Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 26. - 10:37:35

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Kiemelt  |  Rendkívüli történések  |  Topic: MAD_AMUSEMENT FLIPPER WEBSHOP Vigyázzatok! « előző következő »
Oldalak: [1] 2 Le Nyomtatás
Szerző Téma: MAD_AMUSEMENT FLIPPER WEBSHOP Vigyázzatok!  (Megtekintve 63697 alkalommal)
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Dátum: 2012. február 28. - 20:50:17 »

MAD_AMUSEMENT FLIPPER WEBSHOP ELTÜNTETT 1.061 USD ÉRTÉKŰ RENDELÉSEM?


Kedves Flipperesek,

Egy olyan történetre szeretném felhívni a figyelmeteket, ami nem gondoltam volna, hogy 2012-ben előfordulhat.

2012. januárjában a MAD AMUSEMENT flipperes webshopból egy 1.061 USD rendelést állítottam össze, majd azt az oldal képviselőjének kérésére 2012. január 23-án átutaltam az összeget. Nem ez volt az első megrendelésem a cégtől, igaz, eddig a rendelések paypal-on keresztül kerültek kiegyenlítésre. Ez volt az első eset, amikor a MAD AMUSEMENT átutalást kért.

A bankszámla adatokat leegyeztettük, minden információt megkaptam, az összeget 2012. január 23-án átutaltam, az összeget a bankszámlámról levonták.

Azóta a rendelésem nem érkezett meg, a kontaktszemély nem elérhető, a telefont (00-1-732-575-4228) nem veszi fel. A kommunikáció folyamatos volt egészen addig, amíg az összeget át nem utaltam.

Az átutalást követő 5. nap után kezdtem el érdeklődni a rendelésemről. Azóta semmilyen megkeresésemre (telefon, e-mail, ebay, fax, sms) nem reagál. Mind a privát mail címet, mind a webes felületet, mind az ebay-es felhasználót bombáztam mail-jeimmel. Az átutalás óta egyetlen sor választ nem kaptam (január 23!), a telefonhívásaimra csak az üzenetrögzítő válaszol.

Az, hogy nem érkezik meg a rendelés (amire egyébként 10-12 napot írtak) bizonyos körülmények miatt megtörténhet, de hogy a pénz beérkezése óta SEMMILYEN kommunikáció nem történt, az felháborító!

A flipper itt áll darabokban az alkatrészek hiánya miatt, nekem pedig 1061 USD végleg eltűnt?

Kérek minden flipperest, továbbítsa a levelem facebook-on, fórumokon, ahol csak teheti. A cél, hogy más ne járjon így, illetve ha levelem eljut a MAD_AMUSEMENT-hez talán  magyarázatot kapok a történtekre, esetleg a pénzem vagy a rendelésem előkerül.

Köszönöm, hogy elolvastad, köszönöm, hogy továbbítottad!



Üdvözlettel

Lugosi András
+36 20 566 1515
www.automataberles.hu
info@automataberles.hu   
videojatek.blogspot.com
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2012. február 28. - 21:08:53 »

Bakker.Ilyen esetekben nem a paypal intézkedik?Elvileg ők hivatalosan előkerítik a pénzt nem?

Az ebyay-on is árulnak

Recent Feedback ratings (last 12 months)   
Click for help
    1 month   6 months   12 months   
Positive feedback rating   Positive   295   1219   1847
Neutral feedback rating   Neutral   1   1   1
Negative feedback rating   Negative   0   0   0

Remélem ez "csak egy" félre értés.

Naplózva
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2012. február 28. - 21:15:52 »

A Pinside-on azt mondják, mennie kell.

-------"

I have never had a problem with them. Tell your friend to call them during normal business hours in the US. Time zones need to be considered.

Another thing is that International orders seem to take a long time.

Ever notice it is always a friend that had a problem from overseas? It never seems to come from the person firsthand.

"-------
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2012. február 28. - 21:16:52 »

Liti nem Paypalon utalt hanem közvetlenül a számlájukra.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2012. február 28. - 21:18:50 »



Megnéztem az időzónákat és természetesen munka időben hívtam.

Kb 30-40 email/10-20 telefon/ 10 ebay üzenet / web felületes üzenetek...


Sajnos ez nem félreértés...
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2012. február 28. - 21:19:14 »

Liti nem Paypalon utalt hanem közvetlenül a számlájukra.

Igen sajnos valamiért így kérte a srác....
Naplózva
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2012. február 28. - 21:19:59 »

Hát hirtelen ennyit tudok... :S


It's been gone through at least once a month the last 3-4 months. After 50-60 replies half of which support them the other half despise them the end story is that if you are in the US things are good. If you are out of the US then you get problems. Some internatial orders seemed OK but most had problems. I think they even pulled the ability to do international off their website even.

I just searched google for "Mad Amusement" and 4 of these threads came up. Most recent I can think of is:
http://pinside.com/pinball/forum/topic/mad-amusements-how-long-to-process-an-order

What happened to your friend stinks but seriously, you gotta do some research on a company before dropping $1K+ especially if it's international. Nobody knows what the issue is but this is common with non-US purchases.
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2012. február 28. - 21:20:24 »

A Pinside-on azt mondják, mennie kell.

-------"

I have never had a problem with them. Tell your friend to call them during normal business hours in the US. Time zones need to be considered.

Another thing is that International orders seem to take a long time.

Ever notice it is always a friend that had a problem from overseas? It never seems to come from the person firsthand.

"-------

Köszönöm hogy felvetetted ott a problémát. Ha a teljes levelet és a próbálkozásokat is beleírod talán megértik a problémát...

Köszönöm a segítséged...
Naplózva
pintakker
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1493


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2012. február 28. - 21:21:27 »

Én E-bay-en jártam így most! igaz jóval kisebb összeggel  :box:
Naplózva

Rokkó, a rumos rabló rácsapott egy ragyogó drágakő rakományra, de rettentő rémesen ráfaragott :D :D
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2012. február 28. - 21:23:49 »

Hát hirtelen ennyit tudok... :S


It's been gone through at least once a month the last 3-4 months. After 50-60 replies half of which support them the other half despise them the end story is that if you are in the US things are good. If you are out of the US then you get problems. Some internatial orders seemed OK but most had problems. I think they even pulled the ability to do international off their website even.

I just searched google for "Mad Amusement" and 4 of these threads came up. Most recent I can think of is:
http://pinside.com/pinball/forum/topic/mad-amusements-how-long-to-process-an-order

What happened to your friend stinks but seriously, you gotta do some research on a company before dropping $1K+ especially if it's international. Nobody knows what the issue is but this is common with non-US purchases.

Az hogy a rendelésem eltűnik azt megértem. Rizikó. Az hogy az ember tűnik el az felháborít. Ezt hívják lopásnak ugye?

Elég kitartó vagyok. Egy New Jersey feljelentést nekem meg fog érni :(

Naplózva
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2012. február 28. - 21:24:58 »

Bemásoltam a teljes leveledet.
Ez egy egész normális közösség, ahogy néztem, csak néha kicsit értetlenek. Node elnézhető, Amerika.  ;D

Valami kontaktot csak találnak a céghez,nagyon sok regisztrált van fenn...
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2012. február 28. - 21:38:48 »

Köszönöm szépen!

Tudsz egy linket adni?
Naplózva
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2012. február 28. - 21:42:50 »

www.pinside.com

És ott fórum. Én velük tettem rendbe a saját gépemet, végig van dokumentálva. :D
Naplózva
SIMMISI
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 243


E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2012. február 28. - 21:54:42 »

Nincs erre internet rendőrség ,akik utána járnak ? Mert ez kint is nagymértékű csalásnak számít . Mert ugye nem te lehettél az egyetlen utaló .
Naplózva

indy  t2 t3
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2012. február 28. - 21:57:32 »

Nincs erre internet rendőrség ,akik utána járnak ? Mert ez kint is nagymértékű csalásnak számít . Mert ugye nem te lehettél az egyetlen utaló .

Természetesen ezt az utat is meg fogom próbálni...
Naplózva
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2012. február 28. - 21:58:24 »

Fixen azt irkálják, hogy a tengerentúli rendelésekkel vannak gondok, de országon belül minden oké...
De az akkor sem korrekt, hogy nem reagálnak semmilyen megkeresésre... :(
Naplózva
SIMMISI
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 243


E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2012. február 28. - 22:33:16 »

Sajnos az Amerikaikba fut az a program hogy, ők mindenki felett állnak  . Nekem két hónap alatt küldtek egy 300 dolcsis bakancsot vert is a víz . De végül küldték .
Naplózva

indy  t2 t3
Tophat
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 167


E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2012. február 28. - 23:05:14 »

Eléggé megosztja a társaságot ez az ember. Van akinek semmi gondja nem volt vele, van, aki arrogáns bunkónak tartja. Mindenesetre RGP-n is megy az adok-kapok, most épp egy olasznak van vele hasonló baja, mint neked:

https://groups.google.com/forum/?fromgroups#!searchin/rec.games.pinball/mad$20amusement/rec.games.pinball/XKGHxi7vJyU/L0moZjY_qo8J
alemot néven keresd a bejegyzést, február 5-én.
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2012. február 29. - 07:58:22 »

Eléggé megosztja a társaságot ez az ember. Van akinek semmi gondja nem volt vele, van, aki arrogáns bunkónak tartja.

Számomra nem egyértelmű, hogy a megrendelés az Ebay-en, vagy az on-line boltban történt-e meg, de az Ebay-es oldalon folyamatosan érkeznek a pozitív visszajelzések, szóval működik az oldal... vagyis, él és létezik a bolt. Node akkor miért nem válaszol? Szvsz próbálj meg az Ebay-es felületen kapcsolatban lépni velük, még akkor is, ha nem ott rendelted a csomagot.

Megtettem. lásd kezdő hozzászólás.
Naplózva
berserker
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 52


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2012. február 29. - 12:55:51 »

Sajnos en is jartam hasonlo cipoben! Akkor 2008 nyaran kb 600 usd erteket vesztettem! Az ebay-en vasarolt cucc gazdaja azt mondta,h a paypal szamlajat valami oknal fogva nem tudja hasznalni! Az utalast Western Union-nal kerte! Amit en sajnalatos modon meg is tettem! A csomag azota sem erkezett meg! Amikor rendorseggel fenyegetoztem,akkor azt mondta,h mar elkuldte......... Sajnos azota sem tudni,h mi az igazsag!  Az en esetemben az illeto nem rendelkezett nagy tapasztalattal az ebayen,es +feedback-je sem volt annyi mint ebben az esetben! Bizzunk abban,h csak a lassu postai kezbesites az oka! Amis tenleg sokszor elofordul! Viszont abban Litinek teljesen igaza van,h a pofatlan bunkoja egy e-mailt igazan megereszthetne,ha mar egy online shopot vezet! Ezt meg az idozonaval sem lehet kimagyaraznia............mert az emailjeit csak megnezi az ember! Remelem azert megerkezik a csomag! Bizzunk benne!
Naplózva

Life is short,play hard!
pintakker
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1493


E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2012. március 01. - 14:46:28 »

Sajnos ezekbe a gondokba mindenki bele esik. Annyuit tudunk tennii hogy többszörr felhívjuk a figyelmet ezekre a veszélyekre
Naplózva

Rokkó, a rumos rabló rácsapott egy ragyogó drágakő rakományra, de rettentő rémesen ráfaragott :D :D
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2012. március 01. - 16:25:08 »

"-------------------------------
I think the problem is this is not an isolated incident.

I ordered twice from Mike, and it was the same song and dance. Both times it took over 2 months for me to get my orders (in stock items). Does anyone think that is reasonable?

I've recently read another thread about Mike at a different forum, where the person actually had to involve the police. Mike would not take paypal, just bank transfer or money order. After many repeated contact attempts by the buyer (after 4 months of waiting for his parts), he called the police. Once a fraud case was opened with the cops, Mike promptly shipped. I wonder why?

Personally, I will never deal with him again, and urge anyone I talk to to do the same. If you live in the USA, go for it. Live anywhere else, don't bother.

------------------------ "
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2012. március 01. - 18:58:17 »

Ez ám a pofátlanság!!!  :tuz
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2012. március 01. - 19:06:01 »

A magyarokkal mindent meg lehet tenni ( büntetlenül ) ebben a világban - úgy "szeretnek" minket !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2012. március 01. - 19:28:23 »

 Akinek az irasat bemasoltam,kanadai...
Az meg pedig messze sincs...
Naplózva
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2012. március 02. - 00:41:14 »

Ezt is csak addig meri megcsinálni, amíg valaki meg nem látogatja betárazva.....  :tuz
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
snakeimp
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 42


Martian


WWW E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2012. március 02. - 07:45:17 »

Ebből eleddig két igazán lényeges tanulság szűrhető le: akármennyire is nem tetszik, legtöbbször netes külföldi vásárláshoz PayPalt "kell" használni továbbra is (nem gift és társai módozattal nyilván), illetőleg bármennyire is összességében eléggé kecsegtető árai vannak a Mad-Amusementsnek, én hanyagolni fogom őket biztosan (a legutóbbi - egyébként ehhez képest nevetséges tételű - rendelésem is tőlük 2 hónap után lett pusztán shippelve, miután már rég letelt a PayPal-féle case opening limit).

Valahogy az a megérzésem viszont, hogy ez az 1000 USD-s csomag még elő fog bukkanni, csak még várat magára. Remélhetőleg.
Naplózva

http://www.pinballowners.com/snakeimp

Freddy: A Nightmare on Elm Street (Gottlieb)
Revenge from Mars (Bally)
Swords of Fury (Williams)
Star Wars Episode I (Williams)
Dracula (Williams)
Street Fighter II (Gottlieb)
Time Machine (Data East)
Theatre of Magic (Bally)
Frankenstein (Sega)
Tophat
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 167


E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2012. április 11. - 22:15:03 »

Valami fejlemény az ügyben?
Naplózva
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2012. április 11. - 22:19:24 »

Jaa,mar en is akartam kerdezni...
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2012. április 11. - 23:13:02 »

Itt tartok

Quote
Business Name: Pinball Arcade Store
BBB has made several attempts to contact the business regarding the above referenced complaint. We regret to inform you that we have not received a response from the company.
BBB develops and maintains Reliability Reports on companies in our service area. This information is available to the public and is frequently used by potential customers. In the case of your complaint, the company's failure to promptly give attention to the matter will be reflected in the report we give to consumers about them.
With any complaint, you have the option of pursuing the matter legally.
To pursue your complaint, please contact: Ocean County Consumer Affairs, PO Box 2191, Toms River, NJ, 08754-2191, phone:7329292105
If the company has contacted you in the interim, please notify BBB immediately.
Very truly yours,
Rain Ferrara
Service Representative
609 588-0808 ext 11"
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2012. április 19. - 00:48:28 »

A probléma úgy néz ki megoldóik! Hálás ezer köszönet Angyalpor-nak és a pinside-nak!!!!

http://pinside.com/pinball/forum/topic/problems-with-mad-amusement
Naplózva
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2012. április 19. - 08:20:58 »

Szivesen,erre valo egy barati klub,nem? :-)
Mondtam en neked,hogy jo az a csapat... Orulok,ha rendezodik a dolog,es orommel latom,hogy segitokeszek a kulfoldi vadidegenek,pusztan a kozos hobbi miatt...
Öröm és bódossá'!  :-)
Naplózva
Marcipa
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1298



WWW E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2012. április 19. - 08:59:12 »

Ez nagyon jó hír! Örülök, hogy végre megjöttek a cuccok!
Naplózva

[Pinballs:  Getaway, Fish Tales, Black Jack, SWE1 ;) Gone but not forgotten Batman Forever, Super Orbit, Elektra , Mundial, Lap by Lap, Diamond Lady Arcade: MKII
http://www.csokieskave.hu
http://www.mpadesign.hu 
http://www.mpacustom.hu]
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2012. április 19. - 10:57:40 »

Jó , hogy rendeződött !  :jolvanjol:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2012. május 03. - 10:27:08 »

Hali!
Csengetett mar a postas a cuccokkal?
Naplózva
Oldalak: [1] 2 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Kiemelt  |  Rendkívüli történések  |  Topic: MAD_AMUSEMENT FLIPPER WEBSHOP Vigyázzatok! « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!