Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 29. - 13:50:24

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  2000 után gyártott flipperek  |  Topic: World Poker Tour « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: World Poker Tour  (Megtekintve 16602 alkalommal)
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Dátum: 2006. június 04. - 02:05:38 »

Stern - World Poker Tour
Steve Ritchie korabbi Williams designer fejlesztette ki ezt a gepet!

Föbb elemek:
- 16 db asz (kartya)
- emeletes, miniflipperrel
- 2db rampa
- egy kartyamutato Dot Matrix kijelzö is van a playfield közepen

Benyomasok:
Most mikor meglattam, az elsö gondolatom ez volt:
- hü, milyen üres ez a gep!
Azert a gyorsabbikbol bedobtam 50 Centet es mar az elsö jatekra meg is tetszett!
A gep nemetül beszelt, ami engem nem zavar! Söt! Legalabb tudom, hogy miröl van szo, mivel nem tudok pokerezni!
A jatek szepen több vonalon epül fel!
Mindig van valamiert jatszani......pokerezni!

A jatek menete (csak 1estet jatszottam vele!)
- a kilöves utan a golyo az emeletre kerül, ahol vannak fix aszok, egy kapu es egy lyuk.
Ha a kaput lövitek, akkor par löves utan elzarhattok oda egy golyot!
A masik aszok lövesere egy hurry up-ot kap az ember es olyankor a lyukba kell löni a golyot.
- alul az aszokat leszedni a pokerben szokasos dolgokert full haz, dupla stb.
A rampak lövesevel tudtok utazni, aminek a vegen a world poker tour van, nekem hianyzott egy varos hozza.
Vannak meg kisebb modok is, amit egy a jobb rampa melleti lyukbalövessel tudtok elinditani.
A lock litet egy asz meglövesevel adja, amit eleg nehez eltalalni (mint az Elvisen a hangjegyado csak bal oldalt)
Több multiball is van benne, amikkel a jatekot lehet tovabb epiteni!
ExtraBall-t is viszonylag könnyen lehet csinalni es a special is hamar megcsinalhato!
A tablat meg nem tudtam megcsinalni, de ha lesz idöm / eröm / kedvem, akkor biztosan rafogok szallni a gepre!

Ami meg nekem feltünt ezen a gepen:
Nagyon ChillOut-os a hangulata! Semmi idegesitö hang nincs benne (igaz halkan szol), semmi hajtas es a hangok beszedek is nagyon nyugodt legkört varazsolnak!
Nekem ez is nagyon tetszik benne!

Mindenkepp tudom ezt a gepet ajanlani!
Egy igazi kihivas!
Utazni, modokat megcsinalni, kartyakat összeallitani, stb. Nem könnyü!

Megj: ez a gep Drezdaban van!
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2006. június 04. - 06:51:02 »

Drezda ....  de sokat jártam ott gyerekkoromban.

http://www.ipdb.org/machine.cgi?id=5134




Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
EdHunTer
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 164



E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2006. június 04. - 08:56:21 »

a szürke/ezüst plasticok eleg undormanyok... de a jatekot nem merem fikazni metrt eddig meg nem talalkoztam olyan steve ritchie asztallal amit ne komaltam volna ^^
Naplózva

You unlock this door with the... POWERBALL!
[img:11ef80a7a6]http://www.pinball.com/archives/doho/harry.gif[/img:11ef80a7a6]
http://pinballparts.atw.hu
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2006. június 04. - 11:31:54 »

"Drezda ....  de sokat jártam ott gyerekkoromban"
- ha most felnöttkorodban erre jarsz, szoljal es elmegyünk az US Play-be!

"a szürke/ezüst plasticok eleg undormanyok... de a jatekot nem merem fikazni metrt eddig meg nem talalkoztam olyan steve ritchie asztallal amit ne komaltam volna ^^"
- Ez elözö theardban irtam erröl! Ha letakarnank a logokat,akkor nem mondanatok meg,hogy egy Stern gepröl van szo! Azzal,hogy irtam "Steve Ritchie" mar visszafogtad a velemenyed.......a fel Williams / Bally csapat dolgozik a Stern-nek! Ezek a köpködesek csak elöiteletek, semmi mas!

Mar mehetnekem van ujra......ritkan flipperezem,de most megjött a kedvem! Eleg nehez gep!
260mio-t csinaltam vele (Grand), de addig nem fogok nyugodni,mig vegig nem viszem.....az biztos!
Az Elvissel is addig jatszottam,mig a Graceland szobakon vegig mentem, ami nagyon nehez es idaig 1x tudtam megcsinalni!
Naplózva
EdHunTer
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 164



E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2006. június 04. - 11:54:33 »

nemtom en a stern gepekben a karokat nem igazan komalom... valszinuleg koze van az ugynevezett deger aramkorhoz... nem is hasonlit a fliprtonicos karokhoz

Nameg hogy statikus a fejuveg vilagitasa... ilyen aprosagokat lesporolnak sternek ami nem egy nagy dolog de engem szemely szerint baromira idegel

Maguk a jatekok nem rosszak nem is tagadom pl a terminator 3 tettszett baromira
Naplózva

You unlock this door with the... POWERBALL!
[img:11ef80a7a6]http://www.pinball.com/archives/doho/harry.gif[/img:11ef80a7a6]
http://pinballparts.atw.hu
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2006. június 04. - 15:08:07 »

"nemtom en a stern gepekben a karokat nem igazan komalom... valszinuleg koze van az ugynevezett deger aramkorhoz... nem is hasonlit a fliprtonicos karokhoz"
- Nekem meg nem tünt fel semmi!  :gondol:

"Nameg hogy statikus a fejuveg vilagitasa... ilyen aprosagokat lesporolnak sternek ami nem egy nagy dolog de engem szemely szerint baromira idegel"
- Ez se tünt fel.....en inkabb jatszom vele ha tetszik!

"Maguk a jatekok nem rosszak nem is tagadom pl a terminator 3 tettszett baromira"
- Na ennek örülök!  :jolvanjol:
Naplózva
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2006. június 04. - 20:25:56 »

Az EB-n toltam csak sajna resetelt.A Backglass szörnyű.A játék viszont pörgős,jó kis célpontok vannak benne,főleg a fenti miniplayfield tetszett.Ez is egy kicsit bonyolultabb felnőttflipper a másik két utolsó STERN-hez(Nascar,The Sopranos)hasonlóan.Az utóbbi három gép témájából is látszik hogy GS egyre inkább a felnőtt korosztályt célozza meg a flippereivel.
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2006. június 05. - 02:22:50 »

Quote from: Füredi Sándor
Az EB-n toltam csak sajna resetelt.A Backglass szörnyű.A játék viszont pörgős,jó kis célpontok vannak benne,főleg a fenti miniplayfield tetszett.Ez is egy kicsit bonyolultabb felnőttflipper a másik két utolsó STERN-hez(Nascar,The Sopranos)hasonlóan.Az utóbbi három gép témájából is látszik hogy GS egyre inkább a felnőtt korosztályt célozza meg a flippereivel.


Azé nem kell elásni a Stern-t..lesz az talán jobb is.............  :mrgreen:
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2006. június 05. - 02:24:51 »

Ma elmentem ujra jatszani es sikerült eljutnom a vegere!
Hat mit ne irjak!
Nagyon meg kell dolgozni erte!
A vegsö jatekban 10mio pontot kellett aprankent összegyüjteni, amit nem tudtam, mivel azzal is foglalkoztam, hogy miket ir ki!

A varosok megcsinalasa nagyon idöigenyes, mivel hidakat kell löni hozza! Az elsö varos 3 hid a 2. 6 hid es igy tovabb!.....mindig egy jatekos ellen nyersz, ha 3 hidat löttel, tehat 5 jatekosnal 15x hid!
A sima modok megcsinalasa is eleg hosszadalmas!
A kartyakat lehet a legegyszerübben megcsinalni, aminek a vegen felvilagit a special.

Tovabbra is mindenkinek tudom ezt a gepet ajanlani! A jatek szepen folyik es nem lesz unalamas!
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2006. június 05. - 02:28:32 »

Csakmár én is találkoznék 1 müködöképessel............  :mrgreen:
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2006. június 05. - 02:43:35 »

Ezzel a geppel Drezdaban talalkozhatsz!
Elötte nem voltam jodarabig jatszani, ugyhogy nem tudom, hogy miota van ott! De jo, hogy hoztak egy uj gepet!
Igy van: Elvis, T3, Sopranos, Belive, LOTR, WPT
1 jatek 50 Cent, 5jatek 2 ojro.
A gepek eleg jo allapotban vannak!
Ha nem, akkor szolok es eleg hamar megcsinaljak öket es visszaadjak a bedobott penzt,ha jatek közben meghibasodik!
Naplózva
EdHunTer
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 164



E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2006. június 05. - 06:56:19 »

"A gepek eleg jo allapotban vannak!
Ha nem, akkor szolok es eleg hamar megcsinaljak öket es visszaadjak a bedobott penzt,ha jatek közben meghibasodik!"
Na ez az ami rikasagszamba megy manapsag... az ilyen oepratornak megraznam a kezet az biztos... legtobb helyen ha megmondod hogy vmi nem jo le se....

szal ertitek...
Naplózva

You unlock this door with the... POWERBALL!
[img:11ef80a7a6]http://www.pinball.com/archives/doho/harry.gif[/img:11ef80a7a6]
http://pinballparts.atw.hu
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2006. június 05. - 10:27:09 »

Ez igaz es engem mindig is bosszant,hogy miert nem figyel a legtöbb üzemeltetö a gepei allapotara!
Azert azt se szabad elfelejteni,hogy sok hibat csak a hozzaertök vesznek eszre! En ugy latom,hogy nagyon sokan csak össze-vissza lödöznek......es pontosan ezekböl a jatekosokbol elnek meg az üzemeltetök!
Amugy itt nem igazan foglalkoznak azzal,ha eszed a gepet,ami azert Magyon mas. Ott megnezik az embert,ha valamit eler stb. azaz van erdeklödes a flipperezök között.
Talan az erdeklödö / hozzaertö jatekosok is hianyoznak,akiket az ilyen erdekelne......itt nincs is olyan ismerösöm aki flipperezne!
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2006. június 05. - 19:27:30 »

Quote from: RE
Ezzel a geppel Drezdaban talalkozhatsz!
Elötte nem voltam jodarabig jatszani, ugyhogy nem tudom, hogy miota van ott! De jo, hogy hoztak egy uj gepet!
Igy van: Elvis, T3, Sopranos, Belive, LOTR, WPT
1 jatek 50 Cent, 5jatek 2 ojro.
A gepek eleg jo allapotban vannak!
Ha nem, akkor szolok es eleg hamar megcsinaljak öket es visszaadjak a bedobott penzt,ha jatek közben meghibasodik!


Nahát hogy mik vannak? nah ez nálunk nem igy müködik.... ha szólsz még gyanúsan végig is mérnek hogy biztos te rontottad el vagy valami....
Azt hogy pld elnyelte a pénzed,akkor jön az hogy dobjál be másikat.... aztán a harmadiknál max kikapcsolják,aztán se pénz,se szerelö,se gép....
és annak is örülhet a flipperes csávó ha egy halk elnézést kérnek....
Nekem ilyesmi tapasztalatom van, persze nem biztos hogy mindenkinek hasonlóak az élményei...........  :gondol:
Naplózva
EdHunTer
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 164



E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2006. június 05. - 22:30:16 »

naja...errol csak annyit hogy tuneziaban talalkoztam egy hurricannel eleg ramaty allapotban (a nagy rampa pl vegivg volt tekerve azzal a bizonyos vastag barna ragasztoszalaggal amivel csomagolni szoktak)
Gondoltam azert egy probat meger... meg jo hogy odaneztem mielott bedobtam a pezt... meg elfogado mechanika sem volt benne!!!!
azaz ha bedobtal egy ermet egyszeruen beesett a kasszaba jatek ilyesmi erte semmi... a coin sloton ha beneztel lattad a kasszat teli dellaval...
bar mar az is gyanus volt hogy a karokon egyaltalan nem volt gumi hehe

szal iylen szar helyzetek vannak :\
Naplózva

You unlock this door with the... POWERBALL!
[img:11ef80a7a6]http://www.pinball.com/archives/doho/harry.gif[/img:11ef80a7a6]
http://pinballparts.atw.hu
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2006. június 05. - 23:03:18 »

Quote from: EdHunTer
naja...errol csak annyit hogy tuneziaban talalkoztam egy hurricannel eleg ramaty allapotban (a nagy rampa pl vegivg volt tekerve azzal a bizonyos vastag barna ragasztoszalaggal amivel csomagolni szoktak)
Gondoltam azert egy probat meger... meg jo hogy odaneztem mielott bedobtam a pezt... meg elfogado mechanika sem volt benne!!!!
azaz ha bedobtal egy ermet egyszeruen beesett a kasszaba jatek ilyesmi erte semmi... a coin sloton ha beneztel lattad a kasszat teli dellaval...
bar mar az is gyanus volt hogy a karokon egyaltalan nem volt gumi hehe

szal iylen szar helyzetek vannak :\


Na most akkor élég hülyén jöhet ki a mondókám,de örülök egy kicsit ,hogy ez nem csak nálunk van igy.(persze azért ez még szégyen)Ennek nemigy kéne müködni sajna........
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2006. június 08. - 23:40:19 »

Kicsit eltavolodtunk a WPT-tol, de szerintem a legtöbb üzemeltetönek majdhogynem mindegy, hogy milyen allapotban vannak a gepei!
Nekik altalaban a bedobott ermek szama a fontos.......
En hamar ott is hagyom az olyan gepeket amik nem jok!

Vissza a WPT-re:
Voltam ujra jatszani es eszrevettem, hogy nem eleg minden 3 fö dolgot vegigvinni, de meg a külön pontgyüjteseknek is van vege! Pl. Jackpot, Zsetonok stb! Mint irtam, en egyedül jatszok es igy nehez mindenre odafigyelni! Az allando felnezesek miatt, rendszeresen bukom is a golyokat!

Ha minden igaz, akkor 2 hatalmas software-bugra talaltam......meg nem neztem meg a neten!
Ha elraktam 2 golyot (csak megjegyzi) es a 3.-at belövöm a bal oldali lock-ba, akkor elfelejti a golyot es csak kikeresve dobja fel, miközben van multiball!
Miutan kimegy a golyo, akkor nem szamol, hanem keres es egy idö utan kidobja a golyokat, hogy "golyo hianyzik" , amint kimegy egy golyo leszamol es ez igy megy a jatek vegeig! Mindig kiadja az összes golyot es ha kimegy egy, mar szamol is!
Ha letiltom, akkor csak a kikapcsolas segit!
Ha a jobb oldali lockba (lyuk) lövöm a 3. golyot,akkor nincs semmi gond!
Es itt a 2. BUG!
A gep le / bekapcsolasa utan (golyo Bug miatt).....
Ha az elötte levö jatekban koppantottam es emelte a koppanast, akkor azt ponterteket jegyzi meg, azaz nem megy vissza az eredeti koppanasra!
Igy most valami 128mional koppan, ami nagyon sok (37volt!)  :reklamal:  

Most alighanem nem fogok vele egy darabig jatszani!  :gondol:
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2006. június 12. - 01:29:04 »

Ma megettem a gepet es erdekes modon, egyszer se "hülyült" be!
Lehet, hogy kapott volna egy szoftware updatet?
A koppanas is fele annyi volt, mint par napja, ugyhogy meg kellemesebb volt vele jatszani!

WPT bajnok is lettem, de nem csattogott - villogott......pedig biztam benne!
A gep nagyon halk, ugyhogy talan az igazi zenekröl / szövegröl komplett lemarad az ember!
Az viszont biztos, hogy folyamatosan lehet vele jatszani! Mindig lehet valamire hajtani, azaz nem all meg a jatek!

A gep meg mindig ugyanolyan allapotban van, mint amikor legelöször jatszottam vele! Az egök 99% vilagit es a karokkal mindent tökeletesen meglehet löni! Most, hogy jatszottam vele kb. 6 orat, semmi gyengülest nem tapasztaltam!

Bizom abban, hogy hamarosan Ti is tudtok majd jatszani ezzel a nagyon jol sikerült geppel!

Ha kerdesetek van a jatekkal kapcsolatban, szivesen megprobalok rajuk valaszolni!
Naplózva
foxpro
Egyesületi Tag
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 151



E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2007. január 06. - 23:47:06 »

A rendezvényen volt ilyen gép. Nekem nem jött be. Valószínűleg nem értettem meg. A másik két Stern gép (Sopranos, Grand Prix) jobban bejött.
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2007. november 23. - 14:49:28 »

Hellosztok!

Hosszu szünet utan ismet elmentem jatszani egyet a WPT-vel.
Kapott egy Software-frissitest ( alighanem v1.12 ) es sokminden valtozott a jatekban!
A quick multit csak azutan kap az ember (az elsö kivetelevel) ha egy poker wizard modot jatszott!
A blind lopas modban egy pillantra megmutatja, hogy hol van a nagy blind (ha a gombak köze megy a golyo)
Kisebb grafikai valtozas is feltünt.
Loop multiballt nagyon nehez csinalni.

Lehet, hogy maga a jatek is nehezitve lett, mivel alig tudtam vele pontokat csinalni hosszu jatekok es a 3as szorzo optimalis kihasznalasaval!
3szazvalahany mio pontot csinaltam ugy hogy:
2x vegigvittem a pokerkartyakat (a 3.-hoz 1 hianyzott)
1x WPT Champion lettem (varosokat vegigvinni + a bajnoksagot megnyerni)
2x Wizard Poker Multiball (modok vegigvitele)
+ par multiball, quickmulti

Nektek mi a tapasztalatotok?
Amugy ez a gep levitte 8mio-ra a kopott, mig elötte 30-70 között volt!
Tehat biztosan valami valtozott, mivel az allapota a gepnek jo!

Ernö
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2007. november 23. - 19:57:49 »

kvikk multi?nem ace in the hole multi inkább?
A wizard poker multiball pedig nem a mode-ok végigvitele,hanem az összes megnyitása után van!
vágoood?vagy én nem?( :gondol ez utóbbi kizárt.)

Naplózva

Pinball is Dead
MOS
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 168


E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2007. november 23. - 21:58:00 »

Persze gondolom elég EGY módot elindítani hogy az AceInTheHole újra elérhető legyen.
Naplózva

C - H - A - M - P - I - O - N !!
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2007. november 24. - 01:12:32 »

Legyszives olvassatok el azt amit irtam, pontosabban a kerdest amit feltettem!
Azt latom tudjatok,hogy mi a quick multi a WPT-n, ami szamomra az is marad,ha 2 golyos multirol van szo!
Olyanrol meg nem hallottam,hogy "kinyitni" egy modot, de ertitek azt amit irtam!
Nah mindegy!

@MOS
Egy Mode Start (Mode kinyitasa :D ) eleg a Quick multi ujrainditasahoz (5x meglöni a racsot)

Ernö......akinek tök mindegy,hogy mi a neve egy Modnak / Jateknak, mert inkabb a jatekkal foglalkozik!
Naplózva
MOS
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 168


E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2007. november 24. - 08:38:00 »

Én is ezt mondtam , de te először azt írtad hogy egy poker WIZARD mód kell hozzá és a kettő meg nem ugyanaz!! Amúgy poker CORNER a módok általános megnevezése itt. Persze MI tökéletesen értettük ettől is, amit mondtál :)
Naplózva

C - H - A - M - P - I - O - N !!
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2007. november 24. - 18:09:44 »

Arra mondtam hogy a Mode Start nem egyenlő a Mode Complete-tel.Mert a Poker Wizard multihoz
az összes Mode Start kell mindössze.Mode Completere Trophykat  ad=bonusba számol egy milliót.
De amitől igazán eltér az Ace In The Hole a Quick multitól hogy egyáltalán nem  kétgolyós hanem akár négyig is feltornázható.
Megmondom őszintén én AITH multi nélkül még ennyit se tudnék csinálni.Nekem főleg ebből jött a pont(a supert fel lehet tornázni 6.250.000-re
arra adja a sztárgázsit)
Naplózva

Pinball is Dead
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  2000 után gyártott flipperek  |  Topic: World Poker Tour « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!