Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 28. - 05:54:54

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Flipperek behozatala nem EU-s országokból (elsősorban Balkán) « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Flipperek behozatala nem EU-s országokból (elsősorban Balkán)  (Megtekintve 5927 alkalommal)
Pbal
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 220



WWW E-mail
« Dátum: 2010. május 04. - 16:18:11 »

Nem tudom, volt-e valakinek tapasztalata ebben, hogyan lehet behozni flippergépeket például az ex-Jugoszláv országokból, vámolás stb. Hogyha valakinek van erről ismerete, örömmel várom.
Naplózva

parkhaz
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 58


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2010. május 04. - 16:32:26 »

Hát nem egyszerű történet én kb 1 éve érdeklődtem,  de végül elakadtunk a bünokrácia zeg-zugos hálójában. Annyit sikerült kideríteni, hogy értékhatár fügvénye valamint Áfa köteles a termék.
Elég kemény pénzekbe kerül.
Naplózva
Pbal
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 220



WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2010. május 04. - 17:41:50 »

köszönöm a gyors választ
Naplózva

Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2010. május 04. - 17:56:01 »

Én is beszéltem annak idején több kereskedővel, de mind egytől egyik lebeszélt róla.
Kevés is a gép, nehézkes is az import, szóval nem bíztattak engem sem semmivel.

Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
GKO
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 593



E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2010. május 04. - 19:13:12 »

Elvileg vám+áfa (összesen kb 28%) terhel minden EU-n kívülről érkezett csomagot/szállítást.
A vám+áfát a vételár és esetleges szállítási árra számolják. A pénzbeli részét így ki lehet számolni.

A vámolással kapcsolatos technikai részleteket nem ismerem ha valaki személyesen hoz át a határon valamit, de
vámoltatni elvileg lehet számos módon (határon, belföldi vámhivatalra szállítva stb).

Naplózva
cszsg
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 31



E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2010. május 04. - 21:24:36 »

És ha ex-Jugoszláviából átmész Romániába és úgy jössz be az országba?
Naplózva
Pbal
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 220



WWW E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2010. május 05. - 11:10:25 »

Köszönöm ötleteiteket, válaszotokat, még egy kérdés jutott eszembe, esetleg nem tud-e elmenni 1-2 gép 300Eur értékhatár alatt (alkatrészként), hiszen így vámmentes lenne.
Naplózva

GKO
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 593



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2010. május 05. - 11:19:28 »

Számlával (vagy adás-vételi szerződéssel) igazolva talán igen.
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2010. május 05. - 22:31:47 »

Elvileg vám+áfa (összesen kb 28%) terhel minden EU-n kívülről érkezett csomagot/szállítást.
A vám+áfát a vételár és esetleges szállítási árra számolják. A pénzbeli részét így ki lehet számolni.

Azt kell mondani, hogy informatikai eszköz, vagy telefon :-) Arra 0% a vám  :beer:
Naplózva
Phy
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 116


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2010. november 12. - 23:54:39 »

Hali!
Ez attól függ, hogy mi van a számlán. Az alapján keresik ki a vámtarif@számot, ami az EU-ban egységes. (tehát mindegy, hogy Romániába vagy itthonra lépteted be.) Vagy a határon, vagy még itthon Pro Forma számla alapján bármelyik vámügyintéző megcsinálja a papírokat. Ez olyan 10K körül fog fájni. A számlán szereplő összegre (ha a vámos elfogadja) számolják ki a vámot és a vámmal emelt összeg áfa-ja jön még rá. Abban az esetben, ha te vállaltad a fuvarköltséget akkor a fuvarszámla alapján ugyanezek a befizetendő tételek. (vám + áfa) Ha privát hozod akkor becsült fuvarköltséggel számolnak.
Ha meg van az összeg akkor kapsz egy szép sárga csekket. Miután az első postán befizetted és visszavitted a speditörnek megkapod a papírokat és ki is állhatsz a vámudvarból. (addig az autó bent kell, hogy maradjon) Ez az egész jó esetben fél napodat rabolja el.
A határon való vámolást Szerb határ esetében nem javasolnám, de megjátszható az is. A tételek ugyanazok. Csak a tarif@szám nem biztos, hogy kedvező és könnyen lehúzzák az embert.
A legjobb, ha van vámos ismerősöd és .......  :mosoly:
Bocs, hogy ilyen későn, de hát új vagyok.
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Flipperek behozatala nem EU-s országokból (elsősorban Balkán) « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!