Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 27. - 21:25:06

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Stern vs. Williams / Bally az en velemenyem « előző következő »
Oldalak: 1 2 [3] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Stern vs. Williams / Bally az en velemenyem  (Megtekintve 66911 alkalommal)
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #70 Dátum: 2009. április 12. - 20:59:38 »

@Senor
- Persze lehet, csak ne kerdesekbe es ertelmetlensegbe torkollodjon.

@SZK
- Versenygep volt. De en attol függetlenül en igy tartok igazi kihivasnak egy gepet. Az extrakra nem kell koncentralni. Ezt pont neked kell(ene) tudnod, mivel a versenyeken sincs elvileg extra es ennek megfelelöen kell a legtöbbet kihoznod a gepböl. Teljesen mas erzes es gondolatmenet kell ehhez a jatekhoz, de en iszonyatosan elvezem.
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #71 Dátum: 2009. április 12. - 21:08:08 »

Szerintem nyugodtan indithatnál egy szavazást erröl a témáról,hogy világosan lássunk,hogy ki melyik gyártó elkötelezetje,rajongója stb stb...

De olyan felesleges lenne mint az xbox360 vs playstation 3 --- föleg,ha 2-3 ember erölteti a pro ill kontrát.....
Naplózva
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #72 Dátum: 2009. április 12. - 21:12:46 »

@Ernő!
Természetesen az más kérdés,hogy versenygép volt!Úgy persze OK,de én általánosságban írtam normál beállításokhoz viszonyítva!!Ja,és azt is tudom(nem csak kellene tudnom),hogy versenyeken no extra,így gyorsítják a lebonyolítást!!Hozzáteszem,sajnos!!
Persze,hogy más gondolatmenet kell az ilyen játékhoz,de valahogy én ezt nem tudom élvezni!Elveszik a játék IGAZI élvezete!Csak egy görcsös érzés marad,hogy nem hibázhatsz!Ez pedig nem jó!Én nem ettől tartok kihívásnak egy gépet,mert tulajdonképpen a játék szabályát úgy találták ki,hogy LEGYEN extra ball!Szerintem!
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #73 Dátum: 2009. április 12. - 21:22:14 »

Csak megszokas kerdese az egesz. En ebben komoly kihivast latok. Amugy ha pl az üzemeltetök jobban ismernek a gepeik menürendszeret, akkor lehet hogy mindenki ugy szokna meg a gepet, hogy pl 1 Extrat ad es kapasbol nem tudnad, hogy 10 masikat is kaphattal volna  :mrgreen:. Talan meg emlekszel es ezekröl a nevekröl "Amerikai / Gyuri" eszedbe jutnak a szuper nehezitett beallitasok (amik miattunk törtentek  :mrgreen: )
Na de ne fessük az ördögöt a falra! Meg a vegen az üzemeltetök elkezdenek ezzel a temaval is foglalkozni  :mrgreen:

Azert meg megjegyeznem, hogy en az utobbi idöben többet jatszottam versenygepeken, azaz en szinte csakis akkor flipperezek ha epp versenyen vagyok. Mashol van hogy honapokig nem is jatszom.
Naplózva
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #74 Dátum: 2009. április 12. - 21:48:04 »

@Ernő!
Valahogy én ezt nem tudom megszokni!Nem ezt tartom kihívásnak!
A másik része a dolognak,hogy(üzemeltetett gépről beszélek),ha már bedobom a pénzem a masinába,akkor kapjak már érte elvárható szolgáltatást!Amibe beletartozik  esetlegesen a több extra ball is,nem csak az elvárható műszaki állapot!!
Talán emlékszel még a Sörpatikás beállításra?(golyó/extra,grand 1 credit)Mondtam is a csávónak,hogy nem a grandre adott 1 credit zavar,hanem a golyó/1extra!!Mondtam is neki,hogy én ilyen beállítással is csak egy érmét dobok be és nem többet!!Inkább a speciálra ne adjon creditet,de az extra ballokat adja meg,mert azokért megdolgozik az ember!!Tegye vissza gyárira az extrát,hogy úgy mennyit tudok csinálni.De nem tette,a kis köcsög!!Meg is kapta a büntetését,emlékszel??? :mrgreen: :mrgreen:
Emlékszem a szuper "Amerikai/Gyuri" féle beállításokra!!Nem is játszottunk a gépeiken,de nem is lett nekik több a kasszában!!Ezzel azt érte el a Gyuri,hogy amikor odajött hozzám megkérdezni,hogy van-e baja az egyik gépének,elküldtem a sunyiba!!!Mondtam neki,hogy keresd meg :mrgreen:Ugynis a test report nem írta ki neki ;D Másodszor már nem jött oda.
Azért szerintem azt sem szabad elfelejteni,hogy az üzemeltetők egy picit ránk is vannak utalva!Mert Te vagy én olyan hibákat is észreveszünk,amiket ők soha sem fedeznének fel!Persze itt most a lelkiismeretes üzemeltetőkre gondolok,mert sajnos a többség leszarja a kisebb hibákat!
 
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #75 Dátum: 2009. április 12. - 22:02:13 »

Kicsit elkanyarodtunk a tematol, de egyetertek.

Talan en meg abban a szerencses helyzetbe vagyok, hogy szinte csak privatban jatszom, azaz nem kell bedobnom penzt a gepbe.  ;)
Nem veletlenül irtam azt, hogy felelmetesen tuningolt Sternekkel is volt szerencsem jatszani es egy ilyet nem lehet az üzemeltetöi gepekkel (es jatekosokkal) összehasonlitani.
Az emlitett LOTR-ba meg tükrözesmentes üveg is volt es a DMD ele is egy olyan foliat rakott az illetö, hogy meg az is kellemes hatassal legyen az emberre.
De volt nala hasonlo felszereltsegekkel meg Black Spiderman, Shrek, IJ4 is   :respect2:
Naplózva
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #76 Dátum: 2009. április 12. - 22:37:11 »

Persze,én is játszom gyűjtőknél,ahol nem kell pénzt bedobni!Csak ugye nem csak te meg én játszunk "fizetős" gépeken,hanem rajtunk kívül még sokan mások!Gondolj bele,hogy egy gyengébb játékos küzd az extráért,mert tudja,hogy most kapni fog egyet,aztán nem kap kutya f@szát sem!!!Milyen illúzió romboló ez!!! :reklamal:Erre azt mondja;nem is dobok bele több pénzt,mert így még a szabad játék közelébe sem kerülök,meg hogy csal ez a gép!Lényegében igaza van,mert a pénzt beszedték tőle!Erre írtam azt,hogy inkább a grandre adjon csak 1 creditet,ne az xtrát csökkentsék!!!
Mi örülhetünk,hogy tudunk privát gépeken ütögetni.Csak sajnos a többségnek ez nem adatik meg!
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #77 Dátum: 2009. április 14. - 08:04:12 »

Én azt hiszem két teljesen más szemszögből közelítjük meg azt, hogy egy gép jó-e vagy nem:

Ernő@ mekkora kihívás egy gép, milyen nehéz végigvinni (szinte mindegy milyen masináról van szó, a nehézség a lényeg)

Én@ (más nevében nem beszélhetek, de lehet egyetérteni) A klasszikus véleményezés, vagyis mint az ipdb, pinside stb. Milyen a gép külleme, milyenek a zenék, hangok, effektek, videók, grafika, módok, milyen ötletes megoldásokat vonultat fel stb. (el lehet olvasni a pontozás feltételeit mindkét említett oldalon) A TZ sem azért örökös No.1, mert azt a legnehezebb végigvinni. És az előbb felsoroltak alapján STERN sem fog egyhamar a "hall of fame"-be kerülni.
Naplózva

"It will never work!"
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #78 Dátum: 2009. április 15. - 00:08:43 »

Csatlakozom Ernőhöz:
Én teljesen elégedett vagyok az én Sternemmel. Van benne három golyós multiball, meg is adja minden esetben.  :mosoly:

Üdv: Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #79 Dátum: 2009. április 15. - 08:37:39 »

 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naplózva
GKO
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 593



E-mail
« Válasz #80 Dátum: 2009. április 15. - 09:59:37 »

Csatlakozom Ernőhöz:
Én teljesen elégedett vagyok az én Sternemmel. Van benne három golyós multiball, meg is adja minden esetben.  :mosoly:

Üdv: Hentes


Ez nagyon szellemes volt! Sőt, gondolom, hogy nem is romlik olyan könnyen mint az új típusok.
 ;D ;D ;D ;D ;D
Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #81 Dátum: 2009. április 15. - 15:02:10 »

En 3 problemat latok abban, hogy miert nem tetszik valakinek a Stern.
A velemenyem altalanossagban irom, tehat a kedveltebb es a kevesbe kedveltek is ala esnek.
Megjegyeznem azert, hogy nekem van Stern-em es joparszor tudtam privatban is jatszani velük.

1.
A "lelek" hianya szerintem legfökebb a hangzasra vezethetö vissza. Az üzemeltetesben a gepek sokszor nagyon halkak es igy nem tud a zene ervenyesülni. Az alapzene viszont a Sterneknel eleg gyenge az olcso papirhangszorok miatt (a "Subwoofer" egy katasztrofa). Erdemes öket kicserelni. Egy uj Subwoofer csodakra kepes, de ezt viszont nem csinalja meg egy üzemeltetö sem.
A multkor jatszottam egy modifikalt LOTR-al. Felelmetes hangulata volt. Olyan hangokat is hallottam amiket az üzemeltetesben keptelenseg lenne hallani.
Az igazan "örültek" meg a karmechanikat is kicserelik es igy aztan vegkepp olyan lesz a gep mint egy B/W.

2.
A jatekszabalyok az utobbi idökben nagyon leegyszerüsödtek, ami egy normalis jatekosnak jo, mig egy jobbnak nem. A "BDK" nagyon jo gep lehetett volna, ha nem egyszerüsitik le. De viszont minden ismerösömnek tetszett es örültek annak, hogy milyen hamar tudnak multiballt csinalni. Ez viszont az üzemeltetöknek is jo, hiszen igy egy normalis jatekos is szivesen dob be penzt a gepekbe. Hiszen azok csak egy jot szeretnenek jatszani.

3.
A profibb jatekosok ellen csak egy megoldas van. A gepet el kell neheziteni es akkor nem lesz egyszerü egyiket se vegig vinni. Ez viszont meg a normalis jatekosok ellen lenne.
En idaig 1 Spidermannal jatszottam (igaz csak par orat es kettesben) es azt sem tudom, hogy a Super Herot eszik e vagy isszak. Az a gep nehezitve volt. Es igy kapasbol erdekesebb lesz a jatek!
Jopar megoldas van arra, hogy mikent nehezitsük el a gepet
- meredekebbre allitani
- outline szelesites
- drainpost kivetele
- menüben Hard vagy Extra Hard beallitas kivalasztasa a jatek nehezsegere
- Extra Ball korlatozas vagy egyszerü tiltasa

......de mint irtam, ezek a nehezitesek csakis profiknak valok.

hm. drainpost kivetele ?
hm. ez nem nehezites, hanem a gep rongalasa. szvsz. egy geppet ugy jo jatszani, ahogy a tervezoje megalmodta.

szivesen jatszanek  kocsmaban jo kis tunningolt Sterneken,de ha egyszer ami errefele van,nem ugy jott ki a gyarbol... es ennek megfeleloen is ertekelem ezeket a gepeket. nagyresze hulladek, jatekelmeny '0' . Majd ha gyarilag beleteszik az uber hangszorot,meg az egyeb csicsakat, akkor lehet nem ez lesz a velemenyem. // A Black Spidermanon peldaul tenyleg nagyot dob a shaker motor... //  Miert kellene az uzemeltetonek, aki amugyis kifizet egy rakas penzt az uj gepert, meg potolni azt, amit a gyarban is megcsinalhatnanak ? Miert kellene karmechanikat cserelnie ? Fejlesszen egy jot a gyarto, aztan pakoljak azt minden gepbe. Subwoofer detto. Ezres,Tizezres tetelben talan meg olcsobban is kapjak nem ? Az o erdekuk is, hatha ugy jobban el lehet adni. Van MO-n nehany hangszorogyarto kisiparos, aki jobbat csinal, esetleg vegyek fel veluk a kapcsolatot...  Amugyis erosen ketlem, hogy egy vacak hangszoron mulna.
A regi W/B gepekben benne van benne a jatek, a Sternek nagyreszeben ecceruen nemtalalom. 

ui.
Itt van ez a CSI masina. Lassu, vontatott, unalmas. Kedvencem, amikor mar tulvagyok a special kigyujtasan is, a kovetkezo keresztlovesre: '3 shot for 375000'
Bravo. Mekkora tet.
Ha a sorozat is ilyen, akkor nagyon nemertem miert nezik a nepek. Biztos, hogy ebbol ezt lehetett kihozni ?
Naplózva
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #82 Dátum: 2009. április 15. - 16:40:36 »

...
......de mint irtam, ezek a nehezitesek csakis profiknak valok.

hm. drainpost kivetele ?
hm. ez nem nehezites, hanem a gep rongalasa. szvsz. egy geppet ugy jo jatszani, ahogy a tervezoje megalmodta.

szivesen jatszanek  kocsmaban jo kis tunningolt Sterneken,de ha egyszer ami errefele van,nem ugy jott ki a gyarbol... es ennek megfeleloen is ertekelem ezeket a gepeket. nagyresze hulladek, jatekelmeny '0' . Majd ha gyarilag beleteszik az uber hangszorot,meg az egyeb csicsakat, akkor lehet nem ez lesz a velemenyem. // A Black Spidermanon peldaul tenyleg nagyot dob a shaker motor... //  Miert kellene az uzemeltetonek, aki amugyis kifizet egy rakas penzt az uj gepert, meg potolni azt, amit a gyarban is megcsinalhatnanak ? Miert kellene karmechanikat cserelnie ? Fejlesszen egy jot a gyarto, aztan pakoljak azt minden gepbe. Subwoofer detto. Ezres,Tizezres tetelben talan meg olcsobban is kapjak nem ? Az o erdekuk is, hatha ugy jobban el lehet adni. Van MO-n nehany hangszorogyarto kisiparos, aki jobbat csinal, esetleg vegyek fel veluk a kapcsolatot...  Amugyis erosen ketlem, hogy egy vacak hangszoron mulna.
A regi W/B gepekben benne van benne a jatek, a Sternek nagyreszeben ecceruen nemtalalom. 

ui.
Itt van ez a CSI masina. Lassu, vontatott, unalmas. Kedvencem, amikor mar tulvagyok a special kigyujtasan is, a kovetkezo keresztlovesre: '3 shot for 375000'
Bravo. Mekkora tet.
Ha a sorozat is ilyen, akkor nagyon nemertem miert nezik a nepek. Biztos, hogy ebbol ezt lehetett kihozni ?


IGEN! Nem akartam nagyon kötekedni Ernővel, de én butaságnak tartom azt, hogy egy gép akkor jó ha nehéz rajta játszani, meg ha van kihívás. Be lehet nehezíteni egy Williamset is, meg akkor a CFTBL a világ legjobb flippere. És hokuszpk nagyon szépen beszélt. Olyannak van megcsinálva. Olyannak, hogy szar a zene benne, meg ostobák az effektek (jo a SM-ben pont tetszett a zene, ennyi amit összesen el tudok mondani pozitívum). Meg minek örüljek? Annak a hülye hídnak baloldalon a Batman-ben? Köszi. Kevés. Legyen nehéz rajta játszani? Nekem nem lesz jobb.  A film jobb volt. A film jó volt... Apropó érdemes azt végig agyalni egy ST-TNG, vagy egy Indy 93', egy TZ, FT vagy a Lagoon milyen komolyan hozza a koncepció tematikus HANGULATÁT. Még az az semmirekellő Dr. Who meg Dredd is. Hol van ez már...

Én azt sem értem minek tuningolni rajta? Tulajdonképpen ez maga a Stern kudarca. Tuningolni KELL? Kész. Nem kell a flipper. Nekem az összes flipperemen semmi upgrade. Eredeti vagy azzal azonos alkatrészek semmivel sem több vagy kevesebb. Úgy jó ahogy van, és sokat is bír. És úgy is a legszebb. Megvesz egy dobozolt gépet a dolgozó és az még nem elég jó, az egyszerű elvárásokhoz? Ez már kudarc.

Most kezdjem el mondani a CV-t (uristen fájna az ujjam a gépeléstől)?. Mondjam a TOTANt, az MM-et? A CC-t, vagy akár a P2k gépeket? Soroljam milyen apró és óriási ötletek miatt dobban meg a szívünk ha tök véletlen belebotlunk a kocsmában (egyre kisebb az ilyen esélye az igaz). Számomra az sem érv, hogy "Legalább még a Stern csinál flippert". Bocs, de én azt mondom: de minek? Bemegyek a pincébe és ott a flipperek fénykora (szerencsére). Megőrizve jó állapotban. Nem hiányzik a Stern, elfogadom ha a szakmának vége, mert elvesztette a varázsát és sok kellene már, hogy feltámadjon.



--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
atee
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 682



E-mail
« Válasz #83 Dátum: 2009. április 15. - 16:57:15 »

Az biztos, hogy a B/W gépek a 90s években magasra tették a mércét.
Naplózva

Rocky (Gottlieb 1982)
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #84 Dátum: 2009. április 15. - 18:54:20 »

@Sanch!

Azt kell mondjam,MINDEN szavaddal egyetértek!

Üdv.
SZK
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #85 Dátum: 2009. április 15. - 19:37:43 »

Én azért nem bánom ,hogy néha van mit VÁRNI. Kíváncsinak lenni "milyen lesz?". És én akkor is imádom a Caribot meg a Pókembert is és a Grand Rix-et is nagyon szeretem.
És mégvalami sose lesznek az új gépek olyanok mint a régiek voltak. Miért? Azért amiért mi sem leszünk újra tizenévesek. -"Ma már nem akkora buli ötforintost tenni a HÉV sínre mint akkor, pedig régen milyen jó buli volt.... :gondol :futyul
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #86 Dátum: 2009. április 15. - 21:34:19 »

Persze,hogy nem lesznek az új gépek olyanok,mint a régiek!Ne is legyenek!!De ne visszafelé "fejlődjenek" játékélményileg ill. technikailag :reklamal: :reklamal:Mert,sajnos a mostani Sternekre ez a jellemző!Egy-két kivételtől eltekintve!
Naplózva
S.G.
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 577



WWW E-mail
« Válasz #87 Dátum: 2009. április 15. - 23:14:40 »

Hi...

Egy dolgot nemértek-miért nem ruház be a Stern egy rakás W/B gépbe,és miért nem állit oda melléjük 10 klasszis best of pinball playerst és kérdezi meg a véleményüket?!Lemásolni nem másolhatják a gépeket,gondolom ezt a védelmet a W/B kiküszöbölte anno...Azért egy-két ötletet ellophatnának a régi jól bevált gépekből.Pl.:rampák,motivumok,efektek,multiballos duok-triok ;DFogadjunk hogy az egész stern cégbe egy olyan játékos nincs aki legalább 5-10 percig fentudná tartani bármelyik gépen az első golyót...Ha csak legalább egy profi  játékos lenne közöttük,és más szemmel mézne a gépekre, nem csak  üzletileg,akkor talán összetudnának hozni valami értelmes gépet.Nekem ez a véleményem.......
Naplózva

Solymosi Gábor alias S.G.
Billiard and Pinball forever:-)))))
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #88 Dátum: 2009. április 15. - 23:27:12 »

Azért egy-két ötletet ellophatnának a régi jól bevált gépekből.Pl.:rampák,motivumok,efektek,multiballos duok-triok

azert nezz meg jopar uj sternt, regi willyballys meg egyeb cuccok lazan visszakoszonnek enyhen atalakitva....
grand prix gyorsito -> getaway gyorsito
sopranos lodd a trezort kozepen-> afm lodd az ufot, medieval lodd a varat kozepen
world poker tour plexi emelet->pinball champ

hirtelen ennyi jutott eszembe de tuti van meg...
sot, a sterneken annyira divatos flasher dome a slingshoton a williams johnny mnemonicjabol van...
Naplózva
b4rb1
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 146



E-mail
« Válasz #89 Dátum: 2009. április 16. - 07:56:12 »

szerintem a szellem, meg az elhivatottság hiányzik ezekből a gépekből. (persze nem mindegyik annyira rossz)  Csak onnan gondolom, hogy újonc létemre nekem is hiányérzetem támadt, amikor felmentem először a westendbe.
Én úgy vettem észre, hogy itt mindenki mély tisztelettel van a régi gépek iránt és a legtöbben már gyerekkorukban megfertőződtek. A tipikus nosztalgikus érzés az a "de kurv@ jó volt! A fenébe úgyse lesz megint semmi ennyire jó!". igaz ez mindenre. Én például autókereskedő családból származom és az új autókkal ugyanígy vagyok. Nem is részletezem  :'(
Naplózva

Recon
Guest


E-mail
« Válasz #90 Dátum: 2009. április 16. - 08:30:39 »

a westendben ott kezdodik a problema hogy a gepek le vannak halkitva, hogy a suket kinai gyerekek halljak a tancgepet. innentol az elmegy 40%-ra leugrik
Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #91 Dátum: 2009. április 16. - 08:46:09 »

a westendben ott kezdodik a problema hogy a gepek le vannak halkitva, hogy a suket kinai gyerekek halljak a tancgepet. innentol az elmegy 40%-ra leugrik

ez nemcsak a westendben van igy, igaz amikor csepelen még nem volt lehalkitva egyik gep sem, a WOF-al akkorsem jatszott senki, vagy egy jatek utan otthagyta a fraszba.
Meg hiaba van felhangositva, probald meg mondjuk az Akacban ( mar megint :D ) pentek / szombat este. felveheted full hangerore, akkor sem fogsz hallani semmit. az uzemelteto forumtars meg majd ha gondolja, hogy nyilatkozik a temaban, akkor elarulhatja jatszanak-e vele a gazdasagossagi hataron felul.
Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #92 Dátum: 2009. április 16. - 09:00:49 »

Én úgy vettem észre, hogy itt mindenki mély tisztelettel van a régi gépek iránt és a legtöbben már gyerekkorukban megfertőződtek. A tipikus nosztalgikus érzés az a "de kurv@ jó volt! A fenébe úgyse lesz megint semmi ennyire jó!". igaz ez mindenre.

no most a regi gepekre meg mindig ez a feeling jon be : "de ki* jo !" ; es amikor a keresztlanyomat bevittem a Csepel placaba, hogy ne csak az itthoni oldimereket nyustolje, masodik kerdese az volt, hogy "mikor megyunk haza jatszani ?" ...

Naplózva
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #93 Dátum: 2009. április 16. - 09:05:19 »

Az egy dolog, hogy van-e egy ember aki fent tudja tartani a golyót 5 percig, és az is egy dolog, hogy kinek kérik ki a véleményét. Ez a mi gyárunkban is így van. Mi javítjuk a gépeket, mi váltunk terméket, mi vagyunk azok akik tudjuk, hogyan lehetne selejtet csökkenteni, de a mi véleményünket senki nem hallgatja meg, mert mi csak technikusok vagyunk. Inkább felkérnek milliókért külsős cégeket, olyan emberekkel akik még életükben nem láttam sztóma zacskót, hogy nézzék át a gépeket hogyan lehet selejtet csökkenteni. Mostanában foglalkozunk olyan projektel ami 8 óra alatt kb 3 terméket megment. Már ráköltöttünk gépenként egy két millát. A mi javaslatunk kb félmillából kijött volna, és óránként megmentettünk volna kb 50 terméket gépenként. Csendben ennyit akartam megjegyezni a véleményekről...
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #94 Dátum: 2009. április 16. - 21:17:31 »

Ernő reggel elfelejtettem javasolni a 100% -ig tutti nehezítési módszerem : igyál egy sör + unicum vagy sör + jäger kombót. esetleg sör + mézespálesz.
elnehezül meglásd. a nehézségi szint tetszőleges mértékig fokozható :D)
Naplózva
AlterEgo
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 123


WWW E-mail
« Válasz #95 Dátum: 2010. április 19. - 22:46:53 »

a westendben ott kezdodik a problema hogy a gepek le vannak halkitva, hogy a suket kinai gyerekek halljak a tancgepet. innentol az elmegy 40%-ra leugrik

Na ez ami engem nagyon zavar ha halk a gép...
Naplózva

fusion malfunction
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #96 Dátum: 2010. május 28. - 21:48:31 »

Ami a bugokat illeti (még a téma elejéről) Mostanában sokat játszom a Star Treck tng-el, és valamikor csak úgy magától beindul a launch probe mód, miközben a pf-en van a golyó. Ma pl tök jól tudtam így extraball-t szerezni.  :pinball:
Naplózva

YYY
Oldalak: 1 2 [3] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Stern vs. Williams / Bally az en velemenyem « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!