Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 28. - 18:05:01

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Privát gyűjtemények  |  Topic: Flippereken elkövetett bűnök - (Amikre nem vagyunk büszkék) « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Flippereken elkövetett bűnök - (Amikre nem vagyunk büszkék)  (Megtekintve 18530 alkalommal)
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Dátum: 2010. október 14. - 00:11:21 »

Sokunkkal előfordult már, hogy régebben olyasmit tettünk gépeinkkel, amit később megbántunk.
Szétszedtük, kidobtuk, felgyújtottuk, vagy menthetetlen kárt okoztunk bennük.
Akinek nyomja a lelkét és nem szégyenli, rövid leírással, fotókkal megoszthatja a történteit.

Legyen ez amolyan Gyóntató topik, ahol mindenki nyilvánosan megbánhatja a bűnét.
Naplózva

SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2010. október 14. - 00:17:48 »

Gondolatébresztőnek íme egy őszinte megbánás:
Naplózva

HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2010. október 14. - 00:20:07 »

A CONGO amikor hozzám került nem cseréltem benne azonnal elemet. Először csak kisebb kontakthibák voltak nem erre gyanakodtam, majd elszállt a gép. 10eFTba fájt.
Azóta minden gépet átnéztem és DURACELL vagy minőségben egyező jó minőségű elemet használok. Panel javításnál pedig külső elemtartóra cserélek.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2010. október 14. - 01:02:52 »

Ennél egy kicsivel nagyobb bűnökre gondoltam.
Az elem kifolyás az elején menthető, javítható.

Valami olyasmire, hogy
pl. "lecsiszoltam és átmatricáztam a Goldot, mert a kék villámok jobban illettek a szőnyeg csíkjaihoz"
vagy: "mire beesteledett, a tűz körül sörrel a kezünkben néztük, ahogy az elszenesedett playfieldek élein csöpög le a lila insert"
« Utoljára szerkesztve: 2010. október 14. - 01:09:22 írta SOKOL » Naplózva

HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2010. október 14. - 08:01:47 »

Valamivel csak indítani kellett a topicot....
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2010. október 14. - 09:28:35 »

Húúúúú de sok ilyen volt.

Big Guns. Az nagyon fájt. Szép pálya, kaszni csúnya. Sebaj újrafestjük. Hosszú tanakodás után a stenciles megoldást választottuk. Órákig sniccerezett a dekoratőr csajszi. Mi meg kentük fel az alapszínt, a feketét. Számolatlanul hagytam a pénzt a brico store-ban hordtam a sárga, piros spray festékeket. Persze, hogy a csaj nem volt elég ügyes, nem volt elég türelmes. Szétfolyt az egész.

Az egészet gyakorlatilag le kellett spaklizni. Csiszolás fekete réteget felkentük újra mert a csajszi azt mondta, hogy hazaviszi ott megcsinálja.  Hittem neki. Újra hordtam a pénzt a bricoba, elfogyott a sárga spray... Másnap az eredmény ugyanolyan szar.Újra levakartuk az egészet. Aztán áron alul, sok sok bukóval sima fekete kasznival elment...
Naplózva
dodgelaci
Egyesületi Tag
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 118



E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2010. október 14. - 09:47:06 »

Ez szerintem megbocsájtható,itt restaurálni próbáltál-ezek szerint sikertelenül-mára a képeid alapján már jobban sikerülnek a felújításaid!!!
Igazi bűntett:Pl. zsaluzni betonozásnál flipper oldalával(Hentes)
Nem tudjuk lehajtani fejet-  elflexeljük a zsanért!(valaki felrakott ilyen képet annó)
Naplózva
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2010. október 14. - 10:35:40 »

Nekem a legelső flipperem, az egyik space shuttle ilyen gyónni való kicsit. A PF gyakorlatilag fáig volt kopva nagy felületen, ezért adtam neki csiszológéppel is. De az insert-eket nem vettem ki, akkor még nem gondoltam, hogy az illett volna. A helyrehozási próba meg sokat rontott az egészen: nem baj, majd kipolírozom. Na, a polírkorongra rákenődött a surlódási hőtől megfolyósodott insert ...
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2010. október 14. - 10:53:10 »

Egyszer vettem egy F14 alkatreszbazist a  masik gephez. Volt komplett playfield, fej kompletten ilyesmi, csak a kaszni alja hianyzott. Elbontottam alkatresznek a masik miatt. Most mar gepet epitenek belole.
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2010. október 14. - 10:54:30 »

.. de ezt ellensulyozando bontott cuccokbol osszeraktam egy Pinbotot, es egy Grand Lizardot :) Igaz nem fullosak de maig se lettek szetbontva az uj tulajoknal  :)
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2111



WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2010. október 14. - 18:53:30 »

Egyszer régen volt egy Grand Lizardom. Szép lassan beszart rajta minden, és akkor a szerelő azt mondta kijön megnézi de az 7000ft +ha anyag is kell akkor az még plusz... Én meg gondoltam hogy hülye nem vagyok az egész gép volt 15.000 inkább elbontom, jó lesz alkatrésznek. Ma már nem bontanám el de kb ma is 10.000-ből meg lehetne javítani. Viszont az alkatrészei sok gépben élnek ma is...pl:fejüveg Recon-hoz került.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2010. október 14. - 21:01:20 »

Én egyszer (amúgy előtte sem és utána sem azóta sem ;D) egy gépben nem néztem meg milyen biztosítékok vannak. Kiderült, nem a gyári értékekkel megadottak.
A gépnek (és sem előtte, sem utána a többinek sem) semmi baja nem lett, de azóta is iszom a levét és szórom a miatyánkot, üdvözlégyet naponta.
Naplózva

"It will never work!"
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2010. október 18. - 23:35:19 »

Kb. 10 éve vettem egy jó állapotú Space Stationt.
Természetesen alkatrésznek, 5000-ért.
Kézigránát bele, bumm. Nagyjából 2 évig volt elegendő alkatrész az egyéb javításokhoz.
A playfieldet kidobtam, a többi cuccot bedobozoltam. A kaszni két oldala megmaradt.
Az alkatrészekből közben mazsolázott Hentes és Recon is.

Pár éve láttam SZK-t játszani egy SS-en. Közben magyarázta, mit miért lőtt meg és mit miért hagyott ki. Megtetszett a gép, és felébredt a lelkiismeret is.

Kb. 10 hónapja összefutottam egy üzemeltetővel, aki akkor vitt haza egy ilyen gépet (szintén!) szétszedés céljából. Hosszas alkudozás vette kezdetét, ahogy fogyott az idő, egyre kevesebb panel, kijelző, stb. maradt a gépben.
Végül is, vettem egy kasznit, meg egy plalyfieldet. Az elektronika szerencsére megvolt hozzá. Szép lassan gyűjtögetem a „szakadt” playfield alkatrészeket, takarítgatom, javítgatom, ha jut egy kis időm rá. Másfél hónappal ezelőtt beröffent, de a rendes működésig most egy kis „szünet” jön… 
Naplózva

Indy
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 37



WWW E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2010. november 07. - 17:52:25 »

Vettem egy Star Trek-et, nagyjából "felLEDeztem", de volt néhány speciális led- színváltós, fekvő T10-es foglalatú 4 smd-s csak felfelé világító flash, zsiráfnyakú led, világító star post- amit nem Sokoltól vettem meg. Tudom, hogy ez nagy bűn és itt szeretném nyilvánosan meggyónni. Többet nem fordul elő! Viszont, viszek mintákat neki, hogy mindenkinek lehessenek ilyenek a jövőben, tiszta forrásból!

És a legnagyobb bűnre csak most készülök: A világító star post-ok miatt több helyen meg fogom fúrni a postok alatt a playfieldet 2-es fúróval, mert nem akarom látni a drótokat! Előre is elnézést mind a gépektől, mind a flippertársadalomtól.
Naplózva

CFTBL, CV, FP, IJ, JD, RBION, RS ,STTNG, TAF, TOTAN, TZ
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2010. november 08. - 10:51:16 »

2 hét ban. :mrgreen:
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Tibitibi
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 273



E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2010. november 08. - 11:03:41 »

Vettem egy Secret Service-t és egy Time Machine-t, amit alkatréyznek árultak. :)
Kettőből akartam egy TM-et csinálni, de megtetszett  SS, így vettem hozzá egy TM-et
fej nélkül alkatrésznek, majd vettem egy Laser War-t alkatrésznek, hogy legyen 1 SS és 2 TM.
Az SS működik ( köszi Sokol ), az egyik TM lassan készül.
A bűn, a Laser War lassan elfogy, pedig sztem nem sok maradt belőle.
Naplózva

Tibitibi
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2010. november 08. - 11:06:27 »

Annak a Laser Warnak mar ugyis mindegy volt...
Naplózva
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2010. november 08. - 22:01:25 »

Jaj, ilyen dolgokat én is tudnék mesélni...

De ha már meg lettem szólítva: Az az ominózus Bally-s zsaludeszka úgy történt, hogy szétütöttem egy rommá ázott de, ennek ellenére működőképes maradt Strange Science dobozt, majd az egyik oldalát tényleg a poén és a klubbtagok pukkasztása érdekében hosszas előkészítő munka keretében a kőművesek segítségével beépítettük a házam koszorújának betonozásához.
Megnyugtatásul, a Strange ujjá lett építve, mai nap is működik egy kedves barátomnál.  :jolvanjol:
Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2010. november 08. - 22:05:25 »

De amire nagyon nem leszek büszke, hogy egyszer lefújtam lakkal egy nem csúnya pályát úgy hogy azon rajta volt a Mylar. Na ezt eddig még senkinek sem mertem bevallani.
Főleg, hogy az egy drága pénzen vett Funhouse pályája volt, amit persze csak ár alatt adtam el.
Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2010. november 08. - 22:06:21 »

A Tomcatet is bevallhatod, anno kiszurtuk a rendezvenyen hogy ugyanilyen technikaval keszult...  :mrgreen:
Naplózva
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2010. november 08. - 22:27:31 »

 :mrgreen:
Összeszedem magam és írok majd egy listát....  :mrgreen:
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2011. június 02. - 20:59:52 »

Én is szeretnék vezekelni!
Nos, 89.ben vetünk a barátommal egy Earth Wind Fire gépet 25.000 huf ért
Hazavittük nagy öröm egész éjjel dajdaj,De szegény masina egyszer csak elfáradt
Egymásután lövöldözte ki a biztiket.(nem kevés volt benne) :mosoly:
Lényeg biztosíték híján,elkezdtünk lelkesen patkolgatni  :furesz.
Egy darabig bírta,aztán nagy durranás,füst,lángok.istenemre nem semmi volt.
Játék leo!5.évi pihent a garázsba majd némi renoválás, panelcsere után életre kelt és
új gazdinál dajdajozott tovább.
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2111



WWW E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2013. február 14. - 08:23:20 »

Egyszer régen egy ismerőstől vettem egy Grand Lisardot talán 5.000ft-ért. Akkor az lett a 3. flipperem, a Lost World meg a Square Head után.
Jó darabig ment gond nélkül, aztán egyszer csak elhallgatott néhány effekt  majd szép lassan napról napra elnémult az egész gép és így már nagyon unalmas volt vele a játék.
Volt akkoriban egy szerelő a vidámparkban Kolja, ő egyszer volt kint nálam még a Lost Worldnél kart "szerelni" és belekerült vagy 2-3.000ft ba a szerelés. Úgyhogy mivel a gép volt 5.000 nem akartam kifizetni a szerelésért min 3000-et meg a hely is kellett úgyhogy elbontottam.
Igaz az alkatrészekből azóta sokan pótolgattak hiányos Lizardjukba vagy s-11 gépükbe ezt azt, de azért még mindig van pár cucc belőle, pl a kábelkorbácsot azóta is a saját gépeimhez használom donornak.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Privát gyűjtemények  |  Topic: Flippereken elkövetett bűnök - (Amikre nem vagyunk büszkék) « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!