Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 29. - 05:25:33

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Red & Ted's RoadShow « előző következő »
Oldalak: [1] 2 3 4 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Red & Ted's RoadShow  (Megtekintve 75114 alkalommal)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Dátum: 2005. május 06. - 18:54:27 »



aranyos kis flipper. én játszottam vele anno az egyik billiárd szalonban. robbantásoknál force feedback. hmm klaffa. last action heroban is van force feedback, amikor mozog a daru  :mosoly:
gyenge pontja: hmm talán a karok, mert alapból gyengére vannak kalibrálva.

ja és igen az egyik missionban "alien invasion"  jól kilopták tz-ból a robotot  :balkta:
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2005. május 16. - 10:05:46 »

Ebben a gépben van a legtöbb mode.Rengeteg dolog van benne ami egy flippert játszhatóvá és élvezetessé tesz.A kis kar elhelyezése és funkciója majdnem megegyezik az Addamséval.Kicsit túlzsúfolt de jobb mintha üres lenne.Jó lenne róla egy playfield fotó,ha tudsz rakjál fel.köszi
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2005. május 16. - 19:35:12 »

Quote from: Füredi Sándor
Ebben a gépben van a legtöbb mode.Rengeteg dolog van benne ami egy flippert játszhatóvá és élvezetessé tesz.A kis kar elhelyezése és funkciója majdnem megegyezik az Addamséval.Kicsit túlzsúfolt de jobb mintha üres lenne.Jó lenne róla egy playfield fotó,ha tudsz rakjál fel.köszi


Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2005. május 18. - 22:28:07 »

Quote from: Füredi Sándor
jó kép ,kösz még egyszer.



ehhe viszont litium playfield képjén jól látszik, hogy a bal kar rövidebb mint a jobb :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2005. május 19. - 21:09:15 »

A bal felső?
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2005. május 19. - 21:30:24 »

Quote from: laci
Quote from: Füredi Sándor
jó kép ,kösz még egyszer.



ehhe viszont litium playfield képjén jól látszik, hogy a bal kar rövidebb mint a jobb :)


Szerintem csak kicsit feljebb van
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2005. május 19. - 21:35:15 »

Quote from: Litium
Quote from: laci
Quote from: Füredi Sándor
jó kép ,kösz még egyszer.



ehhe viszont litium playfield képjén jól látszik, hogy a bal kar rövidebb mint a jobb :)


Szerintem csak kicsit feljebb van


Egyszerű érzéki csalódás: A karok nincsenek középen az alatta lévő ívelt fémhez képest. És erre még tetőzésnek rájön hogy a "shoot again" égő mellet jobbról sötét, balról világos szín van...
Naplózva

"It will never work!"
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2005. május 21. - 16:59:28 »

aha és egyébként is szabvány a karhossz.típusok között van eltérés de az  kb. 1 cm.pld az indiananak hosszú karja van a drakulának rövid.mármint a róluk készült flippernek.
Naplózva
Vis Major
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 177



E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2005. május 22. - 23:04:08 »

Lementettem a képet, orrvérzésig nagyítotam, és megnéztem egy vízmértékkel...
A bal kar semmivel sem rövidebb, mint a jobb, a teteje pont egy vonalban van, de az alje tényleg lejjebb lóg a jobb oldalinak, és ehhez a színekkel való érzéki csalódás télleg jól jön pluszként...  
...Bár az igazi érzéki csalódás szerintem olyan 20 év körül van, 90-60-90, és azt mondja, hogy de igen, télleg nálam akar alunni, na az egy IGAZÁN ÉRZÉKI CSALÓDÁS, mer ki gondolta volna?
Naplózva

Hö!
______________

I'LL BREAK YOUR FINGERS NEXT TIME!!!
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2005. május 27. - 00:06:39 »

Quote from: laci


ja és igen az egyik missionban "alien invasion"  jól kilopták tz-ból a robotot  :balkta:


Hát ez nem tudom lopásnak számít-e...ugyanis saját magunktól lehet lopni nemde? Sőt, hány olyan módot ismerünk ami több gépből is visszaköszön. pl majdnem ugyanaz a "MOVE YOUR CAR!!!!" mód van Creature-ben, Flintstones-ban, Junkyard-ban és még ki tudja hány gépben. A backglass-en is helyeznek el megegyező grafikákat: pl egy joystick a kézben ugyanúgy van megrajzolva a Whirldwind, FunHouse és Twilight Zone flipperek fejüvegén. A zenéket és beszólásokat már ne is említsük...
Naplózva

"It will never work!"
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2005. május 27. - 00:11:42 »

Quote from: vpety
Quote from: laci


ja és igen az egyik missionban "alien invasion"  jól kilopták tz-ból a robotot  :balkta:


Hát ez nem tudom lopásnak számít-e...ugyanis saját magunktól lehet lopni nemde? Sőt, hány olyan módot ismerünk ami több gépből is visszaköszön. pl majdnem ugyanaz a "MOVE YOUR CAR!!!!" mód van Creature-ben, Flintstones-ban, Junkyard-ban és még ki tudja hány gépben. A backglass-en is helyeznek el megegyező grafikákat: pl egy joystick a kézben ugyanúgy van megrajzolva a Whirldwind, FunHouse és Twilight Zone flipperek fejüvegén. A zenéket és beszólásokat már ne is említsük...


Szerintem ettől még mulatságosabbak a gépek....
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2005. május 27. - 00:15:22 »

Naná...milyen öröm egy régi ismerős arcot, hangot, zenét, módot viszontlátni más gépben is.
Naplózva

"It will never work!"
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2005. május 27. - 00:17:14 »

Amúgy jól látom hogy a fórumon az óra nem a valós időszámítást követi?
(hát persze hogy jól látod Péter...  :mosoly: )
Naplózva

"It will never work!"
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2005. május 27. - 02:05:38 »

na tömören összefoglalva. én a bal alsó flipperre gondoltam, hogy az a rövidebb 2 miliméterrel talán.
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2005. május 27. - 02:07:28 »

Quote from: vpety
Quote from: laci


ja és igen az egyik missionban "alien invasion"  jól kilopták tz-ból a robotot  :balkta:


Hát ez nem tudom lopásnak számít-e...ugyanis saját magunktól lehet lopni nemde? Sőt, hány olyan módot ismerünk ami több gépből is visszaköszön. pl majdnem ugyanaz a "MOVE YOUR CAR!!!!" mód van Creature-ben, Flintstones-ban, Junkyard-ban és még ki tudja hány gépben. A backglass-en is helyeznek el megegyező grafikákat: pl egy joystick a kézben ugyanúgy van megrajzolva a Whirldwind, FunHouse és Twilight Zone flipperek fejüvegén. A zenéket és beszólásokat már ne is említsük...


ehhe de a roadshow williams a tz meg bally. hogy is van ez? őő akkor még riválisok voltak nem? javítsatok ki ha tévedek :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2005. május 27. - 09:27:27 »

Quote from: "laci
Quote from: "vpety
Quote from: laci

ehhe de a roadshow williams a tz meg bally. hogy is van ez? őő akkor még riválisok voltak nem? javítsatok ki ha tévedek :)


Nos a TZ 1993-as a Roadshow pedig 1994-es. Már a 93-as TZ fejüvegén Bally felirat van, míg a karok Williams logósak és mindennek fejében a gép hátulján a gyárcímke Midway MFG. Co.
De ha ez nem lenne neked elég akkor elárulom hogy a designer (Pat Lawlor), grafikus (John Youssi), és zeneszerző (Chris Ganner) mindkét gépnél ugyanaz. Így megfelel?
Naplózva

"It will never work!"
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2005. június 01. - 15:51:43 »

de  ha a tz-hez  egyforma karokat gyártott a williams a saját termékén miért nem tudta ezt megtenni?
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2005. június 01. - 17:10:48 »

Quote from: Füredi Sándor
de  ha a tz-hez  egyforma karokat gyártott a williams a saját termékén miért nem tudta ezt megtenni?


Még a Roadshow-ra gondolsz? Azt hittem már megegyeztünk hogy a karok egyformák azon is csak a képen látszik úgy, hogy az egyik kicsit rövidebb mint a másik. Vagy nem erre gondoltál?
Naplózva

"It will never work!"
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2005. június 02. - 10:24:59 »

Quote from: vpety
Quote from: Füredi Sándor
de  ha a tz-hez  egyforma karokat gyártott a williams a saját termékén miért nem tudta ezt megtenni?


Még a Roadshow-ra gondolsz? Azt hittem már megegyeztünk hogy a karok egyformák azon is csak a képen látszik úgy, hogy az egyik kicsit rövidebb mint a másik. Vagy nem erre gondoltál?
de-de erre gondolok csak hülyeségből írtam,mert viccesnek találom hogy egy ilyen csodálatos flipper kapcsán az indít el hosszú beszélgetést hogy nem egyformák a karok.arról hogy ez a legösszetettebb flipper vagy hogy ebben van az összes közül a legtöbb mode az összes gép közül pedig szó sem esik.
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2005. június 02. - 12:28:11 »

Pont tegnap mutattam egy haveromnak a fórum ezen oldalát, hogy milyen magas szinten is folyik a gépekről a társalgás  :mrgreen:
Nos mindezek felett szerintem a hagjai nagyon jól el lettek találva (zenék és effektek is) A két rámpát őrült élvezetes zsinórban lőni míg kinyit az extra. Tényleg rengeteg mód van benne, sőt ezek majd mindegyikéért érdemes is megdolgozni. Egy nagy negatívuma van számomra: a multiballnál a jackpotot újranyitni aránytalanul nehéz. (Bár van olyan gép ahol még ennél is nehezebb és kevesebb pontért...de akkor is)
Naplózva

"It will never work!"
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2005. június 03. - 11:48:28 »

aha.két pontos lövésre is szükség volt,1.lockba-ez elég kicsi és egy kar is van előtte.2.red néni szájához.A gép egyépként tele van egyedi dologgal mint például egy extra kilövő(bal oldalon)amivel a lehető legközelebb kellett ted fejéhez juttatni a golyót de megérinteni nem lehetett.Ha sikerült általában extrával honorálta a gép.
Naplózva
godside
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 15



E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2005. június 03. - 13:55:56 »

Quote from: Füredi Sándor
aha.két pontos lövésre is szükség volt,1.lockba-ez elég kicsi és egy kar is van előtte.2.red néni szájához.A gép egyépként tele van egyedi dologgal mint például egy extra kilövő(bal oldalon)amivel a lehető legközelebb kellett ted fejéhez juttatni a golyót de megérinteni nem lehetett.Ha sikerült általában extrával honorálta a gép.

hehe ezt is emun nyomom, és már 2 start city is sikerált nagyon faja gép.
A bal rugó a kilövőben sztem dirrekt gyengébb + az az emelkedő cső se semmi kb 4-5- jére sikerül tedet sityakon dobni csak. :D
Naplózva

valaszd az eletet
godside
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 15



E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2005. június 03. - 13:57:44 »

Quote from: Füredi Sándor
aha.két pontos lövésre is szükség volt,1.lockba-ez elég kicsi és egy kar is van előtte.2.red néni szájához.A gép egyépként tele van egyedi dologgal mint például egy extra kilövő(bal oldalon)amivel a lehető legközelebb kellett ted fejéhez juttatni a golyót de megérinteni nem lehetett.Ha sikerült általában extrával honorálta a gép.

viszont extrát gyüjteni elég könnyü. 7 blast és be a lyukba azt kész de lehet lyuk nem is kell? meg ami nem teccik a baloldali alsó kar elég béna, simán kimegy a golyó mellette szép lassan elég dühitő legalább a szele megcsaphatná, hogy ne menjen le :D
Naplózva

valaszd az eletet
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2005. június 05. - 21:05:43 »

ez talán az emulátor hibája..élőben teljesen olyan mint az addamson nem nehéz eltalálni a golyót.
Naplózva
Hetye
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 60



E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2005. június 06. - 15:32:54 »

Sajnos csak nagyon régen botlottam bele a gépbe és akkor is rövid időre...
Naplózva

This is how we say goodbye in Germany
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2005. június 27. - 11:53:44 »

a legtöbb modeval kapcsolatban tévedtem,a star wars episode oneban több van.kb 20
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2005. augusztus 05. - 17:27:26 »

Quote from: Füredi Sándor
a legtöbb modeval kapcsolatban tévedtem,a star wars episode oneban több van.kb 20

 
nekem mar van 1........belole.
es azthiszem nemis kell kommentalnom..
fantasztikus gep,fantasztikus allapotban...(new)


 :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2005. augusztus 16. - 01:58:11 »

Quote from: borosattila
Quote from: Füredi Sándor
a legtöbb modeval kapcsolatban tévedtem,a star wars episode oneban több van.kb 20

 
nekem mar van 1........belole.
es azthiszem nemis kell kommentalnom..
fantasztikus gep,fantasztikus allapotban...(new)

udv:Hercules
 :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:


New In BOX volt? tehát teljesen új?
Naplózva
Guest


E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2005. augusztus 16. - 09:13:48 »

Szia Liti...
Igen....
Teljesen uj volt..
nemtudom hogy letezhet ilyen de ,az osszes folia rajta volt..
televolt williams-os plombakkal...
meg a doboza is megvolt....
Ugyhogy igen.....
 
Udv:Hercules
 :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:

New In BOX volt? tehát teljesen új?[/quote]
Naplózva
EdHunTer
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 164



E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2005. augusztus 16. - 13:56:22 »

Mázlista burzsuly mikor mehetunk hozzad jattszani ? :Damugy a helyedben nem bontottam volna ki hanem eltettem volna es par ev mulva dupla aron eladhattad volna sot...
Namind1 azert mikor mehetunk jatszani ? :D
Naplózva

You unlock this door with the... POWERBALL!
[img:11ef80a7a6]http://www.pinball.com/archives/doho/harry.gif[/img:11ef80a7a6]
http://pinballparts.atw.hu
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2005. augusztus 16. - 15:02:20 »

Quote from: Anonymous
Szia Liti...
Igen....
Teljesen uj volt..
nemtudom hogy letezhet ilyen de ,az osszes folia rajta volt..
televolt williams-os plombakkal...
meg a doboza is megvolt....
Ugyhogy igen.....
 
Udv:Hercules
 :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:

New In BOX volt? tehát teljesen új?
[/quote]

elhozod a rendezvényre :mrgreen:  :mrgreen:
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2005. augusztus 16. - 16:17:20 »

Ha megint vesz valaki egy vadi új gépet szeretnék ott lenni amikor kibontja, csak a feeling miatt...De szerintem más is szívesen :respect2:
Naplózva

"It will never work!"
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2005. augusztus 16. - 20:10:22 »

Quote from: vpety
Ha megint vesz valaki egy vadi új gépet szeretnék ott lenni amikor kibontja, csak a feeling miatt...De szerintem más is szívesen :respect2:


Sziasztok...........
nagyon jo erzes...
reg vartam erre a pillanatra..
regota gyujtogettem a zsetont ra elhihetitek..
de megerte...
Otthon igaz furcsan neztek eloszor az otletet,de aztan
kicsit megertettek...
de azthiszem csak mi flipper imadok tudjuk
mit is jelent igazan 1 gep otthon....

minden penzt meger.......

 :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2005. augusztus 16. - 20:13:02 »

Quote from: EdHunTer
Mázlista burzsuly mikor mehetunk hozzad jattszani ? :Damugy a helyedben nem bontottam volna ki hanem eltettem volna es par ev mulva dupla aron eladhattad volna sot...
Namind1 azert mikor mehetunk jatszani ? :D

Szerinted kilehet birni hogy ott van elotted es nem bonthatod ki?
szerintem nem....
de ha vigyazok ra(marpedig ez nem kerdes)
akkor is megy majd fel az ara szerintem.....


 :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:
Naplózva
foxpro
Egyesületi Tag
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 151



E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2006. január 29. - 21:08:45 »

Sokan vigyáztak már, azt most mégis úgy hívják Őket, hogy Apuci!
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Red & Ted's RoadShow « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!