Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 29. - 11:07:58

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: Flipper árak adatbázis « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Flipper árak adatbázis  (Megtekintve 7121 alkalommal)
flippertégla
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 25


E-mail
« Dátum: 2019. február 08. - 17:23:33 »

Sziasztok!
Régen jártam a fórumon, kihagytam az elmúlt 7-8 évet. Eljárt a szaktudásom felett az idő. Szeretném megkérdezni a naprakész flipperbarátoktól, hogy az alábbi link adatai, mennyire alkalmasak Magyarországi árképzésre?
http://www.bostonpinball.biz/eBay112118.htm

Köszönettel: A
Naplózva
flippertégla
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 25


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2019. február 11. - 15:23:13 »

Sziasztok!
Kösznöm a segítséget, miszerint itt senki nem tud nekem válaszolni a technikai beállítások miatt!
Ezért ha valaki szeretett volna valamit megosztani velem, kérem a következő email címen tegye meg: nemethaa@freemail.hu
Nagyon szépen köszönök mindenfajta információt a témában!
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2019. február 11. - 21:18:22 »

????
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2019. február 13. - 09:50:52 »

Igy már lehet válaszolni, köszönjük !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2019. február 13. - 10:34:52 »

:)
Naplózva
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2019. február 13. - 21:01:03 »

Sziasztok!
Régen jártam a fórumon, kihagytam az elmúlt 7-8 évet. Eljárt a szaktudásom felett az idő. Szeretném megkérdezni a naprakész flipperbarátoktól, hogy az alábbi link adatai, mennyire alkalmasak Magyarországi árképzésre?
http://www.bostonpinball.biz/eBay112118.htm

Köszönettel: A
Röviden: semennyire. Mások az amerikai, az európai, és némileg a magyar árak is
Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
foxpro
Egyesületi Tag
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 151



E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2019. február 14. - 22:21:02 »

Itt nézzél európai árakat. Találsz magyar hirdetőket is.

https://www.flippermarkt.de/community/forum/forums/verkaufe-flipper.13/
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2019. február 15. - 11:17:41 »

Ez az ebayes lista nem alkalmas a magyarországi árképzésre.

Az amerikai árak az ottani kereslet - kínálat szerint alakulnak ,ráadásul több (főleg STERN) gépnél egy kalap alá veszi a PRO , PREMIUM és LIMETED modelleket.
Az öregebb flippereknél , pedig az állapot okán két azonos gép között 2-3x szorzó is lehet.

Foxpro által belinkelt hivatkozás alkalmasabb rá , de ott is figyelembe kell venni a fotókon keresztül becsülhető állapotot is!
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
flippertégla
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 25


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2019. február 18. - 08:47:17 »

Köszönöm a véleményeket, segítséget, és főleg, hogy "jó helyre" került a moderátor segítségével a kérdésem! :-)
Néhány gondolat a "bostonpinball"-hoz. Az adatbázisa 156 hónapot ölel fel és több mint 50000 sikeres eladásra épül. Az számomra nem volt egyértelmű, hogy ez csak amerikai adat volna, szerintem ebben minden benne van, így az, hogy amerikai oldal közli, lényegtelen. Az 50000 adat önmagában is tiszteletre méltó, a statisztikai elemzések gyakran 1000-es esetszámmal is beérik...Az oldal maga is felhívja a saját korlátaira a figyelmet, de nem csak az általam linkelt 2018-as adatbázis érhető itt el, ahol éves átlagokat közölnek, hanem egy 2017-es is, ahol megadnak min., max., és átlag árat, és még eladott darabszámot is (ezért valamennyire látható a szórás). Azzal teljesen egyet értek -mindig így volt-, hogy mások az amerikai árak. Ettől viszont még használhatók lehetenk, mert ha pl tudjuk, hogy ott átlagosan 50%-os " felár" megy, akkor csak vissza kell számolnunk. Akkor nem alkalmas ez árképzésre, ha a gépek ára össze-vissza szór, és nincs általános összefüggés USA-EU árai között.
 A múlt héten végigolvastam a pinside.com becsült árait (holland oldal, főleg Eu-s tagsággal), és a pinball-shop.de különböző állapothoz illesztett becsült árait. Alapul vettem az amerikai átlagárat, a pinside.com ártartomány középértékét, és a német oldal legrosszabb állapotra (a leírás az oldalon olvasható, azért a "legrosszabb" nem a szúette kategória) vonatkozó árát. Találomra kiválasztottam 100 gépet 1975 és 2008 között. Mi lett az eredmény? A két eu-s oldal között nem volt érdemi eltérés, az amerikai adat meg 8%-kal volt több, mint a másik kettő (átlagban). Egy-egy gépnél néha előfordult ugyan nagy eltérés, kiugrás, de a gépek 90%-ra ez nem volt igaz. Pl.: Demo M: 2400,2500,2300 vagy Judge Dreed 2300,2800,2400 Jokerz 1400,1400,1500, Big Gun 1250,1300,1300 (Az első két ár EUR, a 3. USD-ban) Tudom, hogy nem ugyan arra vonatkozik a 3 oldal adata, de azért meglepődtem, hogy mennyire egységes képet mutatnak. Az is érthető, hogy adott darab ára nagyon függ az állapottól, 2-3x-os vagy akár 5x-ös ár is lehet, de azért ezen oldalak szerint ritkán megy el egy Indy 1000 EUR-ért és nem nagyon van Fire! 3000 EUR felett.... Talán viszonyításra jók, a globalizáció meg elhozta (elhozza) a változást.
 A német fórumot még nem néztem meg, köszönöm a linket, azzal hamarosan kiegészítem az eddigi "táblázatomat"!
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2019. február 18. - 09:09:27 »

Azért az 1000 eurós különbség még ha csak néhány esetet említünk elég tág rés az árképzésben, szerintnem már több mint pontatlanság, inkább alkalmatlanságnak nevezném.

Az amerikai piacon meglátásom szerint az öregebb SYS7 és EM , SS gépek felújítva drágábban mennek el mint európában. Az új gépeknél rendre a  USD = EUR . Ugyebár itt  a szállítás és az esetleges vám , forgalmi adó is játszik.

Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
foxpro
Egyesületi Tag
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 151



E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2019. február 18. - 17:28:35 »

A múlt héten végigolvastam a pinside.com becsült árait (holland oldal, főleg Eu-s tagsággal)

Ezt jól nézted?
Ha ránézek az eladási oldalukra szinte csak USA zászló van a hirdetéseknél...
https://pinside.com/pinball/market/classifieds?&&page=1

A térképük alapján is inkább az USA-ban van a 80% és nem az EU-ban. :)
https://pinside.com/pinball/map/mapbox#3.41/42.83/-47.97/0/26
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: Flipper árak adatbázis « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!