Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 28. - 06:54:35

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Stern vs. Williams / Bally az en velemenyem « előző következő »
Oldalak: 1 [2] 3 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Stern vs. Williams / Bally az en velemenyem  (Megtekintve 66912 alkalommal)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #35 Dátum: 2006. november 20. - 03:06:52 »

Quote from: RE
Vis Major    :jolvanjol:

Nekem se voltak idaig gondjaim a karokkal, pedig en aztan kepes vagyok orakon keresztül egy flippin jatszani!
Ha egy kicsit odafigyelsz a jatekra a LOTR-on, akkor nem kell ezreket beledobalnod!

Special-szabadjatektippem:
Ha vegigviszel egy modot, akkor kapsz egy Elbajandekot, amiben special is van. Az ajandekokat tudod lepegetni, ha a jobb karral direkt meglövöd a bal oldali lyukban talalhato feher targetet (ahova a golyo leesik a "path"rol)! Ez csak akkor müködik ha direktbe lövöd meg (kicsit nehez)! Ha a csuzlirol pattan neki, akkor nem valt!
Ezzel a modszerrel (föleg a multinal) szepen odalepegethetsz az extrara vagy eppen a specialra!



szerintem bátran kijelenthetem, langhorn barátom nevében is, hogy a poker tourban csalódtunk :)

srp = Steve Ritchie Production!

nem hiába amiben a keze benne van abból rossz dolog nem sül ki :) igaz lang? erősíts meg! ne hagy a pácban! :))
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #36 Dátum: 2006. november 20. - 09:37:24 »

Hát ugye a rendezvényen 3 Stern volt... Sopranos elmegy, csak a sorozat miatt szeretem, World Poker Tour szép, de nem tudott sokáig ott tartani maga előtt... de a Grand Prix... mikor a multiball beindul... az a zene... megyek is megszerezni... Sammy Hagar - I Can't Drive 55

azt a gépet überbrutáljól összerakták és ez látszott is
a 3 Sternből a rendezvény végére a Sopranosba és a Pokerben kb 350 lejátszott játék volt, a GP-be viszont 650 körül!
Naplózva
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #37 Dátum: 2006. november 20. - 09:46:33 »

Quote from: laci
Quote from: RE
Vis Major    :jolvanjol:

Nekem se voltak idaig gondjaim a karokkal, pedig en aztan kepes vagyok orakon keresztül egy flippin jatszani!
Ha egy kicsit odafigyelsz a jatekra a LOTR-on, akkor nem kell ezreket beledobalnod!

Special-szabadjatektippem:
Ha vegigviszel egy modot, akkor kapsz egy Elbajandekot, amiben special is van. Az ajandekokat tudod lepegetni, ha a jobb karral direkt meglövöd a bal oldali lyukban talalhato feher targetet (ahova a golyo leesik a "path"rol)! Ez csak akkor müködik ha direktbe lövöd meg (kicsit nehez)! Ha a csuzlirol pattan neki, akkor nem valt!
Ezzel a modszerrel (föleg a multinal) szepen odalepegethetsz az extrara vagy eppen a specialra!



szerintem bátran kijelenthetem, langhorn barátom nevében is, hogy a poker tourban csalódtunk :)

srp = Steve Ritchie Production!

nem hiába amiben a keze benne van abból rossz dolog nem sül ki :) igaz lang? erősíts meg! ne hagy a pácban! :))



Magával a géppel csak annyi a gondom,hogy a flipper hátuljába kerültek
a "dolgok".Nagyon pontos lövések kellenek a játékhoz! 7 módot kellene végig csinálni,a finálhoz.Azért írtam,hogy kellene,mert egy fél délutánt erre áldoztam,és 4 módnál nem tudtam tovább jutni!!!Egy szép kinézetű de egy igen nehéz flippert sikerült csinálni a Sternnek!
Összegzés.Ez az én véleményem!!!!! :Data East,Gottlieb,Stern egyre megy..........
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #38 Dátum: 2006. november 20. - 10:05:56 »

"Magával a géppel csak annyi a gondom,hogy a flipper hátuljába kerültek
a "dolgok".Nagyon pontos lövések kellenek a játékhoz! 7 módot kellene végig csinálni,a finálhoz.Azért írtam,hogy kellene,mert egy fél délutánt erre áldoztam,és 4 módnál nem tudtam tovább jutni!!!"

Izlesek es pofonok........en szemely szerint nagyon szeretem az üres gepeket! Az viszont igaz, hogy ezekkel nem könnyü jatszani.........de a gyakorlat teszi a mestert!
Irod, hogy a modokkal problemaid voltak. Nekem nem voltak anno problemaim vele!
A WPT Topic-ba tegyed a fel a kerdeseidet es Rampamester, no meg En majd megprobalunk neked tanacsokat adni!

Amugy a WPT egy nagyon összetett es nehez flipper! Pont nekem valo!
Naplózva
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #39 Dátum: 2006. november 20. - 10:51:08 »

Quote from: RE
"Magával a géppel csak annyi a gondom,hogy a flipper hátuljába kerültek
a "dolgok".Nagyon pontos lövések kellenek a játékhoz! 7 módot kellene végig csinálni,a finálhoz.Azért írtam,hogy kellene,mert egy fél délutánt erre áldoztam,és 4 módnál nem tudtam tovább jutni!!!"

Izlesek es pofonok........en szemely szerint nagyon szeretem az üres gepeket! Az viszont igaz, hogy ezekkel nem könnyü jatszani.........de a gyakorlat teszi a mestert!
Irod, hogy a modokkal problemaid voltak. Nekem nem voltak anno problemaim vele!
A WPT Topic-ba tegyed a fel a kerdeseidet es Rampamester, no meg En majd megprobalunk neked tanacsokat adni!

Amugy a WPT egy nagyon összetett es nehez flipper! Pont nekem valo!



Őszinte leszek!Nem nagyon érdekel ez a flipper!Ezért kérdéseim se nagyon hiszem,hogy lesznek!A módokkal nem voltak problémáim csupán megjegyeztem,hogy nehéz lehet kirakni,ami miatt még szimpatikus is lehetne,de nem az!!!A World Poker Tour-on kivül volt ott még 2 másik Stern is /Sopranos,Grand Prix/.A Sopranos annyira jött be,hogy a 3 nap alatt 2 gólyot játszottam vele!A Grand Prixel játszottam,még talán az volt a 3-ból a legelfogadhatóbb!Eddig egy Stern géppel játszottam ami tényleg nagyon tetszett Pirates Of The Carribean.Na ez egy jó gép!Köszi PTR,hogy kipróbálhattam!!!!
Szerintem a Stern soha nem fog olyan jó gépeket gyártani mint
PL /csak,hogy ne a közkedvelteket említsük!/
Williams:                               Bally/Midway:

Alien Póker                          
Atlantis
Bad Cats                              
Black Rose
Banzai Run                            
Centaur
Cirqus Voltaire                      
Corvette
Eartshaker                            
Eight Ball
PinBot                                    
Indianapolis 500
Riverboat Gambler                
Mousin Around
Champion Pub                        
Party Zone
Whirlwind

Szóval még ezekkel a gépekkel szemben is nehéz felállítani jobb Stern gépet!Talán 3-mat tudnék mondani ami jó:Flight 2000,Iron Madien,Nine Ball.Szal így szerintem teljesen nyilvánvaló a véleményem.Ja és még valami ami rontja a játékélményt,ha van egy Stern gép valahol a városban,még rá is szánom magam,hogy pénzt dobok bele tuti,hogy a fele "dolog" nem müködöik benne!Végezetül én nem tudok olyan embert aki gyüjtene Stern gépeket!HA van ilyen jelezze és szívesen kiprobálom a  
 gépeket hátha megjön a kedvem! :mrgreen: .
Ez lenne az én véleményem..........
Üdv Mindenkinek!
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #40 Dátum: 2006. november 20. - 12:26:57 »

Amugy egy info a temahoz:
En a "2000 utan gyartott flipperek"-röl irtam!

A Sterneket meg kell szokni!
Nalunk a helyi (Drezda) szorakozohelyen 5db van egymas mellett es hamarosan jön ha minden igaz egy POTC is!

Nekem talan az volt a szerencsem (ha ezt annak lehet nevezni), hogy nagyon sokaig nem flippereztem!
Amugy az utolso Williams/Bally gepek egy resze se valt nagyon közkedveltte!
Mostanaban voltam 2 talalkozon es a Dirty Harry, Congo, Who Dunnit, JM, CP gepekkel lenyegeben nem is jatszottak!
Valahogy ezek a gepek nem sugallnak semmi komolysagot!

De mint irtam:
Izlesek es pofonok.........
Naplózva
foxpro
Egyesületi Tag
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 151



E-mail
« Válasz #41 Dátum: 2006. november 20. - 23:43:29 »

Hát nem tudom miket írkáltok. Még csak pár napos a LOTR-om, de szerintem teljesen normálisan látja el a supportot a STERN.
Az oldaláról letölttem a flash sound rendszer frissítést és a legújabb CPU és nyelv kódokat. Teljesen normálisan a leírás szerint frissült a gép.
A mostani verziója 10. Nem mondhatnám el a többi gyártóról, hogy sűrűn adnának ki szoftver firssítést javítást.
Meg kell becsülni az egyetlen gyártót s támogatni kell nem lehúrrogni.
A LOTR-ba pedig teljesen beleszerettem...nagyon jó gép a DRÁGASZÁG!
Naplózva
foxpro
Egyesületi Tag
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 151



E-mail
« Válasz #42 Dátum: 2006. november 21. - 00:28:23 »

Quote from: EdHunTer

Meg annyit... software bug-ok azert vannak a magyar williams/bally gepekben mert pl meg a 91-es bride of pinbotomban is a gyari epromok voltak.. lasd--> az uzemeltetok b***nak az egeszre amig van belole penzuk...


Ne felejtsd el megnézni ezeket az epromokat. Egy qrva nagy OMH matrica van rajtuk. Ha az üzemeltető kicserélné, megsértené az OMH előírását.
Ezzel nem az üzemeltetőket akarom védeni, hanem rá kívánok mutatni arra az értelmetlen bevizsgálási marhaságra, amiért az OMH komoly pénzt szed.
Én viszont már sz..ok a matricájukra és felragasztom a falra utánna pedig persze kicserélem az eprom programját, mivel otthon használom a gépeket.

Egy egyszerű kérdés:
A németországból hozott gépeken miért nincs egy sza..os tábla miatt kifúrt fej, OMH matrica, sérthetetlen plomba és számláló sem???
Nekünk minek kell?
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #43 Dátum: 2006. november 21. - 09:54:06 »

"A németországból hozott gépeken miért nincs egy sza..os tábla miatt kifúrt fej, OMH matrica, sérthetetlen plomba és számláló sem???
Nekünk minek kell?"

.........nem tudom, de talan azert mivel itt a mentalitas mas, öszintebbek az üzemeltetök stb.

Itt AFA-s szamlat se kell extra kerni a cegnek!
Pl. tankolsz es azzal a szamlaval amit a kezdbe nyomnak, minden rendbe. 100 ojro felett kell a szamlanak a nevet tartalmaznia.
Magyon mindig bosszant, hogy varni kell az AFA-s szamlara, ami nalam ritkan sikerül helyesre a cimem miatt.

Minek valamit egyszerüsiteni, ha komplikaltabban is megy!
Naplózva
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #44 Dátum: 2006. november 21. - 10:24:48 »

Quote from: foxpro
Hát nem tudom miket írkáltok.
Meg kell becsülni az egyetlen gyártót s támogatni kell nem lehúrrogni.


Megebszéljük ami végül is a topic címe!
"Stern vs. Williams / Bally az én véleményem"
Konkrétan arra gondolok,hogy van egyfajta gyártási stilusa /mint mindegyik gyártócégnek/a Sternnek ami miatt nekem NEM tetszik.Úgy pattog a golyó,hogy szinte a kezelhetetlenség határát surolja,és még sorolhatnám!
Szóval támogatnám én,meg sztárolnám is ha lenne miért!!!!! :gondol: .Azért,mert Ők az egyetlenek az nem egyenlő azzal,hogy elfogadom a gépeiket,és beletörődök,hogy "ez sikerült"!!!
Ha valakit bántana a hozzászólásom elnézést!Bár szerintem ez a topic erre hivatott!
Üdv Mindenkinek!
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #45 Dátum: 2006. november 21. - 13:24:10 »

Én, részemről szivesen gyüjtenék új Stern gépeket ha birnám anyagilag.
 :mrgreen:
Lehet ,hogy én nem vagyok nagy játékos de nekem nagyon bejött a Grand Prix a zenéje kimondottam zseniális és én a LOTR-t is nagyon szeretem.
 A POTC pedig valóban király gép. Persze egy gép megitélésében sok szerepe van a témának is.
Lásd:Addam's,Indy,T2,TZ stb.
És mégvalami hol van a f@sza Bally-Williams gyár? Sehol. Ha nem lenne Stern a legújabb flipper is 2000-es kiadású lenne.
10 év múlva pedig az utolsó Medieval Madness meg pinball2000-es is kikopna a kocsmákból. :reklamal:
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #46 Dátum: 2006. november 21. - 14:38:11 »

A Grand Prix zeneje megvan mar  :dance
Bár a gépben multiball közben sokkal jobban hangzott
Naplózva
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #47 Dátum: 2006. november 21. - 15:22:44 »

Quote from: izs-49

És mégvalami hol van a f@sza Bally-Williams gyár? Sehol. Ha nem lenne Stern a legújabb flipper is 2000-es kiadású lenne.
10 év múlva pedig az utolsó Medieval Madness meg pinball2000-es is kikopna a kocsmákból. :reklamal:


Hát nagyon remélem,hogy valami dolláros emberkének eszébe jut,hogy volt egyszer egy Bally-Williams gyár és valaki FELTÁMASZTJA HAMVAIBÓL!!!!!!!!!! :gondol:
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #48 Dátum: 2006. november 21. - 15:40:19 »

Van már emberke, Wayne Gillardnak hívják, csak a feltámasztás nem megy még... csinált volna egy Steve Irwines gépet csak a főszereplő meghalt sajnos... meg be volt ígérve egy újragyártás a medievalból meg a cactus canyonból, de eddig sehol semmi, csak alkatrészeket árul egyelőre, de nála vannak a WMS-Bally tulajdonjogok
Naplózva
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #49 Dátum: 2006. november 22. - 10:06:57 »

Quote from: Recon
Van már emberke, Wayne Gillardnak hívják, csak a feltámasztás nem megy még... csinált volna egy Steve Irwines gépet csak a főszereplő meghalt sajnos... meg be volt ígérve egy újragyártás a medievalból meg a cactus canyonból, de eddig sehol semmi, csak alkatrészeket árul egyelőre, de nála vannak a WMS-Bally tulajdonjogok


Tudom.Láttam valahol fényképeket is a készülendő flipperekről!De ez még nem támasztja fel hamvaiból.  :gondol:  .De majd egyszer úgyis jön valaki! :dance
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #50 Dátum: 2006. november 22. - 14:44:38 »

Quote from: Langhorn
Quote from: foxpro
Hát nem tudom miket írkáltok.
Meg kell becsülni az egyetlen gyártót s támogatni kell nem lehúrrogni.


Megebszéljük ami végül is a topic címe!
"Stern vs. Williams / Bally az én véleményem"
Konkrétan arra gondolok,hogy van egyfajta gyártási stilusa /mint mindegyik gyártócégnek/a Sternnek ami miatt nekem NEM tetszik.Úgy pattog a golyó,hogy szinte a kezelhetetlenség határát surolja,és még sorolhatnám!
Szóval támogatnám én,meg sztárolnám is ha lenne miért!!!!! :gondol: .Azért,mert Ők az egyetlenek az nem egyenlő azzal,hogy elfogadom a gépeiket,és beletörődök,hogy "ez sikerült"!!!
Ha valakit bántana a hozzászólásom elnézést!Bár szerintem ez a topic erre hivatott!
Üdv Mindenkinek!


na jó de azé ne felejtsd el hogy a legjobban lökdösődhető flipper a stern. legalábbis nálam nem nagyon akart letiltani erős lökdösésnél. igaz az is hogy beállítás függő.
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
AGY
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 287


Brain Power


E-mail
« Válasz #51 Dátum: 2006. november 22. - 16:35:11 »

Inkább beállítás függő.
Naplózva

"Biztosan győz, aki hisz és a gépre támaszkodik"

Észak-Koreai mondás (mottó), majdnem pontosan. :-)

BRAIN POWER
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #52 Dátum: 2007. április 20. - 01:25:31 »

Inkább beállítás függő.


nem nem nem 

en amin jatszottam sternen, nagyon eros lokesre reagalt csak de ez meg most is igy volt barmelyik sternnel amelyikkel jatszottam, arrol nem is beszelve hogy a williamsnel inkabb beallitas fuggo.
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
baddeni
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 145


E-mail
« Válasz #53 Dátum: 2009. március 19. - 10:31:48 »

Nem tudom én semmi rosszat nem tudok mondani az általam kipróbált sternekre (spiderman . PotC , DK, CS , Indy) sőt igazából csak jókat mert szépek izgalmasak stb. (kivéve a shrek mert az szerintem értékelhetetlen gyenge) de valami mintha a szellem vagy a lélek ami a régebbi gépekben van hiányozna belőlük... na ezt nem tudom jobban megfogalmazni  :) de ez van
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #54 Dátum: 2009. április 12. - 08:07:19 »

En 3 problemat latok abban, hogy miert nem tetszik valakinek a Stern.
A velemenyem altalanossagban irom, tehat a kedveltebb es a kevesbe kedveltek is ala esnek.
Megjegyeznem azert, hogy nekem van Stern-em es joparszor tudtam privatban is jatszani velük.

1.
A "lelek" hianya szerintem legfökebb a hangzasra vezethetö vissza. Az üzemeltetesben a gepek sokszor nagyon halkak es igy nem tud a zene ervenyesülni. Az alapzene viszont a Sterneknel eleg gyenge az olcso papirhangszorok miatt (a "Subwoofer" egy katasztrofa). Erdemes öket kicserelni. Egy uj Subwoofer csodakra kepes, de ezt viszont nem csinalja meg egy üzemeltetö sem.
A multkor jatszottam egy modifikalt LOTR-al. Felelmetes hangulata volt. Olyan hangokat is hallottam amiket az üzemeltetesben keptelenseg lenne hallani.
Az igazan "örültek" meg a karmechanikat is kicserelik es igy aztan vegkepp olyan lesz a gep mint egy B/W.

2.
A jatekszabalyok az utobbi idökben nagyon leegyszerüsödtek, ami egy normalis jatekosnak jo, mig egy jobbnak nem. A "BDK" nagyon jo gep lehetett volna, ha nem egyszerüsitik le. De viszont minden ismerösömnek tetszett es örültek annak, hogy milyen hamar tudnak multiballt csinalni. Ez viszont az üzemeltetöknek is jo, hiszen igy egy normalis jatekos is szivesen dob be penzt a gepekbe. Hiszen azok csak egy jot szeretnenek jatszani.

3.
A profibb jatekosok ellen csak egy megoldas van. A gepet el kell neheziteni es akkor nem lesz egyszerü egyiket se vegig vinni. Ez viszont meg a normalis jatekosok ellen lenne.
En idaig 1 Spidermannal jatszottam (igaz csak par orat es kettesben) es azt sem tudom, hogy a Super Herot eszik e vagy isszak. Az a gep nehezitve volt. Es igy kapasbol erdekesebb lesz a jatek!
Jopar megoldas van arra, hogy mikent nehezitsük el a gepet
- meredekebbre allitani
- outline szelesites
- drainpost kivetele
- menüben Hard vagy Extra Hard beallitas kivalasztasa a jatek nehezsegere
- Extra Ball korlatozas vagy egyszerü tiltasa

......de mint irtam, ezek a nehezitesek csakis profiknak valok.
Naplózva
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #55 Dátum: 2009. április 12. - 08:42:25 »

nem a hangok miatt lelketlen az. Egy szep williams gep csodalatot kelt bennem. A dizajn, a muszaki megoldasok, minden alkatresze szenvedelyrol arulkodik. A hoskorban keszultek, amikor mas volt a szandek mint most. A mai gepekbol ez a szenvedely hianyzik. Hol vannak mar az eredeti megoldasok, amiket me 95 utan is kepesek voltak a mernokok megalkotni? A nagy nevek (Lawlor, Richie, Gomez) is csak magukat es nem ritkan egymast plagizaljak. Regen, meg a DCS idejen is ugyesnek kellett lennie a hangmernoknek. Ma bedigitalizal egyben mindent es szerkeszt rajta egy fel napot. A tervezo meg tudja mit tehet bele a pf-be. Azzal az alkatresz set-el gazdalkodik ha uj flippert tervez. Nekem ettol lelketlen. Tucat munka mind.
Naplózva

Flipper kisasztal.
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #56 Dátum: 2009. április 12. - 08:56:34 »

Szerintem adj el 10 - 20.000 db flippert / tipus a mai vilaban (2009-et irunk) es nem kell majd azon gondolkodnod, hogy sporolj vagy sem. A BW is csak azert tudta ezt megtenni, de mint talan tudod az utolso gepek P2000-ek mar nem hoztak sok nyereseget es szepen bezartak a bazart.
Ugyhogy nem art egy kicsit üzleti szemmel is nezni a dolgot es igy a miertekre a valaszt megtalalni.

En azon a velemenyen vagyok, hogy aki jobban tudja ezt, az epitsen fel egy flippergyarat es mutassa meg a vilagnak, hogy milyen egy jo es szep flipper.
Igy ez a nyafogas nem mas mint tehetetlenseg, mert olyan nincs ebben mint lehetetlen. Erdekes, hogy mas nem probalkozott meg az utobbi idöben a flippergyartassal, vajon miert?

Ne feledd azt sem, hogy Wayne a mai napig nem rakott össze egy MM vagy CC-t össze! A penzeket mar beszedte evekkel ezelött elöre!
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #57 Dátum: 2009. április 12. - 11:25:39 »

Azt a módosított LOTR-t én is szívesen kipróbálnám. :gondol
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #58 Dátum: 2009. április 12. - 16:09:56 »

Szerintem adj el 10 - 20.000 db flippert / tipus a mai vilaban (2009-et irunk) es nem kell majd azon gondolkodnod, hogy sporolj vagy sem. A BW is csak azert tudta ezt megtenni, de mint talan tudod az utolso gepek P2000-ek mar nem hoztak sok nyereseget es szepen bezartak a bazart.
Ugyhogy nem art egy kicsit üzleti szemmel is nezni a dolgot es igy a miertekre a valaszt megtalalni.

En azon a velemenyen vagyok, hogy aki jobban tudja ezt, az epitsen fel egy flippergyarat es mutassa meg a vilagnak, hogy milyen egy jo es szep flipper.
Igy ez a nyafogas nem mas mint tehetetlenseg, mert olyan nincs ebben mint lehetetlen. Erdekes, hogy mas nem probalkozott meg az utobbi idöben a flippergyartassal, vajon miert?

Ne feledd azt sem, hogy Wayne a mai napig nem rakott össze egy MM vagy CC-t össze! A penzeket mar beszedte evekkel ezelött elöre!


háháh na ácsi. a nem a p2k miatt zárt be a williams/bally elég megnézni atilt-et
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #59 Dátum: 2009. április 12. - 17:51:42 »

Az igaz,hogy el kell adni 10-20.000 db flippert!DE!Kicsit gondolkodniuk kéne Sternéknek,hogy közel nincs annyi üzemeltető mint 10-15 évvel ezelőtt!Nyilván nem minden üzemeltető tudja megtenni azt,hogy megveszi az összes újonnan kijövő gépet!(Mint pl.Bürü)Tehát ha nem adna ki a Stern minden 3 hónapban új gépet(aminek kb.90 százaléka szart sem ér),akkor nem kéne azon aggódniuk,hogy hova adják el a 10-20000 új gépet!!Inkább adnának ki félévente egyet,olyat,amire azt mondja az ember "hű,ez igen",és akkor a gyűjtőkkel és üzemeltetőkkel együtt simán elfogyna a 10-20000 masinéria!Mindenféle aggódás nélkül!!!

Teljesen egyetértek Sanchal!Nem a hangok miatt lelketlenek a Sternek!Most itt lehetne mondani,hogy így meg úgy turbózd fel!Érdekes módon,a régi B/W gépeket nem kellett felturbózni,mégis élvezte rajta a játékot az ember!
Azonkívül,ahogy Sanch is írta,a B/W gépekben olyan műszaki megoldások voltak,hogy csak ámultunk-bámultunk,amikor először megláttuk őket!Emlékezzetek csak:Addamsben a kéz,Draculában a mágneses pálya,Creatureben a hologram,Theatre of magicben a forgó mágneses doboz.....és még sorolhatnám!!!Ezzel szemben a mai Sternekben semmiféle rendkívüli megoldást nem tapasztaltam.Talán egyet kivéve:a Family Guyban a mini flipper!Igaz,hogy maga a gép 10 Ft-ot nem ér,de el kell ismerni a mini flipper tényleg ötletes!!De ezen kívül tényleg semmi!

A gépelnehezítésről csak annyit,hogy nem minden esetben jó!Pl.megcsinál az ember extra ballt,és nem adja meg.Miért?Megdolgoztam azért a szabad golyóért,igenis adja meg!!Ha a gép szabályzata azt írja elő,hogy egy adott feladatért extra jár,akkor ne legyen már elnehezítve!Azonkívül a régi B/W gépeket nem kellett nehezíteni,mert anélkül is élveztük rajtuk a játékot!Persze a B/W gépek között is volt könnyebb,de általánosságban mindig a gyári beállításon játszottunk!Ugyanis közülünk legtöbben üzemeltetett gépen játszott,és ott gyárira volt állítva minden!És mégis élveztük,vajon miért???
Ha meredekebbre állítod a gépet,akkor maximum gyorsabb lesz,de egyúttal "megölöd" vele a játékot!Azonkívül ettől még nem fogod jobban élvezni a játékot.Nem attól lesz nehezebb egy flipper,hogy milyen meredek,hanem attól,hogy milyen összetett a játékmenet!

Na,meg egy másik dolog,ami kicsit bosszant a Sternekkel kapcsolatban.Kiadják úgy a gépeiket,hogy nem teljes verzió!!!Mi ez???Frissítsd ezt,frissítsd azt!Pl.The Dark Knight!Kijött úgy,hogy a multikon kívül szinte semmit sem adott meg!Akkor miért dobják piacra??Hol élünk,nem 21.században???Üzleti szemmel nézve:az üzemeltető megveszi nem kevés pénzért a NIB-es flippert,aztán befizeti rá a nem kevés járulékokat ,örül,hogy kirakhatja üzemelésbe.Áh,de hiába örül,mert jönnek a panaszok a játékosoktól,hogy ezt meg azt sem adja meg frissíteni kéne a szoftvert!Az üzemeltető meg elkezd anyázni,hogy milyen szart vettem én???Még futkossak a frissítés után stb...stb...!!!És tulajdonképpen igaza van,mert leperkált sok-sok pénzt,és mégsem tökéletes a vadiúj gép!!Nem mondom,én is pipa lennék!!Nem is értem,hogy addig miért jön ki a gyárból.....Na,az ilyen kis apróságok miatt kell azon aggódniuk,hogy miért nem tudják eladni a 10-20000 gépet!
A B/W flippiket nem kellett frissítgetni!Megvetted,kiraktad üzemelésbe és ment mint a kisangyal!Azonkívül,műszakilag is SOKKAL megbízhatóbbak voltak,mint a Sternek.Tegnap játszottam a CSI-vel,de a koponya már most nem működött!Mióta is üzemel?Kb. 1 hónapja,de már nem jó!!Nevetséges!

Van még egy dolog amit észrevettem a Sternekkel kapcsolatban.Ez most rám vonatkozik,más nem tudom,hogy van ezzel.Kiba++ott hamar megunom őket!!! :reklamal:Játszom valamelyikkel 2-3-at,aztán a hátam közepére nem kívánom!Unom!Nem köt le!Egy régi B/W géppel pedig órákat képes vagyok játszani,holott annak idején szarrá szedtük őket!!PL.SWORD,TOMCAT,EARTHSHAKER,ROAD KINGS.....stb!Ha valakinél ezeket a masinákat látom,már a látványuktól borsózom!!Sajnos ez nincs meg a Sterneknél!Hangsúlyozom,ez csak rám vonatkozik,más nevében nem tudok nyilatkozni!


Összességében,sokkal megbízhatóbbak,és ami a legfontosabb játékos szemmel,sokkal SZÓRAKOZTATÓBBAK voltak a W/B gépek!Ez tény!Szerintem és mások szerint is!

Üdv.
SZK
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #60 Dátum: 2009. április 12. - 18:39:08 »

Ha jol emlekszem belinkeltem en ide valahova a Garry Stern-el keszült riportot. Ö es a tervezök elmondjak (valahol a google group-on), hogy mi miert van.
Tehat a 4 gep az nem a veletlen müve.
A szoftver problema az utobbi 3 gepnel lett igazan komoly. Attol függetlenül egy normalis jatekosnak fel sem tüntek ezek a dolgok.
Itt jegyeznem meg, hogy a BW-ket is kellett updatezni! Csak ismerni kell a megfelelö oldalakat ahol ezekröl irnak. Es nem semmi hibakat javitgattak ki reszben az idök folyaman.
Az hogy melyik gepbe mi szepet raktak bele, komoly vita forrasa, mivel mindegyik cegnek vannak erdekes es kevesbe erdekes megoldasai.

Amugy ez az egesz "vita" teljesen felesleges. Mi lenne akkor ha mindenkinek csak egy izlese lenne?  :ohmygod:
Csak az elöiteleten kell egy kicsit valtoztatni. Nekem az a szerencsem, hogy nekem nincs ezzel bajom. En minden flipperben megtalalom a szepet, hiszen nem semmi munka / tervezes van mögöttük. Legyen az penztargepflipper vagy eppen egy ujabb Stern.

A nehezitesröl meg annyit, hogy akar hiszitek akar nem, engem nagyon tud az ilyen hajtani. Csak megszokas kerdese az egesz. A multkor jatszottam egy AFM-en es keptelen voltam vegigvinni, mivel nem adott extra ballt. Azt hittem megörülök es csak ugy egett a kezem, hogy valahogy eljussak a vegeig......tizenxmrd-nal többet nem tudtam vele csinalni.
Nem fogom elfelejteni azt amikor egy györi üzemeltetö a Fun House-t komplett elnehezitette. Addig 100mio alatt nem lehetett irni es utanna örültem annak, ha 20at tudtam csinalni.
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #61 Dátum: 2009. április 12. - 18:57:46 »

hamár itt tartunk stern miért nem a williams ballyt vásárolta fel?  miért a f................ sega data east-et  kellett neki? :S

hisz gondolj bele. a legjobb williams bally technika, + a dcs hang lett volna a kezében :S
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 12. - 19:01:57 írta emfkfan » Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #62 Dátum: 2009. április 12. - 18:59:03 »

Az igaz,hogy el kell adni 10-20.000 db flippert!DE!Kicsit gondolkodniuk kéne Sternéknek,hogy közel nincs annyi üzemeltető mint 10-15 évvel ezelőtt!Nyilván nem minden üzemeltető tudja megtenni azt,hogy megveszi az összes újonnan kijövő gépet!(Mint pl.Bürü)Tehát ha nem adna ki a Stern minden 3 hónapban új gépet(aminek kb.90 százaléka szart sem ér),akkor nem kéne azon aggódniuk,hogy hova adják el a 10-20000 új gépet!!Inkább adnának ki félévente egyet,olyat,amire azt mondja az ember "hű,ez igen",és akkor a gyűjtőkkel és üzemeltetőkkel együtt simán elfogyna a 10-20000 masinéria!Mindenféle aggódás nélkül!!!

Teljesen egyetértek Sanchal!Nem a hangok miatt lelketlenek a Sternek!Most itt lehetne mondani,hogy így meg úgy turbózd fel!Érdekes módon,a régi B/W gépeket nem kellett felturbózni,mégis élvezte rajta a játékot az ember!
Azonkívül,ahogy Sanch is írta,a B/W gépekben olyan műszaki megoldások voltak,hogy csak ámultunk-bámultunk,amikor először megláttuk őket!Emlékezzetek csak:Addamsben a kéz,Draculában a mágneses pálya,Creatureben a hologram,Theatre of magicben a forgó mágneses doboz.....és még sorolhatnám!!!Ezzel szemben a mai Sternekben semmiféle rendkívüli megoldást nem tapasztaltam.Talán egyet kivéve:a Family Guyban a mini flipper!Igaz,hogy maga a gép 10 Ft-ot nem ér,de el kell ismerni a mini flipper tényleg ötletes!!De ezen kívül tényleg semmi!

A gépelnehezítésről csak annyit,hogy nem minden esetben jó!Pl.megcsinál az ember extra ballt,és nem adja meg.Miért?Megdolgoztam azért a szabad golyóért,igenis adja meg!!Ha a gép szabályzata azt írja elő,hogy egy adott feladatért extra jár,akkor ne legyen már elnehezítve!Azonkívül a régi B/W gépeket nem kellett nehezíteni,mert anélkül is élveztük rajtuk a játékot!Persze a B/W gépek között is volt könnyebb,de általánosságban mindig a gyári beállításon játszottunk!Ugyanis közülünk legtöbben üzemeltetett gépen játszott,és ott gyárira volt állítva minden!És mégis élveztük,vajon miért???
Ha meredekebbre állítod a gépet,akkor maximum gyorsabb lesz,de egyúttal "megölöd" vele a játékot!Azonkívül ettől még nem fogod jobban élvezni a játékot.Nem attól lesz nehezebb egy flipper,hogy milyen meredek,hanem attól,hogy milyen összetett a játékmenet!

Na,meg egy másik dolog,ami kicsit bosszant a Sternekkel kapcsolatban.Kiadják úgy a gépeiket,hogy nem teljes verzió!!!Mi ez???Frissítsd ezt,frissítsd azt!Pl.The Dark Knight!Kijött úgy,hogy a multikon kívül szinte semmit sem adott meg!Akkor miért dobják piacra??Hol élünk,nem 21.században???Üzleti szemmel nézve:az üzemeltető megveszi nem kevés pénzért a NIB-es flippert,aztán befizeti rá a nem kevés járulékokat ,örül,hogy kirakhatja üzemelésbe.Áh,de hiába örül,mert jönnek a panaszok a játékosoktól,hogy ezt meg azt sem adja meg frissíteni kéne a szoftvert!Az üzemeltető meg elkezd anyázni,hogy milyen szart vettem én???Még futkossak a frissítés után stb...stb...!!!És tulajdonképpen igaza van,mert leperkált sok-sok pénzt,és mégsem tökéletes a vadiúj gép!!Nem mondom,én is pipa lennék!!Nem is értem,hogy addig miért jön ki a gyárból.....Na,az ilyen kis apróságok miatt kell azon aggódniuk,hogy miért nem tudják eladni a 10-20000 gépet!
A B/W flippiket nem kellett frissítgetni!Megvetted,kiraktad üzemelésbe és ment mint a kisangyal!Azonkívül,műszakilag is SOKKAL megbízhatóbbak voltak,mint a Sternek.Tegnap játszottam a CSI-vel,de a koponya már most nem működött!Mióta is üzemel?Kb. 1 hónapja,de már nem jó!!Nevetséges!

Van még egy dolog amit észrevettem a Sternekkel kapcsolatban.Ez most rám vonatkozik,más nem tudom,hogy van ezzel.Kiba++ott hamar megunom őket!!! :reklamal:Játszom valamelyikkel 2-3-at,aztán a hátam közepére nem kívánom!Unom!Nem köt le!Egy régi B/W géppel pedig órákat képes vagyok játszani,holott annak idején szarrá szedtük őket!!PL.SWORD,TOMCAT,EARTHSHAKER,ROAD KINGS.....stb!Ha valakinél ezeket a masinákat látom,már a látványuktól borsózom!!Sajnos ez nincs meg a Sterneknél!Hangsúlyozom,ez csak rám vonatkozik,más nevében nem tudok nyilatkozni!


Összességében,sokkal megbízhatóbbak,és ami a legfontosabb játékos szemmel,sokkal SZÓRAKOZTATÓBBAK voltak a W/B gépek!Ez tény!Szerintem és mások szerint is!

Üdv.
SZK

itt a pont :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #63 Dátum: 2009. április 12. - 19:14:24 »

hamár itt tartunk stern miért nem a williams ballyt vásárolta fel?  miért a f................ sega data east-et  kellett neki? :S

hisz gondolj bele. a legjobb williams bally technika, + a dcs hang lett volna a kezében :S

Szerintem kerdezd meg Garry Stern-t emiatt. De ha kijössz Wilsdruffba a Con-ra akkor talan Roger Sharpe is tud neked valaszt adni.
De TE is megvehetted volna!  :ohmygod:  :mrgreen: Es most csinalhatnal fantasztikus uj gepeket jobb technikaval es DCS hangzassal!
Latod az uj Medievalokbol se lett idaig semmi.......

 :ohmygod: De latom nem erted azt amit ertek  :ohmygod:

Amugy meg teljesen felesleges ezen a teman lovagolni. Ne jatszatok a Sterneken es kesz. Akkor nem lesz vele semmi gondotok!  :banan:
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #64 Dátum: 2009. április 12. - 20:06:49 »

hamár itt tartunk stern miért nem a williams ballyt vásárolta fel?  miért a f................ sega data east-et  kellett neki? :S

hisz gondolj bele. a legjobb williams bally technika, + a dcs hang lett volna a kezében :S

Szerintem kerdezd meg Garry Stern-t emiatt. De ha kijössz Wilsdruffba a Con-ra akkor talan Roger Sharpe is tud neked valaszt adni.
De TE is megvehetted volna!  :ohmygod:  :mrgreen: Es most csinalhatnal fantasztikus uj gepeket jobb technikaval es DCS hangzassal!
Latod az uj Medievalokbol se lett idaig semmi.......

 :ohmygod: De latom nem erted azt amit ertek  :ohmygod:

Amugy meg teljesen felesleges ezen a teman lovagolni. Ne jatszatok a Sterneken es kesz. Akkor nem lesz vele semmi gondotok!  :banan:

én értem mit mondasz, csak közben más szemszö9gből vetettem fel 1  kérdést :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #65 Dátum: 2009. április 12. - 20:15:56 »

Amugy meg teljesen felesleges ezen a teman lovagolni. Ne jatszatok a Sterneken es kesz. Akkor nem lesz vele semmi gondotok!  :banan:
Azt hittem(tük), hogy ezt a témát a vita kedvéért indítottad, de már 100adjára írod, hogy felesleges ezen vitatkozni. Mivel egyedül vagy a STERN szimpátiáddal, gondolom csak azért indítottad a topikot, hogy ezt megoszd velünk és nem a vita, pro és kontra érvek stb. miatt. Egyébként meg örüljünk, hogy valaki gyárt még flippert. Gary is gyárthatna ikszbokszot meg plélysztésönt vagy valami menő cuccot, de nem...
Naplózva

"It will never work!"
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #66 Dátum: 2009. április 12. - 20:29:36 »

Amugy meg teljesen felesleges ezen a teman lovagolni. Ne jatszatok a Sterneken es kesz. Akkor nem lesz vele semmi gondotok!  :banan:
Azt hittem(tük), hogy ezt a témát a vita kedvéért indítottad, de már 100adjára írod, hogy felesleges ezen vitatkozni. Mivel egyedül vagy a STERN szimpátiáddal, gondolom csak azért indítottad a topikot, hogy ezt megoszd velünk és nem a vita, pro és kontra érvek stb. miatt. Egyébként meg örüljünk, hogy valaki gyárt még flippert. Gary is gyárthatna ikszbokszot meg plélysztésönt vagy valami menő cuccot, de nem...

Ez az  : GARY for PRESIDENT !
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #67 Dátum: 2009. április 12. - 20:45:22 »

Csak tudom, hogy itt mik szoktak lenni egy kis egyszerü pro es kontrakbol.....meghozza VITA es ez az ami nem tesz / tett jot ennek a forumnak.

Legalabb Gary Stern meg gyart flippert.......a kedvenc gyartotok mas masinakat gyart ott ahol regebben a flippereket keszitettek (legalabbis a neten igy olvashato)

Kivancsi leszek arra, hogy Roger fog e ezekröl a dolgokrol meselni.
Naplózva
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #68 Dátum: 2009. április 12. - 20:50:05 »

@Ernő!
És az mire volt jó,hogy olyan AFM-en játszottál ami nem adott extrát????Maximum arra jó,hogy felbosszant,mert nem kapod meg a "jutalmat",amiért megdolgoztál!!!
Hangsúlyozom,hogy NEM attól nehéz egy flipper,hogy milyen nehézre van állítva,hanem a játék ÖSSZETETTSÉGÉTŐL!Ennyi erővel vegyük ki az összes gépből az extrát,meg állítsuk fel a hátsó lábát totál(plusz tegyünk még alá egy hamutartót),aztán minden gép k***a nehéz lesz!!!!Van ennek értelme???? :ohmygod:  
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #69 Dátum: 2009. április 12. - 20:50:40 »

Remélem azért mindenkinek lehet véleménye....
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Stern vs. Williams / Bally az en velemenyem « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!