Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 29. - 12:45:10

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  2000 után gyártott flipperek  |  Topic: A flipperek jövője « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: A flipperek jövője  (Megtekintve 11462 alkalommal)
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Dátum: 2005. november 11. - 21:07:00 »

Én úgy vettem észre, hogy nem csak a flipper, hanem minden egyébb játéktermi játék iránti érdeklődés megcsappant. Ha ez nem így van, írjatok!
A számítógép, egy olyan komplex játékhalmaz magában, hogy a játékterem teljesen feleslegesé válik, és sokkal drágább is a számítógépnél.
A játéktermi játékok csak a hardver tekintetében múlják felül a pc-t, itt a megfogható puskára, kormányra, billenős székekre gondolok.
A flipper az egy olyan építmény, aminek a lényege akkor jön át, ha tányleg létezik, és nem csak virtuális, nem úgy, mint a többi játék. A flipper csak hardver. A flipper nem csap be, nem akarja elhitetni veled, hogy most 200zal repesztessz nyomodban a zsernyákokkal. De a flipperrel csak flipperezni lehet. Mondjuk az autós játékkal csak autózni, de csak a program kérdése, és máris 1 másik autóverseny progival játszhatsz, míg a flipperasztal soha nem fog átalakulni 1 másik asztallá. (Gondoom a pin2000 ezen akart változtatni, csak kicsit bénán..) Emiatt gazdasági szempontból a számítógépnek, vagy akár a többi játéknak nagyobb a létjogosultsága. Szóval valami nagy újításra lenne szükség. Én megírom az 5leteimet, de írjatok ti is!! :beer:
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2005. november 11. - 22:12:24 »

Na kkor 5letek!
Holografikus játéktér: Ismeritek az Ultra Pinball című számítógépes sorozatot? Nekem csak a Lost Continent van meg, itt sok esetben dínók rohangálnak a pályán.....de lehetnek ufók, vagy bombák, amik fel is fobbannak... mindez 3Dben jelenne meg a játéktér közepán. A playfield 1 űveglap lenne, alatta egy hologramm. Mögötte 1 függőleges csík mentén elhelyezkedő lézerek közül mindig más világítaná meg, aszerint, hogy melyik képet kell az animációkból megjeleníteni. Ezek olyan képek, amik csak vízzsintesen körüljárhatók, azaz csak a fejünk vízszintes mozgatására mutatnak más látószöget, fűggőleges mozgás ugyanis más képeket hoz elő az animációból, és ez az egyik probléma. Továbbá a kép egyszínű. Azt, hogy a golyók visszapattanjanak  virtuális tárgyakról, mágnesek szimulálnák.
Nem ellopni! Együtt megcsinálni!  Ha jó......:beer:
Naplózva

YYY
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2005. november 12. - 21:21:41 »

Pro pinball nevű sorozatot ismerek amelynek a legújabb tagja az Ultimate  Pro Pinball.Véleményem a mágnes által szimulált ütközőkről az hogy nem adnának vissza olyan dinamikus mozgást mint az igaziak.A másik hogy a hologramos üveglapon nem látszik rendesen át a golyó.Nézz meg egy Pinball2000-es cuccot.Szerintem egy classic pinball project-nek nagyobb sikere lenne bár én ehhez se tudnék hozzáfogni.
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2005. november 13. - 00:57:54 »

Quote from: Füredi Sándor
Pro pinball nevű sorozatot ismerek amelynek a legújabb tagja az Ultimate  Pro Pinball.Véleményem a mágnes által szimulált ütközőkről az hogy nem adnának vissza olyan dinamikus mozgást mint az igaziak.A másik hogy a hologramos üveglapon nem látszik rendesen át a golyó.Nézz meg egy Pinball2000-es cuccot.Szerintem egy classic pinball project-nek nagyobb sikere lenne bár én ehhez se tudnék hozzáfogni.


Vegyes igazság.

Én is azon a véleményen vagyok , hogy  a klasszikus pinball az igazi . Én a video mode-osokat sem csípem már igazán.
De a mágnesen elv azért figyelemre méltó , mert a Star Wars-on és a Draculán amelyekkel volt alkalmam játszani , hát igazán meggyőző. Szerintem ha egy jó mérnök aki elhivatott is, kézbekapja ,biztosan dögös dolgokat tudna művelni...
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2005. november 13. - 18:11:11 »

Csak az a baj hogy a mérnökök nem igazán kapnak szabadkezet egy ilyen leszállóágban levő iparágban.El kell olvasni pl Gary Stern levelét hogy mennyire az üzleti szempontokat helyezi előtérbe.Meg persze látszik is- se widebody se monitor ,úgy néznek ki a gépeik mint a 90-es években a gépek kinéztek.
Naplózva
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2005. november 13. - 18:19:11 »

A golyót nem takarná el a hologramm, mert rajta gutulna. Egyébként az a vicc, hogy én itt próbálkozok ezekkel az ötletekkel, pedig én is a hagyományos flippereket szeretem a leginkább, és azt ha minél bomyolultabb a pálya. Viszont a mágnesekkel szerintem elég érdekes dolgot lehetne csinálni, nem feltétlenül az ütközések szimulálásával, hanem olyan Twilight Zone-os (a kedvencem) jelleggel. Lehetne például olyan multiball, ahol a golyók mágnesesk.
Kíváncsi vagyok erre az Ultimate Pro Pinballra  :nevet:
Másik ötlet, hogy sokkal több mozgó objektum kéne a playfieldre, a spinnerekhez hasonló, vagy akár motorral hajtott, vagy plusz olyan golyók, mint a Cue Ball-ban, vagy a Circus V-ben. És akkor ezeknek, és a mágneseknek a kombinációjáról ne is beszéljünk....
Az olcsóbb gyártás érdekében lehetne szabványosítani egy csomó alkatrészt, és a ketyerék ezeknek a nagyszámú kombinációjából állhatna elő.
:mosoly:  :jolvanjol:
Naplózva

YYY
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2005. november 13. - 20:30:09 »

Quote from: Füredi Sándor
Csak az a baj hogy a mérnökök nem igazán kapnak szabadkezet egy ilyen leszállóágban levő iparágban.El kell olvasni pl Gary Stern levelét hogy mennyire az üzleti szempontokat helyezi előtérbe.Meg persze látszik is- se widebody se monitor ,úgy néznek ki a gépeik mint a 90-es években a gépek kinéztek.


Szerintem ezzel a 90-es évek beli flipper kinézettel még nem lenne semmi baj , gondold csak el , hogy egy teljesen kívülálló és 'flipper immunis' számára mindegyik gép ugyanaz , két kar alul , villog , el lehet lőni mindenfelé a golyót ÉS? .... :gondol: innentő lenne: :offtopic:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Guest


E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2005. november 13. - 20:46:37 »

Na pont ezért kéne valami új!!!!
Naplózva
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2005. november 13. - 20:47:55 »

Szóval pont ezért kéne valami új! Csak véletlenül nem láptem be...
Naplózva

YYY
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2005. november 14. - 15:21:01 »

Szal ami két kar,golyót lehet lőni és villog az nem 90-es évek mert 79 óta csinálnak ilyen gépeket.De mondjuk matrix kijelző,video mode,auto launch az inkább.Nem is tudok újításról az utóbbi öt évben ezért mondtam hogy totál 90-es pedig én a nem teljesen flipper-immunis fajtához tartozok.....A máneses felvetéssel kapcsolatban...1X1 Addams Familyn nyomtam ami 3-szor offra vágta egymás után a villanyórát miután azt mondta hogy-Seance-.és sötét lett minden.Már kezdtem azt hinni hogy szellemek csinálják,de utánna rájöttem hogy egyszerűen csak a megnövekedett áramfelvétel lehetett az oka -ugyanis ilyenkor bekapcsolt a mágnes-és még ma is ezt a verziót tartom esélyesnek.Szóval a mágnesek sokat zabálnak ez velük a gond.
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2006. január 23. - 03:12:39 »

igen kéne valami új. na meg a szerencsejáték rt kobakjára is rá kéne verni, amiért megadóztatták a flippereket, mert veszteségessé válta flipper szakág. szerintem nagy részben ennek is betudható, hogy kevés flippert üzemeltetnek itthon. ez ellen is kéne tennünk valamit.

amúgy igazatok van sok olyan dolog van amivel olcsóbb lehetne a gyártási fázis. nekem akkor is a indy meg a demolition man, meg a sttng a kedvencem  :respect2:  ájj azok a régi sép idők  :beer:  :reklamal:
Quote
a flippert a  logikai játékokhoz lehet sorolni?
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2006. január 23. - 03:22:56 »

Quote from: Füredi Sándor
Szal ami két kar,golyót lehet lőni és villog az nem 90-es évek mert 79 óta csinálnak ilyen gépeket.De mondjuk matrix kijelző,video mode,auto launch az inkább.Nem is tudok újításról az utóbbi öt évben ezért mondtam hogy totál 90-es pedig én a nem teljesen flipper-immunis fajtához tartozok.....A máneses felvetéssel kapcsolatban...1X1 Addams Familyn nyomtam ami 3-szor offra vágta egymás után a villanyórát miután azt mondta hogy-Seance-.és sötét lett minden.Már kezdtem azt hinni hogy szellemek csinálják,de utánna rájöttem hogy egyszerűen csak a megnövekedett áramfelvétel lehetett az oka -ugyanis ilyenkor bekapcsolt a mágnes-és még ma is ezt a verziót tartom esélyesnek.Szóval a mágnesek sokat zabálnak ez velük a gond.


nem a mágnes zabál sokat, szerintem hanem a tekercse neki,  (flipper szervizesek előnyben :)).

a williams probálkozott ezzel ne felejtsétek el (sw episode 1, revenge of the mars), ebbe bukott bele. szerintem, nem voltak vevők rá a felhasználó (játékosok)  emberek, már hozzászoktak a régi módszerrel elkészült gépekhez. igaz nem volt benne nagy újítás, csupán a 3d-s kijelző, de ezzel bebukta.  

viszont igaz, bármily furcsának is tűnik én szeretem őket.
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Rimo
Guest


E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2006. január 23. - 17:34:01 »

mondjuk ugy inkább a trafó ami benne lakozik egy ilyen gépben
ha elkezd menetzárlatos lenni akkor már egy gyengébb hálózatot
mint ami pl nekem volt (volt mer megcsináltam) levág
szerintem ez akár járhat a korral is ....
Naplózva
Vis Major
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 177



E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2006. január 23. - 18:41:41 »

Ha egy kicsit utánaszámol az ember, akkor kijön, hogy 220V-on egy 6 amperes kismegszakítóból maximum 1320W-ot préselsz ki, ami meg édeskevés, bekapcsolsz ugyanarra a körre pár lámpát, oszt már huss, le is vágta...
Naplózva

Hö!
______________

I'LL BREAK YOUR FINGERS NEXT TIME!!!
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2006. január 23. - 21:39:09 »

Mondjuk ezt átrakhatnánk a szerviz - hez!

De a témához nekem is van kérdésem:
Adott egy flipper ami ugyancsak érdekesen de hasonló körülméníyek között leveri a biztit.
Szerintetek egy tekercscsere vagy javítás mennyibe fájhat ?
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2009. szeptember 25. - 20:35:53 »

Szerintem az a baj, hogy a flippereknek nincs helye. Fizikailag. Játékterembe ma már csak akkor megy az ember, ha az üzletközpontban véletlenül meglátja. Kocsmákban csak pénznyerő gépek vannak, meg csocsó. A csocsó szerintem azért sokkal népszerűbb, mert társasági játék. Ha a haverok lemennek sörözni, együtt akarnak játszani, nem egyedül. (most persze lehet vitatkozni a több playeres flipperkben, de "egyszerre" játék nincs.. persze van néhány különleges asztal). A másik, hogy a legtöbb ismerősöm, aki azt mondja, hogy imádja a flippert, ők is csak olyan szinten játszanak, hogy ne menjen le a golyó. Aki célozni is tud, az már szerintem valamennyire fanatikus. A harmadik dolog, hogy egy kezőzdőnek a flipper egy nagyon nehéz, és bosszantó játék. Leginkább az outlane-ek, és a "zsinór" miatt bosszantóak. Nem ezt mondom, hogy nem kéne outlane-eket csinálni, de lehetne például valami extra easy mód, ami ilyenkor visszaadná a labdát. Gondolom a Zizzle flipperek is azért "jöttek létre" mert arra gondoltak, hogy mivel játékterembe, és kocsmába nem fér már flipper, kerüljön lakásba inkább. Esetleg valami nagyon durva reklámfogást kéne csinálni, például egy mozifilmet.
Naplózva

YYY
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  2000 után gyártott flipperek  |  Topic: A flipperek jövője « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!