Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 27. - 04:19:28

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: LED-s tapasztalatok « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: LED-s tapasztalatok  (Megtekintve 23476 alkalommal)
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Dátum: 2007. november 08. - 21:21:34 »

Hellosztok!

Nem tudom, hogy Magyarorszagra leert e a LED-laz......

Sikerült par LED-re szert tennem amiket most a flippereimben kiprobaltam.
A Nemet forumokban nagyon megoszlanak a velemenyek a LED-ekröl.
A wuppertali versenyen volt egy komplett LED-es No Fear, ami latvanyos volt mindaddig amig az ember nem jatszott vele.
A LED-ek sokkal erösebben vilagitanak es ami meg rosszabb:
Villogasuk nagyon terheli szerintem a szemet es azok a LED-ek amik folyamatosan egnek, azok is ha nagyon finoman is, de villognak / vibralnak (nem talalok ra megfelelö szot)
Olyan mint amikor egy uj LED-es feklampaju auto elöttetek fekez.......

En most kiperobaltam az itt kaphato 2 fele LED-et.
Az egyiknek kupos a teteje es eleg direktbe sugaroz, mig a masik lapos es jobban szorja szet a fenyt.
A No Fear-embe epitettem be par darabot es az elsö jatek közben es utan szabalyosan szedültem a villogas miatt!
- Az Extra-Ball Raceway-be raktam narancssargat, iszonytosan zavaro
A 3 vegjatek insertje ala is raktam mas szinüeket es igen tuttin neznek ki:
- No Limits - Narancssarga (itt mindig a narancssarga nyilakat kell löni)
- Meet Your Maker - Zöld (mindre szabad löni)
- Fear Fest - Piros (itt a Jackpotokra kell jatszani)
- Lock: zöld (iszonyatosan zavaro)
- Challenge Start ( feher es kek is volt benne.....iszonyatosan zavaro)

A nagyobb insertek ala a lapos LED-eket raktam be, mig a kicsiknel a kuposakat.
A velemenyem eleg egyertelmü:
Rendes latomezöbe nem igazan jok, zavaroak
De viszont olyan inserteket amik ritkan egnek / villognak erdemes megprobalni (pl Addamsba a "?" jel vagy a szorzo jele)

Csinaltam egy kepet, ha nem is lett olyan jo es nem adja vissza igazan a szineket, de azert latszik valami.
Kepfeltöltes ismet sikertelen volt........

Üdv!

Ernö
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2007. november 08. - 23:11:56 »

« Utoljára szerkesztve: 2007. december 27. - 15:15:37 írta Recon » Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2007. november 08. - 23:55:50 »

Kösz Recon!

Sajnos a LED-ek szinet nem birja a kamim rendesen visszaadni (a többi stimmel)
Balrol jobbra a nagy insertek:
- Narancssarga
- Zöld (gyönyörü sötetzöld)
- Piros ( mint a LED-es autolampa)

Ugyhogy a vegjatekokban tudni fogja meg egy idegen is, hogy valamit elert es valami erdekes dolog jön!

A többi LED-et kiveszem, mert csak zavarnak.......talan meg a SKULL szemeibe rakok 2 pirosat, hogy meg ördögibben nezzen, de ha nagyon bekabit akkor ott se lesz LED!
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2007. november 09. - 16:30:48 »

Nah raktam a Skull szemeibe piros LED-eket......hajjaj! Csak nehogy megijedjenek a gyerekeim töle!  :mrgreen:
Nagyon ördögi lett!
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2007. november 25. - 19:55:18 »

Nekem bejön ez a ledes buli...csak a hiba százalékon,meg az áron kellene még csiszolni...aztán jó lenne...gondolom az idö megoldja mindkettö problémát... de ami biztos--tényleg jól tud kinézni egy led tuningos masina...  :jolvanjol:
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2007. november 29. - 02:53:44 »

Nekem bejön ez a ledes buli...csak a hiba százalékon,meg az áron kellene még csiszolni...aztán jó lenne...gondolom az idö megoldja mindkettö problémát... de ami biztos--tényleg jól tud kinézni egy led tuningos masina...  :jolvanjol:

ez igy van arrol nem is beszelve hogy strapabirobb mint a hagyomanyos izzo, szerintem jo otlet csak ahogy mondani szoktam gyerekcipoben jar nalunk :S
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2007. november 29. - 11:05:02 »

Nalunk 2 ember foglalkozik a LED-ekkel.

Camper (Andreas) "SUPER FLUX" aki szerintem manufakturaban kesziti öket (kezi munkaban)
Az ö LED-ei jobban szorjak a fenyt es idealisak a nagyobb insertek kivilagitasara is!
Idöközben mar a Flasher lampak cserejen is dolgozik!

Pinmanic (Albert) LED-ei megtalalhato sok Shopban, Ebayen stb.
Ö is fejleszti folyamatosan a termekeit.

Itt talalhattok böven infokat / kepeket a ket gyartotol!
http://www.flippermarkt.de/community/forum/forumdisplay.php?f=195

Nekem van mindegyikböl es hasonloan mint ti en is talaltam hibas modelleket, amiken meg a drotok hajtogatasa se segitett (neha ez segit)
Super Flux-m csak 10db van, de azok mind jok, valoszinüleg azert, mert egyenkent (kezzel) vannak összerakva.

Ernö
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2007. november 29. - 11:12:06 »

nem mindenutt jo a led  :nem
mivel a LED ki es bekapcsol, az izzora meg a fokozatos halvanyulas-vilagosodas jellemzo, igy nehany helyen ahova direkt az izzot talaltak ki, a led ronda
pl. Doctor Who-ban a fejben levo Who felirat "animacioja" ami ilyen pulzalos effektus
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2007. november 29. - 11:25:10 »

Kimondottan nem akartam erröl irni, mivel izlesek es pofonok nagyon valtakoznak!
A No Fear-emben csak 5 helyen van LED, a többit kivettem mert zavartak a jatekban.
Vannak flipperek amikben allitolag komplett nagyon jol mutatnak, de en azon a velemenyen vagyok, hogy ne zavarjon a jatekban!
LED-et szerintem mertekkel kell hasznalni.
Naplózva
GKO
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 593



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2007. november 29. - 13:31:14 »

Reconnal én is egyetértek.
Nem minden helyen működik (vizuálisan) jól a LED, de ahol jó ott nagyot dobhat egy gépen.
Illetve "hangulatgépeket" lehet létrehozni. Pl. kék GI egy F14/Funhouse/Xenon gépbe, . A lehetőségek végtelenek.

A LED típusa (forma, típus) nagyon sokat jelent zavarási tényezőt nézve.

Én jelenleg a TM:BOP gépben próbálom a típusokat és ott nagyon jól működik sok pozícióban is. További gépekben is tervezem őket használni ahogy ezeket teszteltem egy darabig.

Igazából nekem karbantartás szempontjából is jó a LED, illetve a gép életét javíthatja.
 
- Hőtermelés elhanyagolható így a fejben lévő hőmérséklet drasztikusan csökken ha LEDek vannak a fejben hőtermelő izzók helyett
- Rámpákat nem deformál a LED (normál izzóból származó hő plastik rámpákat deformál egyes gépeken)
- A gép kevesebb áramot fogyaszt ha az izzók nagy része LED (ha sok gépe van valakinek a "bűnbarlangban" és sorakozva attract modeban állnak órákig akkor számíthat  ;D)
- Csatlakozó nem (vagy jóval később) ég be a driver panelen mivel a LEDek minimális áramot vesznek fel, így nyugodtan tele lehet rakni a fejet és nem kell kiszedni a normál izzók java részét a fejből mint ahogyan sokan (én is) csinálják
- Nehezen hozzáférhető helyeken jó egy "örök" LED, így nem kell pályát bontani egy eldugott izzó miatt
- Nem kell folyton egőket ellenőrizni/cserélgetni a gépekben így a játékra lehet koncentrálni, nem pedig a "most miért nem ég vajon az X insert?"
- Hosszabb távon gazdaságos

Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2007. november 29. - 14:50:54 »

az én szememet bsza a LED még képről is.Élőben meg olyan lehet mint pajzs nélkül hegeszteni.
Naplózva

Pinball is Dead
GKO
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 593



E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2007. november 30. - 07:32:50 »

Quote
Ramp írta:
az én szememet bsza a LED még képről is.Élőben meg olyan lehet mint pajzs nélkül hegeszteni.

Ez szerintem nagyon a LED típusától függ. Vannak különböző erősségű LEDek. Van ami tényleg borzasztó.
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2008. február 04. - 13:00:46 »

Tegnap kaptam kipróbálásra néhány mintadarabot.(ezek mind laposfejűek)  Személyes vélemény/észerevétel:
 POZITÍVUM: A LED-ek szerintem bizonyos gépeknél kimondottam javítanak az öszképen bár valóban nem minden insert alatt lehet őket kifogás nélkül alkalmazni.
A panelokra, műanyagokra, translightra, viszont biztos hogy jó hatással vannak mert a fogyasztása és a hőleadása töredéke az izzóknak, így nincs csatlakozó-beégés, rámpaolvadás, translight-átégés.
Sok insert színe nem igazából "éles" ezeknél jobban mutat egy karakteres erős szín (ha a gép is karakteres pl:T2).
 A G.I.-világításnál kimondottan ajánlom mert komolyan csökkenti a fogyasztást ami a gép élettartamát erősen növeli (ez az érv inkább üzemeltetőknél jelenthet nagy előnyt).
 Az izzócsere mint olyan szinte megszűnik mert a LED-nek kb (50.000 üzemóra=5.7 év) az élettartama, folyamatos működtetés esetén.
Az ára ami 100-130 Ft között mozog, tehát kb 50 eurócent./egy gépbe kb: 120 izzó van, ez kb:15.000ft , nem sokkal több mint egy paneljavítás ára./

NEGATÍVUM: Gyorsabban eléri a teljes fényerőt mint az izzó, (egyetértek Reconnal nem jó "pulzáló" megvilágítású részekhez) de ez a tulajdonsága jó lehet a "pörgős"gépeknél pl:Getaway /HS2/.
A nem függőleges foglalatoknál nem érvényesül a fényerő mert a LED erősen irányitott fényt bocsát ki.

A próbára kapott: zöld, piros, narancs, a legszebb, a kék /nekem/ kicsit erős de szép a lilák helyére is kiválón megfelel, a sárga talán a leggyengébb mert nem igazán jelentős a különbség, ha fehéret vagy sárgát teszek egy sárga insert alá, a (meleg) fehér elfogadhatóan (meleg) nem éri el az izzók (meleg-sárga) színét de erősen megközelíti azt.

Összességében azt tudom elmondani hogy lesz olyan gépem amit fel LED-ezek pl:T2, Skared Stiff, és lesz olyan ahol csak egy-két helyre teszek pl: CFTBL, TZ, de valószínű a fejben az összes gépnél (kivétel Dr Who,CFTBL,) kicserélem az izzókat LED-re.

Pontosabb információért hívjátok Jónás Attilát a 06-30-921-13-30 -as telefonszámon.

1kép:CFTBL /kiss/ k (meleg fehér) LED, i izzó.
2kép:CFTBL /4 menu/ jobb felső izzó, jobb alsó (zöld) LED, bal alsó (kék) LED, tetszés szerint mindkét szinű kék/zöld LED, jobban mutat mint az izzó szerintem.
3kép:CFTBL /paid/ a/d izzó az i (sárga) LED
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2008. február 06. - 20:23:18 »

Ma, kicseréltem LED-re a Terminator 2 gépen az insertek alatti és a translight mögött lévő izzókat. Az insertek alatti egyszerűen zseniálisan néz ki, nagyon színes és nagyon gyorsnak tűnik a fényjáték. A translight mögé tett meleg-fehér kicsit "szürkésre" színezi a translightot de ez nem ront az amúgy is "rideg" kinézetű gép öszképén. Azt hiszem érdemes lenne kipróbálni a translight mögé a sárgát mert elég gyenge a színe és lehet hogy jobban hasonlít az izzó színéhez mint a meleg-fehér.
« Utoljára szerkesztve: 2008. február 07. - 19:24:41 írta izs-49 » Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2008. február 11. - 21:38:26 »

Én valószínüleg a Magic castlet fogom ledesíteni, régen tettem bele 1-2átépített autós ledes helyzetjelzöt. Nem lett szép, lehet látni ahogy a bitek átfutnak a mátrixon.  :gondol Úgy értem felvillannak akkor is egy pici idöre amikor nem kellene. :-\  Az izzóknál a tehetelenségük miatt nem lehetett észrevenni a jelenséget. .
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2008. április 19. - 10:43:57 »

Mi a Fun House-n ill a Road Show-n próbáltuk ki....egyszerüen ..... fantasztikus... thnx Sokol
Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2008. április 19. - 11:03:05 »

Mi a Fun House-n ill a Road Show-n próbáltuk ki....egyszerüen ..... fantasztikus... thnx Sokol

FunHouserol van valami foto ? Torom rajt a kobakom, hogy hova tegyek ledet meg hova ne...
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2008. április 21. - 10:02:12 »

Mi a Fun House-n ill a Road Show-n próbáltuk ki....egyszerüen ..... fantasztikus... thnx Sokol

FunHouserol van valami foto ? Torom rajt a kobakom, hogy hova tegyek ledet meg hova ne...

Szerintem a fotók nem tükrözik a ledeket,mivel sokféle led van ráadásul hideg meleg fényü is elég nehéz lenne pontos helyet kijelölni az 1es szineknek.
Teljesen izlés függö a dolog..de ettöl talán még egyedibb minden gép...mi is variálgattuk a szineket .és amire mind a 2en igent mondtunk az maradt.
Szerezz be egy párat(minden szinböl mondjuk 2öt) probálgasd ki..és utánna e szerint rendelj szerintem...
Naplózva
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2008. április 21. - 13:17:10 »

Velemenyem szerint az insertek ala mindenkepp erdemes LEDeket tenni.
Az, hogy az altalanos palya vilagitast meleg feherre, vagy mind kekekre csereled-e az izles dolga.
Insertek:
-a STEP-ek ala, meg a rampa ele erdemes kekeket tenned (2dbBa9+3dbT10)
-a nyilak(1-11ig) ala sztem meleg feher illik
-a szamok alatt a narancs mutat jol
-a Gangway-ek ala narancsokat erdemes tenni
-az exball ala pirosat
-a tobbi ala az insert szinenek megfelelot...
-a slingshot alatt sztem hagyd az izzot.

Az elso kepen az oranak csak a jobb oldali resze van kicserelve,
a masodikon az osszes insert.

Ha nem tudsz donteni, gyere el, probalgass, szivesen segitek.

Mivel nalam 2 ev alatt kiegnek a flash lampak, latok fantaziat a LED-es flash-ben is,
gyorsan villan fel es gyorsan is alszik ki, mint az eredeti.
Otthoni gepen az izzo is sokaig megy.
A kb. 3 ajros ar mar nem olcso, de csak 1x kell megvenni...
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 21. - 14:15:22 írta SOKOL » Naplózva

hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2008. április 21. - 15:58:18 »

Velemenyem szerint az insertek ala mindenkepp erdemes LEDeket tenni.
Az, hogy az altalanos palya vilagitast meleg feherre, vagy mind kekekre csereled-e az izles dolga.
Insertek:
-a STEP-ek ala, meg a rampa ele erdemes kekeket tenned (2dbBa9+3dbT10)
-a nyilak(1-11ig) ala sztem meleg feher illik
-a szamok alatt a narancs mutat jol
-a Gangway-ek ala narancsokat erdemes tenni
-az exball ala pirosat
-a tobbi ala az insert szinenek megfelelot...
-a slingshot alatt sztem hagyd az izzot.

Az elso kepen az oranak csak a jobb oldali resze van kicserelve,
a masodikon az osszes insert.

Ha nem tudsz donteni, gyere el, probalgass, szivesen segitek.

Mivel nalam 2 ev alatt kiegnek a flash lampak, latok fantaziat a LED-es flash-ben is,
gyorsan villan fel es gyorsan is alszik ki, mint az eredeti.
Otthoni gepen az izzo is sokaig megy.
A kb. 3 ajros ar mar nem olcso, de csak 1x kell megvenni...


koszi, pont egy ilyen kepre gondoltam, amin felig ez felig az, es jol osszehasonlithato az izzos meg a ledes latvany.
a palyavilagitas az nalam tutti marad izzo, a pinboton mar probaltam ledezni, de ugy bantja a szemem a gep, sztem a ledek tulsagosan vibralnak.
az insertek meg az ora alatt ugyis allandoan villog, vagy eppen +5 percet megy vagy valami fenyarkombinacioban van, oda teljesen jo lesz.
a pinbothoz csak meleg feher ledet vettem, ezeket a szineseket ki kellene mazsizni, benevezek egy ilyen ledvalogatos megoldasra.


Naplózva
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2008. április 22. - 12:28:49 »

Valaki mar irta e topicban, hogy kepen nem osszehasonlithato a LED es az izzo.
Sztem is igaza van, eloben kell latni, mert nem csak a szine szamit, hanem a felvillanas gyorsasaga, hossza stb.
Palya vilagitas eseteben ahol kozvetlenul latod a LED-et(pl slingshot), ott vagy hagyni kell izzot.
Ahol nem latod, mert valamilyen szines palyaelem eltakarja, oda erdemes LED-et tenni.

Gyere nyugodtan, Fun van itthon, azzal kedvedre probalkozhatsz, + tudok mutatni a kozelben LED-es palyavilagitasu gepet is.

Ha zavar a palyavilagitas vibralasa, az is megoldhato...
Baratomnak volt egy jo otlete: a Draculat piros hatterfennyel ellatni, jol megy a piros display-hez.


 
Naplózva

PTR
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 5



E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2008. október 23. - 23:50:30 »

Valaki mar irta e topicban, hogy kepen nem osszehasonlithato a LED es az izzo.
Sztem is igaza van, eloben kell latni, mert nem csak a szine szamit, hanem a felvillanas gyorsasaga, hossza stb.
Palya vilagitas eseteben ahol kozvetlenul latod a LED-et(pl slingshot), ott vagy hagyni kell izzot.
Ahol nem latod, mert valamilyen szines palyaelem eltakarja, oda erdemes LED-et tenni.

Gyere nyugodtan, Fun van itthon, azzal kedvedre probalkozhatsz, + tudok mutatni a kozelben LED-es palyavilagitasu gepet is.

Ha zavar a palyavilagitas vibralasa, az is megoldhato...
Baratomnak volt egy jo otlete: a Draculat piros hatterfennyel ellatni, jol megy a piros display-hez.


 


Marco barátom is kifejleszett egy LEDes megoldást.
Itt az egyenirányító már benne van a LED foglalatában!
Nem is fulzál a gép tőle!
Gyorsan le is védette a technológiát!  ;) ez lett a NOFLIX
Bővebb infók htp://www.pinballcenter.eu/cms/front_content.php?changelang=2          

Személy szerint a Superfluxos ledeket szeretem, mert azok jobban bevilágítják a régebbi gépet insertjeit.
De a black spiderman-ben és az indymben SOKOL féle LEDek vannak!! ;)  :jolvanjol:


ÜDV

PTR
« Utoljára szerkesztve: 2008. október 23. - 23:56:35 írta PTR » Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2008. október 24. - 08:37:21 »

Szakmailag szeretnék hozászólni, miután megnéztem az oldalon azt az oszcilloszkópos bemutatót.

Semmi trükk nincs benne szerintem.
Aki ismeri az egyenirányitás alapjait az rögtön látja, hogy amig a szinusz az alsó hullámban van - nem világit a középső led.
Ez az egyutas egyenirányitási elvből adódik, mert itt a dióda "levágja" az alsó hullámot.

A többi led-nél pedig a kétutas diódák "levágják" ugyan az alsó hullámot de "fel is teszik" felülre - igy egy hullámzó, de már egyenáramnak mondható " szüretlen" feszültség miatt EGY PERIÓDUSON BELÜL 2x TUD FELVILLANNI !!!

Hogy mi ebben a levédendő technológia nem tudom, de egészségére !
Mások is lettek már igy milliomosok ...

Megjegyzem, hogy attól még maga a led tartalmazhat újitást, de mivel a led is önmaga is egy dióda - igy nagyon nincs mit !


Tudom, hogy ez egy kicsit  :offtopic:
Ha van rá igény cikkezhetek a transzformátor, egyenirányitás, tápfeszültség szűrés témában.
Akkor viszont ezt a hozzászólást átrakjuk egy másik topikba.
« Utoljára szerkesztve: 2008. október 24. - 08:41:55 írta Tyutyu » Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2013. december 03. - 13:42:30 »

Sziasztok!

Szeretném a flipper fejében az üveg mögötti izzókat ledre cserélni, hogy ne fűtse az üveget... Mivel a piacon olyan 30féle #555 foglalatos led van, kérdezném a tapasztalatokat, mit érdemes bele tenni? Melyik a "leglágyabb", leggyengébb, mi olyan hatású lenne, mint az eredeti?
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2013. december 03. - 20:23:55 »

Sokolnál van a nagyfényerejű (lapos)  az jól világít és kb a harmada kell mint égőből.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
timtomi
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 387


WWW E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2013. december 06. - 21:17:24 »

++++


Sokol ledei 100%-os cuccok!
Naplózva
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2013. december 06. - 22:04:43 »

Oké, oké, csak azt nem szeretném, hogy nagyon kiüssön a led fénye... Mármint, attól félek, ahol van, ott világít mint állat, máshol meg sötét... Olyan kis homogén fényt szeretnék a fejre, mint amit az izzók adnak.
Naplózva
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2013. december 07. - 00:34:20 »

++++


Sokol ledei 100%-os cuccok!

jaja. a led az mégiscsak 100% led !
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
feherzs
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 510



E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2013. december 07. - 11:11:34 »

Itt van pár kit! Talán ez a legegyszerűbb!

http://www.pinballcenter.eu/catalog/noflix-pinball-leds-noflix-kits-c-22_143.html?language=english
Naplózva

"De mindig azt mondtam, hogy a flipper vissza fog térni."
/Steve Kordek/
feherzs
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 510



E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2013. december 25. - 18:51:09 »

De SOKOL is biztos szívesen összeálítja számodra...
Naplózva

"De mindig azt mondtam, hogy a flipper vissza fog térni."
/Steve Kordek/
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2013. december 26. - 12:37:49 »

Ha gondolod, csörömpölj Angyalpor, most ismét van minden szokásos szín és foglalat.
Naplózva

Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2013. december 26. - 12:58:07 »

Oooookés, valamikor rádcsörgök, beszerzek párat próbának. :)
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: LED-s tapasztalatok « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!