Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 19. - 22:27:04

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Flipperek a médiában  |  Topic: Flipperek helyzete magyarországon « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Flipperek helyzete magyarországon  (Megtekintve 47791 alkalommal)
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Dátum: 2009. március 10. - 12:15:42 »

Az ötlet onnan jött, hogy egy iskolai tantárgy keretein belül készítenem kell egy STEEPLE elemzést, egy teszőlegesen választott országról/régióról/iparágról.
Gondoltam ezt készíthetném a flipperekről is (vagy inkább bővebben a játékgépekről, mert nagyon hasonló cipőben jár úgyis minden játékgép). Ez még csak terv, ha az előadó jóváhagyja, és eleve található elég anyag, illetve tudok írni magamtól,  akkor kezdek csak bele.

Egyfelől az elkészült doksit felteszem ide is, ha érdekel benneteket, másfelől örülnék segítségnek tőletek, ha írtok majd bizonyos kérdésekre vagy témakörben.

Ízelítőnek itt van pár adat:

2005-ben fizetett adó:
Nyerőautómaták után: 36,21 Mrd Ft
Játékautómaták után: 0,34 Mrd Ft
aránya: 0,93 %

2006-ban fizetett adó:
Nyerőautómaták után: 40,97 Mrd Ft
Játékautómaták után: 0,16 Mrd Ft
aránya: 0,38 %

A 2007-es 2008-as adatok beszerzés alatt vannak már.
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
b4rb1
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 146



E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2009. március 10. - 12:46:05 »

Én javítom az arányunkat, mivel nyerőgépbe sose dobok pénzt  :mosoly:
Naplózva

SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2009. március 11. - 00:05:15 »

2006-ban az előző évihez képest a felére csökkent a játékadóbevétel,
ezzel együtt az üzemelő játékgépek száma is.
Szép visszaesés!
Naplózva

onlydjz
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 470



E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2009. március 11. - 01:08:24 »

ez a játékadó hogyan van meghatározva? mekkora a mértéke?

Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2009. március 11. - 05:58:03 »

Én javítom az arányunkat, mivel nyerőgépbe sose dobok pénzt  :mosoly:

Na , akkor már legalább ketten vagyunk.  :banan:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2009. március 11. - 08:32:15 »

Ha jól tudom, játékgép után évi 60e Ft.
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2009. március 11. - 11:26:52 »

én tartozkódnék, mert ez a ......... adó lett a flipperek halála  :reklamal: :reklamal: :reklamal: :tuz
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
GKO
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 593



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2009. március 11. - 12:00:50 »

én tartozkódnék, mert ez a ......... adó lett a flipperek halála  :reklamal: :reklamal: :reklamal: :tuz

Plussz a fejlődés - ez idő tájt megérkezett Internet, Half-Life, Playstation stb.
Innentől otthon kényelmesen lehetett szórakozni.

Szerintem idő kérdése és a még létező videojáték termek is bezárnak emiatt.
Az otthoni PS3, Xbox, WII + erre köthető komoly méretű plazma TV elérhető már bárki részére...
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2009. március 11. - 12:19:27 »

Inkább úgy fogalmaznék, hogy az utánpótlás tűnik el, vagyis a mai fiatalok már nem flippergépeken, játéktermekben nőnek fel.
Mi még mindig szívesen elmegyünk egy kocsmába flipperezni (nekem például az az igazi hangulat, jobb mint otthon játszani).
Ha már mi nem járunk, akkor tűnnek ezek el végleg.
Naplózva

"It will never work!"
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2009. március 11. - 12:38:58 »

Nekem pont az a meglátásom, hogy a kocsmákból is tűnnek el a gépek, és jelennek meg a nyerőgépek.
Szóval azok a fiatalok, akik manapság betérnek ilyen helyre vagy semmivel nem játszanak, vagy rosszabb esetben a nyerőgéppel ... ami meg semmi jóra nem vezet.

Épp azon gondolkoztam, hogy a flipper az gyakorlatilag technikai sport.
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2009. március 11. - 12:48:47 »

egy nyerôgép simán hoz 10x annyit mint egy flipper...
innentôl szinte halott a dolog... :-[
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
GKO
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 593



E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2009. március 11. - 13:01:43 »

A flippert meg kell tanulni megszeretni.
Egy adott gépet tanulni kell - szabályokat épp úgy mint gyakorlati megközelítésben. A játék közbeni siker meg energia, idő és lassú tanulási görbével jár.
Adott ezzel szemben egyéb szórakozás, ahol másodperceken belül történik a "siker".
Az, hogy egy flipperrel szeressen valaki jobban játszani mint egyéb gépekkel, erősen ember/beállítottságtól is függ.

Szerintem még egy fontos szempont az, hogy a legtöbben, akik itt fórumoznak, még a régebbi időkben szerették meg a gépeket, és valamikor jártak nagyobb és különös hangulatú termekben/helyeken, új és gyönyörű gépekkel tele. Kimondott játékteremben - ahol a játékterem szó nem a pénznyerő gépekkel volt egyenlő.
Egy játékteremben a különböző gépek sorai és fényei csak erősítették a gépek varázsát és bárki aki oda betért az valamilyen módon érezte a hangulatot. De ez világszerte így volt.

Sok helyen (nem csak itthon) ma a flipper kínálat egyenlő egy sötét sarokban álló (tisztelet a kivételnek) részben működő, koszos géppel.

Én nem igazán csodálkozom, hogy a mai fiatalabb korosztályokat nem érdekli. Kitől és milyen helyen tanulják meg megszeretni ezt a játékot?
Naplózva
mikenr1
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 160



E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2009. március 11. - 15:38:40 »

Csatlakozom az előttem szólókhoz, teljesen igazatok van!
De én azért remélem, hogy lesz utánpótlás, ha csökkenő számban is.
Az én fiaim pl. imádják a flippert, de ez gondolom a ti gyerekeitekkel is így van!  :gondol
Teljesen nevelés kérdése!
Példának tudnám felhozni Hentes kisfiát, aki előtt le a kalappal, ő aztán szerel, pakol,és SZVSZ büszkén fogja továbbvinni amit a papa elkezdett!  :jolvanjol:
Naplózva

Home Bar
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2009. március 11. - 17:23:35 »

Sokmindenben igazatok van. Szerintem akkor lenne újra tömegek számára elérthető és megszerethető a flipper ha eltörölnék az adóját, és szinte minden olyan helyen ahol manapság darts vagy csocsó van újra megjelennének a gépek. Igaz ez megint valószínű magávalhozná a minőség romlását is, vagyis "ha már az egyik kar megy, akkor jó a gép" szempontot.
Én manapság egyre több "jó állapotúan üzemeltetett" gépet látok vagyis inkább úgy fogalmaznék ami kevés gép üzemeltetve van az "jó állapotúnak" mondható. Ez 6-8 éve nem így volt mert, ami gép kint "dolgozott" annak a 90% szar műszaki állapotban volt.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2009. március 11. - 21:28:09 »

 :offtopic: de mi lenne ha megpróbálnánk az adó eltörlése mellett tenni valamit? :S csak egy ötlet, de egy kis összefogással megvalósítható lenne a dolog :S :offtopic:

Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2009. március 11. - 21:40:43 »

:offtopic: de mi lenne ha megpróbálnánk az adó eltörlése mellett tenni valamit?  :offtopic:



Van ötleted arra,hogy hogyan lehet ebben az országban adót töröltetni????Természetesen melletted vagyok..............
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2009. március 11. - 21:43:33 »

:offtopic: de mi lenne ha megpróbálnánk az adó eltörlése mellett tenni valamit?  :offtopic:



Van ötleted arra,hogy hogyan lehet ebben az országban adót töröltetni????Természetesen melletted vagyok..............

hát ha nem is töröltetni de kivetetni abból a kategóriából, amelyikben lényegében semmi keresnivalója nincs :S
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2009. március 11. - 23:21:27 »

Ezen én is gondolkodtam, de sajnálatos a helyzet. Két kategória van ugyanis. Minden, ami nem esik a nyerőgép kategóriába, az játékgép. Ezért "nagy falat" ezért lobbyzni. Eltöröltetni az adót tuti nem lehetne, de ha arról lehetne meggyőzni az illetékeseket, hogy mondjuk ha fele ennyi lenne az adó, akkor több mint dupla annyi gépet üzemeltetnének, ami végeredményben több adót hozna ... ezt lehetne esetleg előadni.

Illetve szociális oldalról, hogy ezek a gépek nem okoznak olyan szenvedélybetegséget, mint a nyerőgépek.
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2009. március 12. - 02:04:38 »

Ezen én is gondolkodtam, de sajnálatos a helyzet. Két kategória van ugyanis. Minden, ami nem esik a nyerőgép kategóriába, az játékgép. Ezért "nagy falat" ezért lobbyzni. Eltöröltetni az adót tuti nem lehetne, de ha arról lehetne meggyőzni az illetékeseket, hogy mondjuk ha fele ennyi lenne az adó, akkor több mint dupla annyi gépet üzemeltetnének, ami végeredményben több adót hozna ... ezt lehetne esetleg előadni.

Illetve szociális oldalról, hogy ezek a gépek nem okoznak olyan szenvedélybetegséget, mint a nyerőgépek.



hát ez az de a flipper az a szerencsétlen nyerőgép kategóriába sorolódott  :S vagy nem? :S
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2009. március 12. - 07:14:54 »

hát ez az de a flipper az a szerencsétlen nyerőgép kategóriába sorolódott  :S vagy nem? :S
Nem. A nyerőgép az nyerőgép-kategória. A flipper, szimulátor, videójáték az játékgép-kategória.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2009. március 12. - 10:00:37 »

szvsz a problema ott van elhantolva, hogy

a, a flipper a kocsmaros reszerol tobb torodest igenyel, mint pl. egy videopokergep
b, a nyerogep a flipper hasznanak _tobbszoroset_ termeli ki
b1, egy flipper helyere kb. 3 nyerogep elfer...

na ezek utan jon pluszban az ado
Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2009. március 12. - 10:41:21 »

Inkább úgy fogalmaznék, hogy az utánpótlás tűnik el, vagyis a mai fiatalok már nem flippergépeken, játéktermekben nőnek fel.
Mi még mindig szívesen elmegyünk egy kocsmába flipperezni (nekem például az az igazi hangulat, jobb mint otthon játszani).
Ha már mi nem járunk, akkor tűnnek ezek el végleg.

no azert a fiatalok eleg fogekonyak, nem mind otthonulo, sokan  jarnak kocsmazni, ( pentek este 10 korul nezzen be valaki az Akacba vagy a Corvin presszoba ! )  ha epp van ott flipper, akkor elobb - utobb rakattannak.
Naplózva
debela
Tagjelölt
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 133



E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2009. március 12. - 10:49:02 »

A flippert meg kell tanulni megszeretni.
Én nem igazán csodálkozom, hogy a mai fiatalabb korosztályokat nem érdekli. Kitől és milyen helyen tanulják meg megszeretni ezt a játékot?

valószínűleg a mi korosztályunk feladata a flipperek megszerettetése,mert utánunk már nem nagyon volt ennek kultúrája.
nálam a műhelyben vannak a gépek és a fiam többször jár be emiatt suli után,még ha csak fél órára is.
eleinte csak 1-2 osztálytársának szólt,3 hete már itt volt a komplett 5.a fiú részlege.  :D
mondtam nekik,bármikor benézhetnek,de ne a tanulás rovására menjen a dolog.fél óra aztán tűz haza.
múlt héten visszajött az egyik srác délután,kézen fogva az apjával.na,mondom most biztos le leszek b...va,hogy mire nevelem a gyerekét.
azt mondta:hadd nézze meg miről van szó,mert biztos nincs olyan hülye,aki otthon gépet tart,a fia biztos kamuzik és lóg valahol.
utána fél órát mesélt szinte könnyes szemmel a gyömrőin vmi teremről(contact),ahol ő annyit játszott ezeken a csodákon,
közben persze nem tágított a startrekről.  :D   utána gépek,árak,már puhítja az asszonyt,pont elférne 1 a hallban...
úgyhogy ha csak egyesével is,de terjesztenünk kell az igét!
Naplózva
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2009. március 12. - 11:56:09 »

letem még lenne a törvényhozóknak:
Mondjuk egy gép után csak 5 évig kell adót fizetni. Ettől fellendültehne a kereslet, mert a kocsmáros és az üzemeltetők kvázi befektetésnek is vehetik az adót, hisz utána tisztán hoz pénzt a gép. (na jó, még van mit faragni ezen az ötleten ... )
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2009. március 12. - 20:26:35 »

letem még lenne a törvényhozóknak:
Mondjuk egy gép után csak 5 évig kell adót fizetni. Ettől fellendültehne a kereslet, mert a kocsmáros és az üzemeltetők kvázi befektetésnek is vehetik az adót, hisz utána tisztán hoz pénzt a gép. (na jó, még van mit faragni ezen az ötleten ... )


van, de ez már nem is egy rossz út :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
S.G.
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 577



WWW E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2009. március 12. - 20:31:00 »

ja az ötlet nemis olyan rosz,csak akkor tudjátok mi találnánk ki mi Magyarok ;DKabinet jó pénzért,na az lenne a tutti üzlet.Amelyik gépen ottatan figyel az 5db játékengedély az aranyat ér,ha a gép már üzemképtelen.... :banan:
Naplózva

Solymosi Gábor alias S.G.
Billiard and Pinball forever:-)))))
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2009. március 13. - 08:29:08 »

Ha jól tudom, játékgép után évi 60e Ft.

Nem után, hanem előre fizetendő az adó.
Akkor is, ha a gép nem tud (elegendő) bevételt termelni.
Az adó befizetéséről szóló igazolás nem átruházható, tehát ha egy gép 'megbetegszik',
vagy eladó sorba kerül, akkor a befizetett adó elbukva.

Az évente 60ezer adó mellé még jön néhány kötelező plussz 'költség':
-hitelesítési díj: hitelesítő helytől függően 15-18ezer Ft/2év
-eljárási illeték: 4 x 2200Ft/2év
-számláló: kb. 1000Ft
-omh tábla: kb. 900Ft
-lakat, lakatpánt
-javítás, szállítás, alkatrész, üvegkár, stb.
Naplózva

SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2009. március 15. - 18:29:12 »

én tartozkódnék, mert ez a ......... adó lett a flipperek halála  :reklamal: :reklamal: :reklamal: :tuz

A szomszédos országokban sem jobb a helyzet...

Magyarországon a játékadó, Szlovákiában, Romániában a helyi(önkormányzati) adó nehezítette meg az üzemeltetést.
Ausztriában csak elvétve van flipper, (pl.Práter), ott valahogy nem érte meg üzemeltetni.
Bécsben pár éve még az önkormányzat szedett különadót.
Ukrajnában sosem volt gép, Csehországban valahogy nem jött divatba.
Szlovákiába a magyar cégek vittek gépet, egy részét vissza is hozták, a többit a lengyelek gyűjtötték össze.
Naplózva

ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2009. március 15. - 18:59:26 »

Hat nalunk se igazan rozsas a helyzet. Az önkormanyzatok sajat maguk hatarozzak meg az adot.
Drezdaba pl egy jatekterembe minden olyan gepre amivel nem lehet penzt nyerni 60,00 € a havi ado. A maradekbol 19% AFA-t kell fizetni es ami marad azt kell elosztani, gepet javitani, uj gepet venni stb......Egy kocsmaban (ami itt ugye nagyon nincs) 30,00 € az ado. A Bajoroknal pl nincs ilyen ado.
Azt az önkormanyaztokat nem erdekli, hogy kihalt lenyegeben ez az üzletag. A siras azert megy, hogy a fiatalok mikent fejlödnek, mit csinalnak stb......
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Flipperek a médiában  |  Topic: Flipperek helyzete magyarországon « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!