Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 27. - 19:55:20

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Cirqus Voltaire « előző következő »
Oldalak: 1 [2] 3 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Cirqus Voltaire  (Megtekintve 50634 alkalommal)
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #35 Dátum: 2008. június 13. - 08:54:01 »

Egyre többen zarándoklunk el vpetyhez, mióta megvan a CV-je!
Nekem is köszönetet kell mondanom, hogy játszhattam a gépével! :respect2: :respect2: :respect2: :respect2:
Naplózva

Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #36 Dátum: 2008. június 13. - 09:20:54 »

Ha ilyen sokan jártok oda, akkor segithetnétek neki rendet rakni a zoknis fiókjában ...  :mosoly:
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #37 Dátum: 2008. június 13. - 10:29:43 »

Egyre többen zarándoklunk el vpetyhez, mióta megvan a CV-je!
Nekem is köszönetet kell mondanom, hogy játszhattam a gépével! :respect2: :respect2: :respect2: :respect2:


Alig várom már, hogy én is kipróbálhassam. wPet¥ jaj de irigyellek. Szinte már utállak. Bárcsak az enyém lehetne a CVd. Istenem.

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #38 Dátum: 2008. június 13. - 10:42:33 »

Ha jól kereskedsz, biztos neked is összejön egy ...  :mosoly:
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #39 Dátum: 2008. június 13. - 10:51:19 »

Ha jól kereskedsz, biztos neked is összejön egy ...  :mosoly:

Igyekszem. Fel is raktam a Draculat, nehogy el legyen felejtve ez a kereskedés dolog...

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #40 Dátum: 2008. június 13. - 10:54:12 »

szintén off, de baromi jókat röhögök rajtatok :D
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #41 Dátum: 2008. június 13. - 10:59:00 »

ha kirohogted magad szolj es kigyomlaljuk ezt a sok felesleges hozzaszolast :)
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #42 Dátum: 2008. június 13. - 12:29:13 »

 ;)
Naplózva

"It will never work!"
wheelie
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 36


E-mail
« Válasz #43 Dátum: 2008. június 13. - 12:47:26 »

 :)

Hozzám is jöhettek, ha akaartok játszani 1et! :beer:
Naplózva
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #44 Dátum: 2008. június 13. - 13:11:42 »

:)

Hozzám is jöhettek, ha akaartok játszani 1et! :beer:

Inkább vettem egy CVt én is. Ugye nem gond?

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #45 Dátum: 2008. június 13. - 13:15:53 »

Hiába na, ha egyszer egy üzlet beindul ...  ;D

Tudom, tudom :  :offtopic:

Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #46 Dátum: 2008. június 21. - 03:02:37 »

Volt szerencsém játszani vpety különlegesen fantasztikus CV-jén. Hát nem tudok mit mondani, azon túl, hogy Péter egy állat. Ez az ember egy vérbeli kereskedő. Csak irigyelni tudom, ki kereskedte magának ezt a csodálatos gépet. Még most sem értem mit mire ad, van egy valag multiball, na meg a kengurus video mode, amivel nem is birtam jatszani, de vpety kijátszotta. A lényeg: a macska egy g*ci. megb@ssz@ árammal az artistákat. Nagyon jó! Imádom!

--
S

PS: Már biztos, hogy nekem adja a CV-t, ha én elfogadom, a legkisebb gyerek keresztapaságát. Végülis birom Sanyikát....
Naplózva

Flipper kisasztal.
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #47 Dátum: 2008. június 26. - 09:16:16 »

Sanch : Nincs véletlenül kapcsoló mátrix gondod ?
Szegény ZXR is igy kezdte ...

Hamar nézesd meg !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #48 Dátum: 2008. június 26. - 09:33:32 »

Inkább vettem egy CVt én is. Ugye nem gond?

--
S


Volt szerencsém játszani vpety különlegesen fantasztikus CV-jén. Hát nem tudok mit mondani, azon túl, hogy Péter egy állat. Ez az ember egy vérbeli kereskedő. Csak irigyelni tudom, ki kereskedte magának ezt a csodálatos gépet

na akkor ezt nem ertem. mit irigyled ha neked is van. vagy nincs? mert akkor tenyleg switch matrix gond :D sot, mar pia failure  :mrgreen:

lassan kommersz gep kezd lenni a CV :)
Naplózva
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #49 Dátum: 2008. június 26. - 11:37:52 »

Inkább vettem egy CVt én is. Ugye nem gond?

--
S


Volt szerencsém játszani vpety különlegesen fantasztikus CV-jén. Hát nem tudok mit mondani, azon túl, hogy Péter egy állat. Ez az ember egy vérbeli kereskedő. Csak irigyelni tudom, ki kereskedte magának ezt a csodálatos gépet

na akkor ezt nem ertem. mit irigyled ha neked is van. vagy nincs? mert akkor tenyleg switch matrix gond :D sot, mar pia failure  :mrgreen:

lassan kommersz gep kezd lenni a CV :)

A kapcsoló mátrixom természetesen kifogástalan. Néhány feles után kihagy 1-2 szál, de aggodalomra általában nincs ok. Amúgy CV akkor sem lenne kommersz ha 20.000 lenne belőle. Össze sem lehet hasonlítani más géppel, egy igazi kuriózum. Hosszan tudnám sorolni azokat a zseniális részleteket, amelyek miatt megismételhetetlen alkotásnak tartom ezt a flippert, de ezt inkább akkora hagyom, ha itthon lesz a gépem és akkor már igazi nagyképű szöveg lesz.

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #50 Dátum: 2008. június 27. - 17:12:29 »

Inkább vettem egy CVt én is. Ugye nem gond?

--
S


Volt szerencsém játszani vpety különlegesen fantasztikus CV-jén. Hát nem tudok mit mondani, azon túl, hogy Péter egy állat. Ez az ember egy vérbeli kereskedő. Csak irigyelni tudom, ki kereskedte magának ezt a csodálatos gépet

na akkor ezt nem ertem. mit irigyled ha neked is van. vagy nincs? mert akkor tenyleg switch matrix gond :D sot, mar pia failure  :mrgreen:

lassan kommersz gep kezd lenni a CV :)

A kapcsoló mátrixom természetesen kifogástalan. Néhány feles után kihagy 1-2 szál, de aggodalomra általában nincs ok. Amúgy CV akkor sem lenne kommersz ha 20.000 lenne belőle. Össze sem lehet hasonlítani más géppel, egy igazi kuriózum. Hosszan tudnám sorolni azokat a zseniális részleteket, amelyek miatt megismételhetetlen alkotásnak tartom ezt a flippert, de ezt inkább akkora hagyom, ha itthon lesz a gépem és akkor már igazi nagyképű szöveg lesz.

--
S

magyaránt sanch ki leszel tagadva a  flipper családból ha ennyi gépet összegyűjtesz te kis flipper maffiózó ( sanch soprano) XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #51 Dátum: 2008. június 27. - 17:23:19 »


magyaránt sanch ki leszel tagadva a  flipper családból ha ennyi gépet összegyűjtesz te kis flipper maffiózó ( sanch soprano) XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ha tudnád mikre hajtok most...

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #52 Dátum: 2008. június 27. - 17:24:37 »

tokomet se erdekli
ez a CV topicja...
Naplózva
berserker
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 52


E-mail
« Válasz #53 Dátum: 2010. április 19. - 14:38:31 »

Srácok! :)
Szerintetek mennyibe kerülhet egy ilyen gép? Mi az alsó határ???
Monster Bash vagy inkább Medieval Madness kategória??
A design is csúcs rajta ;D
Ringmaster.....leírhatatlan
Szóval mi az alsó határ?  Mennyit adtak ki ebből a gépből,azt sajnos nem tudom,de hallottam,h ritkaság.....
 :mosoly:
Naplózva

Life is short,play hard!
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #54 Dátum: 2010. április 19. - 14:59:37 »

Szvsz, legkevesebb az 1 milka, amiért kaphatsz egy döglött, leharcolt, hiányosat. Lehet, hogy keveset írtam...:(
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #55 Dátum: 2010. április 19. - 15:03:48 »


Nem MM vagy MB kategória . 1740 EUR-ért ütöttek le egyet nemrég a német ebayen 2300-2600 EUR között már lehet szépet kapni.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #56 Dátum: 2010. április 19. - 16:09:22 »

Ennyire olcsó lenne?
Valami fórumon olvastam, hogy elég drága. Akkor bocsi.
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #57 Dátum: 2010. április 19. - 16:11:01 »

Bizony, olcsó.
Naplózva

"It will never work!"
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #58 Dátum: 2010. április 19. - 16:18:28 »

Hát 2000 EUR itt is elálhetna... TÖbbre tartom ezt a gépet! Itthon nem is tudom mikor láttam eladót...
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #59 Dátum: 2010. április 19. - 16:27:23 »

mint minden rendes "premium" (broaf, ettol a megnevezetol hanyok) gep, ezek is a szinfalak mogott cserelnek gazdat. mindenki fel hogy a masik joakaro beelozi, ralicital :)
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #60 Dátum: 2010. április 21. - 20:56:26 »

berserker: Válaszom itt az MB topikban felvetettekre.

Számomra  a CV is egy első látásra 'szerelem' gép.
Nem vagyok komoly játékos , ezért ne várj tőlem hosszú és pontos leírásokat a különböző módokról. Tudni kell , hogy nekem nagyon bejönnek a vidámpark , cirkusz, szerencsejátékok témájú flipperek, így ez is beleillik  a képbe. Ettől függetlenül a gép hang és színvilága  a játékelemek egyedisége a játékmenet sokrétűsége (ugye már 1997-et írunk) olyan összbenyomást adnak ami számomra mindenképpen a beszerzendő gépek listájára teszik ezt a flippert.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
berserker
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 52


E-mail
« Válasz #61 Dátum: 2010. április 23. - 22:31:54 »

berserker: Válaszom itt az MB topikban felvetettekre.

Számomra  a CV is egy első látásra 'szerelem' gép.
Nem vagyok komoly játékos , ezért ne várj tőlem hosszú és pontos leírásokat a különböző módokról. Tudni kell , hogy nekem nagyon bejönnek a vidámpark , cirkusz, szerencsejátékok témájú flipperek, így ez is beleillik  a képbe. Ettől függetlenül a gép hang és színvilága  a játékelemek egyedisége a játékmenet sokrétűsége (ugye már 1997-et írunk) olyan összbenyomást adnak ami számomra mindenképpen a beszerzendő gépek listájára teszik ezt a flippert.

Nagyon köszönöm HEAD!!
Hálás vagyok hogy válaszoltál!
 :respect2:
Hát igen!  :D
 Engem is elsősorban a design varázsolt el! Nagyon jól eltalált színösszeálítás,grafika.
A háttér nekem eszembejuttatja a régebbi idők flippereit(valahogy nem tükrözi,h 1997-es)
De ezt nem rossz pontként vetném fel ennek a flippernek
Sajnos játszani még nem játszottam vele,de a látott videók alapján,nagy bennem a vágy,h kipróbálhassam :)
Naplózva

Life is short,play hard!
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #62 Dátum: 2010. április 23. - 22:56:18 »

Nosza, irány a Virtual Pinball ! Én ott szoktam ilyenkor 'kiélni' magamat !  :pinball:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #63 Dátum: 2010. április 24. - 08:06:53 »

A Cirqus Voltaire egy tipikus "John Popadiuk" flipper.
Lenyegeben nincs benne pörges / folyamatos golymozgas, a golyo sokszor kontrollalhatatlan / kiszamithatatlan.
Nekem mint Steve Ritchie rajongonak egy ilyen kontrollalhatatlan gep altalaban frusztraciot okoz, mert a szerencse sokkal nagyobb szerepet tölt be a jatekba mint a tudas.
Hanyszor jartam mar ugy, hogy a lockbol kiadta a golyot es egyböl kiment a golyo, az oldalarol meg nem is beszelve......az ilyenek egy idö utan nagyon sok csalodast tudnak okozni, mert nem tudsz semmit se csinalni.
Aki annyira nem tud flipperezni, annak valoszinüleg nem tünnek fel a fent emlitett dolgok es inkabb design-t nezi.
Nekem pl nagyon fontos egy gepnel a zene, jatekmenet es design. En nem vennek meg egy flippert mert egyedi, vagy eppen szep szines.

Mindenkepp ajanlom neked azt, hogy sokat jatszal a geppel mielöbb megveszed. A visualon nem ugyan az, mint elöbe.
A gepnek a zeneje is izles kerdese, de mint minden gepre, erre is vonatkozik az alapmondasom "izlesek es pofonok...."

Arban a CV allapottol függöen 1800-2500 ojro körül mozog.
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #64 Dátum: 2010. április 24. - 09:06:15 »

Nagyon igaz amit mondasz Ernő. Halottam ezt már más profi játékostól is . Annyira kiszámíthatatlan a golyó mozgása , hogy már túlmegy  a tudatos játékosok által elvárt hibaszázalékon , amikor a golyó nem a neki 'kijelölt' pályán fut. Gyakorlatilag rosszabbul játszanak rajta mint szinte bármilyen más gépen. Szerintem ez okozza a csalódást.
A színvilágáról és magáról a játékról nekem már eszembe jutott , hogy az alapaötlet és az első lépések John Popadiuknak egy két joint után állt össze , szerencsére a módok tervezésére már kijózanodott.  ;D
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
AraTomasz
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 19


E-mail
« Válasz #65 Dátum: 2010. április 24. - 19:31:34 »

A Cirqus Voltaire egy tipikus "John Popadiuk" flipper.
Lenyegeben nincs benne pörges / folyamatos golymozgas, a golyo sokszor kontrollalhatatlan / kiszamithatatlan.
Nekem mint Steve Ritchie rajongonak egy ilyen kontrollalhatatlan gep altalaban frusztraciot okoz, mert a szerencse sokkal nagyobb szerepet tölt be a jatekba mint a tudas.
Hanyszor jartam mar ugy, hogy a lockbol kiadta a golyot es egyböl kiment a golyo, az oldalarol meg nem is beszelve......az ilyenek egy idö utan nagyon sok csalodast tudnak okozni, mert nem tudsz semmit se csinalni.
Aki annyira nem tud flipperezni, annak valoszinüleg nem tünnek fel a fent emlitett dolgok es inkabb design-t nezi.
Nekem pl nagyon fontos egy gepnel a zene, jatekmenet es design. En nem vennek meg egy flippert mert egyedi, vagy eppen szep szines.

Mindenkepp ajanlom neked azt, hogy sokat jatszal a geppel mielöbb megveszed. A visualon nem ugyan az, mint elöbe.
A gepnek a zeneje is izles kerdese, de mint minden gepre, erre is vonatkozik az alapmondasom "izlesek es pofonok...."

Arban a CV allapottol függöen 1800-2500 ojro körül mozog.

Történetesen nekem van egy ilyen flipperem, így nyilatkoznék. Te valószínűleg gyakorlott flipper játékos lehetsz, vagy neked is van ilyen flippered, hogy ennyire ismered a golyó mozgását benne. Én persze nem vagyok az, de annyira tapasztalataim szerint egy azonos flipper típus esetén, ha két gépet egymás mellé teszek, akkor sem mozog hasonlóan a golyó. Ez lejtés kérdése is, de nem csak ezen múlik. Az általad említett lock probléma nálam soha nem fordul elő például. De nem is ezt akarom én írni. Szerintem ez a flipper egy azok közül, aminek „személyisége” van. Nem csak egyénisége, persze az is, de attól több van benne. A dizájn nem is dicsérem, mert számomra ebben a tekintetben non-plusz-ultra. Csakúgy a zenéje és a hangok is. De hogy ez a játék nem pörgős? Nem értem ezt hogy gondolod. Maga az őrlet ahogy pörög a játékmenet. A előugró bumper, a menagerie golyó, a ringmaster és a golyót elrángató mágnes a fején, a gyors belső loop-ok, ezek örülten dinamikus játékmenetet generálnak. Steve Ritcie is csinált hasonló és persze gyengébb gépeket. Valóban tempós gépeket, de szerintem a CV üteme még a No Fear-re is ráver egy kört. Persze ez csak az én véleményem, de nekem van néhány Steve Ritchie gépem is, hogy össze tudjam hasonlítani őket.
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #66 Dátum: 2010. április 24. - 19:56:11 »

miert nem nyitsz egy topicot a ranchodnak es mutatod be a kollekciodat?  :)
Naplózva
AraTomasz
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 19


E-mail
« Válasz #67 Dátum: 2010. április 24. - 19:57:26 »

miert nem nyitsz egy topicot a ranchodnak es mutatod be a kollekciodat?  :)

Hamarosan megmutatom a gyűjteményem, de még 4 gép félkész, 2 meg nem érkezett meg.
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #68 Dátum: 2010. április 24. - 20:01:55 »

ertem :)
Naplózva
bzs
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 69


E-mail
« Válasz #69 Dátum: 2010. szeptember 13. - 21:25:00 »

A hétvégén Martin911-nél sikerült kipróbálnom a CV-t! Mintha most bontották volna ki a dobozából olyan zsír állapotban van.A játék elég pörgős nekem de meg bírnám szokni :).Jó lenne tudni van-e még üzemeltetésben, biztos szakítanék még rá időt!
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Cirqus Voltaire « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!