Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 28. - 14:04:47

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  2000 után gyártott flipperek  |  Topic: Wizard of OZ « előző következő »
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Wizard of OZ  (Megtekintve 142940 alkalommal)
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #70 Dátum: 2011. november 22. - 22:59:07 »

Nagyon reménykedek (az új JerseyJack cég érdekében), hogy hatalmas siker lesz és mindenek ellenére megindít egy flippertervezési szemléletváltást a másik cégnél.
Azonban valahogyan nekem nagyon üresnek látszik a playfield. Körbe elhelyezve mindenfelé target rengeteg. A felrakott video a pályáról játék közben sem fogott meg.
A régebbi widebody masinákkal összehasonlítva nagyon üres. A jobb mini pálya értelmét pedig nem igazán látom.

Drukkolok továbbra is és remélem, hogy a szabályok és szoftver jól alakul.
Könnyen elképzelhető, hogy idén inkább a Transformers okoz majd meglepetést és kevésbe az Oz.

Nekem sem a kedvencem (de azért nem rossz annyira). Viszont pélául nincs benne egy élvezetes rámpa sem. Oda, ahova általában a rámpabejáratot szokták tenni, ott egy unalmas targetsor van. Az egyik miniplayfieldet én föláldoztam volna egy jó rámpáért.
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #71 Dátum: 2011. november 23. - 22:11:48 »

Ez viszont tetszik!

http://www.youtube.com/watch?v=URwJNevXYyI
Naplózva

YYY
deep
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 211


E-mail
« Válasz #72 Dátum: 2011. november 23. - 23:01:53 »

Ez viszont tetszik!

http://www.youtube.com/watch?v=URwJNevXYyI

Na ez zsír:)
Naplózva

DataEast - Jurassic Park
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #73 Dátum: 2011. november 26. - 12:55:33 »

 A Bumpereket eredetileg azért rakták a flipperbe hogy nehezítsék a játékot(csakúgy mint a slingshotokat) hogy ne legyen annyira kiszámítható a játék ezáltal valamelyest csökkent a játékidő.
Itt pont az ellenkezője látható,játéktéren kívül helyezték különösebb szerepet nem kapott csak van mellette egy targetsor amit oda vissza le fog verni
10-ből 10 szer de a legrosszabb az hogy belassítja a játékot,elütöget egy darabig majd leparkol bónuszt rászámol és kiad egy másik golyót.
Naplózva

Pinball is Dead
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #74 Dátum: 2011. november 26. - 13:37:17 »

A Bumpereket eredetileg azért rakták a flipperbe hogy nehezítsék a játékot(csakúgy mint a slingshotokat) hogy ne legyen annyira kiszámítható a játék ezáltal valamelyest csökkent a játékidő.
Itt pont az ellenkezője látható,játéktéren kívül helyezték különösebb szerepet nem kapott csak van mellette egy targetsor amit oda vissza le fog verni
10-ből 10 szer de a legrosszabb az hogy belassítja a játékot,elütöget egy darabig majd leparkol bónuszt rászámol és kiad egy másik golyót.


Igen, az a baj vele, hogy jól pattog, aztán kimegy.

Viszont az, hogy korábban mire használták a bumpereket, az nem azt jelenti, hogy mindig arra kell használni ;)    (Különben megállna a világ)
Naplózva

YYY
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #75 Dátum: 2011. november 26. - 18:04:59 »

en masra gondolok ,de amig nincs meg a szoftver hozza addig csak talalgatunk :S
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #76 Dátum: 2011. november 26. - 21:23:12 »

en masra gondolok ,de amig nincs meg a szoftver hozza addig csak talalgatunk :S

Mire gondolsz?
Naplózva

YYY
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #77 Dátum: 2011. november 26. - 22:05:13 »

Felelőtlen kérdés.
Naplózva

Pinball is Dead
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #78 Dátum: 2011. november 27. - 00:48:46 »

konkretan arra fondolok, hogy nem tudjuk mi a celja konkretan a bumpernek. 
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #79 Dátum: 2011. november 27. - 08:27:58 »

Konkrétan az a konkrét célja hogy  ütögesse a golyót.
Pontosabban miután a golyó a bal outlanen keresztül elhagyja a játékteret legurul a bumperhez amely akcióba lendül és a standup targetekhez ütögeti a golyót.A feladatát nem tudjuk, valószínűnek tartom hogy ADD-A-BALL-t aktivál.
Naplózva

Pinball is Dead
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #80 Dátum: 2011. november 27. - 09:14:31 »

vagy lehet special.  :banana-gun:
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #81 Dátum: 2011. november 27. - 11:43:51 »

Más videókon több, szám szerint 6 stand up targetet láttam a bumper mellett  K-A-N-S-A-S betűkkel ezért kapcsolódhat a végső küldetéshez is ugyanis Dorothy Kansasba akar eljutni forgószéllel(spirál alakban vannak a pálya közepén az insertek ez tuti hogy a forgószélre utal) :banana-mexican: :tuz
Naplózva

Pinball is Dead
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #82 Dátum: 2011. november 27. - 14:10:45 »

Más videókon több, szám szerint 6 stand up targetet láttam a bumper mellett  K-A-N-S-A-S betűkkel ezért kapcsolódhat a végső küldetéshez is ugyanis Dorothy Kansasba akar eljutni forgószéllel(spirál alakban vannak a pálya közepén az insertek ez tuti hogy a forgószélre utal) :banana-mexican: :tuz



Szerintem az csak a sárga köves út, ami a Smaragdváros felé megy. Munkinlandban (ha jól sejtem az a hely, ahova lezuhant, és ott van az Északi Banya) ilyen spirálban indul a sárga út, és röhögtem is mindig a filmen, hogy ott körbemennek legalább háromszor, ahogy elindulnak... :D
Kansas szerintem csak azért kansas, mert 6 betű.
Amúgy az add-a-ball az egy jó öltet :)
Naplózva

YYY
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #83 Dátum: 2011. november 27. - 17:21:05 »



[/quote]


Kansas szerintem csak azért kansas, mert 6 betű.
 
[/quote]
Ez számomra  egy alapmű.Kansasba megy .
Naplózva

Pinball is Dead
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #84 Dátum: 2011. november 27. - 19:05:40 »





Kansas szerintem csak azért kansas, mert 6 betű.
 
[/quote]
Ez számomra  egy alapmű.Kansasba megy .

[/quote]

Én arra gondoltam, hogy szerintem szinte biztos, hogy nem a végső módhoz kapcsolódik, inkább egy bónusz valami.
Naplózva

YYY
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #85 Dátum: 2011. november 27. - 19:15:42 »

Jah értem,pár héten belül fény derül rá azt hiszem....
Naplózva

Pinball is Dead
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #86 Dátum: 2011. december 17. - 15:07:15 »



Ahogy színesedik a gép, egyre kevésbé tűnik üresnek :)
Naplózva

YYY
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #87 Dátum: 2011. december 18. - 22:19:39 »

Színesedik?Igen de csak fotoshoppal.Nézd meg a zöld gömb alatti nyilat,jobboldalt amelyik lelóg vagy azt amelyik a rámpán a fémalkatrészre lett ráhúzva ráadásul fordítva.Villámokat kérsz rá?Csinálok szívesen.
Naplózva

Pinball is Dead
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #88 Dátum: 2011. december 18. - 23:44:45 »

Színesedik?Igen de csak fotoshoppal.Nézd meg a zöld gömb alatti nyilat,jobboldalt amelyik lelóg vagy azt amelyik a rámpán a fémalkatrészre lett ráhúzva ráadásul fordítva.Villámokat kérsz rá?Csinálok szívesen.

Tudom, hogy photosoppolva van.
De akkor a te kedvedért átírom kicsit a mondatot, hogy hozzád is eljusson a lényegi tartalma.

Ahogy egyre inkább látjuk, hogy mi milyen színű lesz majd az asztalon, úgy egyre kevésbé tűnik üresnek. ;)
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #89 Dátum: 2011. december 18. - 23:46:30 »

Színesedik?Igen de csak fotoshoppal.Nézd meg a zöld gömb alatti nyilat,jobboldalt amelyik lelóg vagy azt amelyik a rámpán a fémalkatrészre lett ráhúzva ráadásul fordítva.Villámokat kérsz rá?Csinálok szívesen.

Amúgy olvasgasd a pinballnews-t. Ott leírják, hogy photoshoppal van betéve, nem basznak át! ;)

Naplózva

YYY
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #90 Dátum: 2011. december 19. - 00:33:57 »

A végén még kiderűl,hogy az egész gép photoshop? (hozzáteszem,hogy tökre nem értem mire jó ilyen gagyi-zást leközölni) Én ,ha a vezetőségben lennék ott simán nem engedném.Ez tök sz@rul indul.  :futyul
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #91 Dátum: 2011. december 19. - 05:52:31 »

Színesedik?Igen de csak fotoshoppal.Nézd meg a zöld gömb alatti nyilat,jobboldalt amelyik lelóg vagy azt amelyik a rámpán a fémalkatrészre lett ráhúzva ráadásul fordítva.Villámokat kérsz rá?Csinálok szívesen.

Amúgy olvasgasd a pinballnews-t. Ott leírják, hogy photoshoppal van betéve, nem basznak át! ;)


A gép tervezett  megjelenése 2011 december,ehhez képest nincs túl előrehaladott állapotban.Néha kiszivárogtatnak egy két képet a játéktérről amit
egyre jobban fotosoppolnak.Nem tudom mi a következő lépés kiállnak elé feszíteni vagy lefényképezik tükörből és csücsörítenek hozzá?
Vagy kapunk mellé rajos verset is?
Igazából azokat verték át akik kifizették előre a vételárat mert bizony volt ilyen lehetőség is.
Naplózva

Pinball is Dead
pintakker
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1493


E-mail
« Válasz #92 Dátum: 2011. december 19. - 07:07:05 »

Na annak a Bumpernek aztán sok értelme van lent baloldalt  :tuz :tuz
Naplózva

Rokkó, a rumos rabló rácsapott egy ragyogó drágakő rakományra, de rettentő rémesen ráfaragott :D :D
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #93 Dátum: 2011. december 19. - 07:54:20 »

Na annak a Bumpernek aztán sok értelme van lent baloldalt  :tuz :tuz

Nézd meg a videót róla.
Naplózva

Flipper kisasztal.
pintakker
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1493


E-mail
« Válasz #94 Dátum: 2011. december 19. - 10:17:22 »

Láttam, és teljesen felesleges. Ez peersze az én szemlyes véleményem.a boszorkány viszont bejövős  :mosoly: :mosoly:
Naplózva

Rokkó, a rumos rabló rácsapott egy ragyogó drágakő rakományra, de rettentő rémesen ráfaragott :D :D
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #95 Dátum: 2011. december 20. - 20:14:48 »

Régebbi koncept kép :) 
Naplózva

YYY
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #96 Dátum: 2011. december 20. - 21:34:27 »

A WD-40-re nem emlékszem a filmből.Mindegy.
Szóval jól sejtettem a gép valóban nem lesz kész idén, jövő márciusra ígérik átszámolva 1.7 millió forintért (plusz a szállítás és a vám) kapjuk meg.
Ezért viszont a limitált ezres darabszámú szériából kapunk.Sietnünk kell mert  már csak 9 darab van belőle a többit megvették.
Az ilyen reklámfogásokat inkább az amerikaiak eszik meg szerintem.
http://www.thepinballcompany.com/wizardofozpinballmachine.aspx
Naplózva

Pinball is Dead
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #97 Dátum: 2011. december 21. - 10:08:37 »

@Ramp

Szerintem ne indulj ki a Magyarorszagon uralkodo allapotokbol (tudod pfuj Stern, pfuj WoZ stb)
Az ismeretsegi körömbe több gyüjtö is van akik rendeltek WoZ-t is a szokasos uj Stern-ek melle.
Big Bang Bar-t tudok kapasbol 3-at is az ismeröseim közt.

Ugyanugy ahogy a LE-Sternek elfogynak, el fog a WoZ is fogyni ;)
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2111



WWW E-mail
« Válasz #98 Dátum: 2011. december 21. - 19:49:16 »

@Ramp

Szerintem ne indulj ki a Magyarorszagon uralkodo allapotokbol (tudod pfuj Stern, pfuj WoZ stb)
Az ismeretsegi körömbe több gyüjtö is van akik rendeltek WoZ-t is a szokasos uj Stern-ek melle.
Big Bang Bar-t tudok kapasbol 3-at is az ismeröseim közt.

Ugyanugy ahogy a LE-Sternek elfogynak, el fog a WoZ is fogyni ;)
...és olyat tudsz akinek van Medieval Madness WHITE? ...na olyan van az ismerőseid között...?
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #99 Dátum: 2011. december 21. - 20:02:32 »

Hú Big Bang Bar?Az igen ,én itthon még nem hallottam róla megkérdeztem Vpety-t  hátha tud azt mondta csak BAR listásokról hallott. :mrgreen:
Nem merült fel bennem hogy nem viszik el a Jersey Jack flippereit  de első gépnél rögtön csúszni elég gázos.
És várjunk még azzal a márciussal ki tudja mi lesz belőle?
A másik dolog ha megnézed a játék videóját ez egy rettenetesen könnyű,lassú kiszámítható flipper a játékteret tekintve elavult ránézésre meg giccses az egész vagyis gagyi.Azt megértem hogy valaki vesz egy gyors hipermodern Transformerst de ez  :ohmygod:.
Ettől függetlenül amikor megjelenik a gép 7-800 kilométeren belül valahol meg fogom látogatni addig pedig nem mondok róla több véleményt.
Naplózva

Pinball is Dead
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #100 Dátum: 2011. december 21. - 20:26:01 »

Hú Big Bang Bar?Az igen ,én itthon még nem hallottam róla megkérdeztem Vpety-t  hátha tud azt mondta csak BAR listásokról hallott. :mrgreen:
Nem merült fel bennem hogy nem viszik el a Jersey Jack flippereit  de első gépnél rögtön csúszni elég gázos.
És várjunk még azzal a márciussal ki tudja mi lesz belőle?
A másik dolog ha megnézed a játék videóját ez egy rettenetesen könnyű,lassú kiszámítható flipper a játékteret tekintve elavult ránézésre meg giccses az egész vagyis gagyi.Azt megértem hogy valaki vesz egy gyors hipermodern Transformerst de ez  :ohmygod:.
Ettől függetlenül amikor megjelenik a gép 7-800 kilométeren belül valahol meg fogom látogatni addig pedig nem mondok róla több véleményt.


A Twilight Zone sem gyors. (Ez a whitewood ráadásul nincs elég meredekre állítva).     
Persze, giccses, a téma miatt.
Én őszintén szólva egyáltalán nem lepődtem meg, hogy csúszni fog a gép megjelenés, szerintem 0-ról indulva ez a nomrális. Sőtt, azon sem fogok meglepődni, ha a gép egyszerűen nem lesz jó. Pl a monitor most lesz elsőre kipróbálva, nem biztos, hogy beválik. Egyszerűen ez lesz az első gépük. De ettől még a JJP-t szerintem érdemes megbecsülni. A mai helyzetben nekiállni flippert gyártani, nem kockázatmentes feladat. Látszik, hogy nagyot akarnak, amiből szerintem (ha nem elsőre...ami elég biztos) nagy dolog is lesz.  :respect2:
Naplózva

YYY
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #101 Dátum: 2011. december 21. - 21:19:11 »

A Twilight Zone egy legenda a valaha gyártott legjobb flipper de-főleg az utóbbi 5-6 év gépei után-elég lassúnak tűnik.A játék  gyorsabb lett közben,és rövidebb is sokkal viszont  tartalmasabb,nehezebb és összetettebb is....
A Wizard of Oz-nak meg pont olyan a tempója mint a 90-es évek elején volt a flippereknek.Akkor ez elég volt most nem tudom elég lesz-e...
Naplózva

Pinball is Dead
Pbal
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 220



WWW E-mail
« Válasz #102 Dátum: 2011. december 21. - 21:28:39 »


  
Persze, giccses, a téma miatt.


végre valaki megírta, ami nekem is a fő problémám így ismeretlenül is a gépről, a tematika
ennyi erőből lehetne Kisherceges meg Titanicos flipper is a "romantikus" témák kedvelőinek
Naplózva

Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #103 Dátum: 2011. december 21. - 23:01:05 »

Nem néztem utána, de úgy rémlik, hogy ez a liszensz eleve megvolt már annak a cégnek, ami más hasonló játékokat gyárt, és amiben a Jack az elnök. De lehet, hogy teljesen máshogy van, már nem emlékszem.
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #104 Dátum: 2011. december 26. - 00:24:44 »

http://www.youtube.com/watch?v=s-wGw7M2fTs&feature=related

EZ MI??
Ha ez nem kamu, akkor hova megy a pontszám? :o
Naplózva

YYY
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  2000 után gyártott flipperek  |  Topic: Wizard of OZ « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!