Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 27. - 16:24:44

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: 8bit rulez! « előző következő »
Oldalak: 1 2 [3] Le Nyomtatás
Szerző Téma: 8bit rulez!  (Megtekintve 44619 alkalommal)
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #70 Dátum: 2010. október 22. - 16:57:43 »

Ez a játék szerintem még mindig a "willow pattern"  ;D

Elővettem VICE emulátorban a street rod-ot. Kedves emlék de a versenyzés sokadszorra is csatt lett és unalmas volt.
Öregszem már, mert nem szenvedtem tovább, hanem kis buherával hamar ráleltem, hogy a monitorba ezt kell írni: > 635b 99 és máris gazdag vagyok.
Annak idején mennyivel nagyobb szopóka volt az ilyeneket megcsinálni ... papírra jegyzetelni a sok címet, a címek tartalmát, majd összehasonlítgatni újra kézzel. Most meg még az értéket sem kell nézni, csak kipirosítja a program ahol változott valami, és gyorsabb észrevenni, hogy az az, vagy valami más lehet. Hol tart már a tudomány.
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #71 Dátum: 2010. október 22. - 18:18:17 »

Elővettem VICE emulátorban a street rod-ot. Kedves emlék de a versenyzés sokadszorra is csatt lett és unalmas volt.

Én sem bírok a Manic minerrel, mai joyok szarok, gamepad nem esik kézre, bill nem bírja. Most vettem külön numerikust occsóért, aztán meglátjuk. Szar az élet.
Naplózva
CrocO1978
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 68


E-mail
« Válasz #72 Dátum: 2010. október 23. - 06:38:52 »

Ránéztem a Youtube-on a Willow Pattern-re igen a játékmenet pont ugyanez,de abban a játékban amivel én játszottam sokkal szebben volt a keret világ megrajzolva és a kalozók is szinesebben voltak felöltözve,szin szerint meg már meszebröl is eldobták a kardjukat vagy csak közelebbröl esetleg elsem dobták,de sajnos nem ez az a játék amit keresek de kétségtelenül egy és ugyanaz a játékmenet.
Naplózva
CrocO1978
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 68


E-mail
« Válasz #73 Dátum: 2010. október 23. - 08:13:41 »

Megtaláltam!Bár fekete helyet nekem kék alap háttér és csikos polo rémlik,de ez a Plus 4 játék talán ennek volt C64 átirata és én azzal játszottam. http://plus4world.powweb.com/software/Treasure_Island
Naplózva
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #74 Dátum: 2010. október 23. - 20:13:11 »

na ezt akartam kérdezni pont akkor, hogy nem -e a plusis átirat :) de akkor az.
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #75 Dátum: 2010. október 25. - 09:55:41 »

Manic Miner nekem megy billről :mrgreen:
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #76 Dátum: 2010. október 25. - 17:30:40 »

Manic Miner nekem megy billről :mrgreen:

Ahogy nézem a C64es cumókhoz mindenképpen kell egér+bill. De ezt a Mameokosságot majd jól megbeszéljük.
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #77 Dátum: 2010. október 28. - 23:44:40 »

Hajajj, előbb elkezdődött, mint én azt vártam, Liti jól megoldotta a kezdeti nehézségem. PC-t és monitort meg valahol csak szerzek bele (:- Egy kolléga már jeletkezett a szoftveres részére, de egyelőre az asztalos melóval lesz bajom, itt csupa kocka van a cégnél is, remélem valaki konyít hozzá valamit.
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #78 Dátum: 2010. október 29. - 08:43:15 »

Így a fotó alapján nem sok asztalos meló van rajta.  :gondol
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #79 Dátum: 2010. október 29. - 09:19:16 »

úúú de baba! :mrgreen:
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #80 Dátum: 2010. október 29. - 09:22:16 »

Így a fotó alapján nem sok asztalos meló van rajta.  :gondol

És ezt egy Asztalos mondta :)
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #81 Dátum: 2010. október 29. - 09:24:06 »

Így a fotó alapján nem sok asztalos meló van rajta.  :gondol

Az én bénaságomhoz mérve az LCD-t is hárdkór beleilleszteni. Drótokhoz tán érteni fogok :-)
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #82 Dátum: 2010. október 29. - 15:13:50 »

Hajj, cégnél írtam  levlistára, hogy vállalkozó kedvű asztalosbarkácsolóst keresnék, erre többen is jelentkeztek. A végén még lesz belőle valami. Bár a cuccra is rágerjedtek, remélem a szoftveres részével nem fürdök be, youtubeon elég sok jót látni, csak hogy néztem reszelni is kell hozzá rendesen, ha nem szeretnék egeret/billentyűt.
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #83 Dátum: 2010. október 29. - 21:50:23 »

Írtam PM-et , Én feltolom egy PC-re a komplett cuccot. Onnan csak át kell rakni a vinyódra fel is konfigolom.Ha meg elakadnék majd Santától kérek segítséget. közösen jobban megy  a munka.  :beer:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #84 Dátum: 2010. október 31. - 00:27:14 »

Írtam PM-et , Én feltolom egy PC-re a komplett cuccot. Onnan csak át kell rakni a vinyódra fel is konfigolom.Ha meg elakadnék majd Santától kérek segítséget. közösen jobban megy  a munka.  :beer:

Ez lehet jó lenne, mert én most itt grafikus emulátorokat felnyomtam, de ugye ahhoz egér/bill kell, néha minden játéknál menüben felkonfigni a gamepadot, full screenhez menüt nyomni, satöbbi.

Youtubeon persze f@sza videók vannak, amikor bootolás után tele képernyőn ott a cucc, jobbra-balra joyajal kiválogatja melyik gép kell, rábök, játéklistában kiválogatja ami kell, aztán megy is. Az abban a formában állta lenne, de nem látom át a dolgot.
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #85 Dátum: 2010. október 31. - 00:29:52 »

Santával már foglalkoztunk vele.Billentyűzethez nem is kell nyúlni úgy bootol be.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #86 Dátum: 2010. október 31. - 01:18:01 »

Santával már foglalkoztunk vele.Billentyűzethez nem is kell nyúlni úgy bootol be.

Ajajj, akkor Ti tudtok is valamit, nem csak a szátok nagy, mint nekem :-) No meg a következő kérdéskör, a joy mellett 4 gomb van, de legtöbb ilyen cuccon 6 gombot látok, gondolom nem véletlenül. Reszeljem bele rögtön kezdésnek, mert a valami verekedős játéknak úgyis kell?

Lassan leesik az is, hogy a mame fölé mindenki épít frontendet, ebből a Mala nevezetűvel találkoztam, ami szimpatikusnak néz ki. Meg wint kiherélő proggikkal, de azt most saját éles gépen nem merem kipróbálni :-) Még kavarognak fejemben az infók a okfigfileokról, meg elmentett xml-ekről is, aztán ki tudja mire lesz szükség. Így kicsit lelombozódtam, szeretem az egykattintásos vackokat, inkább adok érte 50 dollárt :-)
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #87 Dátum: 2010. október 31. - 13:11:31 »

Ahamm, rájöttem, megnéztem pár kontrollert, aztán itt menüben átállítottam 6 gombosra, egyből jobban ment a verekedős játék, ha védekezni is tudok :-)

Aztán néztem gyári helpet pld. a Mortal Kombathoz, így már biztos vagyok benne, hogy fúrni kell még gombot:

Naplózva
CrocO1978
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 68


E-mail
« Válasz #88 Dátum: 2010. október 31. - 16:38:45 »

Picit elkanyarodtunk a 8 bit rulez-töl,de ha már pont ebbe az irányba akkor ide irom,mert idevágó a kontrolerhez.Anno egy MAME emulátornál láttam a pörgethető gömböt amit anno a Quzar-ban (remélem jól irtam)a Ferenciek terénnél a játékteremben láttam a Sonic-hoz.Nos valami ilyesmin töröm a buksim most,ha valakinek van valami házilag épithető ötlette megköszöném.Én egyenlöre csak gondolatban vagyok benne,de az elképzelésem eddig a régi görgös egér átalakitásán filózom.....
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #89 Dátum: 2010. október 31. - 17:54:59 »

Picit elkanyarodtunk a 8 bit rulez-töl,de ha már pont ebbe az irányba akkor ide irom,mert idevágó a kontrolerhez.Anno egy MAME emulátornál láttam a pörgethető gömböt amit anno a Quzar-ban

Hajajj, erre láttam célcuccokat, de lehet, hogy nem is az:

http://www.arcadeshop.de/index.php?cPath=73_99

Ellenben USB hanyattegér akármire is jó lehet. De lehet vissza kellene menni az arcade topikba, csak itt olyan jól elkezdtük :-P
Naplózva
CrocO1978
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 68


E-mail
« Válasz #90 Dátum: 2010. október 31. - 18:17:37 »

Upszi pupszi 20000 pinz egy kicsit sok nekem egy USB pörgentyűért.De pontosan ez az amire gondoltam.
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #91 Dátum: 2010. október 31. - 19:05:05 »

Upszi pupszi 20000 pinz egy kicsit sok nekem egy USB pörgentyűért.De pontosan ez az amire gondoltam.

Anniyért van egyben cucc:

http://cgi.ebay.de/Arcade-Joystick-X-Arcade-Tankstick-Trackball-Pinball-/120640001843?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item1c16b45733

De itt sem olcsóbb a külön cucc:

http://cgi.ebay.de/Computer-Trackball-2-1-4-MAME-ARCADE-PS2-PS-2-LED-/140468277841?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20b48fd251

Érdemes a csingiknél körbenézni, most ezeket vadászom, elméletben már annyit tudok, hog yaz odabasz, de csak nem akar összeállni, mert béna vagyok.
Naplózva
CrocO1978
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 68


E-mail
« Válasz #92 Dátum: 2010. október 31. - 20:22:07 »

Pl. itt az EBay-en csak 10000 az ára mert ha jól számolom 295Ft 1 euro,plusz még szineket is világit a gömbre.Belegondolva a 2 éves fiam nagyokat tudna vele játszani.Márcsak játékok kellenének hozzá.
Naplózva
Jahno
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 574


E-mail
« Válasz #93 Dátum: 2010. október 31. - 20:26:35 »

Márcsak játékok kellenének hozzá.

Meg a hozzáértés, szóval üdv a klubban :-) 2éves gyereknek azért még nem ez kell, nálunk kb. 4 évesen kezdték el tolni a konzolokat, aztán jött igény a mentésre, meg a többi. Ilyenkor hallod a szomszéd szobából, hogy "király vagyoook, megcsináltaaaaam!". Egyik legjobb cslaádi befektetés volt a GameCube játék. Nomost ha ezt megolsjuk emulátorban, rendes gép előtt, akkor az odabasz lesz.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: 8bit rulez! « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!