Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 20. - 11:03:28

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Emulátorok  |  Topic: Future Pinball « előző következő »
Oldalak: 1 [2] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Future Pinball  (Megtekintve 42272 alkalommal)
Lathronos
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 25


E-mail
« Válasz #35 Dátum: 2013. október 14. - 18:44:12 »

Ez nagyon durva, mintha valódi gépen játszana az ember. Utánanézek miként működik, aztán ha rájöttem készítek tutorial video-t.
Naplózva
Lathronos
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 25


E-mail
« Válasz #36 Dátum: 2013. október 14. - 19:03:52 »

Na a helyzet a következő:

Letöltitek a BAM_v1.0-54.ZIP-et és kicsomagoljátok a Future Pinball mappába. Nekem ez a C:\-n van. Itt létrejön egy BAM mappa. Ebben találtok egy FPloader.exe-t és ezzel indítjátok a Future Pinball-t. Ezután minden úgy történik mint azelőtt. Kiválasztjátok a táblát és mehet a játék. Hát én csak annyi különbséget látok, hogy a DMD nem szürke, hanem narancs színű mint a Visual Pinball esetén( a  youtube videon látható ultra szuper megjelenítés szerintem a hyperpin motornak köszönhető így nem sok köze van a klasszikus Future Pinballhoz). A Letölthető fpt pluginek ahogy olvasom a tükröződés effektet javítják és az élsimítást finomítják. A Usage menüpontban további információkat is találni, de ez nekem már magas.
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #37 Dátum: 2013. október 15. - 20:59:59 »

Azt azért ne felejtsd el, hogy ezekhez a nézetekhez, szükség van még egy Kinect szenzorra, vagy 2 webkamera stb...
De azért már maga a Future Pinball is magasan veri a VP-t, és valóban közel áll az eredeti érzéshez :dance
Neked is bika erőműved van, és igy futtattad az FP-t? :gondol
Naplózva
Lathronos
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 25


E-mail
« Válasz #38 Dátum: 2013. október 16. - 07:34:02 »

Nem egy atomerőmű dorombol a gépházban.

CPU: Intel E2220 2.4 GHZ ~ 3 GHz-re húzva

RAM: GEIL Ultra 2 GB DDR800

VGA: Gainward Geforce 9600 GT 512 MB

Ezzel a konfigurációval gond nélkül fut bármely tábla, 1028*1024-es felbontással, maximális részletességgel. Bár a Twilight Zone 20th 1.10 és a TRON Stern 1.2 néha mintha kicsit belassulna. De a többi asztal gond nélkül fut. Egyedül ami nem tetszik, hogy folyton lökdösni kell az asztalt, hogy ne menjen le a golyó. Érdekesség még, hogy VP alatt a JPSALAS féle táblák, főleg a Theratre of Magic 2.1 folyton akadozik. Vagyis az FP közel sem annyira zabálja a gép erőforrásait mint a VP.
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #39 Dátum: 2013. október 16. - 09:05:46 »

Hát én szeretném full HD-ban teljes részletességben tolni az asztalokat FP-n is, és ide bizony Core i7 kellesz :nem
8GB Ram, 2GB Nvidia karival megspékelve :pinball:
Úgyhogy most spórolósdi van, mivel ez nem 2 forint manapság :furesz
Jelenleg nekem  dula 2,4 cpu, 1GB ati VGA , 4GB DDR3 , igy a visual pinball táblák, egy kivételével : T2 Chrome, mind full hd max beállitások melett akadásmentesen sikitanak :banana-mexican:
Naplózva
Lathronos
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 25


E-mail
« Válasz #40 Dátum: 2013. október 16. - 10:08:02 »

Hát egy igazán jól összerakott i7-es konfiguráció ára valóban (értem ezalatt, hogy 5-6 évig biztos nem avul el) 500.000 Ft körül van, amit Németországban pl. forintra átszámolva 200.000-ért megkapsz. sajnos kis hazánkban az az üzlet, ha minél több pénzt kisajtolnak belőlünk. És akkor meg sem említem a Media Markt kacatokat(és még van pofájuk szlogenként használni: "Mert hülye azért nem vagyok!" - ha nem náluk vásárol az ember, akkor tényleg igaz  :mrgreen:). Én megelégszem a HD nélküli megjelenítéssel is, majd ha nyerek a lottón(álmodik a nyomor) összedobok én is egy Virtual Pinball csodamasinát.
« Utoljára szerkesztve: 2013. október 16. - 10:21:50 írta Lathronos » Naplózva
Lathronos
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 25


E-mail
« Válasz #41 Dátum: 2013. október 16. - 10:16:41 »

Más:

A T2 és Iron Man táblák DMD fontjai nálad is hibásan jelennek meg? Esetleg tudsz rá megoldást? Az FP fórumon leírt script módosítás nem segít.

Erre gondolok

Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #42 Dátum: 2013. október 16. - 12:25:56 »

Jómagam meg nem is használok FP táblákát jelenleg.
Visual Pinball T2 Chrome-t töltsd le, az a  tuti! :telapo:
Naplózva
Lathronos
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 25


E-mail
« Válasz #43 Dátum: 2013. október 16. - 15:23:33 »

A VP T2 Chrome összes verziója megvan, de nálam szétesik a kép, amellett ugyebár kabinet, ezért nem PC-re lett készítve.  :-[
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #44 Dátum: 2013. október 16. - 15:45:00 »

Igen, sajnos tudtommal is csak 16:9 ben hajlandó tisztességesen futni :idiot1:
Naplózva
Lathronos
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 25


E-mail
« Válasz #45 Dátum: 2013. október 16. - 16:13:05 »

Bizony ez az egyik gond, hogy az én HP LCD monitorom hiába elforgatható, a képaránya 5:4. És mint írtam kabinet, ezért hyperpin-re optimalizálták. Ebből adódóan azoknak készült, akik olyan flipper géppel rendelkeznek, amilyet te is készítettél. Na mindegy, az FP is fejlődik szépen, a newton fizikai motor is már a 2.6 verziónál jár, és táblakínálatban is hamarosan utoléri a VP-t na meg idővel a DMD fonthibákat is javítják(remélem).
Naplózva
Lathronos
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 25


E-mail
« Válasz #46 Dátum: 2013. október 17. - 20:01:43 »

Bizonyára vagyunk páran, akik kedvenc asztalainkat a Future Pinballon futtatjuk. Gondolom ahogy jómagam úgy más is találkozott a már korábban említett DMD font megjelenítési hibával, mikor a számláló helyén ez jelenik meg: 6666666666666. (Képet lásd itt: Válasz #41) Na egy fórumon elmondták hogyan orvosolható amit most meg is osztanék veletek, nagyon egyszerű:

Verzérlőpult - Dátum és idő - Dátum és idő beállítása - Naptárbeállítások módosítása - Formátumok -angol (Egyesült Államok)

Ha erre állítjátok a naptárt, máris hibátlanul fog működni a DMD számlálója.
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #47 Dátum: 2013. október 18. - 19:55:46 »

korábban említett DMD font megjelenítési hibával, mikor a számláló helyén ez jelenik meg: 6666666666666.
Erre mondhatjuk hogy a technika ördöge.
Naplózva

Pinball is Dead
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #48 Dátum: 2013. október 26. - 12:50:16 »

Urak!

Segitséget szeretnék kérni!

Kabinet módban szeretnék játszani FP táblákon, de sehogyan nem siukerül belőnöm a helyes konfigot az Fp-nek :furesz
Ezt a leirást talátam hozz:

"Download and install FP. Create a shortcut on your desktop if one isn't created. Right click that shortcut and add "/arcaderender" without the quotes after the text in the quotes on the line that says Target (make sure you leave a space between the quotes around the shortcut text and the text you add).
Go into FP and open the Video/Rendering options under preferences. Enable arcade mode for your playfield monitor and your backglass monitor from the drop down menu under video settings. Set the resolutions accordingly for display 1 and display 2 (presumably playfield and backglass respectively). Make sure you make rotation on the playfield monitor 270 degrees (Sideways) and arcade mode and full screen are checked (you should check these for the backglass as well).
Once you've opened a table in FP hit the scroll lock button and use the page up/down buttons and the 2,4,6,8 buttons to set the position (translate) and size of the playfield and monitor. Once you have them where you want them either hit Ctr+S to save it, or save the table when you exit out of FP.
I probably missed something, but that's the gist of it. Hope it helps. "

Valaki lesz szives értelmezni, vagy esetlegesen a magamfajta laikusok kedvéért leforditani :beer:

Ugyanis beállitásokat megcsináltam a leirtak szerint, de valamiért amint az FP Video settings-ben kiválasztom az Arcade modot... a leirtak szerint... miután bármelyik asztalt elinditom, az már csak a Playfield bal felső sarkában jelenik meg, és onan semilyen gombkiosztással nem mozditható...
Gondolom Én csinálok valamit rosszul :gondol

Valamint még azzal sem vagyok tisztában, hogy minden Fp asztal játszható, forgatható kabinet módban is??? vagy erre külön spéci beálitás kell???

Örülnék ha kicsit komolyabban tudnánk foglalkozni a témával, már amennyiben van rá igény, mivel tapasztalatból mondom, ezek az új asztalok minősége valóban megérne egy misét! :banana-mexican:
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #49 Dátum: 2013. december 19. - 18:15:42 »

Valaki meg tudná mondani, hogy miként lehet a DMD-t eltüntetni, esetlegesen kikapcsolni kabinet módban?
Minek után ha kabinet módban játszom az asztalokkal, a bal felső sarokban minden esetben megjelenik a DMD is.
De ezt természetesen csak egy harmadik monitoron szeretném látni! :plazma
Naplózva
Oldalak: 1 [2] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Emulátorok  |  Topic: Future Pinball « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!