Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 29. - 01:33:20

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Emulátorok  |  Topic: Arcade gépek Pc-re « előző következő »
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Arcade gépek Pc-re  (Megtekintve 137463 alkalommal)
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #140 Dátum: 2011. január 24. - 23:45:59 »

Ezt tavaly Angliában vettem az EB-n.Qrva nagy szerencsém volt, mert 100 fontért az enyém lett...
Ha érdekel szerintem az ebayen keresgélj... ;)
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #141 Dátum: 2011. január 25. - 00:03:17 »

Ezt tavaly Angliában vettem az EB-n.Qrva nagy szerencsém volt, mert 100 fontért az enyém lett...
Ha érdekel szerintem az ebayen keresgélj... ;)

Nyilván felverik az árát: http://cgi.ebay.de/X-Arcade-Dual-Joystick-inkl-USB-Adapter-/330522387163?pt=M%C3%A4use_Tastaturen&hash=item4cf4ab62db

Szóval tudja fene, legolcsóbb webboltban mondjuk németeknél is 20ezer pénz, az nem vészes.
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #142 Dátum: 2011. január 26. - 04:16:46 »

Ezt tavaly Angliában vettem az EB-n.

Azzal bíztatom magam, hogy a mostani dobozra úgysem lehetett volna ráépíteni :-)
Naplózva
Tophat
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 167


E-mail
« Válasz #143 Dátum: 2011. január 26. - 15:35:53 »

Az X-Arcade-et alapvetően nem kabinetbe való beépítésre tervezték, ezért ne bánd, hogy nem vettél. Az alkatrészeket pedig külön külön is megkapod, és akkor pontosan azért fizetsz, amire szükséged van.

Mivel nincs kabinetem, így nálam is az X-Arcadéhoz hasonlatos kontroller van, csak én a japán vonulat mellett döntöttem annak idején.

Ilyenem van (a gombokat cseréltem, mert azok utánzatok voltak  ;D ) :
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #144 Dátum: 2011. január 27. - 21:04:32 »

Elég vacak a fény, de napi reportot be kell fotóznom:

Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #145 Dátum: 2011. január 28. - 02:43:33 »

Elég vacak a fény, de napi reportot be kell fotóznom:

Napi report.

A gombok helyén kilógó mazzag az a 3. kontrolleren lenne, oda szerettem volna felkonfigni az ilyen 1,2,5 gombokat, mert az jó. Ellenben amikor bejön az EMU, akkor ez lesz a default joy, csak az a része nincs bekötve, mondván minek. Gombjához hozzárendeltem ezzel a joy2key cuccal a számokat, de csak emun kívül és winben működik rendesen, amint elindítom a játékot, már nem érvényes az emulált kombináció. Ezt PC-n előtte ki lehetett volna próbálni normálisan, de ismerős ráér 2x 1-1 órát pákászni, míg nekem nem volt 1-2 órám ezeket összelegózni, tesztelni.

Aki ilyemin töri a fejét, annak tudok gamepadot adni, én tonnával vásároltam hülyére magam :-D

Ha valaki hasonló építésre vetemedne, akkor itt kell 10 tűzgombos gamepadot venni, olcsó, házhoz küldik, legjobb:

http://www.pcdiszkont.hu/450/manta-black-pad-gamepad-mm812-

Itt kellett volna kezdenem, most majd összeírhatom a tanulópénzt, mit merre. Tudom, 40 dolláros interfész kell, de már f@sz voltam :-) Első sarkon 2 küvecs volt a gagyi gamepad, vettem 2őt, mondom csak jó lesz. Aztán egyre nagyobbat, még nagyobbat, aztán olyat is, amivel PC-n lehet játszani.

Aki PC-n szeretne mókolni ilyesmikkel, annak pld. ezt ajánlom, jóféle gumírozott-szerű fogás, autóshoz analóg joy, meg a többi, ár/értékben szintén legjobb:

http://www.pcdiszkont.hu/2945/manta-hercules-gamepad

Kell még marok színes mazzag, asztalos szakértés, csiribiri. Lehet egyszer összeírom az egészet, mi volt, vagy mit érdemes. Mert az interneten úgyis minden le van írva, legfeljebb én nem találom, vagy másúton indultam, vagy nem is az kell, satöbbi.

Most azt nézegetem, hogy Sega/Nintendó cuccoknál mennyi gomb van, milyen elrendezésben, mit melyikre érdemes konfigni.

Nintendó64-nek 10gombja van, csak emuban szarul jön ki, mikor nem a felfelé gomb ugrik, hanem felfelé legugol, hátra gomb ugrik, előre gomb hátra felé megy. Nekem ez nem áll kézre. Még babrálni kell egy csöppet, csak holnap Tantrum koncert, aztán ott is kavarni kell, valamint söröket inni nagy erőkkel  :beer:

Hétvégén lehet basztatom kicsit.
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #146 Dátum: 2011. január 28. - 06:13:38 »

Jahno-t egy élmény olvasni.  :taps:
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #147 Dátum: 2011. február 01. - 02:45:28 »

Bétatesztek nagyjából meg voltak, igyekszem üveget vágatni a dobozba, aztán megy a játékszobába. Ráadásul haver is rákattant, mert ez ilyen, csak Vaterán előttem csapták le a dobozt. Fenemegette.

Már emlegettem, hogy rendesen megcsináljuk, lefotózom, dokuemntáció, aztán össze lehetne írni a szopószorzó mellett mindenféle egyéb optimális utat is. Ami késik nem múlik, nyáron kell egy ilyen a sógor kertjébe.

Ráadásul minden mindig lehetne jobb és szebb, így pld. nagyobb monitor, új kezelőszervek. Egyelőre ketten elég necces elférni, szerintem sorban látni fogom a hátul ütőit. Sebaj, sör legyen, aztán kész, ma már vagy 60 kereditet beleszórtunk  :taps:
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #148 Dátum: 2011. február 02. - 15:40:26 »

Félre raktam neked egy kasznit. Eredeti Midway stuff.... Gombok, Joy van bőven, kezdheted elölről hogy ne unatkozz :)

Mi már lassan futószalagon gyártjuk igaz, az eredeti gépeket :) kukkantsd  meg:

http://www.automataberles.hu/mk_killer.rar
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #149 Dátum: 2011. február 02. - 23:26:44 »

Félre raktam neked egy kasznit. Eredeti Midway stuff.... Gombok, Joy van bőven, kezdheted elölről hogy ne unatkozz :)

Úgyis ez lesz. Bár olvastam, hogy a kerekekkel rögtön az elején szórakoztatok egy kört, így remélem az még van benne. Ha nincs, akkor viszek :-) Esetleg összeírhatom rendesebben, mivel jár egy ilyen építés, aztán kirakhatod az oldalara, hátha valami hozzám hasonló fafejű is odatéved, akkor ne szívjon azzal, amivel egyszer már én. Vagy kétszer. Vagy többször :-)

Iszonyat mennyire rábuktak itt a cégnél, ma sikeresen vágattam bele üveget is, természetesen egyik oldala kb. 1 milliméteren múlik, de nem illik a helyére. Holnap az is kész lesz. Bár így is nyomjuk erőteljesen, pár nap alatt vagy 8ezrest "beledobáltunk".

Szóval fejtsük meg, bár többet fogok fotózni, építési műveletekről írogatni, aztán itt is beszámolok mindenképpen.
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #150 Dátum: 2011. február 02. - 23:30:39 »

Félre raktam neked egy kasznit. Eredeti Midway stuff.... Gombok, Joy van bőven, kezdheted elölről hogy ne unatkozz :)

Úgyis ez lesz. Bár olvastam, hogy a kerekekkel rögtön az elején szórakoztatok egy kört, így remélem az még van benne. Ha nincs, akkor viszek :-) Esetleg összeírhatom rendesebben, mivel jár egy ilyen építés, aztán kirakhatod az oldalara, hátha valami hozzám hasonló fafejű is odatéved, akkor ne szívjon azzal, amivel egyszer már én. Vagy kétszer. Vagy többször :-)

Iszonyat mennyire rábuktak itt a cégnél, ma sikeresen vágattam bele üveget is, természetesen egyik oldala kb. 1 milliméteren múlik, de nem illik a helyére. Holnap az is kész lesz. Bár így is nyomjuk erőteljesen, pár nap alatt vagy 8ezrest "beledobáltunk".

Szóval fejtsük meg, bár többet fogok fotózni, építési műveletekről írogatni, aztán itt is beszámolok mindenképpen.

http://videojatek.blogspot.com/ itt a link dear Jahno...

üveget adok egyet...... Fridli most csináltatja a kerék vaslatot majd lesz plusz kettő (a vasalat a probléma nem maga a kerék).... Mielőtt elkezded összerakod érdemes szépen megcsinálni....
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #151 Dátum: 2011. február 03. - 00:14:22 »

http://videojatek.blogspot.com/ itt a link dear Jahno...

üveget adok egyet...... Fridli most csináltatja a kerék vaslatot majd lesz plusz kettő (a vasalat a probléma nem maga a kerék).... Mielőtt elkezded összerakod érdemes szépen megcsinálni....

Tudom én a linket magamtól is :-) Összerakásra is rájöttem, természetesen "csak belepóráljuk" a monitort, aztán "majd véglegesítjük". Aztán olyan jól állt a keretben, hogy ha már csavar van a kézben, akkor rögzítjük. Meg a keretet is, ami már feketére volt fújva. Akkor vettem észre az otthagyott matricát, amit "majd ha tudjuk mit akarunk, akkor leszedünk". Most nekiláttam leszedni, meg is oldotta szép foltosra a fekete festést. Lehet újra fújni, ha igényeskedem.

Hülye gyerek a saját kárán tanul. Előbb takarít, mér, megfejt, aztán legózik. A mostani dobozon is válik le az élfólia, ezért kell a második verzió, aminak ezek szerint hamarosan nekilátok :-) Bár a héten megyek nyaralni, aztán meg messziföldre, de majd lesz valami. Ráadásul weben már találtam játéktermes dolgot, erre kora este bezárnak, kaptyák be.
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #152 Dátum: 2011. február 04. - 01:41:10 »

Beraktam az üveget. Aztán még kétszer. Aztán el is törtem. De nem látszik, alul van a sarokban  :banan:

Van még mit reszelni rajt, ennek ellenére beraktam a helyére, majd ott csinosítgatom. Holnaptól építhetem a 0.2-es verziót, valami nagy kaszniba. Hibalistán van, üvegen fóliázni kellene, mert iszonyat módon tükröződik. Holnaptól szerintem a cég adja neki az ívet.
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #153 Dátum: 2011. február 04. - 02:32:01 »

üvegen fóliázni kellene, mert iszonyat módon tükröződik.

Belül vegyem világosabbra? Vagy nem is üveg, hanem plexi?
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #154 Dátum: 2011. szeptember 23. - 03:07:05 »

Hogy állnak a projektek?
Ki tudna segiteni egy komplett hiper szuper megagiga telepitésben segiteni?
Valami dvd szerüségre gondoltam ,ha esetleg valakinek van.
(amit csak telepiteni kell és kész.Hogy én is megértesem.  ;D )
Naplózva
spiritke
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 5


E-mail
« Válasz #155 Dátum: 2012. december 18. - 00:55:32 »

Elkészült a végleges gép ? Végig olvastam a beszélgetéseket. Kíváncsi vagyok a végeredményre.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Emulátorok  |  Topic: Arcade gépek Pc-re « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!