Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 29. - 13:09:03

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Hangrendszer upgrade flipperben « előző következő »
Oldalak: [1] 2 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Hangrendszer upgrade flipperben  (Megtekintve 60177 alkalommal)
Recon
Guest


E-mail
« Dátum: 2007. január 03. - 17:18:58 »

Ahogy elneztem, kis gepeim hangszoroi valahogy nem allnak a helyzet magaslatan... csinált már valaki ilyet? Milyenre erdemes kicserelni a gyari hangszorot? Tipusok, modositasok, otletek...
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2007. január 03. - 17:47:39 »

Nezzed meg egy flipper online shop-ba. Ott arulnak komplett szetteket is!
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2007. január 03. - 19:17:32 »

Quote from: RE

Nezzed meg egy flipper online shop-ba. Ott arulnak komplett szetteket is!


Két gépemben nekem is kilett cserélve,igazából csak ajánlani tudom mindenkinek,hiába az audió technika is sokat fejlödött az elmúlt 20évben... úgyhogy nem oly drága,megéri mindenképpen....
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2007. január 04. - 09:55:29 »

A Funhouse-t az hallottam, dorog mint az agyu, ahogy a Rudy horkol, az nemsemmi
Ilyen elore osszeallitott szett kerult bele? Pinballpro, vagy hogyishivjak...
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2007. január 04. - 10:01:37 »

Quote from: Recon

A Funhouse-t az hallottam, dorog mint az agyu, ahogy a Rudy horkol, az nemsemmi
Ilyen elore osszeallitott szett kerult bele? Pinballpro, vagy hogyishivjak...


Igen,valami ilyesmi,de nagyon jóminöségü szetteket lehet mostanság kapni már,úgyhogy nagy a  választék.... Bizony aki hallotta már az új hangszórókat az tudja,hogy sokkal jobb a hangzás..és ez nem egy utólsó szempont...  :jolvanjol:
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2007. január 04. - 10:23:05 »

En ugy hallottam, hogy az ilyen szetteket erdemes venni, mivel azok gepspecifikusan vannak összevalogatva!
Minden hangfal es flipper mashogy szol.
En az autohifiböl es fejhallgatobol mar ismerem ezt a problemat. Az egyik hangfal ennel vagy annal a zenenel jobban szol mint a masik.

Egy masik megoldas lenne az, ha elviszed a flippered egy hifi (auto) studioba es összevalogatjatok a hangfalakat! Ott biztosan feltudjak tuningolni a gep hangjat!
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2007. január 04. - 10:33:59 »

Re : Ehhez azért kevés a hangkártyák alap tudása - nem ?
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
GKO
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 593



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2007. január 04. - 11:23:12 »

A neten vannak mindenféle kész szettek, és szerintem talán ez a legegyszerűbb és leginkább célravezető megoldás.

A lényeg, hogy már maga a régebbi gépek hangjai "gyenge" minőségűek, alacsony bitszámmal.
Az új hangfalak a a hang tisztaságát, hangerőt és a hangelményt fokozzák, de audiofil minőséget nem szabad elvárni a régi gépektől. A modern Stern illetve DCS rendszerrel ellátott gépeknél számít leginkább az upgrade.
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2007. január 04. - 12:00:25 »

En töltöttem le mar flipperzenet es a regiek minösege nem eppen fenomenalis!
Hogy is mondjak?  " olyan erös a lanc, mint a leggyengebb lancszeme "

Ebben az esetben rakhat az ember egy ultra-hyper-duper-high end hifi hangfalakat a gepbe, akkor se fog sokkal jobban szolni!
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2007. január 04. - 12:05:17 »

Nem is errol volt szo hogy bitrata noveles hangszoroval  :mrgreen:
azt en is vagom hogy nem fullos a regebbi gepek hangminosege, de attol meg valamennyit lehet javitani hangszoro cserevel, vegulis nem veletlenul kinaljak ezeket a cuccokat
peldat is lattam ra, senor funhouse-at.. ujkoraban se dorgott ugy az a gep mint most :)
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2007. január 04. - 12:20:31 »

Én is gondolkodtamn már upgraden, de  a jelenlegi állapotok mellett (este van csak időm játszani , már ha van) így csak minimum hangerőn hajtom. Így m inőségi upgradet csak akkor fogok csinálni ha valami végképp tönkremegy és cserére szorul. Talán csak az Indi lesz kivétel.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2007. január 04. - 13:49:06 »

Láttam valamikor a neten egy olyan moddolt ST-t, amiben rendes zárt mélyláda volt, ami kifele dübögött, de ki volt találva, hogy belül ne rezegjen. Sajnos most nem leltem rá, ha jól emlékszem nem is "házi" mod volt.
Naplózva

Flipper kisasztal.
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2007. január 11. - 20:20:51 »

Egy pár linket ha találtok hangszórókról .itt összegyüjthetnénk....  :gondol:
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2009. április 23. - 15:24:57 »

Fel kene eleszteni ezt a topikot igy 2 ev utan. Csak tuningolt mar valaki ilyesmit.
Szeretnek ket sys11et felturbozni hangzasilag. Pinbot es Space Station. Ugyan a hangrendszeruk nem egy korszeru valami, de alapbol ezeknek a zeneje basszussal telitetteb mint jopar kortarse gepe. Ugyhogy ha valakinek van konkret tippje hangszoro, crossover tipusra, megoszthatna...
Pl. Senor! Legyszi nezz mar bele a Funhouse-odba hogy milyen tipusu hangszorok vannak benne alul meg felul!
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2009. április 23. - 15:30:37 »

Meglessz... :beer:
fejből nem tudom már a márkát ugysem...
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2009. április 23. - 15:31:55 »

markat es a rairt ertekeket is ird ide legyszi... :)

Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2009. április 23. - 15:34:16 »

Inkább fotózok...majd kicsemegézitek...
Tudod,hogy a rair érték nem az erösségem.. szal inkább fotózok...  :mrgreen:
Naplózva
Vis Major
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 177



E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2009. április 24. - 10:26:07 »

Nem akarok túlságosan beleokoskodni, de gondoltam, az a kevés, amit én tudok a hangszórókról, talán a hasznára lehet annak, aki esetleg még ennyit se..
Netán nálam hozzáértőbb kollégák majd megerősítik, avagy megcáfolják az általam tudottakat, tehát:
Én úgy tudom, hogy az ilyen jellegű hangrendszerek úgy működnek, hogy az egyes hangszórók nem a teljes frekvenciatartományban sugároznak, hanem a hangrendszer szétosztja az alacsony, közép és magas hangokat. Hogy hány részre osztja, aszerint beszélünk egyutas, kétutas, háromutas, stb. hangrendszerről.
Nem ismerek ugyan minden flippert a hangszórók elrendezése szempontjából, de amivel eddig én találkoztam, az úgy nézett ki, hogy van benne egy mély hangszóró (ez a kabinet alján helyezkedik el) és a fejben található még másik kettő, ami vagy azonos, vagy egymástól eltérő lehet.
Ha egymástól eltérő, akkor gondolom háromutas a hangrendszer, azaz van benne mély, közép, és magas frekvenciatartományban dolgozó hangszóró, és a rendszer nyilván mono.
Ha két azonos hangszóró van a fejben, akkor ez lehet akár még sztereo rendszer is, ezt az infót talán a gépkönyvben megtaláljuk, de igazából a hangszórók cseréje szempontjából ez lényegtelen. Ha két azonos hangszóró van a fejben, akkor nyilván mély és közép frekvenciatartományban dolgozik a rendszer, ahol a közép hangszórón jönnek ki a magas hangok is.
A hangszórók cseréjekor három lényeges dologra kell koncentrálni szerintem, mégpedig a frekvenciaátvitelre, a teljesítményre, és az illesztésre.
Mivel a gép kialakítása adott, ezért igazából a hangfalépítési egyéb szempontok nem érvényesülnek, hacsak nem úgy dönt valaki, hogy a mély hangszórónak külön basszusládát akarna építeni, ehhez le lehet tölteni mindenféle hangfaltervet, kár belekezdeni saját számításba, hacsak az ember nem elég képzett hozzá. Általában a hangfaltervek az adott típusú hangszóróra vannak számolva, néhány gyártó saját hangfalaira elérhetővé is tesz pár általa készített tervet.
A frekvenciaátvitel azt jelenti, hogy minden hangszóró egy bizonyos tartományban dolgozik szépen, ezt a gyártó a hangszóró tulajdonságai között fel szokta tüntetni. Ha egy hangszórót nem a saját tartománynak megfelelően dolgoztatunk, akkor sincs tragédia, tönkremenni nem fog, csak nem szól olyan szépen, mint lehetne. Az emberi fül elvileg 20-20.000 Hz-ig terjedő tartományban képes hangot érzékelni, ezt kell szétosztani ugyebár két vagy három tartományra.
A mély hangszórók jellemzően 30-40-50 Hz-től olyan 2000-3000 Hz-ig terjedő tartományban dolgoznak, tehát ha teszem azt a hangrendszerünk mély kimenete mondjuk 50 Hz és 2000 Hz között szól, akkor kicsit kitolván az értékeket érdemes hozzá mondjuk 30-40 és 2200-2500 Hz közötti tartományban dolgozó mélynyomót illeszteni.
Ugyanez igaz a többi tartományra is, most nem írom le tételesen.
A teljesítmény ugye a hangszóró terhelhetőségét jelenti, ezt Watt-ban adják meg. Érdemes nem összekeverni a zenei és a tényleges teljesítményt, a hangrendszer egyes hangszóróinál a tényleges teljesítményt szokták ráírni. Lehet kicsit túlméretezni ezt is az eredetihez képest, de ne túlságosan, mert például a mély hangszóró kifejezetten nem szól jól, ha a teljesítménye töredékével dolgozik csak. Számokban kifejezve mondjuk egy 20W-os mélynyomót 30W-osra cserélve nyilván jobb hangzást kapunk, főleg a hangerő felső határánál fog jobban dolgozni, de hiába rakunk be egy 200W-os mélynyomót, az ugyebár csak a terhelhetőségének a tizedével lesz meghajtva, és egyáltalán nem fog szebben szólni.
Ugyanezek a szempontok igazak a többi frekvenciatartomáány hangszóróira is, tehát nagyjából felével - harmadával érdemes túlméretezni a hangszórókat teljesítmény szempontjából.
Az illesztés a hangszóró Ohm-ban megadott ellenállásértékét jelenti, ez általában 4 vagy 8 Ohm szokott lenni, itt figyelni kell arra, hogy mindenképpen megegyezzen az új és a régi hangszórónk ellenállása, különben könnyen túlterhelhetjük a hangrendszer erősítő részét, és nem is fog szépen szólni a cucc.
A teljesítmény és az ellenállás általában minden hangszórón fel van tüntetve, a frekvenciatartományt pedig vagy a gyártó weboldalán érdemes keresni, vagy az adott hangrendszer leírásában, ha sehol sem találjuk, akkor még esetleg sz oszcilloszkópos mérést lehet segítségül hívni szerintem.
Hát "röviden"  :mrgreen: ennyi, amit tudok a témáról...
Naplózva

Hö!
______________

I'LL BREAK YOUR FINGERS NEXT TIME!!!
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2009. április 24. - 11:29:39 »

Szép volt Vis !
Látom unatkozol ...  :D
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Vis Major
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 177



E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2009. április 24. - 11:43:55 »

Azt azért nem, csak  volt már, hogy utána kellett olvasgatnom ilyen témának, és gondoltam, megosztom, hogy mire emlékszem belőle.
annyi kiegészítést még hozzáfűznék, hogy ha a kabinet hangszórója minden frekvenciát megkap, akkor két eset lehetséges szerintem:
vagy belenyugszunk ebbe, és akkor ún. mélyközép hangszórót rakunk ide, vagy pedig legegyszerűbben az autóhifiben használatos passzív szűrővel (crossover) levágjuk az ide tartó magas hangokat, ilyenkor viszont fokozottan ügyelni kell a már említett illesztésre, ugyanis egy ilyen eszköz beszerelésével megváltoztatjuk a hangszóró ohmikus ellenállását az erősítő felé, tehát nézzzük át a vezetékezést, és attól függően, hogy milyen módon vannak az egyes hangszórók a hangpanelre rákötve, ki kell sakkozni a körbe berakott megfelelő értékű ellenállásokkal azt az eredő ellenállást, amit a hangszórónk eredetileg tudott.
Úgy tudom egyébként, hogy Sokol mester akár tudna erről bővebben is mesélni....    ;D
Naplózva

Hö!
______________

I'LL BREAK YOUR FINGERS NEXT TIME!!!
Vis Major
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 177



E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2009. április 24. - 12:05:56 »

Ja, kis ellenállástan kiegészítésként:
Az ellenállásoknál kétféle módon létrejött kapcsolásról beszélhetünk, sorosról, és párhuzamosról, a soros kapcsolásnál az eredő ellenállás úgy képződik, hogy az egymás után kapcsolt darabok értéke egyszerűen összeadódik, tehát:
Re=R1+R2+R3...
A párhuzamos kapcsolásnál az egymással párhuzamosan kapcsolt ellenállások reciprokai adódnak össze, tehát:
 1       1     1      1
---  =  --- + --- + ---
Re      R1   R2    R3

Ha csak két ellenállást kapcsolunk párhuzamosan, akkor könnyebben is fel lehet írni a képletet:
       R1*R2
Re= ---------
       R1+R2

Bővebben itt:
http://tankonyv.ham.hu/A_vizsga-DJ4UF/?cid=a09

Ami még eszembe jutott, hogy igaz ugyan, hogy a hangszórókról mint ellenállásról beszélünk, ha áramköri elemként tekintünk rájuk, azonban itt nem mindegy a polaritás, ugyanis ha fordítva kötjük be, akkor fordítva fog dolgozni a tölcsér, és az sokat tud rontani a hangzáson.
A fentebb említett crossover, azaz magyarul hangváltó működése egyébként arra alapszik, hogy ha a hangszóró + vezetékébe egy kondenzátor iktatunk, akkor az a mély hangokat fogja levágni, ha pedig tekercset teszünk bele, akkor az a magasakat.
Ez ugye egy soros kapcsolást jelent, igen ám, de mivel a tekercsnek ohmos ellenállása van, ezért itt megnő a hangszóró eredő ellenállása, és ezért jön be problémaként az illesztés kérdése.
Ez persze csak egy egyszerűsített elv, komolyabb hangváltók ennél jóval bonyolultabb kapcsolásokkal dolgozhatnak.
Példaként itt egy 3 utas hangváltó kapcsolási rajza:
http://www.hobbielektronika.hu/gyujtemeny/%21kapcsolasok/audiotechnikai_rajzok_i/hangvaltok/3_utas_hangvalto/hv3ut.gif
A keresztfrekvencia azt jelenti, hogy ha a 3 utas hangváltóm keresztfrekvenciája 700Hz és 3500Hz, akkor a mély 700hz-ig fog szólni, a közép 700 és 3500 között, a magas pedig 3500 fölött, tehát a hangszórók frekvenciaátvitelét ehhez kell belőni.
Mivel a flippereknél, főleg a régebbi daraboknál nem beszélhetünk csúcsminőségű hangokról, ajánlom figyelmetekbe például a SAL céget, ahol mindjárt be lehet szerezni a szükséges hangváltókat, és a hozzá való hangszórókat, elég korrekt leírásokkal, adatlapokkal, útmutatókkal egyetemben. Minőségre ugyan nem ők a legjobbak, de mivel a gépek többsége amúgy sem követeli meg a legdrágább hangszórókat (magyarán nem lesz jobb a csúcstechnikától a hang annyival, amennyivel többe kerül) szerintem ár/érték arányban teljesen megfelelő SAL cuccot beletenni.
http://www.sal.hu
Hangváltó vásárlása előtt azonban először mindenképpen fel kell deríteni, hogy a gép eredeti kapcsolása hogy használja az egyes hangszórókat.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 24. - 13:44:55 írta Vis Major » Naplózva

Hö!
______________

I'LL BREAK YOUR FINGERS NEXT TIME!!!
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2111



WWW E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2009. április 27. - 10:14:06 »

 :respect2: Szerintem ezután nincs több kérdés hang ügyben... :mrgreen: :respect2:
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2009. április 28. - 15:15:57 »

De :) Lenne! Vis nem akarod az egészet szépen egy cikké összefoglalni? Nagyon szívesen felraknám a főoldalra hogy mindenki okulhasson :) hm???
Naplózva
Vis Major
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 177



E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2009. április 30. - 11:11:36 »

Mostanában éppen eléggé el vagyok havazva, de ha lesz időm, akkor megoldom a dolgot.
Naplózva

Hö!
______________

I'LL BREAK YOUR FINGERS NEXT TIME!!!
onlydjz
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 470



E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2010. március 14. - 21:06:32 »

Érdekes "beavatkozás" a WPC hangpanelján, gyakorlatilag forrasztást nem igényel a vágásiferi (freki) módosítása  :mosoly:
Már csak bele kell dobni a sub-ot, és had szóljon (persze nem árt a feriváltó hozzá).







Naplózva
onlydjz
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 470



E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2010. március 14. - 21:09:00 »

és a kapcsi, amiről szó van


Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2010. március 14. - 23:25:16 »

Valamelyik topicban en mar bemutattam a Német verziot, ami stabilabbnak es szamomra jobbnak tünik.
Alighanem a Spidermanos topicba linkeltem be a leirast hozza + tettem fel kepeket.
Naplózva
attila1026
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 86


E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2010. augusztus 26. - 14:49:05 »

Remélem jó téma helyre írok.....

Sziasztok nemrég beszereztem egy Dracula flippert és egy ideje egy Black Knight 2000 is áll a nagyszüleim portáján.

Sajnos nem vagyok szerelő típus és a gépeket szerencsére eddig ha javítgatni kellett akkor segített egy villanyszerelő ismerős (én nem szívesen nyúlnék hozzá ), de most olyan problémám akadt hogy a Draculát amit vettem mély hangszóró nélkül 1 db fej hangszóróval kaptam amit orvosolni szeretnék. Arra gondoltam, ha belefogok a vásárlásba, akkor a rozzant szakadt membránú Black Knight 2000 hangfalait is lecserélem bár ahogy nézem az se teljes mert ott meg csak a mély a kabinetben és 1 pici műanyag talán a magas van a fejben.

Végül is azt szeretném, ha mindkét gépbe új hangfalak (mély, közép, magas) kerülnének (SAL márka vagy noname teljesen jó lesz) de teljesen tanácstalan vagyok.
Ha valaki leírná hogy pontosan miket kell vennem és hogy Pesten ezeket hol lehet beszerezni azt nagyon megköszönném.  Ha szájbarágós módi (menj a jánoska u. 20-alá térj be a boltba kérd ezt xx +xxy majd menj haza ezt rakd a draculába ezt a Bkack Knight 2000-be) az sem baj mert tényleg nem állok a helyzet magaslatán….

Előre is nagyon köszönöm a segítséget remélem nem túl bonyolultat kérdeztem/kértem…

Attila
Naplózva
attila1026
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 86


E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2010. augusztus 30. - 08:34:32 »

 :gondol rossz helyre írtam vagy ennyire bonyolult a hangfal téma  :-[ bármilyen alapötletet szívesen vennék.....
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2010. augusztus 30. - 08:44:20 »

Nezd meg a manualba, hogy milyen kell bele (az Ohm-ra külön figyelj oda)
Amugy a flippershoppokba is talalsz hangfalakat es ha mas nem, onnan kiveszed a mereteket.

Egy masik megoldas meg az lehetne, hogy nyitsz egy topicot az "alkatreszt keresek" rovatba.
Biztosan van itt par embernek elfekvöbe regi bontott hangfala.
Ha ujat szeretnel venni, mindenkepp figyelj oda a hangfal melyesegere is ;)
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2010. augusztus 30. - 08:53:33 »

Szerintem nem bonyolult a téma , csak sokan nyaralnak. Én nemrégiben az M:N:C cég hangfalait néztem . AZokat tervezem majd beépíteni.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
attila1026
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 86


E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2010. augusztus 30. - 13:30:13 »

Próbáltam elmélyedni a témában találtam egy érdekes angol nyelvű cikket : http://www.dziedzic.us/wpc_speaker_selection.html

Ezalapján a Draculába a következőt találtam ki :

fejrészbe ezt a 2 hangfalat : http://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=4295 ez két teljesen alap 2 utas hangsugárzó ha jól gondolom akkor úgyis a hangkártya a flippereken a szűk keresztmetszet és ezzel a kettővel is pont olyan jól fog szólni mint egy drágább hangszórószettel (esetleg érdemes lenne 3 utas hangszórókat venni a fejrészbe  :gondol)

a kabinetbe pedig ezt http://elektroexpressz.hu/spd/unas_593091/GA35122_MNC_autohangszoro_Sunset_woofer_88221 azt nem tudom egyedül, hogy gyárilag ahogy én olvastam akkor a kabinetben található hangszóró minden hangszínt sugároz (ha csak az van bekötve akkor ha nem is tökéletes hangzásban de sugározza a közép és mély hangokat is) namármost szerintem ez a hangszóró amit kinéztem csak a mélyhangokat sugározza..... jól gondolom?

Szerintetek rendben lesz ez így? Esetleg valakinek észrevétele a szetthez?

Attila
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2010. augusztus 30. - 14:03:19 »

még réggebben be volt idel inkelve ez a link .

http://www.decoratorsupply.com/pinball/speakers.htm
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2010. augusztus 30. - 14:03:37 »

A hangfalak melysege (felepitese) nagyon fontos.
En pl legutoljara ezt a VISATON  hangfalat epitettem be egy Stern-be es nagyon megvagyok vele elegedve.
Az Ohm-ra mindenkepp figyelj oda.

A Subwoofer mindegy mekkora, csak passzoljon alul a lyukhoz es ne erjen a membran a kasznihoz. Itt is az Ohm-ra figyelj oda.

Nagyon ajanlom mindenkinek a német flippermarkt forumban megtalalhato " HANGTUNINGOT "

En most mar ezen is tovabb leptem es most mar "surround" hangzassal flipperezek   :gepel:
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2010. augusztus 30. - 14:07:45 »

mondjuk sternnél meglehet a surround hangzás de williamsnél hogyan lesz meg neked a surround ernő?
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Oldalak: [1] 2 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Hangrendszer upgrade flipperben « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!