Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 28. - 00:39:25

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: NBA Fastbreak « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: NBA Fastbreak  (Megtekintve 17867 alkalommal)
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Dátum: 2007. március 31. - 02:11:43 »

.
« Utoljára szerkesztve: 2007. április 19. - 08:22:34 írta izs-49 » Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2007. március 31. - 02:20:14 »

Quote from: izs-49

.
http://../../e107_files/public/1175299903_99_FT0_image-3.jpg][img:width=320&height=510]../../e107_files/public/1175299903_99_FT0_image-3_.jpg[/img]




ez is nagy kedvencem! :)

foleg hogy ossze lehet kotni egy masik nba-el es ket gepen lehet egymas

ellen nyomni ket kulon gepen :)

WAHAA ebbol sehogysem jovok ki, asszem megkongatom a tiltoharangom :D
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2007. május 09. - 20:39:23 »

Megérkezett a "pincébe".
Állapot: kopásmentes pf, szép kaszni, épp műanyagok, játék szépen megy.
Ami hiba: nem eredeti kar és start gomb, nem kap jelet a kijelzőpanel de már megvan a hiba eredete.
Nagyon bejön a zenéje, kis pörgős. 8)
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2007. május 09. - 22:35:31 »

Megérkezett a "pincébe".
Állapot: kopásmentes pf, szép kaszni, épp műanyagok, játék szépen megy.
Ami hiba: nem eredeti kar és start gomb, nem kap jelet a kijelzőpanel de már megvan a hiba eredete.
Nagyon bejön a zenéje, kis pörgős. 8)

Congratulations....  ;)
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2007. május 14. - 19:00:16 »

Itt van pár kép szegénykéről...
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2007. augusztus 14. - 22:24:12 »

Ma ismét lekerült a pincébe. :banan:  1 hetet töltött Csákányos Szilárdnál, aki megjavította a panelt.  :respect2:
Csak ajánlani tudom igen korrekt megbízható szerelő.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2007. augusztus 15. - 17:35:03 »

Szuper...mikor lehet már belépni a szentélybe egy kis bajnokságra?  ;)
Naplózva
Marcipa
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1298



WWW E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2007. augusztus 15. - 18:11:26 »

Cool 99 pont rulez ;)
Naplózva

[Pinballs:  Getaway, Fish Tales, Black Jack, SWE1 ;) Gone but not forgotten Batman Forever, Super Orbit, Elektra , Mundial, Lap by Lap, Diamond Lady Arcade: MKII
http://www.csokieskave.hu
http://www.mpadesign.hu 
http://www.mpacustom.hu]
bzs
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 69


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2008. október 06. - 22:12:03 »

Megérkezett a "pincébe".
Állapot: kopásmentes pf, szép kaszni, épp műanyagok, játék szépen megy.
Ami hiba: nem eredeti kar és start gomb, nem kap jelet a kijelzőpanel de már megvan a hiba eredete.
Nagyon bejön a zenéje, kis pörgős. 8)
Nekem is összejött 1 NBA örömmel jelentem,szép állapotban hoztam el.
Majdnem hibamentes ,csak a felső kar nem kap jelet mi lehet az ok?
Játék közben müxik csak akkor magától mozgatja a kart. :gondol
Lehet ez típus hiba?
Naplózva
Fish
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 31


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2008. október 06. - 22:25:38 »

Nem ez  típushiba a Fastbreak-nél!A plexi korsár a hiba mikor a golyó szétveri és az optot zárlatolja!
Az üvegleszorítonál össze van dugva a csatlakozó?Ott szokott elszakadni a vezeték vagy pedig kontakhibás!
 Játék közben a cpu vezérli,h mikor üssön a kar!Ako nem Te irányitod!Szerintem,de itt vannak tudorok akik lehet okosabbat tudnak neked mondani!
Naplózva

Flipper forever!
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2009. június 13. - 22:57:18 »



Befutott a FlipperFarm-ra egy NBA Fastbreak (további fotókat ITT találhattok)

Eddigi élményeim :

Nem sokat játszottam korábban ezzel a géppel. Mivel a statisztikák és árlisták alapján nem egy 'húzó' gép , ráadásul többektől hallottam , hogy gyenge a játékmenet , üzemeltetésben nem hoz , a piacon nincs ára ..stb , ezért nálam sem foglalt el egy előkelő helyet a rangsorban. Ezért is nem izgatott már tavaly sem. De azért ez egy 1997-es Williams (Bally) gép amelynek közvetlen szomszédja  a Medieval Madness , de a TOTAN , CV , MB is ott állnak körülötte. Próba , szerencse , nagy bakot nem lőhetek vele.
Az állapota magáért beszél - szerintem köszönhető a fentieknek is - ennyire szép gépem még nem volt.
Miután kicsit kisikáltam a koszból , majd két órát játszottam vele , ami nálam ritkaság - aki ismer tudja. Talán hasonló élményem annak idején a CONGO-val volt.
Ha az ember kicsit ráhangolódik , nagyon kellemes játékban lehet része. Nem fogott meg azonnal , mint a Hurricane vagy a TOTAN , de ahogy játszottam a hangulata szinte pezsgővé vált. Az aláfestő RAP  , a folyamatos játékmesteri beszólások , a kosármeccs amerikai stílusú hangjai  mind-mind a játékélményt növeli. Sok jól lőhető rámpa, változatos feladatok (a kvízen elbuktam - gyúrni kell még) , multiball , mind-mind egy a flippergyártás csúcsán lévő cégtől. Tény és való , hogy nem kedvelem például az autós vagy a sport típusú flippereket , de talán a kivétel erősíti a szabályt. Ezzel a géppel újat akart mutatni a Williams , látható a pontozáson is . Szerintem az NBA hangulatát , teljes mértékben sikerült átvinni ebbe a flipperbe. Hogy ez mennyire sikerült tesztelje mindeki maga  és ne higgyetek az előítéleteknek !
Szerintem felülmúlja az utóbbi évek legtöbb STERNjét.  

Tanulság (nekem legalábbis )  nem szabad hinnem a közvélemény nyilvánítások által kialakult géplistákban , teljes egészében saját magamnak kell kipróbálnom a játékmeneteket!

« Utoljára szerkesztve: 2009. június 13. - 23:45:32 írta HEAD » Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2009. június 13. - 23:43:41 »

Egy kis video a Youtube-ról.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Marcipa
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1298



WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2009. június 14. - 10:13:12 »

Garat az új géphez!!
Ez a gép szerintem is nagyon király. volt nálam 1 darabíg egy ilyen én is jókat játszottam rajta :D
Naplózva

[Pinballs:  Getaway, Fish Tales, Black Jack, SWE1 ;) Gone but not forgotten Batman Forever, Super Orbit, Elektra , Mundial, Lap by Lap, Diamond Lady Arcade: MKII
http://www.csokieskave.hu
http://www.mpadesign.hu 
http://www.mpacustom.hu]
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2009. június 14. - 11:22:25 »

ha joltudom ket ilyen gepet valahogy ossze lehet kotni, es igy egymas elleni jatekra is alkalmasak, ha ossze tudtok hozni kettot, a flipperek ejszakajan kiprobalhatnank hogy is mukodik ez a feature...

Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2009. június 14. - 11:47:41 »

ha joltudom ket ilyen gepet valahogy ossze lehet kotni, es igy egymas elleni jatekra is alkalmasak, ha ossze tudtok hozni kettot, a flipperek ejszakajan kiprobalhatnank hogy is mukodik ez a feature...



Igen erről már én is hallottam , jó kis buli lenne , ha működik.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2009. június 14. - 12:32:25 »

Tavasszal München mellett volt egy összelinkelt NBA ott kihivtam a Langot, de aztan valahogy megse jött össze a jatek.
Nagyon jo 2 NBA összelinkelve!
Egymas ellen kell jatszani ugy hogy a masik is mindent megkap. Tehat ha csinalsz egy multiballt, akkor a masiknak is elindul. Csak a pontokat szamolja külön.
A hangzas meg egyenesen fantasztikus! Mint egy igazi csarnokba.
En akkoriban jokat jatszottam vele es rendszeresen kikaptam masoktol a nagy kapkodasba :D
Naplózva
S.G.
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 577



WWW E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2009. június 14. - 12:51:06 »

Nahát erre tényleg kiváncsi lennék,h hogy mükszik :gondol :gondol :gondol
Naplózva

Solymosi Gábor alias S.G.
Billiard and Pinball forever:-)))))
Marcipa
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1298



WWW E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2009. június 14. - 13:01:17 »

elvileg van 2db már a klubbon bellül, össze lehetne hozni ;)

 :futyul
Naplózva

[Pinballs:  Getaway, Fish Tales, Black Jack, SWE1 ;) Gone but not forgotten Batman Forever, Super Orbit, Elektra , Mundial, Lap by Lap, Diamond Lady Arcade: MKII
http://www.csokieskave.hu
http://www.mpadesign.hu 
http://www.mpacustom.hu]
atee
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 682



E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2009. június 14. - 15:08:04 »

Egy ilyen összelinkelt játékra én is kíváncsi lennék. Remélem a rendezvényen összejön :)
Naplózva

Rocky (Gottlieb 1982)
dodgelaci
Egyesületi Tag
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 118



E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2009. június 14. - 21:58:50 »

Tessék rá hangolódni a technikai megoldásra, adom hozzá a másik gépet!
Naplózva
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2009. június 14. - 22:06:35 »

Szerintem semmi extra nincs abban,hogy össze vannak kötve.Maximum jó poén.Semmi több.
Én egy versenyen Wuppertalban egy összekötött NBA-n estem ki.Megcsináltam egy multiballt,erre az ellenfelem is megkapta a multit :reklamal: :reklamal:Hozzáteszem,a csávó azt sem tudta,hogy mit csinál!Na mindegy,rég volt.
Egy próbát megér.A lényeg,hogy ne számítsatok valami eget rengető szenzációra. 
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2009. június 14. - 22:25:26 »

Hol kell összekötni ? Én nem találtam rajta semmilyen külső csatlakozási pontot.  :gondol
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2009. június 14. - 22:33:30 »



Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2009. június 14. - 23:04:38 »

Technikai megoldas (pinrepairrol)

Problem: How do I link two NBA Fastbreak games together?


Answer: (from Louis Koziarz) the NBA Fastbreak link option is done through the A/V board's serial port. Installing a serial port on WPC-95 games is easy, and you can save the money by doing it yourself instead of buying the kit. The WPC-95 A/V board comes with those two serial port chips missing by default, so these chips will need to be purchased and insert them into positions U22 and U24 on the WPC-95 A/V board. U22 is a MAX239 RS-232 driver chip, and U24 is a 16C450 UART. Digi-Key (www.digikey.com) is currently selling the MAX239 for $7.55 and the 16C450 for $5.60 (using a buffered 16C550 as an equivalent part).

The pinouts for the A/V board are on page 9 of the schematics, but here's a summary:

J607-1 - Ground
J607-2 - TX output
J607-3 - RX input
J607-4 - CTS
J607-5 - RTS
J607-6 - DTR
J607-7 - DSR
J607-8 - Key (no connection)
J607-9 - RI
J607-10 - DCD
For basic RS-232 operation, all that is needed are the first three signal lines, and you should be able to talk to the board. If not familiar with RS-232 interfacing, obtain a copy of the WPC-95 Schematics, as these go a long way in helping understand how the system works.

If the chips are installed properly the operating system should detect the board automatically and start sending audits out the port. It may need to enable printouts in the Adjustments menu, I don't remember if that option trips automatically.

That's all there is to it. NBA Fastbreak also used this port in a null-modem configuration for the head-to-head gameplay (swap TX and RX lines between games). Linked game play works like this: the first player presses Start, and their display shows "Waiting for 2nd player." You can play a stand-alone game by pressing both flipper buttons, or press Start on the second machine for a linked game. Linked games are broken down into four quarters, with a halftime. The quarter length can be modified in the menus. The gameplay is constant, there is not limit to the number of balls (because it's a timed game). If a player drains the ball, a new ball is served with no penalty (other than the time this takes). The head-to-head players select their teams and play begins. The players work together to complete modes. For example, player 1 might complete the two left "in the paint" shots, and player 2 may complete the two right "in the paint" shots, which allows that mode's multiball to start. If both players complete all modes and reach the final (wizard) mode, they compete for the championship ring(s). If there is a tie the game goes into an extra overtime period.
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2009. június 14. - 23:36:24 »

Tehát akkor ez nem gyári lehetőség , mindekinek ki kell építenie egy RS232-es portotot és nullmodemmel összekötni a két gépet.



(Eszembe jutnak a régi szép idők LAPLINK serial,paralell - másolások , autóverseny...)
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2009. június 15. - 07:43:04 »

gyarinak gyari a lehetoseg, mert ugye szoftveresen is meg kellett oldani a multiplayert, egyszeruen koltsegmegtakaritasi okokbol nem epitettek be a cuccot SZERINTEM
mert ugye nem mindenhova tesznek ketto egyforma gepet
aztan az is lehet hogy rendeleskor lehetett kerni a feature-t, ezt mar csak az "oregek" tudjak...
Naplózva
S.G.
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 577



WWW E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2009. június 15. - 07:53:15 »

Kérdezzétek meg a Roger Sharpot,egy e-mailt mindenesetre megér nem?Úgy emlékszem Marcipa levelezett vele...Fogadok bárkivel h 2-3napon belül megérkezik a válasz ;D ;D ;D
Naplózva

Solymosi Gábor alias S.G.
Billiard and Pinball forever:-)))))
Marcipa
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1298



WWW E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2009. június 15. - 08:48:30 »

Kérdezzétek meg a Roger Sharpot,egy e-mailt mindenesetre megér nem?Úgy emlékszem Marcipa levelezett vele...Fogadok bárkivel h 2-3napon belül megérkezik a válasz ;D ;D ;D

elvileg válaszol még aznap a mailekre.
De mi a kérdés? Le van írva, hogy hogyan kell megcsinálni :) ez nem elég? :D
Naplózva

[Pinballs:  Getaway, Fish Tales, Black Jack, SWE1 ;) Gone but not forgotten Batman Forever, Super Orbit, Elektra , Mundial, Lap by Lap, Diamond Lady Arcade: MKII
http://www.csokieskave.hu
http://www.mpadesign.hu 
http://www.mpacustom.hu]
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2009. június 15. - 10:14:14 »

Szerintem semmi extra nincs abban,hogy össze vannak kötve.Maximum jó poén.Semmi több.
Én egy versenyen Wuppertalban egy összekötött NBA-n estem ki.Megcsináltam egy multiballt,erre az ellenfelem is megkapta a multit :reklamal: :reklamal:Hozzáteszem,a csávó azt sem tudta,hogy mit csinál!Na mindegy,rég volt.
Egy próbát megér.A lényeg,hogy ne számítsatok valami eget rengető szenzációra.  

taktika kerem taktika ! letiltod, ellenfelnek is letilt es maris jobb vagy  ;) :D ;D
Naplózva
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2009. június 15. - 23:47:48 »

Na erre kíváncsi lennék,hogy müködik e!?  :gondol
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: NBA Fastbreak « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!