Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 20. - 09:23:35

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  !JÁTÉK!  |  Topic: II. Hány flipper van a fórumozóknál összesen? « előző következő »
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: II. Hány flipper van a fórumozóknál összesen?  (Megtekintve 326045 alkalommal)
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #455 Dátum: 2014. december 05. - 12:17:21 »

Kár megnézhetnéd.Mondjuk inkább a whirlwindet mert ez nem szép flipper,üres fotorealisztikus stern f.spermet.
A szépsége a játékban van de ennek felismeréséhez több napra volt szükség régebben.
 :offtopic:
Naplózva

Pinball is Dead
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #456 Dátum: 2014. december 06. - 14:06:23 »

784 Fish ment F14 és Whitewater jött.
Naplózva

Pinball is Dead
Joker
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 269



WWW E-mail
« Válasz #457 Dátum: 2014. december 06. - 22:18:19 »

784+1 Corvete = 785 Köszi Balázs-András :)
Naplózva

Bally - Pool Sharks, Williams - STTNG, Williams - StarWars Episode 1 - Revenge From Mars, Bally - Corvette, Bally - World Cup Soccer, Williams - Getaway
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #458 Dátum: 2014. december 15. - 09:43:59 »

785-1=784 TZ ment
Naplózva

"It will never work!"
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #459 Dátum: 2014. december 15. - 14:57:00 »

784+2 =786 Flintstones és Revenge from the Mars jött.
Már majdnem megvan az egész Pinball2000 sorozat csak egy Wizard of the Blocks proto hiányzik.
Naplózva

Pinball is Dead
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #460 Dátum: 2014. december 21. - 14:00:25 »

786-2 =784 Star Wars World Poker Tour ment.
Naplózva

Pinball is Dead
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #461 Dátum: 2014. december 23. - 21:20:10 »

784+2=786 World Cup Soccer és Corvette töltötte ki a garázs flippermentes sarkát.
Naplózva

Pinball is Dead
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #462 Dátum: 2015. január 19. - 10:31:37 »

786-2=784 Corvette és WhiteWater kirepült.Egy hónapig semmi  az a durva.
Naplózva

Pinball is Dead
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #463 Dátum: 2015. január 19. - 10:52:01 »

Hát unatkoztunk is. Van aki már lerágta a körmeit ...  :mrgreen:
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #464 Dátum: 2015. január 19. - 12:27:09 »

Például én ;D
Naplózva

Pinball is Dead
onlydjz
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 470



E-mail
« Válasz #465 Dátum: 2015. január 19. - 19:25:52 »

Ha elfogynak az olcsó gépek, új bizniszt kell keresnetek  :banana-mexican:
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #466 Dátum: 2015. január 19. - 22:51:44 »

Már találtam egyet, ilyen monitorokat fogok árulni ezresér' .Igazi gyűjtői darab:
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/funai-55cm-crt-tv-hibasan-elado-1000-ft
Azért volt hasonló próbálkozásod(flippereladás) csak nem jött be ha jól sejtem.
Gyere sírj a vállamon!Az album már nem aktív de nem tűnt el nyomtlanul.
https://www.google.hu/?gws_rd=ssl#q=onlydjz+elad%C3%B3+flipperek
Naplózva

Pinball is Dead
onlydjz
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 470



E-mail
« Válasz #467 Dátum: 2015. január 20. - 00:44:37 »

Igen, sajnos volt legalább néhány gép, amit eladtam, nem kellett volna (pótlása nyomokban azért felfedezhető).
Azzal nincs semmi gondom, egyfajta hozzáadott értékként "értékelődik" fel egy gép gondos emberek keze alatt, ez van, máshol több az értéke, mint a szegény országokban, pláne a ráfordított energia függvényében.
És azzal sem, ha valaki megunja valamijét, és cserélgeti. Először a fórum induláskor jöttem ide, egy szép novemberi napon, amikor is hamar felhagytam az érdeklődéssel. Még a nickemre sem emlékszem, totál átlagos dolog volt. Aztán másodszor "jöttem", akkor azt gondoltam, gondos emberekkel közös témákról lehet beszélgetni, egyfajta gyűjtői kör alakul ki, összefújja a szemetet a szél. Ennek is indult.
Nézhetjük,  mi lett belőle... ennek vége lesz, én ezt látom nagyon sötéten, nyilván a filléres embereket ez nem zavarja. Annyira engem sem (tenni nem lehet ellene), de az tény, hogy ki fog fogyni "az olcsó" gép, az árak az egekben, kaszálni meg nem lehet mit, egymás lehet ölni egy buxbuniért, ki ígér rá többet a koncra, mer ebbő lesz a pííz....nyilván megérte,látni szerte a világban ahogyan távolodik tőlünk a horizont, ebben jók vagyunk legalább.
Szerény gépeim köszönik, jól vannak, elmondhatom, hogy amiért én elkezdtem ezt az egészet, annak az útnak már a vége felé járok. Hiányzik egy-két darab még, megjósolhatatlan, mikor lesz reális, de majd bennmaradok a gyárban túlórázni a gépsor mellett, hogy elő tudjam teremteni a rávalókat, nem egyszerű ugye az élet. És még lottózni is elkezdtem, hátha.

Egy szó mint száz, mindenki úgy éli fel a jövőjét, ahogy akarja. Rutin az van, látható.

Ha valakit zavar ez az írás, nyugodtan visszatörölhető "az értelmes részig", áthelyezhető, likvidálható, azt sem bánom, ha az egész ittlétem törlődik. Nagyon rossz ezt kimondani, de sok minden nem történik itt , ugyanazok a bosszantó, felesleges körök vannak, olvasni is vissza felé szoktam, főleg unalmas óráimban svarcban a a gép mellett (pszt), mitöbb, jó is volt az, érdekes, ez szűnt meg, biztosan jó ez, csak én nem fogom fel ésszel, mindenki elvan a saját kis világában, ahol mindig és minden a pénzről szól. Nem az emberekről, barátságról, közösségről.
Üde szinfolt hál' istennek az a közösségi tér, ahol igyekszem minél többet megjelenni (ugyebár A lelkem a vállalatot illeti meg). Erős ingerencia esetén egyeztetés után ott megtalálható leszek. ha valakinek beszélgetni támad kedve két extraball között.

Aztán az is lehet, hogy megtanulom a németet, és regisztrálok, had vigyék, ki lesz tömve a zsebem, legalább pár pillanatig jókat büföghetek.
ez is egy cél...
ennyi mára,
mcbride kiszáll

 
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #468 Dátum: 2015. január 20. - 08:10:18 »

Át kell tenni a hsz-t ("hozzászólást", bocsánat) a "Flipperárak..." topikba. (vagy témába?)
Naplózva

"It will never work!"
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #469 Dátum: 2015. január 20. - 10:20:22 »

Nem tudsz ellene tenni? Miért ne tudnál? Vedd meg a gépeket Ramp elől, vagy tőle, vagy ne adj el neki és győzz meg erről másokat is. Ien egyszerű a megoldás. Jah, hogy itthon mki 40 - 50 000 - ért akar venni, ennek köszönhetően egyre inkább nincs magyarban értéke a flippernek, így eladni sem lehet reál áron egy gépet, az már más. Ha Te esetleg el szeretnél adni egy masinát, mert mexorultál vagy bármi, szóval végszükség; felteszed az olx - re reális áron, és ahogy mostanság tapasztalható, jó eséllyel egy nyamvadt levelet nem fogsz kapni a szokásos "kéccázér megveszem" szintű, elementáris erővel zsibbasztó, komoly vevői ajánlatokat leszámítva. Erre pár eseménytelen hét után megjelenik egy Ramp-szerű nepper, h megvenné. Nem fogod eladni neki, mert tudod, h exportra megy? Dehogynem. A kirohanásod a fentiek fényében kissé mókás. Kb. olyan, mintha bemennék a boltba, összesen 10 tojás lenne a világon és csak nézném, ahogy a pultos eladogatja a tojásokat, én pedig folyton siránkoznék és rágnám a fülét, h "dehát nem marad tojás, elfogy a tojás, akk mit eszünk, ne adja el a tojást". Persze mindezt vételi szándék vagy épp pénz nélkül, egyfajta kibicként. Arról meg nem ez a közösségi tér tehet, h vannak, akik flipper bizniszből élnek, de aki előbb vagy utóbb - legyen bármien idealista is -nem látja meg ebben a pénzt, az vagy annyira tele v, h megteheti, h lesz.rja azt pár "filllért", vagy Pongo - Pongo szigetéről származik, amiről köztudott, h kevésbé pénzorientált. Szintén nem a közösségi tér tehet arról, h inaktív a fórum (ill. annak tagjai), vagy számodra nem megfelelő kultúrájú /mentalítású tagokból áll. Azt meg végképp nem értem, h miért Ramp - et érik folyton a támadások. Akadnak rajta kívül még "páran", akik adnak el gépet külföldre, őket miért nem oltja senki? Látható, h Rampnél mien gépek vannak, nem siránkozni kell a magyar flipperholokauszt miatt, hanem odamenni és megvenni tőle. Hozzáteszem, h én sem örülök h ennyi gép elhagyja Magyarországot, de amíg itthon a vásárlóerő a nullán lesz, addig bizony lesz export is.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #470 Dátum: 2015. január 20. - 13:58:52 »

BIG  :jolvanjol:  Goodfella. Egyetértek veled.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #471 Dátum: 2015. január 20. - 19:07:37 »

nézőpont kérdése. kib*.* nem mindegy, hogy valaki elad egy-egy megunt gépet ( bár azt sem értem, hogy lehet megunni ? ) vagy épp helyhiány miatt válik meg egykori kedvencétől, vagy éppen üzletszerűen kereskedik. Ha valami véletlen folytán nagyon-nagyon leittasodva önkívületi állapotban eladásra kinálnám valamelyik gépemet, akkor sem adnám külföldre, vagy olyannak, akiről tudom, hogy kiviszi az országból.
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
onlydjz
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 470



E-mail
« Válasz #472 Dátum: 2015. január 20. - 19:18:31 »

Nem tudsz ellene tenni?

Nem is akarok, nem két-három ember csinálja ezt, nyilván, tenni ellene nem lehet.
Ha a fricc többet ad érte, akkor ez lesz, a -van-tól meg nem kell félni. Innen indult a kérdés, hogy meddig. Egy évig? Két évig? Találsz még olyan balekot aki nem talál oda a külföldi oldalra?
Erre mondtam majd lesz itt nyöszörgés, meg egymásra licitálgatás.

Sokkal nagyobb probléma ennek az eredménye. Van kb. 20 ember aki benéz ide mindennap. Legtöbb kialakult gyűjteménnyel rendelkezik 10+ éve, túl sok mondanivalója már nincs ezzel kapcsolatban.
Új meg nem jön, mert adott a helyzet. Évekkel ezelőtt milyen pörgés volt pedig itt.
Na hát most majd nem lesz. Ez is egy újabb magyarosan véghezvitt dolog lesz.

hókusz, pakold el innen ezt a blablát, mert nem ide való
Naplózva
onlydjz
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 470



E-mail
« Válasz #473 Dátum: 2015. január 20. - 19:25:58 »

nézőpont kérdése. kib*.* nem mindegy, hogy valaki elad egy-egy megunt gépet ( bár azt sem értem, hogy lehet megunni ? ) vagy épp helyhiány miatt válik meg egykori kedvencétől, vagy éppen üzletszerűen kereskedik. Ha valami véletlen folytán nagyon-nagyon leittasodva önkívületi állapotban eladásra kinálnám valamelyik gépemet, akkor sem adnám külföldre, vagy olyannak, akiről tudom, hogy kiviszi az országból.

Valaki erre a szavát adná, hinnél neki? Mert én k.vára nem.
By the way, eddig még sokat (keveset) sem szedtem ki ebből a hobbiból. Sokkal többet ér az, hogy tudom hogy ha kedvem szottyan, kéznél van.
És ez sokkal többet ér nekem mint néhány k euró. Van amikor megb.tod a pénzed, akkor sem leszel különb ember.

Naplózva
fodcsab
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 36


E-mail
« Válasz #474 Dátum: 2015. január 20. - 19:56:15 »

Nem akarok beleugatni de 4-5 évvel ezelőtt konténerszám ment ki a gép az országból, az senkit nem zavart...
Naplózva
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #475 Dátum: 2015. január 20. - 20:10:57 »

nézőpont kérdése. kib*.* nem mindegy, hogy valaki elad egy-egy megunt gépet ( bár azt sem értem, hogy lehet megunni ? ) vagy épp helyhiány miatt válik meg egykori kedvencétől, vagy éppen üzletszerűen kereskedik. Ha valami véletlen folytán nagyon-nagyon leittasodva önkívületi állapotban eladásra kinálnám valamelyik gépemet, akkor sem adnám külföldre, vagy olyannak, akiről tudom, hogy kiviszi az országból.
Hókusz, persze h nem mindegy, nem ugyanaz, ez egyértelmű, de ez nem is vt a beszélgetés tárgya.
De amíg az említett magyar vásárlóerő a nullán van (mert ott van), addig határozott létjogosultsága van az üzletszerű kereskedésnek / exportnak is. Vegyen mki flippert és ez a piaci rés eltűnik.
Nem önkívületi állapotról beszélünk, hanem sarkított esetről, amikor nagyon kell a kess és flippert kell pénzzé tenni. Rádszáll a NAV, el akarják vinni a házad, a kocsid stb stb, kinek mi. Szorult helyzetben, a jelenlegi magyar piacot tekintve nem adnál el egy gépet más vevő hiányában, csak mert tudod, h az egyetlen korrekt árat fizető érdeklődőnek köszönhetően a flipper kint végzi? Ezt kötve hiszem.

Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #476 Dátum: 2015. január 20. - 20:24:35 »

Nem tudsz ellene tenni?

Nem is akarok, nem két-három ember csinálja ezt, nyilván, tenni ellene nem lehet.
Ha a fricc többet ad érte, akkor ez lesz, a -van-tól meg nem kell félni. Innen indult a kérdés, hogy meddig. Egy évig? Két évig? Találsz még olyan balekot aki nem talál oda a külföldi oldalra?
Erre mondtam majd lesz itt nyöszörgés, meg egymásra licitálgatás.

Sokkal nagyobb probléma ennek az eredménye. Van kb. 20 ember aki benéz ide mindennap. Legtöbb kialakult gyűjteménnyel rendelkezik 10+ éve, túl sok mondanivalója már nincs ezzel kapcsolatban.
Új meg nem jön, mert adott a helyzet. Évekkel ezelőtt milyen pörgés volt pedig itt.
Na hát most majd nem lesz. Ez is egy újabb magyarosan véghezvitt dolog lesz.

hókusz, pakold el innen ezt a blablát, mert nem ide való
Cél-, megoldás- és különösebb mondanivaló nélküli nyöszörgés jelenleg is van, ahogy a topic is mutatja, egymásra licitálgatás meg már 4 évvel ezelőtt is létezett, mikor naivan, szinte újszülött flippertulajként felhívtam egy embert, aki The Amazing Spiderman - t hirdetett 60 000 - ért az aprodon és megdöbbenve hallgattam, h 120 000 - es ajánlata v a gépre több embertől. Mindez a hirdetés közzétételének délutánján... 4 éve...
Ha meg egy 10+ éve komoly gyűjteménnyel rendelkező embernek nincs különösebb mondanivalója a flippertémával kapcsolatban, akk ez valóban a flipper halála itthon, bár a szűkszavúságnak valszeg ink az irigykedés, az egymásra licitálgatás és a "falnak is füle van" effektus az oka. Én régebben vezetgettem a "Lockdown Bar" topicot, a "hány flipper van a fórumozóknál" - t stb stb., viszont sok értelmét nem láttam az utóbbi időben a már említett okok miatt. Amiről szintúgy nem ez a fórum tehet, sokkal inkább néhány fórumozó.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #477 Dátum: 2015. január 20. - 21:56:08 »

Egy apróságot ne feleddjetek, amikor ez a Fórum indult kb 10 embernek lehetett otthon flippere az országban (nekem akkor 1 volt) aki nem üzemeltető vagy nepper vagy kocsmáros volt.

Ma van vagy 100 gyűjtő + 100-150 1-gépes "műkedvelő". (nekem ma 22 gépem van, és ez ma egy nagy-közepes méretű gyűjtemény.)
De ma már én sem "gyüjtök" max cserélgetek, mert nincs helyem. Persze ez nem igaz mert idén karácsonykor is kiderült ,hogy 1 gép helyett 2 fér el a nagyszobában :mrgreen:.
És ezzel sokan így vagyunk ma.

Szumma ,hogy 10 éve kb 10 "gyüjtő" 10 gép     Ma  250 "gyüjtő"  1000 gép.   + ehhez a sok géphez sok szerelési felújítási és egyéb téma indult, amik ma nem mennek.
 
...hát ezért pörögtek a topicok.


ui: dobjatok több pénzt a gépekbe akkor az üzemeltetők nem fogják eladni őket a "gonosz neppereknek".   ...vagy mint régen nem dobják a kukába őket.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #478 Dátum: 2015. január 20. - 23:46:23 »

Nem akarok beleugatni de 4-5 évvel ezelőtt konténerszám ment ki a gép az országból, az senkit nem zavart...

de. csak nem irtuk le.
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #479 Dátum: 2015. január 20. - 23:50:09 »



De amíg az említett magyar vásárlóerő a nullán van (mert ott van), addig határozott létjogosultsága van az üzletszerű kereskedésnek / exportnak is. Vegyen mki flippert és ez a piaci rés eltűnik.


ha itthon lenne vasarloero, es mindenki flippert venne, te akkoris kereskedo maradnal.
talan surubben forogna a keszlet, mert rovidebb fuvarral megvan a szallitas.
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #480 Dátum: 2015. január 21. - 00:45:21 »

Itt szeretnem megköszönni az exportöröknek a munkáját  :jolvanjol:
Hogy miert?
Ök gondoskodnak arrol, hogy a gepek jo kezekbe kerülnek es nem valahol egy olban, garazsban stb. elhanyagolva elrohadnak.
A piac müködesi elvet szerintem mindenki ismeri.

Fentebb nagyon jol le lett irva, hogy sokan miert adjak el a gepüket.
Ha valaki eppenhogy megtudott venni egy gepet, azt nem biztos, hogy rendbe is tudja tartani / tenni.
Ezek a gepek is szepen tönkre mennek, de altalaban addigra mas okokbol eladsra kerülnek ezek a gepek is.
Mindenkepp ugy kell allni ehhez a dologhoz, hogy a gepek jo kezekbe kerülnek.

Egy sajat "gyüjtemenyt" nem szabad erteknek nezni (tudom hogy az)
Csakis ugy lehet felhötlenül gyüjtöi/ erdeklödesi szemmel velük foglalkozni.
Magyarorszagon az atlagkereset alacsony es ami nyugaton szinte normalisnak tünik, az ott mar luxus / statuszszimbolum is lehet.
Ebböl is adodik surlodas.....az allando összehasonlitasok elmergezik az embert es nem tudnak objektivan emiatt gondolkodni (info: mindenki kiköltözhet nyugatra, ha nem tetszik otthon)

En azert veszek magamnak flippert, hogy jokat jatszak / jatszunk a haverokkal.
Nem tartom magam gyüjtönek, mert szamomra a szorakozas / fejlödes a fontos.
A tema nagyon erdekel es minden ujra kaphato vagyok.
Ennek köszönhetöen nem álltam le a 90es eveknel, aminek a csontjai mar velöig le van ragva.
Ha az anyagi keretek Magyarorszagon is megengednek azt a luxust, hogy az ember a hobbijara is eleget tudjon költeni, akkor sokkal, de sokkal nyiltabb / vidamabb lenne a tarsasag mindenre.
De mindaddig amig a fütesszamlat, törleszteseket stb.-t kell a kevesböl fizetni, nem marad a hobbira.....mig a tudatos / tudat alatti elkeseredes nö, ami a fenti reakcioban mutatkozik meg a flipperes körökben.
Csak ajanlani tudom azt, hogy ne merjetek magatokat egymashoz.
Ha van egy kis plussz penz, akkor azt mindenfele profitgondolat nelkül költsetek el a hobbitokra. Legyetek nyiltak az uj dolgokra. Tözsdere is azt a penzt kell vinni, aminek az elvesztese nem fáj.
Tüzzetek ki magatoknak celokat, hogy mi ujat / szepet szeretnetek es ne hagyjatok magatokat a tarsadalomtol befolyasolni.
En csereltem le mar ugy gepet, hogy 2k ojrot buktam a csere pillanataban.....de nem erdekelt, mert jatszani akartam es a mai napig azt mondom, hogy ennel jobb cseret nem is csinalhattam volna.
Mindig örömmel jatszunk az uj jövevennyel, mig elötte a regi csak porosodott.
Ezzel a modszerrel mindig ujra fel lehet fedezni egy gepet. A kivancsisag es öröm nalam hatartalan.
Iden mindenkepp szeretnek egy Transformers LE-t es mar most mindent megteszek azert, hogy minel elöbb meglegyen. Ha van porosodo gepem, akkor annak is mennie kell erte!

Ernö
Naplózva
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #481 Dátum: 2015. január 21. - 10:04:39 »

nézőpont kérdése. kib*.* nem mindegy, hogy valaki elad egy-egy megunt gépet ( bár azt sem értem, hogy lehet megunni ? ) vagy épp helyhiány miatt válik meg egykori kedvencétől, vagy éppen üzletszerűen kereskedik. Ha valami véletlen folytán nagyon-nagyon leittasodva önkívületi állapotban eladásra kinálnám valamelyik gépemet, akkor sem adnám külföldre, vagy olyannak, akiről tudom, hogy kiviszi az országból.

Valaki erre a szavát adná, hinnél neki? Mert én k.vára nem.
By the way, eddig még sokat (keveset) sem szedtem ki ebből a hobbiból. Sokkal többet ér az, hogy tudom hogy ha kedvem szottyan, kéznél van.
És ez sokkal többet ér nekem mint néhány k euró. Van amikor megb.tod a pénzed, akkor sem leszel különb ember.



OnlyDJz, kreatív a szignód, mulattat. ;D A kölcsönös tiszteletadás egy fórumon még ismeretlenül is alappilére a kommunikációnak. Ha mki átmenne Eke Ferkóba, akk nem lehetne többé internetes társalgásról beszélni, csupán vég nélküli fotelharcról. A hasonló intellektuális megnyilvánulások miatt, mint ami pl az aláírásodban szerepel, jobb is h legalább ezen a fórumon keveset látni belőled. Máshol sem hinném, h jobban akceptálnák az efféle felsőbbrendűségi komplexusos, de legalább kellően alpári hangnemet, vagy ez is az általad említett üde színfolt velejárója lenne? Ahogy a témában a hozzászólásaidon látszik, a flipperezés mellett a kevésbé irodalmi nyelv is erősen rádragadt a kocsmákban. A rövidítéseim mindig remek táptalajt adnak a magadfajta célnélkül hebegőknek, mert másba sajnos nem tudnak belekötni, így marad nekik a "ne add el a szájbavert tojást" siránkozás; mellesleg Téged leszámítva eddig mki építő jelleggel és kultúráltan próbált melegedni az általad gyújtott tűz mellett. Természetesen én sem megyek át kocsmanyelvbe, nem mocskolódni vagy épp provokálni járok ide. További szép napot és jó kesergést Neked.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #482 Dátum: 2015. január 21. - 10:06:44 »



De amíg az említett magyar vásárlóerő a nullán van (mert ott van), addig határozott létjogosultsága van az üzletszerű kereskedésnek / exportnak is. Vegyen mki flippert és ez a piaci rés eltűnik.


ha itthon lenne vasarloero, es mindenki flippert venne, te akkoris kereskedo maradnal.
talan surubben forogna a keszlet, mert rovidebb fuvarral megvan a szallitas.
Hókusz, engem kereskedőnek titulálni barokkos túlzás. Kicsit sztem félre vagy informálva. Miért lennék kereskedő? Amit SAJÁT gépet külföldre eladtam, 1 kezemen meg tudom számolni. Ebből csupán 1 vt, amit sajnáltam, de vettem az árából 8 - at. Aminek egy része szintén eladásra került (többségében itthon!), mert vagy nem érdekelt a gép témája, vagy számomra túl nagy anyagi terhet jelentett vna felújíttatni, így eladtam oannak, aki maga csinálja, saját magának. Általánosítva: 1 eladott gép árából vettem 2 - t, abból 1 megint ment ill. 1 maradt és így tovább, és így tovább. (Többek között) azért adok el, h vehessek. Nálam nem forognak a gépek, összetévesztesz vkivel, sok gépem évek óta áll, vagy felújítva, vagy felújításra várva, idő és pénz kérdése csupán h a felújításra váró mikor kap felújított státuszt. Szóval esetemben szó sincs gépek forgatásáról, csupán van a megtartós és az eladós kategória. Az meg a saját választásom, h másoknak segítek venni, ill. eladni gépeket külföldre, mert ahogy már Ramp kolléga egy előző "bagoly mondja verébnek" szintű beleveszés során remekül leírta, annyi a választási lehetőség, h benne legyen - e a kezem, vagy sem. Ha nem én csinálom, megcsinálja más. Én pénz (és emiatt flipper) nélkül maradok, a gép meg így is, úgy is elhagyja az országot. Persze nem kellene ezzel "c****ykodni", ha nem Magyarországon élnénk és nem rabszolgafizetésből kellene a hobbinkat fenntartani. Szóval ha precízen akarunk fogalmazni, akk kereskedői asszisztens a státuszom, ha jobban tetszik Key Account Manager. Az már más kérdés, h szeretem magam neppernek nevezni, mert az oan gengszteres, tudod h megy ez itt vidéken.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #483 Dátum: 2015. január 21. - 10:15:34 »

Itt szeretnem megköszönni az exportöröknek a munkáját  :jolvanjol:
Hogy miert?
Ök gondoskodnak arrol, hogy a gepek jo kezekbe kerülnek es nem valahol egy olban, garazsban stb. elhanyagolva elrohadnak.
A piac müködesi elvet szerintem mindenki ismeri.

Fentebb nagyon jol le lett irva, hogy sokan miert adjak el a gepüket.
Ha valaki eppenhogy megtudott venni egy gepet, azt nem biztos, hogy rendbe is tudja tartani / tenni.
Ezek a gepek is szepen tönkre mennek, de altalaban addigra mas okokbol eladsra kerülnek ezek a gepek is.
Mindenkepp ugy kell allni ehhez a dologhoz, hogy a gepek jo kezekbe kerülnek.

Egy sajat "gyüjtemenyt" nem szabad erteknek nezni (tudom hogy az)
Csakis ugy lehet felhötlenül gyüjtöi/ erdeklödesi szemmel velük foglalkozni.
Magyarorszagon az atlagkereset alacsony es ami nyugaton szinte normalisnak tünik, az ott mar luxus / statuszszimbolum is lehet.
Ebböl is adodik surlodas.....az allando összehasonlitasok elmergezik az embert es nem tudnak objektivan emiatt gondolkodni (info: mindenki kiköltözhet nyugatra, ha nem tetszik otthon)

En azert veszek magamnak flippert, hogy jokat jatszak / jatszunk a haverokkal.
Nem tartom magam gyüjtönek, mert szamomra a szorakozas / fejlödes a fontos.
A tema nagyon erdekel es minden ujra kaphato vagyok.
Ennek köszönhetöen nem álltam le a 90es eveknel, aminek a csontjai mar velöig le van ragva.
Ha az anyagi keretek Magyarorszagon is megengednek azt a luxust, hogy az ember a hobbijara is eleget tudjon költeni, akkor sokkal, de sokkal nyiltabb / vidamabb lenne a tarsasag mindenre.
De mindaddig amig a fütesszamlat, törleszteseket stb.-t kell a kevesböl fizetni, nem marad a hobbira.....mig a tudatos / tudat alatti elkeseredes nö, ami a fenti reakcioban mutatkozik meg a flipperes körökben.
Csak ajanlani tudom azt, hogy ne merjetek magatokat egymashoz.
Ha van egy kis plussz penz, akkor azt mindenfele profitgondolat nelkül költsetek el a hobbitokra. Legyetek nyiltak az uj dolgokra. Tözsdere is azt a penzt kell vinni, aminek az elvesztese nem fáj.
Tüzzetek ki magatoknak celokat, hogy mi ujat / szepet szeretnetek es ne hagyjatok magatokat a tarsadalomtol befolyasolni.
En csereltem le mar ugy gepet, hogy 2k ojrot buktam a csere pillanataban.....de nem erdekelt, mert jatszani akartam es a mai napig azt mondom, hogy ennel jobb cseret nem is csinalhattam volna.
Mindig örömmel jatszunk az uj jövevennyel, mig elötte a regi csak porosodott.
Ezzel a modszerrel mindig ujra fel lehet fedezni egy gepet. A kivancsisag es öröm nalam hatartalan.
Iden mindenkepp szeretnek egy Transformers LE-t es mar most mindent megteszek azert, hogy minel elöbb meglegyen. Ha van porosodo gepem, akkor annak is mennie kell erte!

Ernö
Teljesen reális, normális látásmód. Maximálisan egyetértek.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #484 Dátum: 2015. január 21. - 13:32:04 »



De amíg az említett magyar vásárlóerő a nullán van (mert ott van), addig határozott létjogosultsága van az üzletszerű kereskedésnek / exportnak is. Vegyen mki flippert és ez a piaci rés eltűnik.


ha itthon lenne vasarloero, es mindenki flippert venne, te akkoris kereskedo maradnal.
talan surubben forogna a keszlet, mert rovidebb fuvarral megvan a szallitas.
Hókusz, engem kereskedőnek titulálni barokkos túlzás. Kicsit sztem félre vagy informálva. Miért lennék kereskedő? Amit SAJÁT gépet külföldre eladtam, 1 kezemen meg tudom számolni. Ebből csupán 1 vt, amit sajnáltam, de vettem az árából 8 - at. Aminek egy része szintén eladásra került (többségében itthon!), mert vagy nem érdekelt a gép témája, vagy számomra túl nagy anyagi terhet jelentett vna felújíttatni, így eladtam oannak, aki maga csinálja, saját magának. Általánosítva: 1 eladott gép árából vettem 2 - t, abból 1 megint ment ill. 1 maradt és így tovább, és így tovább. (Többek között) azért adok el, h vehessek. Nálam nem forognak a gépek, összetévesztesz vkivel, sok gépem évek óta áll, vagy felújítva, vagy felújításra várva, idő és pénz kérdése csupán h a felújításra váró mikor kap felújított státuszt. Szóval esetemben szó sincs gépek forgatásáról, csupán van a megtartós és az eladós kategória. Az meg a saját választásom, h másoknak segítek venni, ill. eladni gépeket külföldre, mert ahogy már Ramp kolléga egy előző "bagoly mondja verébnek" szintű beleveszés során remekül leírta, annyi a választási lehetőség, h benne legyen - e a kezem, vagy sem. Ha nem én csinálom, megcsinálja más. Én pénz (és emiatt flipper) nélkül maradok, a gép meg így is, úgy is elhagyja az országot. Persze nem kellene ezzel "c****ykodni", ha nem Magyarországon élnénk és nem rabszolgafizetésből kellene a hobbinkat fenntartani. Szóval ha precízen akarunk fogalmazni, akk kereskedői asszisztens a státuszom, ha jobban tetszik Key Account Manager. Az már más kérdés, h szeretem magam neppernek nevezni, mert az oan gengszteres, tudod h megy ez itt vidéken.

nekem aztan magyarazhatod, hogy segedlapatkezelo vagy segedlapat-kezelo esetleg seged-lapatkezelo attol meg ugyanaz a ceg.
ami meg a roviditeseket illeti, a Mezga csaladban jol allt Kobukinek, de o 1000 evvel kesobb szuletett.

Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #485 Dátum: 2015. január 21. - 14:16:35 »

"ami meg a roviditeseket illeti, a Mezga csaladban jol allt Kobukinek, de o 1000 evvel kesobb szuletett."

Hát ez tetszett !  :jolvanjol:  :mrgreen:
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #486 Dátum: 2015. január 21. - 14:34:15 »



De amíg az említett magyar vásárlóerő a nullán van (mert ott van), addig határozott létjogosultsága van az üzletszerű kereskedésnek / exportnak is. Vegyen mki flippert és ez a piaci rés eltűnik.


ha itthon lenne vasarloero, es mindenki flippert venne, te akkoris kereskedo maradnal.
talan surubben forogna a keszlet, mert rovidebb fuvarral megvan a szallitas.
Hókusz, engem kereskedőnek titulálni barokkos túlzás. Kicsit sztem félre vagy informálva. Miért lennék kereskedő? Amit SAJÁT gépet külföldre eladtam, 1 kezemen meg tudom számolni. Ebből csupán 1 vt, amit sajnáltam, de vettem az árából 8 - at. Aminek egy része szintén eladásra került (többségében itthon!), mert vagy nem érdekelt a gép témája, vagy számomra túl nagy anyagi terhet jelentett vna felújíttatni, így eladtam oannak, aki maga csinálja, saját magának. Általánosítva: 1 eladott gép árából vettem 2 - t, abból 1 megint ment ill. 1 maradt és így tovább, és így tovább. (Többek között) azért adok el, h vehessek. Nálam nem forognak a gépek, összetévesztesz vkivel, sok gépem évek óta áll, vagy felújítva, vagy felújításra várva, idő és pénz kérdése csupán h a felújításra váró mikor kap felújított státuszt. Szóval esetemben szó sincs gépek forgatásáról, csupán van a megtartós és az eladós kategória. Az meg a saját választásom, h másoknak segítek venni, ill. eladni gépeket külföldre, mert ahogy már Ramp kolléga egy előző "bagoly mondja verébnek" szintű beleveszés során remekül leírta, annyi a választási lehetőség, h benne legyen - e a kezem, vagy sem. Ha nem én csinálom, megcsinálja más. Én pénz (és emiatt flipper) nélkül maradok, a gép meg így is, úgy is elhagyja az országot. Persze nem kellene ezzel "c****ykodni", ha nem Magyarországon élnénk és nem rabszolgafizetésből kellene a hobbinkat fenntartani. Szóval ha precízen akarunk fogalmazni, akk kereskedői asszisztens a státuszom, ha jobban tetszik Key Account Manager. Az már más kérdés, h szeretem magam neppernek nevezni, mert az oan gengszteres, tudod h megy ez itt vidéken.

nekem aztan magyarazhatod, hogy segedlapatkezelo vagy segedlapat-kezelo esetleg seged-lapatkezelo attol meg ugyanaz a ceg.
ami meg a roviditeseket illeti, a Mezga csaladban jol allt Kobukinek, de o 1000 evvel kesobb szuletett.


Nem ugyanaz a cég, a kereskedő megnevezés pedig egyáltalán nem helytálló esetemben. Akk minden 20+ feletti géppel rendelkező is mind kereskedő lenne, mert gyanítom legtöbbük "bizniszelt" már flipperrel, lehet épp azért, h több, jobb gépet tudjon venni. Ideológia ide vagy oda, aki nem keres havi 5 - 6 kilót és mégis folyamatosan szeretné bővíteni a gyűjteményét, annak - jobb híján - vmien szinten a fliperrel is "kereskednie" kell. Másrészt miért tartanék meg oan gépet, ami számomra nem érdekes? És ha még pénzem is v (esetlegesen jobb / több flipperre az eladásából), miért ne venném meg? A külhonra értékesítéssel kapcsolatban meg még csak annyit, h ha Sopron és Budapest helyet cserélne, itthon már 5 éve nem lenne egy db gép sem... Örülök h Neked is tetszik a rövidítés, de ki az a Kobuki? Obi Van Kenobihoz v vmi köze? Sry, soha nem szerettem a SW - t. Am ha vki még egyszer Creature from the black Lagoon helyett CftbL - t, vagy Back to the Future helyett BttF - t ír, azt agyonütöm egy Magyar Helyesírás Kézikönyvvel, a kemény fedelessel. Duplán érdekes, h eddig egyedül egy kocsmasporttal foglalkozó fórumon oltanak folyton a rövidítés miatt, máshol ez nem generál ekkora feszültséget. Nah sebaj, természetesen továbbra sem fogok ezen változtatni, ahogy a Vezér mondja, aki ezért reklamál, az a hangos kisebbség, de a csendes többség a rövidítés mellett van. Sőt, rajong érte.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #487 Dátum: 2015. január 21. - 15:00:02 »

Másrészt miért tartanék meg oan gépet, ami számomra nem érdekes?

kezdjuk az elejen. minek veszed meg azt a gepet, ami szamodra 'nem ertekes' ?  te es a tobbiek felveritek az arat es elviszitek azok elol, akiknek esetleg ertekes lenne.
utana meg csodalkoztok, hogy dupla aron itthon nem megy el.
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #488 Dátum: 2015. január 21. - 15:02:10 »


egy db gép sem... Örülök h Neked is tetszik a rövidítés, de ki az a Kobuki?


hogy lehet valaki ennyire szemtelenul fiatal ?

https://www.youtube.com/watch?v=XkLi3vsJpUg
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #489 Dátum: 2015. január 21. - 15:18:46 »

Nem azt írtam, h nem értékes, hanem h nem érdekes. Nem ugyanaz, tekintve h v megtartós gépem oan is, amit nem lehetne 100 - nál többért eladni felújítva sem, mégsem megy már sehova, mert kedvelem.
Ebből is látszik, h nem olvasod el figyelmesen, amit írok, ugyanis a kérdésedre a válasz, miszerint "miért veszem meg", az előző hozzászólásom ezután következő mondata... Bár mentségedre legyen mondva, elég bő lére eresztem, de a munkahelyi fórumozás már csak ien, továbbá a folyamatos gépelés segít fenntartani a látszatot, h dolgozom.
Az itthoni duplaár még mindig egy korrekt, reálár alatti összeg.
Jaaaah, Mézga család, csak húzlak, vágom hát, nagyapám még régebben sokat mesélt róla!
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  !JÁTÉK!  |  Topic: II. Hány flipper van a fórumozóknál összesen? « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!