Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 28. - 13:13:38

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Emulátorok  |  Topic: Arcade gépek Pc-re « előző következő »
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Arcade gépek Pc-re  (Megtekintve 137461 alkalommal)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #70 Dátum: 2010. április 04. - 01:09:57 »

itt is ugy van, hogy ahol piros a negyzet, ott az a jatek nem mukodik, vagy nem megfelelo az emulalasa?  :gondol
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
tonydark
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 20



E-mail
« Válasz #71 Dátum: 2010. április 04. - 22:24:08 »

Igen
nem megfelelő,  vagy olyan védelemmel van ellátva amit nem törtek még fel.

itt van az új emulátor is MAME.Plus.Plus.0.137u1.hu.x86.exe
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 04. - 22:34:18 írta tonydark » Naplózva

Ha az élet citrommal kínál, csinálj belőle limonádét ;)
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #72 Dátum: 2010. április 04. - 22:44:43 »

Nálunk is beindult egy PC alapú MAME gép építése.

Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
tonydark
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 20



E-mail
« Válasz #73 Dátum: 2010. április 05. - 00:16:50 »

És milyen frontendel szeretnétek csinálni? én tudom ajánlani az atomicFE-et nagyon jó rengeteg emut hozzá lehet rendelni.Majd ha lesz nekem is elegendő helyem, akkor én is akarok csinálni 1 ilyen gépet, meg láttam, hogy van flipperben is kabinet amit szerintem nem is olyan bonyolult megcsinálni,
csak 1 két megjelenítős vga kell hozzá meg persze 1 lcd tv és 1 kisebb lcd monitor elég ,de ha nem így van akkor várok mindenféle megoldást, ahogy meglehetne oldani.

ez lehet nem ide vág, de muszály megkérdeznem nincs valakinek 1 felesleges Ipac 2 vezérlője eladó?

AtomicFE
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 05. - 00:32:42 írta tonydark » Naplózva

Ha az élet citrommal kínál, csinálj belőle limonádét ;)
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #74 Dátum: 2010. április 05. - 10:19:56 »

Mi a maximus arcade frontendet találtuk ki Head-el!
Én majd nyáron csinálom az enyémet, igaz az már a második lesz nekem :mrgreen:

De mostanában eléggé kacsintgatok a hyperspin felé is...

A kis digitális flipperben ennek volt a flipperes verziója...
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Olivér
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 506



E-mail
« Válasz #75 Dátum: 2010. április 28. - 01:18:18 »

Egy kis segítséget kérnék:
Maximus Arcade-ba beilleszthető Comodore 64 emulátort keresek, és hozzá a játékokat.

Sajnos itt elakadtunk, mert nem mindegyik C64 emut ismeri fel a Maximus. (vagy mi bénáztunk el valamit)
Naplózva
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #76 Dátum: 2010. április 28. - 08:39:57 »

Játékokat ingyen le tudod tölteni szinte bárhonnan.
Én a Lemon64-et szeretem.

Nekem ment a Vic emuval simán.
Mi a baja?
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #77 Dátum: 2010. április 28. - 15:00:25 »

Egy kis segítséget kérnék:
Maximus Arcade-ba beilleszthető Comodore 64 emulátort keresek, és hozzá a játékokat.

Sajnos itt elakadtunk, mert nem mindegyik C64 emut ismeri fel a Maximus. (vagy mi bénáztunk el valamit)

Játékból nekem kb. minden meg van, vagy kitöltöm összecsomaglva, vagy elpostázhatom pár CD-n szívesen. Erősen ősidőkben gyűjtöttem, emlékszem hónapokig jött lefelé, mai vonalakon meg laza óra alatt át lehet lökni.
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #78 Dátum: 2010. április 28. - 15:06:22 »

Játékból nekem kb. minden meg van, vagy kitöltöm összecsomaglva, vagy elpostázhatom pár CD-n szívesen. Erősen ősidőkben gyűjtöttem, emlékszem hónapokig jött lefelé, mai vonalakon meg laza óra alatt át lehet lökni.

Hümm, lehet jön az "álljunk vissza backupból" történet, mert szerveremen csak maradványok laknak. Körbenézek.
Naplózva
Olivér
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 506



E-mail
« Válasz #79 Dátum: 2010. április 28. - 15:15:37 »

Oké Jahno nézz körbe.

Santa Köszi!
Továbbítom az emberemnek.
A probléma:
1. Ha talál egy elfogadható emulátort, azt nem kezeli le a Maximus.
2. A Maximus kezeli, de nincs autoload v. autostart.
Meg ehez hasonló problémák.
Naplózva
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #80 Dátum: 2010. április 28. - 15:23:08 »

nem fogom tudni megnézni a maximus-t, mostanában én a hyperspin-t használom!
próbáld ki esetleg:
http://www.hyperspin-fe.com/
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Olivér
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 506



E-mail
« Válasz #81 Dátum: 2010. április 28. - 15:49:21 »

és vajon jobb lehet a hyperspin mint a maximus?  :gondol
Naplózva
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #82 Dátum: 2010. április 28. - 16:13:50 »

szerintem igen...
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #83 Dátum: 2010. április 28. - 22:09:59 »

 :offtopic:
Hogy nektek mennyi szabadidőtök van!  :gondol
Bezzeg ha telefonálok......  :futyul  :mrgreen:
 :offtopic: vége
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #84 Dátum: 2011. január 17. - 04:19:09 »

és vajon jobb lehet a hyperspin mint a maximus?  :gondol

Közben én is rábuktam erre a hülyeségre, 1 hete a lehetséges szabadidőmben csak ilyen szoftvereket reszelgettem. Hyperspinnel nem bírtam, Maximus legalább elsőre elindult, ennyi pénzt bőven megér. Egyszerű és nagyszerű.

C64 emuból ez alatt a wice simán elindult, csak az ilyen "press fire to start" opcióknál akadtam meg. Aztán ma már a gombokon hümmögtem, de megtaláltam a FAQ-t, hogy magában a MAME cuccosban miképpen lehet játékonkénti konfigot csinálni. Ez lesz a jövő hétvégés dolog.

Azóta a C64 mellé begyűjtöttem egy tonna játékot, MAME az alap, ebből nagy nehezen jött egy pakk, aztán Sega Genesis, Super Nintendo, Nintendo 64. Kicsit szívok, hogy miképpen kellösszerakni, de kezdek rájönni, hogy nem baj, ha a Maximus csak egy gamepadot kezel, mert játékban már van kettő.

Maximusban 12 gombos paddal el lehet lenni, ebbe pont belefér a sok lényeges. Aztán ha tudok reportolok, vagy írok okosat, mert netről sem egyszerű összeszedni a FAQ-t.

HEADnek már írtam, ha előbb tudom, akkor veszek olcsón egy ilyet: http://www.xgaming.com/store/arcade-joysticks-and-game-controllers/product/x-arcade-dual-joystick

Eztán kész is, a frontendhez és MAMÉhoz is találtam ehhez hozzácsapható konfigfilét. De sebaj, zavaros életemből pont az ilyen kihívások kellenek :-)

Első körben ahogy halad az idő, annál több gomb kellene, ha igazi arcade dobozba be szeretném építeni. Aztán jön az olyan mikrokapcsoló, ami csak 1-et kapcsol, vagy folyamatosan nyomva marad.

Lititőlkukáztam házat, ha jól sül el, akkor a héten már ipari mennyiségben nekilátunk  faragni. Aztán majd csak lesz valami. Legfeljebbnéha megírom, ha érdekes valakit. De most borulás el, délután óta ezt buzerálom.
Naplózva
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #85 Dátum: 2011. január 17. - 09:32:48 »

xarcad-al az a baj, hogy fele ennyiből jobbat csinálsz :mrgreen:
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #86 Dátum: 2011. január 17. - 22:39:55 »

xarcad-al az a baj, hogy fele ennyiből jobbat csinálsz :mrgreen:

Azért ennyi új gombot és joyt venni, tudja a fene, de ilyen egyben készletet érdemes lehet venni? Azért 20 új gombbal el vagyok rendesen, van benne playeres is, oszt bódottá:

http://www.xgaming.com/store/arcade-parts-and-accessories/product/20-buttons-with-microswitches/

Vannak ebben márkák, különbségek, satöbbi?

Esteleg ilyen egyben szett? http://www.gremlinsolutions.co.uk/products/sanwa_cp_kit_pinkgreen.htm

Ezt is most találtam, eddig a német arcadeshopot néztem, ott minthta viccesebb árak lennének.

Hümm?
Naplózva
Tophat
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 167


E-mail
« Válasz #87 Dátum: 2011. január 17. - 23:04:30 »

Vannak ismertebb márkák, pl. a japán arcade gépekben Sanwa vagy Seimitsu gombok és joystickek vannak. Ezen gyártók gombjai domborúak, a stickek ált. golyó tetejűek, bár lehet őket cserélni "bat" formájúra is. Nagyon jó minőségűek mindkét cég termékei, bátran ajánlom őket.
A legismertebb amerikai gyártó a HAPP. Az ő stickjei bat formájúak, a gombok pedig homorúak, vagyis olyanok amilyenek a flippereken is vannak.
Ízlés kérdése, hogy melyiket preferálod. Nekem van egy Xbox360-as joyom teljesen Sanwa cuccokkal építve, ha gondolod szívesen megmutatom. A Sanwa gombokat én is a Gremlinsolutionstól rendeltem, nem volt gond velük, ráadásul Happ cuccaik is vannak.

Ha saját építésbe fogsz, akkor oda kell figyelni a beépítési mélységekre a joystickok esetében, mert ezek eltérnek a japán és amerikai cégeknél, ezért nem is csereszabatosak.
Naplózva
Tophat
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 167


E-mail
« Válasz #88 Dátum: 2011. január 17. - 23:16:15 »

....és még egy dolgot elfelejtette: szintén a Sanwa gombok tekintetében két féle felfogatású létezik. Az egyik pattintós és ezért csak vékony lemezre lehet normálisan felszerelni, de a csavarós "szára"sem olyan hosszú, így elképzelhető, hogy a falemezbe alulról be kell marni a felrakáshoz.

Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #89 Dátum: 2011. január 17. - 23:20:13 »

Ha saját építésbe fogsz, akkor oda kell figyelni a beépítési mélységekre a joystickok esetében, mert ezek eltérnek a japán és amerikai cégeknél, ezért nem is csereszabatosak.

Na, legalább akkor nem csinálok hirtelen egy újabb felelőtlenséget, és lesz mit körbejárni. Meg ismétodébbcsúszik a dolog, bláááá. Mérjem le, vagy kuglizzam ki a gépet? Vagy itt lehet rendelni mindegyik fajtát?
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #90 Dátum: 2011. január 17. - 23:30:00 »

....és még egy dolgot elfelejtette: szintén a Sanwa gombok tekintetében két féle felfogatású létezik. Az egyik pattintós és ezért csak vékony lemezre lehet normálisan felszerelni, de a csavarós "szára"sem olyan hosszú, így elképzelhető, hogy a falemezbe alulról be kell marni a felrakáshoz.

Miért bonyolítják ennyire. Nekem alul fémlemez van. Csak a poén kedvéért. Felírtam. Éppen van a bankkártyámon lóvé, már majdnem benyomkodtam a kosárba.
Naplózva
Tophat
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 167


E-mail
« Válasz #91 Dátum: 2011. január 17. - 23:48:15 »

Először el kell döntened, hogy Sanwa/Seimitsu vagy Happ. Előbbit meg tudom mutatni élőben, az utóbbi pedig gombok tekintetében flippergomb, joystick tekintetében pedig hmmmm.... Mortal Kombat talán? Beépítés tekintetében a könnyebb út a Happ, ha pl. bútorlapra építesz.

Jó olvasgatást :) : http://www.slagcoin.com/joystick/attributes_brands.html (felül a színes ikonokra is kattintgass)

 
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #92 Dátum: 2011. január 17. - 23:55:46 »

Először el kell döntened, hogy Sanwa/Seimitsu vagy Happ. Előbbit meg tudom mutatni élőben, az utóbbi pedig gombok tekintetében flippergomb, joystick tekintetében pedig hmmmm.... Mortal Kombat talán?

Akkor lehet egyeztetünk, hogy merrefelé is van az a basz. Gombokat meg nyomkodom, aztán eldöntöm, úgyis a használt izékkel lesz összerakva.

Joyból pld. ez a bejövős:

Gombból szerintem a homorú lesz a nyerő. Én gépeken is szerintem csak ilyet láttam.
Naplózva
Tophat
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 167


E-mail
« Válasz #93 Dátum: 2011. január 18. - 00:08:09 »

Szép ez a sárga szín. :) Bár nem tudom milyen márka, de Happ joystickra hajaz a kinézete. Ha homorú gomb akkor szintén Happ, így rövid úton szerintem el is döntötted a kérdést. :) Ettől függetlenül szívesen megmutatom a Sanwa cuccokat, ha érdekelnek.

Bár USA store, de hátha jobbak az árak. http://www.lizardlick.com/Happ-Competition-Joystick-Yellow_p_73.html
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #94 Dátum: 2011. január 18. - 00:34:26 »

Szép ez a sárga szín. :)

Sárga az nem kötelező, most hirtelen ráböktem egy formára. USA oldalt meglesem, bár onnan szopó lehet a szállítás,VÁMhivatalból már pattant vissza dolgom.
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #95 Dátum: 2011. január 18. - 16:49:48 »

http://www.arcadeshop.de/
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #96 Dátum: 2011. január 18. - 17:43:36 »

http://www.arcadeshop.de/

Itt is nézegetetm a mini gombokat, meg az első shop amit találtam és szimpatikus volt. De az angol mintha olcsóbb lenne, valamint ott van nekem hülye turistának való egyben szett, pont anniy gomb ami kell, 1-2 player, +2 joy, bódottá.
Naplózva
Tophat
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 167


E-mail
« Válasz #97 Dátum: 2011. január 18. - 20:33:53 »

Milyen monitor van/lesz a kabinetben?
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #98 Dátum: 2011. január 18. - 20:47:51 »

Milyen monitor van/lesz a kabinetben?

19-es LCD. Ez van kéznél, no meg pont sarkosan szögletes, aztán bele lehet faragni. Bár nézem az Arcadeshopot, ott a joy Euróban annyi, mint a másiknál Fontban. Vagy valamit benéztem :-) 1200 pénz kontra 4800 pénz, megfontolandó. Bár méretet már nem vettem, már látom, hogy itt fogom árulni bolhán a zsír új joyokat, mert mégsem jó bele :-D
Naplózva
Tophat
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 167


E-mail
« Válasz #99 Dátum: 2011. január 19. - 02:30:32 »

Már meg is rendelted? :) Szerintem a német boltban nem eredeti HAPP joyokat árulnak, ettől függetlenül lehetnek jók azok is. Lehet, hogy csak én vagyok sznob, de ha magamnak csinálok valamit, akkor (egy bizonyos értékhatáron belül) megpróbálom a legjobb alkatrészeket felhasználni. A már említett X360-hoz vásárolt arcade gamepadba gyárilag Sanwa joyt raktak, a gombjai viszont Sanwa utánzatok voltak. Nem hagyott nyugodni a dolog és rendeltem hozzá eredeti gombokat. Nos, annyit mondhatok, hogy még ha látványra és tapintásra szinte egyformák is, érzékenységben ég és föld a különbség a Sanwa javára.
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #100 Dátum: 2011. január 19. - 18:01:30 »

Már meg is rendelted? :)

Dehogy. Opciós még, hogy a jelenlegi cumókkal összerakom, akkor van idő pöcsölni és válogatni. Főleg ha már elindult, akkor a használt gomb cseréje egy újra, már csak nem lesz olyan triviális. Még mindig a szetteket lesem, bár ebben ugye pont nem az a fajta kalapos joy van, ami nekem bejön:

http://www.gremlinsolutions.co.uk/products/sanwa_cp_kit_darkblue.htm

Szerintem megnézem a cikksázmokat, aztán összerakok egy csomagot, de abban bíztam, hogy így egyben szettnek van némi kedvezménye.
Naplózva
Tophat
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 167


E-mail
« Válasz #101 Dátum: 2011. január 19. - 19:01:46 »

Gondold át jól, hogy mit rendelsz. Először is mérd meg milyen vastag a panel, amire szerelni akarod a joyt és a gombokat. Ha túl vastag azzal ki is lövöd a japán cuccokat, mert azok alapvetően vékony fémlemezhez vannak tervezve. Vagy marni kell a fát. Mérd le a gombok furatait. A Sanwa és Seimitsu gomboknak ha minimálisan is, de nagyobb átmérő kell. Nem dobsz fel egy képet a kabinetedről?

Eszembe jutott még valami, ha már rendelsz. Hogyan kötöd össze a gombokat a PC-vel? Persze ehhez is van kütyü, csak nehogy akkor derüljön ki, hogy kellett volna, amikor már megjött a csomag. :) Innen lehet válogatni: http://www.gremlinsolutions.co.uk/I-PAC-Mini-PAC.php

És még egy dolog, talán nem vetted észre. A Gremlinnél minden ár nettóban van megadva, így ezekre még rájön az áfa, ami ha jól tudom 20% az UK-ban.
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #102 Dátum: 2011. január 19. - 21:52:03 »

Eszembe jutott még valami, ha már rendelsz. Hogyan kötöd össze a gombokat a PC-vel?

Ezt már elbasztam, mert először Head oltott be, hogy gamepad, arra ráforrasztjuk, jó lesz. Meg aztán helpte sem nagyon találtam, most kezdek okoskodni, nem mindenki olyan bőbeszédű, mint Te vagy, így a söröd akár be is húzhatod. Aztán kiderült, hogy több gomb kellene, mint ami van a gamepadon, így vettem több gombosat. Aztán még több kellett :-) Aztán rendben, hogy a frontend működik vele, de ott nem konfigható, amit átad a játéknak/emulátornak, így esc, home, space, F1, satöbbi az kell még. Ehhez lőttem a joy2key megoldást, ami rezidensen fut, bármilyen billentyűkombinációt ki tud adni. Múlt héten esténként és hétvégenként kezdett élesedni a dolog, Maximus megéri az árát, autorunból fut, Wint előtte még kicsit szét kell reszelni.

Alapban elkeseredtem, hogy a szoftevr részével lesz bajom, de aztán most egész jól alakuil, Maximusnak kell kicsit több gomb, azt egy külön 18 gombos gamepaddal megoldom, majd másik 2 darab 12 gombos lesz a játékmenetés.

Természetesen ez a kb. 40 dolláros célhardver jobban megfelelt volna a célnak, de így jártam, nekiugrottam, mint süket az ólajtónak, majd utána tájékozódtam. Fórumon sem nagyon találni komplex helpet, vagy ilyet-olyat, félszavakból próbálom összelegózni, de alakul a haladás. Youtube videón is mindenki a sok játékot mutatja és scrollozza végig, bláááááá.

Most szopó az, hogy Nintendónál is elég gyakori, hogy az aklsó vagy oldalsó gombbal kell ugrani, felsővel meg lőni, ezeket is jó lenne helyretenni, de hétvégén ismét babrálom egy csöppet.
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #103 Dátum: 2011. január 19. - 22:28:18 »

És még egy dolog, talán nem vetted észre. A Gremlinnél minden ár nettóban van megadva, így ezekre még rájön az áfa, ami ha jól tudom 20% az UK-ban.

UKban a szállítással is jobban járnék, mert ott kihozatok helybe, és itt is van. Bár ottani adózás lehet bonyás, meg nem értek hozzá, de lehet minnyá beszélek könyveléssel, aztán becserélem valamelyik munkanapomra, azzal mindenki jól járhat :-)
Naplózva
Tophat
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 167


E-mail
« Válasz #104 Dátum: 2011. január 19. - 23:22:26 »

Eszembe jutott még valami, ha már rendelsz. Hogyan kötöd össze a gombokat a PC-vel?

Ezt már elbasztam, mert először Head oltott be, hogy gamepad, arra ráforrasztjuk, jó lesz. Meg aztán helpte sem nagyon találtam, most kezdek okoskodni, nem mindenki olyan bőbeszédű, mint Te vagy, így a söröd akár be is húzhatod. Aztán kiderült, hogy több gomb kellene, mint ami van a gamepadon, így vettem több gombosat. Aztán még több kellett :-) Aztán rendben, hogy a frontend működik vele, de ott nem konfigható, amit átad a játéknak/emulátornak, így esc, home, space, F1, satöbbi az kell még. Ehhez lőttem a joy2key megoldást, ami rezidensen fut, bármilyen billentyűkombinációt ki tud adni. Múlt héten esténként és hétvégenként kezdett élesedni a dolog, Maximus megéri az árát, autorunból fut, Wint előtte még kicsit szét kell reszelni.

Alapban elkeseredtem, hogy a szoftevr részével lesz bajom, de aztán most egész jól alakuil, Maximusnak kell kicsit több gomb, azt egy külön 18 gombos gamepaddal megoldom, majd másik 2 darab 12 gombos lesz a játékmenetés.

Természetesen ez a kb. 40 dolláros célhardver jobban megfelelt volna a célnak, de így jártam, nekiugrottam, mint süket az ólajtónak, majd utána tájékozódtam. Fórumon sem nagyon találni komplex helpet, vagy ilyet-olyat, félszavakból próbálom összelegózni, de alakul a haladás. Youtube videón is mindenki a sok játékot mutatja és scrollozza végig, bláááááá.

Most szopó az, hogy Nintendónál is elég gyakori, hogy az aklsó vagy oldalsó gombbal kell ugrani, felsővel meg lőni, ezeket is jó lenne helyretenni, de hétvégén ismét babrálom egy csöppet.

Nálam néhány éve tört be a retro láz, akkoriban nagyon ráálltam a témára, szerettem volna egy mame kabinetet, végül az arcade monitor környékén vérzett el a dolog. Mert ugye ha már lúd, legyenek autentikusak a raszterek is. :) Teszteket és how to-kat olvastam hetekig, persze angolul, és akkor még nem sejtettem, hogy közelebb lehet a megoldás, mint gondolnám. Aztán a frontendig már el sem jutottam, így lehet, hogy ha egyszer mégis megvalósítom az arcade projectet, még a te segítségedre fogok támaszkodni. Nem rossz elgondolás ám a gamepad, egy eredetileg PS2-höz vásárolt ilyen szerkezetet már alakítottam át ezzel a módszerrel Xbox360 kompatibilissé, de az egy másik történet. Szóval nálad bonyolultabb a helyzet a különböző platformok miatt (én kizárólag régi arcade játékokat szerettem volna futtatni), de lassacskán majd összejön a dolog. Azért ha bármiben tudok segíteni, csak szólj.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Emulátorok  |  Topic: Arcade gépek Pc-re « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!