Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 28. - 10:37:17

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Fórumtagok bemutatkozása  |  Topic: Zöldfülű « előző következő »
Oldalak: [1] 2 3 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Zöldfülű  (Megtekintve 54400 alkalommal)
Kutato72
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 15



WWW E-mail
« Dátum: 2014. március 23. - 20:47:24 »

Sziasztok! Kb. 5 perce regisztráltam ide. Magamról annyit, hogy jelenleg elektronikai fejlesztéssel foglalkozom, szinte bármilyen bonyolultságú kütyüt ki tudok fejleszteni kompletten, dizájntervtől a működő piacképes termékig. Korábban egy évtizedet lehúztam szabadúszó szervizesként, orvosi műszerektől hatalmas CNC gépekig mindent megjavítottam, amit már senki sem vállalt. Más elektronikai fórumokon Pepe néven voltam aktívabb, de mostanság ezen a néven vagyok inkább ismert. Ha nem tilos, a saját oldalam: http://www.varsanyipeter.hu/

Hogy valami hasznosat is tegyek: pillanatnyi elmeháborodásomban megleptem magam egy Gottlieb Devil's Dare (1982) gép "ronccsal"; az árát nem merem megmondani, szerintem drágán vettem, mert nem értek hozzá. Mindenesetre a panelek benne vannak, rendesen szét van taknyolva, és jelenleg se kép, se hang. (Gottlieb System 80A vezérlős, sima sound panellel.) Három kérdésem lenne:

1. Jelenleg eléggé ramaty a doboza, a bal első lábát elgáncsolták, törött a fa, bal oldala fáig lekopva; jobb oldala még elmenne, ha nem lenne sárga festékpöttyös az egész. Elől a pénzkazettánál pajszerrel lett kinyitva, meg amúgy sem akarom azt ott látni, ezért arra gondoltam, hogy a törött első lapot lecserélem, és nem lesz rajta pénzbedobó rész. Itthon akarom használni, minek etessem majd alátéttel? A kérdés: szerintetek ez nagy bűn?

2. Arra gondoltam, hogy az oldalait leglettelem, lecsiszolom, lefestem feketére. Azon agyalok, érdemes-e előtte lefotóznom az oldalakat, aztán a fotót vektorizálni, kijavítani a képet, majd öntapadós fóliából kivágatni a mintázatokat, és utólag felragasztani a lefestett fára, ha el akarnám adni. Festegetni ugyanis nem vagyok hajlandó! A kérdés: érdemes ezzel vacakolni, vagy semmivel sem ér majd többet, ha az eredeti minta van rajta?

3. Kiszámolgattam az energiafelvételét, és attól tartok, úgy fogja pörgetni a villanyórát, hogy az szikrákat fog vetni. Mivel elektronika a szakmám, rögtön átterveztem fejben az egészet kapcsolóüzemű táposra, LED-es világításúra, a fejüveg mögé meg egy 15"-os CCFL háttérvilágítást raknék, ami egy betört kijelzőjű laptopból lett kibontva. A kérdés: ezért megölnek, vagy csak az a lényeg, hogy kívülről stimmeljen a gép?

Köszi annak, aki válaszra méltat!

Kuti
Naplózva
LP
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 153


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2014. március 23. - 20:56:37 »

Hát... a Gottlieb gépeket pár népszerűbb típustól eltekintve nem tartják sokra kishazánkban. Lehet később el sem tudod adni, főleg lemázolt kasztnival.
Akkor költs rá sokat ha meg is akarod tartani.
Annyira nem szokták ezek pörgetni a villanyórát, inkább bekapcsoláskor vágják le. Mondjuk én csak 3 Williams géppel néztem egyszerre az órát, túlélhető volt.  A LED-es világítás jót tesz, egyrészt nem fűtenek be az izzók, tápot is kíméled, stb...

Van gépkönyvem scannelve ha esetleg nem kaptál hozzá, el tudom küldeni. A Gottik jogvédett cuccait mindig leszedik mindenhonnan, nem olyan egyszerű dokumentációt szerezni. Kivéve ha fizetni akarsz érte, akkor van a neten :)
Naplózva
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2014. március 23. - 20:58:42 »

csak az utolso ponthoz tudnek hozzaszolni, a regebbi gepekben nem veletlen nem tettek oda a fejuveg moge egy villanykortet oszt jolvan.
ha mar Gottlieb geprol beszelunk, peldanak okaert itt a Haunted Housen jol latszik, hogy a kastely korul villamok cikaznak. Aztan van egy par izzo, ami altalaban jelzi, hogy Extra Ball, Tilt, stb. Korabeli Williams gepeken azt, hogy eppen hany palya van inditva, es melyik van soron.
Csak a Stern ilyen igenytelen, hogy beletesz egy fenycsovet es kesz is. Viszont az izzokat cserelheted LEDre, az teljesen jo megoldas, es a villanyszamlat is sporolja. Nomeg azt is kiszamoltad, hogy mennyit lesz bekapcsolva a gep ? Gondolom nem karacsonyfa helyett egesz evben akarod kivilagitva nezegetni.
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
Kutato72
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 15



WWW E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2014. március 23. - 21:02:36 »

Köszi az infót. Sejtettem, hogy nem ez a lottó ötös, most hogy már alaposabban ismerem. A gépkönyvet köszi, de türelmetlen voltam és már fizettem, mivel tényleg nem láttam sehol nyomát. Az elektronikáról van letölthető rajz, ki is van nyomtatva, gyakorlatilag egyezik a 80 és a 80B-vel. A huzalozása más csak, biztik sorszámozása, stb., azért kell csak a gépkönyv. Ha nem gond elküldeni, megköszönném; addig is tudok rajta dolgozni, amíg ideér a zsír új, ujjlenyomat mentes eredeti példány. :-) Amúgy ezek a bizonyos Williams gépek mitől másak/jobbak?

Köszi:

Kuti
Naplózva
Kutato72
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 15



WWW E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2014. március 23. - 21:09:06 »

Hókuszpóknak címezvén válaszom: nem hiszem, hogy 24/7-ben menne nálam a gép, sőt magamat ismerve szerintem 24-szer játszom vele, és max. 7 nap után már meg is unom. :-) Inkább csak a szakmai elmebaj; van itt egy raklap PC táp, kicsit megfaragom, és szerintem majdnem jó lesz bele. Sajnos a vákuumfluoreszcens kijelzőknek kell AC is, nem csak DC, de majd ha megy, lemérem, mekkora áramokat vesz fel, és annak berakok kis paneltrafót. Ennek amúgy a kijelző alján van 6 villogó lámpája, azokat meg is hagyom LED-esnek; a többi viszont fixen tápra van kötve, azokat gondoltam egy CCFL panellel kiváltani.

Köszi:

Kuti
Naplózva
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2014. március 23. - 21:13:30 »

mielott bekotod, nezd meg a fenyhatast, meg utana is.
mutatok még egy peldat. a PinBot fejuveg felso sarkaban ott a napocska. no most az mogott van egy izzo. fixre van kotve, megis szepen vilagit, ahogy a napnak illik. viszont ha ezt kozepen egy db. fenycsovel helyettesitjuk, akkor ez az apro hatas elveszik.
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
Kutato72
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 15



WWW E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2014. március 23. - 21:19:49 »

Itt a fejüveg fotója: http://spyhunter007.com/Images/devels_dare.jpg Nem sok izgalom van rajta. Az ördögfej mögé menne a CCFL, méretben kb. stimmel. A 6 LED meg az alsó közép kijelző mellett van kétoldalt 3-3. Semmit sem világít meg.

Bye:

Kuti
Naplózva
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2014. március 23. - 21:22:20 »

mondjuk ezen valoban nem sok izgalmas van, ha ugyerzed, tedd azt.
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
Kutato72
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 15



WWW E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2014. március 23. - 21:50:32 »

Újabb hülye kérdésem van: golyót honnan? Néztem eBay-on, de van mágnesezhető krómozott tükörfényes golyó, meg nem mágnesezhető szénacél. Melyik a jó? Néztem csapágyboltban is, postával drágább, mint az USÁ-ból rendelni. Nonszensz...

Köszi:

Kuti
Naplózva
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2014. március 23. - 22:00:00 »

ha nincsenek a gepben kulonbozo magneses trukkok, mint pl. az Addams familyben a playfield alatti golyorangato Phil The "Power" Taylor, vagy a Spidermanban a Lock es hasonlok, akkor szvsz teljesen jo a csapagygolyo is.
de valahol van itt a forumon errol szaktopik.

Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
LP
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 153


E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2014. március 23. - 22:02:31 »

gepkonyvet elkuldtem a mailodra
Naplózva
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2014. március 24. - 00:12:59 »

Grat az elsőhöz. :)
Ez a vaterás Devil? Egy ideje már nézegettem én is itt-ott a neten...
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2014. március 24. - 05:26:47 »

 :mrgreen: megvetted?Gratulálok hozzá!De komolyan. :mrgreen:
Naplózva

Pinball is Dead
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2014. március 24. - 11:10:08 »

Szia !

Üdv a fórumon!

Elolvastam a weblapodat , tetszenek a fejlesztéseid !

A Gottlieb felújítással , szerintem kicsit várj még , szedj össze több információt. Szerintem a javításhoz egy-két embertől még alkatrészt is tudsz beszerezni.

Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
laszloBp16
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 200



E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2014. március 24. - 11:32:14 »

Üdvözlet a flipperes társadalomban !

Ha szabad megemlítenem -  felújítás(restaurálás) és a gépépítés  két különböző  dolog !
Felújításkor illik nagy vonalakban megmaradni a korhű kivitelezésnél és csak a legszükségesebb átalakításoknál maradni .
Vagy marad az alkotói fantázia szabadon engedése de ekkor csak az abszolút lenyűgöző alkotásnak van értelme.
Javasolnám :  a nagy felboncolás előtt tegyél látogatást a hamarosan megnyíló Pbal galeriben , rögtön megérted azt amit
legjobb akaratunkkal  sem tudunk itt leírni !!
De ne ingasson meg semmi a saját elhatározásodban , hiszen ahányan vagyunk annyi a meglátásunk ! ;D
Naplózva
Joker
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 269



WWW E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2014. március 24. - 14:53:48 »

Itt a fejüveg fotója: http://spyhunter007.com/Images/devels_dare.jpg Nem sok izgalom van rajta. Az ördögfej mögé menne a CCFL, méretben kb. stimmel. A 6 LED meg az alsó közép kijelző mellett van kétoldalt 3-3. Semmit sem világít meg.

Bye:

Kuti

Szia! Mondjuk én megvillogtatnám a szemeit egy extra vagy multiball közben  :gondol
Naplózva

Bally - Pool Sharks, Williams - STTNG, Williams - StarWars Episode 1 - Revenge From Mars, Bally - Corvette, Bally - World Cup Soccer, Williams - Getaway
Kutato72
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 15



WWW E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2014. március 24. - 15:36:43 »

Angyalpor, Ramp: Igen, A Vaterán is fent volt, meg az Apródon is. Igazából az asszonykám adott egy kezdőlökést, amikor a sarki kocsmában elsőre elflipperezett vagy 2.000,- Ft-ot. :-D Körülnéztem, és egyedül az volt épp eladósorban. Elmentem, elkergettük a tyúkokat, kihoztuk a tyúkólból, azóta felfelé ível a karrierje... :-D

Head, laszloBp16: Az a baj az elektronikájával, hogy nagyon elavult már. Ónozott kártyaél csatlakozókra IDC vezetékdugók csatlakoznak. Ez kb. a kínai gagyi kategória, sem a rezgést, sem az oxidációt nem bírja. Az a csoda, hogy egyáltalán ez így működött valameddig. Aranyozott élcsatlakozók és krimpelt vezetékek mellett is necces lenne már 30+ év. Szóval ha azt akarom, hogy holnapután is működjön, akkor eléggé bele kell nyúlnom, ha pedig már levágtam róla az összes csatit, az már minden lesz, csak nem restaurálás. Onnantól fogva már tök mindegy, hogy a tápja kapcsolóüzemű, vagy jó 20 kilóval nehezebb trafós. Épp ezért kérdeztem azt a két dolgot, ami "látszik": a festést és a LED-eket. Bár azóta átnéztem az izzóit, és a kb. 110 izzójából alig 40 db világított; annak fele is koromfekete már. Szóval mivel nincsen izzógyári részvényem, szerintem már a LED is eldöntött dolog... :-) Már csak a festés maradt nagy kérdésnek, ill. mivel gyűlölöm a festékszagot, és rém egyszerű a mintája, az öntapadós fólia léte vagy nem léte az egyedüli nyitott kérdés.

A játéktér része jó 90%-os állapotban van, egy kis repedést látok rajta, majd kiderül, hogy megpattan-e rajta a golyó. Meg pár helyen le van pattanva a plexi díszítések sarka. Szóval ahhoz egyelőre nem nyúlnék. Azzal tényleg megvárom, míg okosabb leszek. Új gumigarnitúra és új golyó lesz egyedül, amire beruházom.

Head: Ha látnád a mostani fejlesztéseimet... :-) Májusban lesznek bemutatva, szerintem kirobbanó sikere lesz. Füstüveg mögött grafikus kijelzős gép, érintőszenzorokkal. Sajna még nincs kint sehol publikálható kép.

Bye:

Kuti
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2111



WWW E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2014. március 24. - 17:49:19 »

Üdvözöllek az EMFKE Tagsága nevében, itt a fórumon.

Pataky Gergely EMFKE Elnök
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
pintakker
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1493


E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2014. március 24. - 17:57:03 »

Üdv itt!  :beer: :beer:
Gratula az első géphez,arra a gépre én is próbáltam alkudozni mer valóban drágán adta az ember,ahhoz képest amilyen állapotban van.Nagyon vigyázz mer sajnos sokszor csak idővel jönnek elő a rejtzett hibák. Én minden esetre sok siekrt kívánok hozzá  ;)
Naplózva

Rokkó, a rumos rabló rácsapott egy ragyogó drágakő rakományra, de rettentő rémesen ráfaragott :D :D
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2014. március 24. - 20:54:24 »

Üdvözöllek!
Megnéztem yutubon egy működő masinát,ebből a típusból ,egész
jól néz ki,érdekes pálya, tetszik a zenéje,szerintem jó a hanghatás is.
Sok sikert a géphez,remélem sikerül felújítanod.
                                   Üdv  :beer:
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2014. március 24. - 21:11:38 »

Üdv itt!  :beer: :beer:
Gratula az első géphez,arra a gépre én is próbáltam alkudozni mer valóban drágán adta az ember,ahhoz képest amilyen állapotban van.Nagyon vigyázz mer sajnos sokszor csak idővel jönnek elő a rejtzett hibák. Én minden esetre sok siekrt kívánok hozzá  ;)
Hát, ha ennek a DD - nek még rejtett hibái is vannak, hallod...

Am üdv itt!  :beer:
Ha előbb regelsz a fórumra és kérdezel, sztem sokan megpróbáltunk vna lebeszélni erről a gépről. Nem b.szatásból mondom, csak tényként.  ;D
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
pintakker
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1493


E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2014. március 24. - 21:30:28 »

Nekem csak azért nem akarta olcsóbban adni mer amit bele fektetett nem akarta elbukni,na most amit belefektett mint meg tudtam pár izzó volt meg 1-2 biztosíték,biztos arany áron mérték az embernek  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
De amúgy vannak itt remek szervízesek. Tapasztalat  :beer: :beer:
Naplózva

Rokkó, a rumos rabló rácsapott egy ragyogó drágakő rakományra, de rettentő rémesen ráfaragott :D :D
Kutato72
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 15



WWW E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2014. március 25. - 05:30:44 »

Köszönöm az újabb válaszokat, nem idézném vissza nevenként...

Az aranyos, hogy lebeszéltetek volna róla; írtam én rögtön, hogy szerintem drágán vettem meg. Talán majd a játékélmény kárpótol érte. Különben is, ki nem szívta meg az első gépével? :-)

Mivel vagy 10+ évet lehúztam az iparban szabadúszó szervizesként, nem ismerem azt a fogalmat, hogy rejtett hiba. Egyetlen egy félelmem volt, hogy az EPROM-ja gyógyíthatatlanul sérült; ilyen korú gépeknél a sérülés garantált, mert a régi EPROM-ok "Data Retention Time"-ja 10-20 év volt. Hűtőszekrényes lassú olvasással már jó párat felélesztettem, de pár kifogott rajtam, így ez volt az egyetlen, amitől féltem. De LP kolléga volt olyan szíves, hogy meglepett az EPROM tartalommal, rögtön négyfélével is, így innentől fogva szerintem nincs lehetetlen: a tekercsek újratekerhetők, a kiégett IC-k foglalatozhatók és cserélhetők, a műszerparkommal meg a fene megette, ha nem találom meg secperc az összes hibáját. A kérdés, hogy 3 nap alatt összerakom, vagy 3 hét kell hozzá? Ma jönnek meg az alkatrészek, amiket első körben vettem hozzá.

Amúgy a Gottlieb System 80 szerintem egy nagyon sima konstrukció, nincsenek benne nagy taknyolások. Láttam én már olyan német vezérléseket, olyan huzalozással meg eszetlen IC típusokkal, hogy halálba kívántam az összes németet. Ez azokhoz képest egy könnyed felüdülés! Konstrukciósan van nagyon elb@szvba, pl. zennerrel előállított segédfeszültségek (kiolvasztja magát a zenner), áteresztős táp (melegszik), termikusan rosszul méretezett végtranyók (megbarnul-elszenesedik a NYÁK lemez), de a legnagyobb átok rajta az ónozott élcsatlakozó. A frász kiver, ha belegondolok, hogy mennyi kontakt-hiba lehet benne. Amúgy egy ilyen kaliberű gép vezérlését - ha valaki fizetne érte - simán meg tudnám tervezni, a mai alkatrészekkel kb. tenyérnyi helyen is. Ebben még se alfanumerikus kijelző sincs, nem hogy grafikus.

Talán nem mondok újdonságot, de a Gottlieb-hez van a neten egy jó restaurálási leírás: http://nawouk.free.fr/Flippers/Black-Hole/Pinball%20Repair%20sys80.doc Elolvastam, és nagyon tetszik, korrektül össze van rakva az anyag. Szerintem más, hasonló korú gépekben is hasznosítható jó pár részlet. És tényleg elég szájbarágósan van elmondva annak is, aki nem elektronika b**i.

No, ma/holnap majd jelzek, ha elindultak a kijelzők. Onnantól fogva már sínen leszek (de talán nem mint József Attila :-D)
Naplózva
laszloBp16
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 200



E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2014. március 25. - 07:54:38 »

Nagyon jó, hogy ilyen lelkes vagy !
És lehet (sőt biztos hogy jó az elektronikai b...ságod ) mert mi javarészt csak lelkes gombnyomogatók
vagyunk és az elektronika kimerül a kikapcs-bekapcs szinten ! ;D
Állandó és visszatérő problémákkal ,mint például az örökös kijelző hiány küzdünk aminek a megoldásában csak
helyben topogunk (mindig az a fránya föniciai találmány ) az oka. Hiszen lehet venni számomra futurisztikusz pénzért a netről .
és szerintem más dolgokban is tudnál új dolgot mondani nekünk .

 :tenoutoften:
Naplózva
timtomi
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 387


WWW E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2014. március 25. - 08:45:46 »

Szia,

Szuper a lelkesedés, ne add fel! :)

Laci szerintem felkért arra, hogy segíts megoldani a kijelző problémát kis fejlesztéssel, olcsóbban, mintha kintről kellene rendelni...  :futyul

Üdv. köztünk!
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2014. március 25. - 08:49:35 »

a műszerparkommal meg a fene megette, ha nem találom meg secperc az összes hibáját.

Na ez egy igazán magabiztos kijelentés. Aztán nehogy meglepődj.
Láttam már pár "szellemet a gépben" ...

Amúgy tényleg jó lenne, ha akadna egy Gottlieb fan vagy szerelő kis hazánkban.
Mert nem véletlen, hogy nem vállalja senki. Talán az egyedi gyártású ic-k és a rajzok hiánya miatt ?
Talán a rossz alkatrész ellátás az oka ?

Részemről sok sikert és kitartást kivánok hozzá(juk).
Az is valami, ha ezek a gépek nem a szeméttelepen végzik !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
nylonmajom
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 158


E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2014. március 25. - 08:52:07 »

Nagyon jó,hogy van valaki aki nekivág feléleszteni egy olyan gépet amiről a flipperes társadalom már rég lemondott.Nagyon sok olyan gép van ami messze többe került már sok embernek mint amennyit ér,ha egyáltalán kifejezhető azon gépek értéke amit majd az örökösök fognak ingyen odaadni valakinek,csak ne foglalják már a helyet...Mert ugye sokan nem tervezzük eladni őket.Ha meg egy idő után mégis el akarod adni,vagy némi deficitet be kell vállalnod,vagy 4-5évet várhatsz mire valaki megveszi,legalábbis DD téren ennyi az átfutási idő,mint ez most kiderült.
egy szép gép birtoklása sokat ér,de ehhez a külsőt is helyre kell hozni,a belsőt meg ha tartósabb megoldással oldod meg mint az eredeti,az szerintem csak jó,a játékélmény azért ezeknél a Gottlieb masináknál "elhanyagolható",úgyhogy az rövid ideig kárpótol csak.De utána cserélheted másikra,és a tapasztalat amit szerzel a javítás során,olyan mint a Master Card,nem is beszélve arról,hogy esetleg profitálhatsz is az elektronikai tudásodból,ha hajlandó vagy javítani gépeket,sokunknak szüksége lehet rá.
Naplózva

Tegnap szép volt,ma csak ringyó....
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2014. március 25. - 09:09:53 »

amit majd az örökösök fognak ingyen odaadni valakinek, csak ne foglalják már a helyet ...

 :jolvanjol:
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2014. március 25. - 13:34:19 »

1. Jelenleg eléggé ramaty a doboza, a bal első lábát elgáncsolták, törött a fa, bal oldala fáig lekopva; jobb oldala még elmenne, ha nem lenne sárga festékpöttyös az egész. Elől a pénzkazettánál pajszerrel lett kinyitva, meg amúgy sem akarom azt ott látni, ezért arra gondoltam, hogy a törött első lapot lecserélem, és nem lesz rajta pénzbedobó rész. Itthon akarom használni, minek etessem majd alátéttel? A kérdés: szerintetek ez nagy bűn?

2. Arra gondoltam, hogy az oldalait leglettelem, lecsiszolom, lefestem feketére. Azon agyalok, érdemes-e előtte lefotóznom az oldalakat, aztán a fotót vektorizálni, kijavítani a képet, majd öntapadós fóliából kivágatni a mintázatokat, és utólag felragasztani a lefestett fára, ha el akarnám adni. Festegetni ugyanis nem vagyok hajlandó! A kérdés: érdemes ezzel vacakolni, vagy semmivel sem ér majd többet, ha az eredeti minta van rajta?

3. Kiszámolgattam az energiafelvételét, és attól tartok, úgy fogja pörgetni a villanyórát, hogy az szikrákat fog vetni. Mivel elektronika a szakmám, rögtön átterveztem fejben az egészet kapcsolóüzemű táposra, LED-es világításúra, a fejüveg mögé meg egy 15"-os CCFL háttérvilágítást raknék, ami egy betört kijelzőjű laptopból lett kibontva. A kérdés: ezért megölnek, vagy csak az a lényeg, hogy kívülről stimmeljen a gép?

Szia Kuti!

Először is üdv a flipper-őrültek között!
Vigasztaljon a tudat: sokunk drágán vette az első gépét...

1. Nem bűn. Kérlek, ne dobd ki az eredeti kaszni darabot.

2. Fotózd le. Nem tart semeddig, ha később mégis meggondolod magad, akkor majd vektorizálhatod, matricázhatod, festheted.

3. Ezért nem ölnek meg. A világítástechnika is fejlődik, az új STERN flipperek teli vannak LED-del, ízlésed szerint tehetsz bele fénycsövet, wolframot, ccfl-t, vagy bármit.

Van egy „roncs” géped, azaz a „szårból” várat építesz, akkor szerintem bármi megengedett, ha nem szeded szét, nem bontod el a gépet. Gondolj bele, átalakítod az összes csatlakozót, kapcsoló-tápot raksz bele, akkor a többi már mindegy…
A lényeg, hogy a végén jól játszható legyen.

Kitartást a géphez!
Naplózva

Kutato72
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 15



WWW E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2014. március 25. - 21:36:13 »

Az asszony elshoppingolta az időt, így csak most tudtam összerakni a gépet, félhomályban. Sikerült is felcserélnem két csatit, így az első bekapcsolásra vakuzott egyet egy biztosíték, de másodikra már elindult relék nélkül, és a kijelzőn villognak a feliratok, a lámpák meg karácsonyfát játszanak. Szóval a gép életképes, CPU megy, program van benne, a relék meg tuti kibírták a fordított tápot... :-D Hiába na, gyakorlat teszi a kontárt! :-D Majd reggel világosban megkeresem, melyik biztosíték szállt el.

És ahogy az várható volt: az egyik szegmens fixen világít, holott nem kéne; egy digit meg nem világít, holott kéne; egy meg csak úgy hunyorog magában; tipikus tünetei a kontakthibás csatlakozóknak. De ez már csak munka, sok-sok munka... Közben már le is vágattam az új doboz-lapot, a héten talán le is tudom glettelni, festeni, aztán szépen elkezdek belerakni mindent. Jelenleg ugyanis kb. 4 nm-es területre vannak kiterítve az egyes panelek. :-) Az érintésvédelmi osztálya jelenleg a "ne menj közel" kategóriába esik.

Na de elég a csacsogásból, hogy valami értelmeset is írjak:

Tyutyu: "Amúgy tényleg jó lenne, ha akadna egy Gottlieb fan vagy szerelő kis hazánkban. Mert nem véletlen, hogy nem vállalja senki. Talán az egyedi gyártású ic-k és a rajzok hiánya miatt ? Talán a rossz alkatrész ellátás az oka ?" Szakmai szemmel erre a következőket mondhatom: a Gottlieb-től eddig 4 rendszert láttam a neten: System 1, System 80/80A/80B. A System 1-et nem néztem meg túlságosan, az 1980 előtti gépekben van ilyen; 1980-tól kezdve a többi viszont 95%-ban ugyanaz, és az valami rém egyszerű: 6502-es proci (Mint a Commodore VIC20-ban, de gyakorlatilag a Commodore 64 is ugyanezt a procit használja, csak más lábkiosztással, 6510-es néven). Sima TTL IC-k, bármelyik sarki közértben kaphatók, a félvezetők is kommersznek mondhatók benne. Ami rajzot eddig találtam, az is bőven több, mint ami elég. Talán a 6532-es periféria-vezérlő az, amit kapásból nem tudok, hol lehetne kapni, de kizártnak tartom, hogy valahol ne lenne még belőle pár száz darab. A Commodore procikról meg bőséges irodalom van, vannak hozzá debuggerek is, így ha akadozik a kód, elég gyorsan ki lehetne nyomozni, mi a hasfájása. Ennek spec. csak 2 KByte kódja van, azt egy óra alatt végig lehet olvasni, egy nap alatt ki is tudnám kommentezni, mi mit csinál benne.

Laci, TimTomi: Nem tudom, mi ez a kijelző mizzéria, esetleg ha valaki vázolná pár szóban, vagy kapnák valami linket, mit kell nézni... Ezekben a 80-as években készült gépekben (CNC vagy flipper, egyre megy) elég gyakori volt a vákuumfluoreszcens kijelző, ami mára már eléggé beszerezhetetlen az elavultsága folytán. Viszont LED-ekkel simán ki lehet váltani, abból már korlátlan a választék. A meghajtás ugyanolyan multiplex lehet, csak a tápellátást kell megvariálni, mert a LED-nek nem AC kell, meg nem kell neki fűtőfesz. Mielőtt megvettem a gépet, én is gyorsan ellenőriztem az összes kijelző sarkán a getter foltot, hogy szép fémszínű-e, vagy fehér. Ez utóbbi esetben a kijelző felgázosodott, repedt, kidobható. De nem volt velük gond, és most működés közben is meggyőződhettem róla, szóval a fődarabok már tuti hibátlanok.

Sokol: köszi a precíz választ! :-)
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2014. március 25. - 22:25:23 »

Tyutyu: "Amúgy tényleg jó lenne, ha akadna egy Gottlieb fan vagy szerelő kis hazánkban. Mert nem véletlen, hogy nem vállalja senki. Talán az egyedi gyártású ic-k és a rajzok hiánya miatt ? Talán a rossz alkatrész ellátás az oka ?" Szakmai szemmel erre a következőket mondhatom: a Gottlieb-től eddig 4 rendszert láttam a neten: System 1, System 80/80A/80B. A System 1-et nem néztem meg túlságosan, az 1980 előtti gépekben van ilyen; 1980-tól kezdve a többi viszont 95%-ban ugyanaz, és az valami rém egyszerű: 6502-es proci (Mint a Commodore VIC20-ban, de gyakorlatilag a Commodore 64 is ugyanezt a procit használja, csak más lábkiosztással, 6510-es néven). Sima TTL IC-k, bármelyik sarki közértben kaphatók, a félvezetők is kommersznek mondhatók benne. Ami rajzot eddig találtam, az is bőven több, mint ami elég. Talán a 6532-es periféria-vezérlő az, amit kapásból nem tudok, hol lehetne kapni, de kizártnak tartom, hogy valahol ne lenne még belőle pár száz darab. A Commodore procikról meg bőséges irodalom van, vannak hozzá debuggerek is, így ha akadozik a kód, elég gyorsan ki lehetne nyomozni, mi a hasfájása. Ennek spec. csak 2 KByte kódja van, azt egy óra alatt végig lehet olvasni, egy nap alatt ki is tudnám kommentezni, mi mit csinál benne.


Profi válasz. És mi a helyzet a kijelző - meghajtó ic- terén ?
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Kutato72
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 15



WWW E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2014. március 25. - 22:55:54 »

Tyutyu: A vákuumfluoreszcens kijelző meghajtásához semmi extra nem kell, csak relative nagy feszültség; az enyémben pl. 60V. De még a nixie csöveknek sem kell 150V-nál több. Ha pontosan az a típus nem is kapható, kell venni valami hasonlót, és egy "öcsipanelen" átkötözgetni a lábait. Extrém esetben csinálni egy kis NYÁK-ot, rajta SMD nagyfeszültségű tranzisztorokkal megoldani a kapcsolgatást. Az MMBTA42LT1G (SOT-23) és MMBTA92LT1G (SOT-23) pl. 300V/0,5A-t tud, méretben meg kb. morzsa, árban meg fillér.

Amúgy az imént találtam rajta egy rejtett kapcsolót, és az indította el az öntesztet. 20 lépésben egyesével le lehet teszteltetni minden áramkört: végigvillogtatja a lámpákat, miközben kiírja a kimenetek számát; végigrángatja a reléket, kijelző öntesztet csinál szegmensekre és digitekre külön, végigfuttat számjegyeket a kijelzőkön. Gondolom valami bemeneti teszt is van, hogy adott bemenet zárására kiírja a bemenet számát. Ezzel aztán végképp nem lesz nehéz megtalálni benne az elkötéseket, szakadásokat. Eddig tetszik a Gottlieb rendszer; elektromosan mindenképp... Csak azok a csúnya csatlakozók ne lennének benne.

Naplózva
LP
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 153


E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2014. március 25. - 23:43:40 »

Ok, ez a gép jó kezekbe került, lépjünk tovább...  ;D
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2014. március 26. - 07:29:12 »

Hát ha minden ennyire egyszerű, akkor tényleg nem értem idáig valaki miért nem állt rá eddig a Gottlieb gépekre ...
Remélem te leszel az és ehhez sok kitartást és sikert kivánok !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2014. március 26. - 08:10:44 »

Balázsnál van pár Gottlieb, elkelne a segítség.

Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
Oldalak: [1] 2 3 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Fórumtagok bemutatkozása  |  Topic: Zöldfülű « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!