert nem economy switchnek hivjak, hiszen ha kikapcsolod vele a gepet, takarekoskodhatsz  :mrgreen:
Naplózva
GKO
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 593



E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2009. február 26. - 19:47:11 »

Szerintem ne engedd ki a gépet kezeid közül.

Nem sok van belőle és egy egyedi darab. Ahogyan már mások is írták már, rendbe lehet hozni szép lassan!
Naplózva
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2009. február 26. - 22:52:09 »

Szerintem meg hagyd abba és add el nekem, már öt Gotlieb társa várja...  :mrgreen:

Hentes

SZép lesz, meglátod ha elkészülsz vele!
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2009. március 07. - 22:52:31 »

egy kis video a geprol, meg nem dobogo szivvel es memoriadefektussal, de mukodokepesen

http://www.youtube.com/watch?v=bI6U2DySxFY
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2009. március 07. - 23:07:02 »

multkor már dobogott nem?  :gondol
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2009. március 07. - 23:07:51 »

igen de ez a video meg elotte lett felveve
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2009. március 07. - 23:08:23 »

figyelek ám...  ;D
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2009. március 09. - 21:27:33 »

igen de ez a video meg elotte lett felveve

a kezet pl fel lehet használni egy addams pimpnél :)   3:31-nél az szép mentés volt rec :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2009. március 09. - 21:32:23 »

felek hogy nem. az addams kez szilardabb anyagu mint ez, raadasul egy tekercs is bele van rakva. ezt jo vastagon le kene fujni lakkal hogy olyan kemenyre szaradjon :)
amugy ez a kez sem origi, a bestofpinball.de-n lehetett kapni de mikor megjott a csomag, lattam hogy meg nem is utangyartott kez hanem egy teljesen mas, csak alakra
megegyezik a class kezevel, igy azt aruljak. wigglin' hand a neve, egy motor van a kozepso ujjaban igy el tud maszni a foldon. SOKOL mester rakototte az 1ik flasherre igy neha megmozdul :)
igaz a felfogatast at kellett varialni hogy ne akadjon bele semmibe.

az ipdb-n levo fotokon is hianyzik a kez, pedig elvileg lennie kene, szep voros marcangolt veggel mintha leszakadt volna. na ez az "utangyartott" nincs megszaggatva ugyhogy majd ha folytatom a gepet, egy kis kozmetikazast is fog kapni hogy szep horroros legyen :)
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Class of 1812 (Gottlieb/Premier, 1991) « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!