Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 26. - 08:44:31

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: Melyik a legjobb Data East gép ? « előző következő »
Oldalak: 1 [2] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Melyik a legjobb Data East gép ?  (Megtekintve 33797 alkalommal)
Phy
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 116


E-mail
« Válasz #35 Dátum: 2010. november 17. - 08:05:09 »

Igaz, én is ezt mondom, csak hát....
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #36 Dátum: 2010. november 17. - 15:08:28 »

Lehet ezeket is szeretni DE mégsem az igazi flipperérzés.Kicsit műanyag DE ez az egész vonalra
Data East-Sega-Stern igaz....Aki nem ért velem egyet az más véleményen van.
Naplózva

Pinball is Dead
attila1026
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 86


E-mail
« Válasz #37 Dátum: 2010. november 17. - 16:10:58 »

Szerintem a DE/Sega gépek és itt a Stern gépekre véletlenül se gondolok között is találhatóak igazi gyöngyszemek amik méltatlanul vannak alulértékelve, biztos vagyok abban hogy sokszor sokkal jobban sikerült gépek mint a B/W középszintű/jó gépei de valóban elmaradnak a prémium kategóriás B/W gépektől. Ha megnézzük mennyi készült belőlük és lepontozzuk majd ugyanezt a B/W gépekkel is megtesszük lehet az átlag pontszám jobb lenne a DE-eknél de az tény hogy egy IJ TAF TZ MB MM stb. gépük sincs.

A Star Trek , Lethal Weapon 3,Tales from the Crypt, Star Wars, Jurassic Park,Guns N' Roses, Back to the future ,Tommy, Last Action Hero, Batman, Hook, WWF Royal Rumble, Phantom of the Opera gépekkel szerintem minden B/W megszállott jól szórakozna és elégedetten távozna egy két "menet" után.
 
Naplózva
Phy
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 116


E-mail
« Válasz #38 Dátum: 2010. november 17. - 19:13:43 »

abban pont semmit, mondjuk én elég sokban nem látok semmi kivetni valót.
Naplózva
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #39 Dátum: 2010. november 17. - 20:09:49 »

Lehet ezeket is szeretni DE mégsem az igazi flipperérzés.Kicsit műanyag DE ez az egész vonalra

Csak egy gondolatkísérlet az állításod ellenőrzésére: Ha mondjuk a SW lenne előtted de W/B logoval, akkor miből jönnél rá, hogy nem az? Ha mondjuk nem jönnél rá, hogy nem az, akkor mit kritizálnál benne?

Ez komoly kérdés? Akkor lecsapok rá. Pedig nem akartam pont én lenni a majd megmondós. Előre is elnézést kérek az SW rajongóktól! Egyébként alapvetően ezt pont nem tartom egy rossz DE gépnek. PL R2 pofás nagyon benne, azért odavagyok. DE:

- Műszakilag nem gyalázatosak. Van benne vas, a kar vezérlés teljesen OK és a S11 lopás elektronika is teljesen f@sza, DE ne felejtsd el, hogy az S11 a B/W-nél az alfanumerikus gépek technológiája. Tehát a B/W szükségét érezte a computer fejlesztésének a DMD érában! Nagyjából jó sokáig ki is tartott a WPC az S11et követően. Tehát műszakilag ha elavult is, de nem gyatra. DE már ezen is észrevehető az eltérés a két gyártó között. Összeszerelési minőség sem rossz, pálya szitázás sem olyan rossz, mint 5 év múlva lesz a B/W WPC95' szérián.

- Játékélmény. Hát ez tipikus, összetéveszthetetlenül nem B/W. Egy egyszerű példával élve: nincs valódi multiball lock. Had legyek kis g€ci, nincs is multiball, TRI-BALL van ugye :). Najó az is az. DE nem úgy van mint ahogy a tradíció (és a kezdeti műszaki megoldások) diktálták, hanem lősz valamit sokszor, és hurrá TRI-BALL. Nekem ez elég ostobának tűnik. Persze ez takar egy olyan ötletet is, amit a megfigyeléseim szerint a DE vezetett be (Chekponint-nál). Az Auto-plunger-t. Ami ugye a golyótárolóból közvetlen tudja pályára juttatni a golyókat. És ha már Checkpoint, meg újítás, szenteljünk egy perc néma csendet az első DMD gép tiszteletére*. Nah ez is műszaki lett. Szóval...

- Játékélmény. John Borg-ot zárnám el kukoricára térdepelve, meg a főnökeit életfogytiglan Dr Who-zásra az tuti. Ő követte el ezt a flippert, itt még nem is olyan nagyot hibázva. Itt még nem volt meg Pat Lawlor, TAF-ja, hogy jól lekoppintsa, de már a zseniális egyrámpás szellemiséget kifejlesztette. Ez az első munkája lehet ezért is értékelhető (még). Értékeljük előbb, aztán gyalázom a többi szemetet amit tervezett. Szóval a lock-on túl van egy jelentős hiányosság. A játékmenetnek nincs koncepciója. Illetve van. Csinálj TRI-BALL-t. Hogy is? Hát lőj ugyanoda jó sokszor. Szemben ezzel az mondjuk az Earthshaker-ben, véletlenszerűen megadott (számozott) célokat kell meglőni a lock-hoz (meg kell látogatni a foldrengés helyszíneket a story szerint). Már itt is megvan sok olyan motívum, amitől soha tudnak majd megszabadulni. Ilyen a négyszer lődd meg, ad valamit scoop, amit rettenetes nagy hülyeségnek tartok és jól példázza a koncepciótlanságot is. Ugyanis ez az általános jellemző. Vannak itten dolgok. Lehet őket lőni. Majd lesz valami. Ez mind külön külön, sehol sem közelítve az egységesség felél. Már jó ideje jellemző volt az S11-ekre ennek az ellenkezője. Komplett sztorik voltak, és az célok az asztalon külön-külön is a koncepció részei voltak, de együttesen is erősítették egymást (Banzai Run, Taxi, Pinbot, SOF, hogy csak találomra mondjak párat). Egyébként ez annyira igaz, hogy a TAF után jól bevezette a kigyűjtős megoldást DE nem ők találták ki, hanem egy zseniális újító munkáját lopták el. Tartoták is a lopás a végsőkig, a DE gépek 80% ezzel a "ötlettel" dolgozott. Had jegyezzem meg, hogy maga Pat Lawlor is fejlesztett az ötleten, már a következő gépén ezek a gyűjthető célok egymással kombinálhatóak voltak. Ez a TZ egyik örök zsenialitása.

Bocs a szófosásért, de John Borg a halálom. Akinek a szellemes munkássága pl a Stern Indy-n is megfigyelhető. Már egyszer erre felhívtam a figyelmét minden érdeklődőnek, de érdemes megnézni az SW mellett ezt is, meg bármelyik önálló tervezését :). Csak nézz rá a PF-ekre. Mikor meg játszol is vele, meglátod, hogy szabály is tök ugyanaz. Lőj sokszor ugyanazt, ad majd valamit. Más a skin, meg a hang, meg az animációk. Szerencsére.

* Szerintem csak azért dobták gyorsan piacra, mert tudható volt, hogy fejleszt ilyet a Midway.

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #40 Dátum: 2010. november 17. - 20:11:41 »

Ok, most már átrakom a "szavazások" topikba. :nem
Naplózva

"It will never work!"
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #41 Dátum: 2010. november 17. - 20:12:10 »

...sorry nem sikerült.  :-[
Naplózva

"It will never work!"
janikajanika
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 617



E-mail
« Válasz #42 Dátum: 2010. november 17. - 20:15:16 »

Nincs semmi gond a DE gépekkel . Szerintem van pár DE gép ami simán lealázza egy pár B/W gépet . Én szeretem mind a kettöt . Kétségtelen hogy a B/W utánozhatatlanul jó gépeket gyártott , de hangulatos gépböl nem tudott sokat gyártani míg a DE meg igen .  
Naplózva

Akad 1-2 gép ha nagyon körülnézek .
Phy
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 116


E-mail
« Válasz #43 Dátum: 2010. november 17. - 20:57:49 »

Sanch én értem amit mondasz, de azért tegyük hozzá, hogy nem csak a DE gépeknél ez a lényeg. Lőjj k...va sokszor valamit és ne hibázz oszt majd csak ad pontot. Jó vegyünk ki belőle pár Pat Lawlor gépet (ES AF) és a többinél műkszik ez a megoldás. Pl Theatre of Magic 6 nagy kör 6x szorzó 5 középső rampa és multiball. Lősz még 2 jackpotot és megvan a fél misi. Mars Attak: 1bal középső rampa 1 lock ugyanoda, majd újra majd a 3. Multiballban meg hozod a többit. Mi ezzel a gond? Jó az SW az más eset. jobb kéz osz rampa a végtelenségig aztán majd meglőjjük a többit, de ettől még jó. Ilyen ez a flipper.
Pont azok a gépek az értékesek amiken ennél bonyolultabb a játék. De hát ízlések el pofonok. 
Naplózva
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #44 Dátum: 2010. november 17. - 21:57:37 »

Sanch én értem amit mondasz, de azért tegyük hozzá, hogy nem csak a DE gépeknél ez a lényeg. Lőjj k...va sokszor valamit és ne hibázz oszt majd csak ad pontot. Jó vegyünk ki belőle pár Pat Lawlor gépet (ES AF) és a többinél műkszik ez a megoldás. Pl Theatre of Magic 6 nagy kör 6x szorzó 5 középső rampa és multiball. Lősz még 2 jackpotot és megvan a fél misi. Mars Attak: 1bal középső rampa 1 lock ugyanoda, majd újra majd a 3. Multiballban meg hozod a többit. Mi ezzel a gond? Jó az SW az más eset. jobb kéz osz rampa a végtelenségig aztán majd meglőjjük a többit, de ettől még jó. Ilyen ez a flipper.
Pont azok a gépek az értékesek amiken ennél bonyolultabb a játék. De hát ízlések el pofonok.  

A gond akkor van, ha csak ilyen van a flipperen. Egyedül az AFM jó példa, de ott is csak az alapok. Mert az pl egy skill based gép, ahol a wizard mode eléréséhez meg kell csinálnod több achievement-et (komolyan nem tudtam leírni magyarul). Tehát több viszonylag nehezen elérhető dolgot ki kell játszanod. Legyen egy példa erre a super jackpot, amihez nem csak meg kell lőni minden jackpot-ot, de utána egy véletleszerűen (ráadásul ugráláló) cél a super jackpot. De a AFM-ben minden alap cél alapvetően sorozatos lövéseken alapszik. Viszont! És ez egy erős viszont. Van koncepció. Minden sorozatos lövés egy adott folyamat a Marslakók ellen. Szóval meg van támogatva, nem csak odapakolt akármi sokasága. Koncepció. DE annak a hiánya.

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
Phy
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 116


E-mail
« Válasz #45 Dátum: 2010. november 17. - 22:06:15 »

O.k megadom magam ;D ;D ;D Azért annyit hozzátennék, hogy a gépeket nem elsősorban nekünk építik. A nagy többségnek a golyó pályán tartása is gondot okoz. (néha nekünk is ;D)
Ha viszont nincs semmi sikerélményük, akkor nem megy a bolt és ez mindenkinek rossz. Vedd még azt is számba, hogy mikor készültek, és akkor mekkora divat volt. Szerintem a céljukat elérték, lám lám még most is vitatkozunk ezeken a gépeken. és milyen érzelmeket hoznak a felszínre ;D ;D ;D
Se nem védem, se nem szidom, egyszerűen szeretem őket.
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #46 Dátum: 2010. november 17. - 22:57:43 »



Csak egy gondolatkísérlet az állításod ellenőrzésére: Ha mondjuk a SW lenne előtted de W/B logoval, akkor miből jönnél rá, hogy nem az? Ha mondjuk nem jönnél rá, hogy nem az, akkor mit kritizálnál benne?
[/quote]
Az már nem szerencsés ha kiragadunk egy gépet.Konkrétan az SW jó gép,sokat játszottam rajta ráadásul előttem csomagolták ki.
A szokásos buta kattogást nem csíptem  benne és a rámpát amit túl könnyű volt meglőni és ráadásul mindent megadott rá.
Azért ezt a logo dolgot nem sok gép esetében enném meg elhiheted.
Naplózva

Pinball is Dead
Phy
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 116


E-mail
« Válasz #47 Dátum: 2010. november 18. - 08:42:07 »

Türelem, türelem ;D ;D ;D
Naplózva
Tibitibi
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 273



E-mail
« Válasz #48 Dátum: 2010. november 19. - 09:12:45 »

Kedvencem a Last Action Hero.
A sokak szerint DE hmm rossz grafika itt teljesen passzol stílusban a filmhez.
10 alapküldetés, mindegyik a filmből egy jellegzetesen elkapott jelenet.
M-BALL, azaz nem tri ball, ami nem 2golyó, lásd CFBL, hanem először 3,
majd a feladat után 6 golyó.
Mellette számos feladat és több rejtett kombináció.
Time Machine
És lám, be kell lockolni a golyókat.

És nem, nem a DE gépeket szeretem.
Elfogultság nélkül azokat a gépeket, amiken én, és ez a lényeg,
én szeretek játszani! Nem érdekel az ára, ki gyártotta, ki kitől lopta,
mások min szeretnek játszani.
Tehát a helyes álláspont: nekem azért nem tetszik a.....gép, mert...
Hogy általánosan a DE gépek, vagy a Gottlieb rosszak lennének, hát nem hiszem.
Naplózva

Tibitibi
Phy
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 116


E-mail
« Válasz #49 Dátum: 2010. november 19. - 19:29:04 »

Van benne valami nagy és mély igazság :taps:
Naplózva
NONO
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 435



E-mail
« Válasz #50 Dátum: 2010. november 19. - 23:06:59 »

Egyet értek Tibitibivel!  :jolvanjol:
Én is egészen 2010ig csak azt néztem, hogy Williams/Bally legyen...ez most már nem így van!
Flipper legyen! Jó legyen! Hangulatos legyen!
 :pinball:

Mikor indul a következő alforum: Melyik a legjobb Gottlieb gép?  ;)
Naplózva

NONO

www.nor-bika-421.wbh.hu

Williams/Bally flipperek 1980-1995ig és egy szem Gottlieb.
Phy
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 116


E-mail
« Válasz #51 Dátum: 2010. november 20. - 00:59:19 »

Nono, erre egyértelmű a válasz. A Stargate nálam toronymagasan vezet.
A DE-re visszatérve, sokszor szeret az ember nem túl bonyolult könnyen játszható pörgős játékkal játszani.
És sok DE gép megfelel ennek.
Naplózva
kracsi
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 53

Flipper imádó


E-mail
« Válasz #52 Dátum: 2012. június 12. - 20:44:42 »

Sziasztok!
Részemről egyértelmű a lista!
1.Roky and Bullwinkle
2.Star Wars
3.Leath Weapons
Naplózva

The Adventures of Rocky and Bullwinkle and friends pinball
kracsi
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 53

Flipper imádó


E-mail
« Válasz #53 Dátum: 2012. június 12. - 20:46:17 »

Javítás!!
Lethal Weapon  :respect2: Elnézést !!!
« Utoljára szerkesztve: 2012. június 12. - 20:47:45 írta Tyutyu » Naplózva

The Adventures of Rocky and Bullwinkle and friends pinball
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #54 Dátum: 2012. június 12. - 21:48:38 »

A kedvenc géped nevét is javítsd akkor már :)
Naplózva
timtomi
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 387


WWW E-mail
« Válasz #55 Dátum: 2012. június 12. - 22:27:37 »


1. Star Wars    :telapo: :telapo: :telapo: :telapo:

2. Rocky and Bullwinkle
Naplózva
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #56 Dátum: 2012. június 12. - 22:49:37 »

Bár sokat nem játszottam vele, de nálam - a kevés tapasztalat alapján is magasan - a Last Action Hero.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
kracsi
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 53

Flipper imádó


E-mail
« Válasz #57 Dátum: 2012. június 13. - 17:34:35 »

A kedvenc géped nevét is javítsd akkor már :)

Köszi,hogy szóltál és bocsi!!!
Tehát az új lista
1.Rocky and Bullwinkle
2.Lethal Weapon
3.Star Wars
Naplózva

The Adventures of Rocky and Bullwinkle and friends pinball
SOUNDS
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 90



E-mail
« Válasz #58 Dátum: 2012. június 14. - 19:44:11 »

1. Back To The Future
2. Jurassic Park

... és az utóbbit akár le is cserélném az első számúra...  :pinball:
Naplózva

It was also one of the first games to feature a "Wizard Mode", called "The King's Ransom". - S. R. :-X
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #59 Dátum: 2012. június 14. - 20:18:03 »

1.Star Wars
2.Jurassic Park
3.Guns n Roses
Naplózva
pycur
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 77



WWW E-mail
« Válasz #60 Dátum: 2015. október 03. - 23:27:59 »

Hook-os flippert keresek, és ide lukadok ki :)

Pont ezt hagyjátok ki a mókából? Nekem nagyon bejött, főleg a zenéje. Később a romot emulátorban pörgettem, és valami hihetetlen sok zenét találtam benne. Nem sok flipperbe van szerintem ennyi. Jók a feladatok is, meg a BANGERANG!! de ezt nemtom mit jelent :)

Tudom régi topic, de ezt el akartam mondani.
Naplózva

Getaway rulez!
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #61 Dátum: 2015. október 04. - 09:32:55 »

Tudom régi topic, de ezt el akartam mondani.

Régi flipperek, régi topicok...  ;)
Naplózva

HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #62 Dátum: 2015. október 04. - 14:41:57 »

Nem rossz gép a HOOK , de nagyon gyorsan megunható (mondjuk mint általában a DE gépek). Szerintem a Star Wars mindeképpen viszi a prímet.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
SuMickey
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 201



WWW E-mail
« Válasz #63 Dátum: 2015. október 05. - 20:02:27 »

... Szerintem a Star Wars mindeképpen viszi a prímet.

Teljesen osztom a nézetedet! Nálam a második a Lethal Weapon 3 - még egy ilyen ilyen elférne a gyűjteményemben -.
Naplózva

SuMickey Alvilága: Judge Dredd - F1 Grand Prix - Terminator 2 - Star Wars (DE) - Indiana Jones (W) - Creature from the Black Lagoon

http://www.pinballowners.com/sumickey
timtomi
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 387


WWW E-mail
« Válasz #64 Dátum: 2015. október 06. - 21:40:53 »

1. SW
2. Hook
3. JP
Naplózva
Oldalak: 1 [2] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: Melyik a legjobb Data East gép ? « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!