Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 29. - 06:05:00

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Twilight Zone « előző következő »
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Twilight Zone  (Megtekintve 115468 alkalommal)
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #70 Dátum: 2005. december 19. - 11:39:48 »

Csinálok majd. A baj, hogy hétköznap reggel még sötét van, mire hazaérek már sötét. Az a fényképezőgépünk, ami tud makrót, az félhomályban már xar. A másik gép, amit a melóból viszek, az nem volt nálam hétvégén, az nem annyira fényérzékeny, de nincs rajta makró. Azért majd megpróbálom :)

Addig is:

http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00005.jpg
http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00006.jpg
http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00007.jpg
http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00008.jpg
http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00009.jpg
http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00015.jpg

Ezek a műanyagok vannak eltörve. Meg az óráról is látszik a letört mutató. A flipperek közötti felirat bal oldala már meg van tisztítva próbaképp, mint az ajtó közepén lévő fehér folt is. Majd ma viszem a gépet, és csinálok képeket munka közben is.
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #71 Dátum: 2005. december 19. - 12:13:56 »

Na megmondtam, ugye ?!

 :mrgreen:  A képlet : TZ + Gumball = Törött műanyag elemek !   :mrgreen:
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Rimo
Guest


E-mail
« Válasz #72 Dátum: 2005. december 19. - 12:19:17 »

mindegy neked van nekem meg nincs (egyenlőre )
gratula hozzá
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #73 Dátum: 2005. december 19. - 21:54:57 »

Quote from: Tyutyu
... és töri is rendesen a műanyagokat pont ezért.
Én még nem láttam olyan TZ-t ahol minden megvolt ( egyben ) !

Akkor még nem voltál nálam :nevet:
Sigma: megnéztem a képeket, nem tűnik túl veszélyesenek az a pár hiánnyosság.
Ha esetleg segít, így első ránézésre:
-Az egyik gombád kék . Úgy tudom ilyen a TZ-ben sosem volt gyárilag. Elvileg 1 piros, 1 narancs, 1 citromsárga van (ahogy a skill is)
-A jobb oldali kör felett a lámpáról egy piros kupak hiányzik.
-Felette a flasherről egy nagy piros kupak
-Slot feletti plexi valami másról van. Szöszö valahonnan szerzett eredetit, nekem az van rajta. Ugyanitt az égőről egy sárga kupak.
Naplózva

"It will never work!"
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #74 Dátum: 2005. december 19. - 22:20:26 »

...és vajon miért van a jobb oldali pofozón két gumi? :gondol:
Naplózva

"It will never work!"
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #75 Dátum: 2005. december 20. - 09:37:47 »

Köszönöm az infókat! Nagy segítség nekem.
Még szedem össze mi kell, és utána próbálom megszerezni őket.

Tegnap megtisztítottam a fenti és az összes lenti műanyag rámpát, meg a golyó fel-le jutásánál található fém eszközöket. A műanyagrámpák könnyű megtisztitásához köszönönetem PTR-nek, ő mutatta meg azt a módszert ami a legtutibb eredményt adja, és a legkevesebb energiába is kerül!  :respect2:

Összeraktam az órát is, de már éjjel, így nem próbáltam ki, hogy jó lett -e. Ráadásul lehet, hogy nem is lett jó. Ugye az volt vele, hogy a hátulról belemenő csavarok helye már szét volt töredezve. Ergo nem tartotta semmi össze az egész szerkezetet. Azt csináltan, hogy odanyomkodtam a helyükre kétkomponensű gyurmaepoxit. Vártam vele úgy 10 percet, és amikor már majdnem teljesen megkötött, akkor óvatosan figyelve, a csavarral vágtam bele menetet. Újra szétszedtem, és konstatáltam, hogy még nem kötött meg eléggé az epoxi. De csak annyit csináltam, hogy ujjal kicsit összenyomtam őket, hogy kissebb legyen a lyuk a csavarmenetnek a következő próbakor. Újabb 10 perc múlva becsavartam a csavarokat. Most már oké lett. Egyetlen bibi van csak: az egyik saroknál kb 2 mm-rel magasabb lett az új szint. Sajnos ez komoly gondot okozhat, mert a nagymutató pöcökje és a számlap között is kb ennyi hely van csak. Ráadásképp ez nem a számlapot emeli, hanem a teljes szerkezetet viszi le. Így nem biztos, hogy eléggé kilógnak -e a számlapból az optók, meg hogy a mutató eléri -e a számlapot. Ha valami nem megy valahogy le kell csiszolnom ott bennt ezt a két mm-t.
Apropó számlap. Eredetileg matrica, ami már alig fogta valahol. Óvatosan leszedtem ahol még fogta, és alkohollal letisztítottam a ragasztó maradványait mind a matricáról, mind a műanyagról. Gondolkoztam, hogy mivel lehetne visszaragasztani, aztán "csak úgy" beletéve is megtartja a többi alkatrész. Talán itt a lámpákat érdemes lenne led-ekre cserélni, és akkor a hőtől sem hajolna el. Ezt majd még meglátom.

Friss képek:

http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00016.jpg
A PF bal felső része megtisztítva, a már megtisztított és visszaszerelt golyóvezetőkkel. Még a csavarok is meg lettek tisztítva  :nevet:

http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00017.jpg
A zongora mögötti részen még látszik az eredeti koszmennyiség. (az alsó koncentrikus köröktől rögtön balra). Épp itt, a jobb oldali loopnál, fennt a piros résznél látszik, hogy bármennyire is próbáltam tisztítani, ott maradt egy vékony sötét csík.

http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00018.jpg
http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00021.jpg
A bumperek még nincsenek megtisztítva, csak a pf, és még az sincs a targetek mögötti részen. A lényeg a bumperek közötti rész, illetve balra, a mozi része. Itt volt a legvastagabb a dzsuva. Télapó meg most úgyis aktuális.

http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00019.jpg
Powerball lámpa alatt itt is látszik a sötét csík.

http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00020.jpg
Csak úgy. A zöld szigszalag nem hinném hogy eredeti tartozék. Ezekszerint legalább egyszer már leszerelte valaki a rámpákat. Vagy csak a felvezető acéllemezt hajtotta fel és becsempészte alá. Nem tudom mi célt szolgál itt ez igazán?

http://www.freeweb.hu/sigma7/flipper/DSC00022.jpg
Kókler bt. kezenyoma. Tudom, hihetetlenül hangzik, de azt, hogy a panel is össze vissza van forrasztgatva azt csak az elkészült képen vettem észre! A kép a csatlakozó hiánya miatt készült. Remélem már szárad valakinek a keze.
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #76 Dátum: 2005. december 20. - 10:43:02 »

Quote from: sigma7
Tegnap megtisztítottam a fenti és az összes lenti műanyag rámpát, meg a golyó fel-le jutásánál található fém eszközöket. A műanyagrámpák könnyű megtisztitásához köszönönetem PTR-nek, ő mutatta meg azt a módszert ami a legtutibb eredményt adja, és a legkevesebb energiába is kerül!  :respect2:

És mi ez a módszer ha szabadna tudni? :mosoly:
Naplózva

"It will never work!"
Rimo
Guest


E-mail
« Válasz #77 Dátum: 2005. december 20. - 21:07:03 »

hm ezek a linkek is rosszak
Naplózva
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #78 Dátum: 2005. december 21. - 10:21:33 »

Rimo, kösz, hogy szólsz.
A freeweb.he el...tolhatja a biciklit. Azthiszem ezennel leteszek az ingyenes tárhelyszolgáltatókról.

http://javasite.bme.hu/~parker/

Ezen a címen érhetőek el a képek. Ha minden jól megy hamarosan át tudom majd írni a hozzásólásokban is, és akkor egyesével is menni fog.  :mrgreen:

Töltöttem fel ide három új képet is.
Felszerelve a playfield alatti rámpák, és az összes ehhez kapcsolódó fel-levezető fém. Illetve felszerelve az óra a teszteléshez .... amit majd hamarosan leszedek, és előbb a vezetékeket húzom be  :nevet:
Meg végre sikerült leszednem a manualt. Az órát elég specifikusan kell összerakni, ami nálam nem teljesült .... azt hittem majd az optok tudják mikor hol jár melyik mutató, és bekalibrálják magukat.
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #79 Dátum: 2005. december 21. - 10:38:07 »

Quote from: "sigma7
Rimo, kösz, hogy szólsz.
A freeweb.he el...tolhatja a biciklit. Azthiszem ezennel leteszek az ingyenes tárhelyszolgáltatókról.

Asszem ezzel én is igy vagyok ... freeweb suxx !!!
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #80 Dátum: 2005. december 21. - 10:38:36 »

Rimo, kösz, hogy szólsz.
A freeweb.he el...tolhatja a biciklit. Azthiszem ezennel leteszek az ingyenes tárhelyszolgáltatókról.


Asszem ezzel én is igy vagyok ... freeweb suxx !!!
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #81 Dátum: 2005. december 22. - 08:54:58 »

Tegnap este, miután elolvastam a manualt, újra szétszedtem és a manual utasításai alapján állítva be a fogaskerekeket, meg jobban széthúzva a túl összecsúszott paneleket, összeraktam az órát.
Bekapcsolás után kicsit ment előre, kicsit hátra ... jónak tűnt!
Indulhat a clock test!
Lassú előremenetben teszteltem elöször. "E' öröm, e' 'ódogság!" Az első nagymutatós kör végére érve, aztán előjött az első hiba: a fenti opto nem működik. A harmadik kör végén ez már tuti, amikor odaér nem érzékeli azt. 4:45-perc mutatásakor aztán beakadt, és letört a nagymutató   :ohmygod: Aztán 6 óra mutatása után az is kiderül, hogy az órákat mérő részen sem megy egy opto, mert innentől a 12-ig ugrálva mutatja a jó és egy másik rossz értéket. Szóval a gyenge kezdés után erős visszaeséssel most itt van a kezemben az óra panelja és megpróbálom kicserélni az opto kapukat benne.

Ja, és ez után a kis 10 perces teszt után is forró volt az óra teteje! Eredetileg nem terveztem, de ki fogom cserélni LED-ekre az órában lévő izzókat. (inkább ez, mint lyukakat fúrni rá)
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #82 Dátum: 2005. december 23. - 09:28:25 »

Kicseréltem a rossznak diagnosztizált optokat, kicseréltem az izzókat ledekre, valamint a műanyag távtartókat a két panel között fémre. A nagymutató érzékelőjének sarkait kicsit lekerekítettem mindkét oldalon. Összeraktam az órát. És csodák csodája, megy!  :beer: Előre-hátra, gyorsan-lassan működik, és mindíg jó időt mutat. Az elektronikai boltban a egy optokapu 180 ft egy led meg 250 ft volt. Így kb 1400 ft-ból újra jó az óra. Üröm az örömben, hogy ez csak elméletben van így ... mert észreveszem, hogy a négy led nem pilácsol, csak valami nagy-nagyon haloványan. Tippelem, hogy a legolcsóbb alkatrész, a 2 ft-os ellenállás tett be nekem, és véletlenül 100k-sat kaphattam 100-as helyett. Egyenlőre ez így marad már. Majd ha sok időm lesz, akkor újra szétszerelem. Jó tanács TZ óra szerelőknek: 12:00-nál szedjétek szét az órát, akkor nem kell szenvedni a fogaskerekekkel összerakáskor. Képet nem készaítettem annyira be voltam már indulva, és csak utólag gondoltam rá. De ha szétszedem újra majd igyekszen nem elfelejteni.

Így karácsony miatt most csak keveset piszkálgatom a gépet. Csak a barátok közt alatt csináltam tegnap is  :nevet:
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #83 Dátum: 2005. december 23. - 17:50:09 »

Quote from: sigma7
Kicseréltem a rossznak diagnosztizált optokat, kicseréltem az izzókat ledekre, valamint a műanyag távtartókat a két panel között fémre. A nagymutató érzékelőjének sarkait kicsit lekerekítettem mindkét oldalon. Összeraktam az órát. És csodák csodája, megy!  :beer: Előre-hátra, gyorsan-lassan működik, és mindíg jó időt mutat. Az elektronikai boltban a egy optokapu 180 ft egy led meg 250 ft volt. Így kb 1400 ft-ból újra jó az óra. Üröm az örömben, hogy ez csak elméletben van így ... mert észreveszem, hogy a négy led nem pilácsol, csak valami nagy-nagyon haloványan. Tippelem, hogy a legolcsóbb alkatrész, a 2 ft-os ellenállás tett be nekem, és véletlenül 100k-sat kaphattam 100-as helyett. Egyenlőre ez így marad már. Majd ha sok időm lesz, akkor újra szétszerelem. Jó tanács TZ óra szerelőknek: 12:00-nál szedjétek szét az órát, akkor nem kell szenvedni a fogaskerekekkel összerakáskor. Képet nem készaítettem annyira be voltam már indulva, és csak utólag gondoltam rá. De ha szétszedem újra majd igyekszen nem elfelejteni.

Így karácsony miatt most csak keveset piszkálgatom a gépet. Csak a barátok közt alatt csináltam tegnap is  :nevet:



Tényleg kár , hogy nem csináltál képeket , egyébként gratula :jolvanjol:  szeretem ha valaki ilyen precízen javítgatja  a flipperét.

Elmegyek már valahova megnézni egy TZ-t élőben is !
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #84 Dátum: 2005. december 23. - 18:18:51 »

Quote from: iHEAD
Elmegyek már valahova megnézni egy TZ-t élőben is !

...én már felajánlottam a lehetőséget :nevet:
Naplózva

"It will never work!"
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #85 Dátum: 2005. december 24. - 12:35:56 »

Talán segít. Pár link a TZ javításhoz...:

http://bellsouthpwp.net/l/i/litz/tz-fixit.html
http://www.robots.ox.ac.uk/~north/pinball/jdeitch-tz-fix-it.html

És, beszarás, de egy nem is rossz szám amit a TZ iheletett:
http://www.habos-arcade.com/Twilight%20Zone%20-%20Lyrics.htm
Naplózva

"It will never work!"
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #86 Dátum: 2005. december 24. - 13:33:16 »

Quote from: vpety
Quote from: iHEAD
Elmegyek már valahova megnézni egy TZ-t élőben is !

...én már felajánlottam a lehetőséget :nevet:
ű

Köszi ,lehet , hogy majd élek is vele.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #87 Dátum: 2005. december 24. - 18:02:57 »

Kösz VPety a linkeket. Már megtaláltam őket én is, próbálok mások tapasztalataiból okulni. A legtöbbet azthiszem az a kép segít amit küldtél.

Meg igyekszem karácsonykor nem a TZ-vel foglalkozni, mert amint ez írom, már kapok is a fejemre, hogy szenteste miért a flipperklub fórumán vagyok  :mosoly:

Egyébként hamarosan lesznek képek, mert a két izzót ami az óra alatt van nem csavaroztam fel  :ohmygod:  .... utólag meg próbáltam 10 percig bejátszani a csavart majd feladtam.

Ha legközelebb lesz flipperek éjszakái, akkor majd viszem a TZ-t, aki szeretne akkor majd tud rajta játszani.

kkü!

Sigma7
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #88 Dátum: 2005. december 25. - 08:32:00 »

Quote from: sigma7


Ha legközelebb lesz flipperek éjszakái, akkor majd viszem a TZ-t, aki szeretne akkor majd tud rajta játszani.

kkü!

Sigma7



Hű az jó lesz , lehet , hogy oda előbb jutok el mint vpetyhez ! (Sajna) :mosoly:  :ohmygod:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #89 Dátum: 2005. december 25. - 13:53:23 »



Egy módszer. hogy megvédjük a müanyagokat a töréstöl...
Naplózva

"It will never work!"
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #90 Dátum: 2005. december 28. - 17:51:57 »

Quote from: vpety


Egy módszer. hogy megvédjük a müanyagokat a töréstöl...


Ez csak annyi , hogy egy nagyobb méretű plexi körlap van alatta ?
Kicsit bővebben ha lehet !
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #91 Dátum: 2005. december 28. - 18:54:10 »

:beer: alatt(ser alatt)olyan kis puha műanyagkorongok vannak .Ez  a  minizászlók tapadókorongjának anyagához hasonlit a legjobban.A plexi túl kemény nem nyelné el a rezgést.
Naplózva
PumpinEthyl
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 59


E-mail
« Válasz #92 Dátum: 2005. december 28. - 19:35:18 »

Nem lehet, hogy mégis inább plexi? Mer' szerintem nem elnyelni kell a rezgést, hanem csak távoltartani a golyót a slingshot sarkától. Ha plexiből van, akkor a post csavarja úgyis bírja. Ha olyan szilikon-gumi szerű izéből van, akkor nem hiszem, hogy ér valamit...
Naplózva
Rimo
Guest


E-mail
« Válasz #93 Dátum: 2005. december 29. - 11:02:44 »

ja meg ha esetleg nem eredeti a müanyag hanem re-pro.
akkor mé ne lehetne pl polikarbonátbó....

tehát levesz eredeti azt használ valami utáncsinyált és
akkor tuti nem fog letröni a sarka ha meg elad
akkor visszatesz
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #94 Dátum: 2005. december 29. - 11:08:58 »

Szerintem kicsit el vagytok tájolva ebben a " letörik a sarka a plexinek " dologtól ... nem ?
Mikor én a Tarján Tibi gépével játszottam akkor azt tapasztaltam, hogy a gumball úgy pattogott a pályán, hogy több esetben FELÜLRŐL is ráesett a plexikre.
Rögtön láttam, hogy mitől törik le állandóan.
Szóval az a kis plexi korong lehet, hogy oldalról véd valamit és nem ér a slingshoot-hoz de felülről sz*rt se ér ...

Konzekvencia : Gumball tré, egy újitás ami szintén nem jött be ... de attól még a TZ jó.
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #95 Dátum: 2005. december 29. - 12:52:47 »

Rimo mondja egyébként szerintem jól. Már régóta mondja, hogy a polikarbonát használata mennyivel előnyösebb. Valószínűleg én is házilag készítek majd polikarbonátból műanyagokat. Ha egyszer eljutok odáig.

Egyébként tegnap végre funkcionálisan össze lett rakva a gép! (bár lehet, hogy ezzel megszivattam magam .... nem tudom vannak -e műanyagok amiket a rámpa felszerelése elött kellett volna felrakni?) Játszottam vele 3-4 menetet. A kerámiagolyó meg tényleg pattog mint az istennyila. Azért kellett abbahagynom, mert bepattant a golyóterelő lemez mögé (ugye műanyag híján be tudott).

Meg lett a gépnek egy baja. Remélem ideiglenes volt. Egyszer csak megzakkant. A karok nem mozogtak, de a golyót kiadagolta, a kijelzőn a grafika felett krix-krax egymásra írt karakterek jelentek meg. Hang elment. A szervízgombok sem működtek, se a slamtilt. Ki-be kapcs után ment újra.
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #96 Dátum: 2005. december 29. - 14:47:55 »

Quote from: Tyutyu
Szerintem kicsit el vagytok tájolva ebben a " letörik a sarka a plexinek " dologtól ... nem ?
Szóval az a kis plexi korong lehet, hogy oldalról véd valamit és nem ér a slingshoot-hoz de felülről sz*rt se ér ...
Konzekvencia : Gumball tré, egy újitás ami szintén nem jött be ... de attól még a TZ jó.

Persze Tyutyu, felülről lehet keveset ér, de nem is a TZ-hez találták ki (a képen is AF van ugyebár). A képet netről szedtem, de láttam élőben is a minap egy Star Wars EP1-en. Igaz, ott egy huszárvágással oldották meg a dolgot: fém alátétet raktak a sarkokra. Nem túl szép de az biztos, hogy véd...
Konzekvenciádhoz: nekem még semmit nem tört le a Gumball...(gyorsan le is kopogom)
Naplózva

"It will never work!"
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #97 Dátum: 2005. december 29. - 14:53:44 »

Vpety : ennek nagyon örülök ... de a kivételek erősitik a szabályt !  :mosoly:
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #98 Dátum: 2005. december 30. - 12:11:49 »

Vpety-nek abban lehet jól igaza, hogy egy otthoni igénybevételnél sokkal kisebb az esélye, hogy törnek a műanyagok.

A TZ viszont tegnap is krix-kraxokat művelt a kijelzőre és a hang is elkezdett nyekegni. Ez a kettő együtt legalább már behatárolta a problémát: a busz szalagkábelei kontaktosak. Egyenlőre csak megmozgattam a csatlakozóit, és rögtön jó lett minden. Valszeg le lesz cserélve.

Ami újonan kiderült probléma tegnap: ha a két gombot egyszerre nyomom, újraindul a gép. Remélem csak kiszáradtak a pufferkondik.
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
pinhead
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 94


E-mail
« Válasz #99 Dátum: 2005. december 30. - 20:48:53 »

Quote from: sigma7
ha a két gombot egyszerre nyomom, újraindul a gép. Remélem csak kiszáradtak a pufferkondik.

Ugyanez volt/van a baja a Noiret-ban található TZ-nek is.

Üdv
Naplózva

PLAY A REAL GAME! PLAY PINBALL!
Rimo
Guest


E-mail
« Válasz #100 Dátum: 2005. december 31. - 11:53:48 »

meg régen az enyémnek is de nállam a graetz híd vót szar
Naplózva
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #101 Dátum: 2006. január 02. - 09:13:26 »

Kösz Rimo a tippet! Erre nem gondoltam volna, meg szkóp nélkül ha ez lesz a hiba rá sem jöttem volna. Na majd ma délután talán lesz időm megnézni.
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #102 Dátum: 2006. február 15. - 19:51:29 »

Mostanában nem sok minden történik, de sikerült szereznem kölcsönbe egy jobb fényképezőgépet.

Koszos flipperkar:
http://javasite.bme.hu/~parker/tz_20060215/flipper_tz%20002%20(Small).jpg

Tiszta flipperkar:
http://javasite.bme.hu/~parker/tz_20060215/flipper_tz%20001%20(Small).jpg

Még több kép, köztük ezek is:
http://javasite.bme.hu/~parker/tz_20060215/

Sigma7
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #103 Dátum: 2006. április 13. - 20:23:10 »

Ma láttam Rimó protótip gépét. :futyul:  Nagyon szép gépet varázsolt belőle és a pause mode valami frenetikus találmány.
Csak gratulálni tudok hozzá. :respect2:  :respect2:  :respect2:
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #104 Dátum: 2006. április 13. - 21:05:12 »

Quote from: izs-49
Ma láttam Rimó protótip gépét. :futyul:  Nagyon szép gépet varázsolt belőle és a pause mode valami frenetikus találmány.
Csak gratulálni tudok hozzá. :respect2:  :respect2:  :respect2:



Na meséljetek , mi is az  a pause mód ? :gondol:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Twilight Zone « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!