Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 17. - 01:13:10

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Fórumtagok bemutatkozása  |  Topic: Szil « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Szil  (Megtekintve 13055 alkalommal)
Gunnar
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 39


E-mail
« Dátum: 2009. január 09. - 00:06:43 »

Sziasztok.

Igazából nem sokat flippereztem, talán a koromnál fogva. Először talán Olaszországban a 80-as évek végén. Elektromos és informatikai végzettségem és 3dfx termékeket gyűjtök.
 
A 3Dfx  hardware-eit egy időben arcade gépekbe is rakták.
http://www.thedodgegarage.com/3dfx/

Ezen a linken fel vannak sorolva a gépek. Szerintetek van rá esély hogy ezekből került Európába?  (az amcsi ebayn licitáltam néhány gép belsejére de sajna kevés voltam hozzájuk)

Itt pedig a 3dfx története ha vettek rá egy pillantást.
http://hu.wikipedia.org/wiki/3dfx


Gondolkoztam rajta hogy jó lenne vennem egy flippert, más fajta szórakozást nyújt mint kijelzős gépek(a szemet sem rongálja :) ).

Nézegettem itt a fórumot és érdekelne hogy miként épül fel egy ilyen "processor board"
Láttam panelokat amikben sok eprom volt. Mihez kell ennyi? Szívesen megnéznék bármely gépet belülről.


Ha használt flippert szeretnék olcsón mivel érdemes kezdenem?
A 90 es évek utáni flipperek nem jönnek be nekem. Annak a korszaknak a gépei jönnek be talán a legjobban amikor már bonyolultabb lett a játéktér(playfiled?) de ledesek a kijelzők.
Mondjuk régebbi egyszerűbb gépek is bejönnek végül is.

Remélem nem írtam nagy hülyeségeket.

Üdv. Szil
« Utoljára szerkesztve: 2009. január 09. - 00:35:07 írta uszilard » Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2009. január 09. - 00:09:05 »

Cso!

Hajjaj a szep idok mikor beszartunk hogy a Voodoo1-esen milyen szep a GLQuake... :D
Sokba kerult de megerte :)
Udv a forumon :)
Naplózva
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2009. január 09. - 00:24:51 »

Hello!

Üdv a fórumon.

A proci kártyán tényleg főleg a proci van, az epromok, és általában még valami asic cél IC.
A sok eprom oka: egyrészt a sok zene/hang és a DM gépeken az animáció.
Valamint a sima "szoftver"ben is benne van mindenféle konfigurációs felület, statisztika, teszt és elszámolási program, valamint sok statisztikát is készít a gép (ezt persze nem az epromba).

Lehet, hogy még nekem is van valami régi voodoo kártyám elfekvőben :)
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
Gunnar
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 39


E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2009. január 09. - 00:59:37 »

Sziasztok

Recon:  A Quake1 véletlenül a kedvencem a mai napig :) Ősszel dobtam is össze egy gépet hogy tudjunk játszogatni kicsit a haverokkal. xxxxxxx  ez a netes server és egyben le is tölthető az összes futó játék.

sigma7: Kösz az infokat. És összesen kb hány kbájt ból áll össze egy 95 körüli gép szoftvere? 32k-64k epromok vannak bennük?
Milyen voodood van ha nincs még megveszem :)

Hol keresgéljek flippert és mi az minimális anyagi ráfordítás amiből olyat lehet venni amivel érdemes foglalkozni?
« Utoljára szerkesztve: 2009. január 09. - 01:21:15 írta Recon » Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2009. január 09. - 01:21:50 »

bocsi, a cimet kilottem mert gyanitom fullverziosak es nem tamogatjuk a warezt...
hivatalosan  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2111



WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2009. január 09. - 08:35:06 »

Üdvözöllek az EMFKE Tagsága nevében, itt a fórumon.

Pataky Gergely EMFKE Elnök


Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2009. január 09. - 10:53:19 »

Üdvözlet közöttünk.... mi is örülünk,hogy ránk találtál...  :beer:
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2009. január 09. - 11:08:50 »

üdv szil ! :beer:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2009. január 09. - 20:05:59 »

Üdv!

Én is nagy quakes vagyok :o)
Legutóbb az STS tagja voltam q3ban :o) közép európa legjobb csapata ;)
Igaz azt már nem voodoo-n :o)
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2009. január 09. - 22:48:37 »

Hello, 3D bajnok!
Kellemes ez a 3D-s téma, én is ezen nőttem fel. Végülis a nevem is innen származik. Szarrá lőttem mindenkit aki elém került. Csak mi Doom és Duke Nukem rajongók voltunk. Képesek voltunk éjjeleken át egyetlen egy (kis) pályán (szakértőknek: Babe Land, Doomnál a hetes pálya) játszani. Hálózatba volt kötve 5 gépem, melyeken semmi más nem volt csak a fenti két játék és a haverokkal játszottunk szörnyek és cheat nélkül. Szigorúan DOSban. Volt olyan hajnal, hogy 300 halott volt a "számlámon". A Quake már túl új volt nekünk.  :mosoly:
Na ott kezdem Voodoozni először, előtte Trident és S3Trio kártyák voltak a gépeimben. Ez utóbbi akkor még komoly volt '96-97-ben! 2007-ben még játszottunk ugyanazon a gépeken, ugyanazokkal az emberekkel, ugyanazon a pályán, ugyanott és ugyanannyit. Ej de szép is volt!
Kis hanganyag felidézni a játékot: http://www.duke-n-doom.com/duke_sounds/
Hogy legyen valami flipperes is a hozzászólásomban: Van a Dukeban egy flippergép a billiárd asztal mellett valamelyik pályán. Játszani viszonont nem lehet rajta a billiárddal ellentétben.

Nekem is van itthon valami Voodoom idehaza. Majd megnézem és küldök róla fotót.
Flippert milyet vegyél? Ez egy jó kérdés. Túl tág a kategória. Zenés, flilmes, űrös, fantasy?

Na most is egy jót offoltam, de jólesett!  :mosoly:

Üdv nálunk, kolléga!
Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2009. január 09. - 22:51:15 »

Hentes: Duke3d-ben a Freeway-en es a Hollywood Holocauston is jokat lehetett nyomni...
Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2009. január 10. - 06:54:54 »

Szil : udv ! valahol van elfekvoben egy woodo 3 2000 ha megtalalom, viheted

Rec : csak azert tetszett a GLQuake, mert nem lattad az unrealt Savage kartyan az S3 peccsel

Hentes : Hexen, Heretic ?
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2009. január 10. - 10:54:44 »

Én mindegyiken. Nagy LAN party-k voltak nálunk, 10-15 fős (!) létszámmal !
Akkor még a jó öreg koax kábel ment, később persze váltottunk.

Jó kis bulik voltak azok ...

Pár éve még mindig szerveztem egy iskola ebédlőjében 30-40 fős játékokat, persze már modernabb játékokkal.

Az is jó volt, de az elsők feelingjét valahogy már nem adta vissza úgyanúgy.

Ja és a Vodoo kártya nálam is kötelező volt  :futyul 
Nemrég nosztalgiából végigjátszottam őket újra ( hála a DOSBOX-nak és az átirt gameknak )  :respect2:


Sorry for the  :offtopic:

Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2009. január 10. - 12:40:12 »

Hello!

Üdv a fórumon.

A proci kártyán tényleg főleg a proci van, az epromok, és általában még valami asic cél IC.
A sok eprom oka: egyrészt a sok zene/hang és a DM gépeken az animáció.
Valamint a sima "szoftver"ben is benne van mindenféle konfigurációs felület, statisztika, teszt és elszámolási program, valamint sok statisztikát is készít a gép (ezt persze nem az epromba).

Lehet, hogy még nekem is van valami régi voodoo kártyám elfekvőben :)

nekem van 1 diamond monster 3DII-esem még elfekvőben :)
a sok eprom meg valóban a különböző feladatoknak van fentartva :)
« Utoljára szerkesztve: 2009. január 10. - 12:44:58 írta emfkfan » Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Gunnar
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 39


E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2009. január 10. - 20:31:54 »

Recon: Wazee nem azért jöttem ide hogy reklámozzam elhiheted :DD De ha zavar a Dl linkeket kiszedem. A Quake 1 viszont már nyílt forrású :)

izs-49: Köszönöm.

El Senor De Los: Köszi. :beer:

HEAD:  :beer:

santa: Azzal is játszogattunk. A gyári pályák közül az a kedvencem amin a BFG ért a víz alá kell lebukni.

Hentes: Szia.  Én soros link kábelen kezdtem doom2 vel talán. Az 5 mbites kártyákat a helyi szemét telepen guberáltam :) Véglezáró híján a ellenállásokat forrasztgattam a karikra és koax kábel helyett audio átjátszó kábel volt. A memória címet és a megszakítást napokig próbálgattam hogy működjön a lan. Akkoriban nem volt még net a közelben hogy infot szerezzen az ember.
Nekem a Warcraft2 és a Quake1 az örök kedvenc. Amik még bejönnek: NFS1 NFS2SE(3dfx-en a darazsak az egyik pályán fröcsögnek a szélvédőn) NFS3. Halflife1 sem rossz.
Játszogathatnánk egyet :) a CARMAGEDDON 1 majd kihagytam. Na meg a Blood, Shadowarrior, Chasm. Hirtelen

Recon: Azzal is lanoztunk de a quake full 3d je és a csodálatos fröccsenések :) után leálltunk róla.

hokuszpk : DEHOGYNEM!!! Volt olyanom! Az volt az egyetlen játék ami normálisan futott rajta és szép volt muhahahahahahah :DDDDDD Még a midtown madness is akadt.. Nem rossz az ut de a quake az maga csoda :D John Carmack, John Romeró, Adrien Carmack szentháromság tökéletes alkotása :) A textúra tömés nem volt rossz ötlet mondjuk. De voodoo5 is nagyon szép ám az. Igazából szinte az összes 3dfx kari megvan. Ami kellene az a Powercolor v4 ek. V5 6000 és a rampage. Még quantum 3d AAlcemy katonai munka állomást is hozattam az usából amin 8db vsa 100 chip van. A v5 5500 on volt kettő a hivatalosan soha nem árult 6000 lett volna 4. Bármely 3dfx kari érdekel ami nincs.  A kedvenc voodoom egy Orchid Righteous 3D v1 amin még relék kapcsolnak 3d-be. Az most egy EDO ramos p2 233 ba van beépítve FX chipsetes lapba. Igazából gyűjtöm a ritka számtek szemeteket is.

Tyutyu : Mi 5en szoktuk nyomni. Volt hogy egy egy gép csak lap proc táp vga lan ás egy 40es vinyóbol állt ami hálózatról indította a gamest mert nem fért rá :) 
Ne dos boxon játsz. Kell pár pct félre rakni az utókornak :) (Mondjuk nekem már van annyi hogy egy 8 fős retro lan party le tudok bonyolítani szerintem.

Szerintem nem a grafika a legfontosabb egy játékban. DE a quake ben amikor valakit elkap a rakéta az utánozhatatlan hahah :)

emfkfan : Én is azt szerettem volna anno. Az volt a legmárkásabb, volt 8 és 16mb osban. Végül nem találtam egész Zalaegerszegen és egy használt v1 elephantot vettem 4mb osat(többség annyi volt márkafüggetlen) Addig teljesen NVIDIA fan voltam. Egy acorp riva 128zx el kezdtem (8mb) majd Diamond viper v550(tnt 16mb) volt. De mikor bekerült a v1 a használt cuccokból összerakott gépembe és akadás menetesen ment az összes játék. A gép egy p166mx  volt 225 re felhúzva vx pro chipsetes acorp lappal. Az addig csoda gépnek hitt AMD K6-2 300 on 350 re húzva(felette fagyott!!) TNT vel ha bekapcsoltam a füstöt akadt.(vagy a gyenge cpu fpu vagy a tnt driver végett??) v1 kb 5 évig ment az összes játék 640x480 ban. Ebben biztosana  legjobb volt. 

Ha valaki akar jönni neten lőni szóljon.



Naplózva
Gunnar
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 39


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2009. január 10. - 21:50:15 »

Hentes: Mi az a sínautózás? Mire jó? Elhagyatott pályákon lehet vele menni?
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2009. január 10. - 23:32:52 »

Recon: Wazee nem azért jöttem ide hogy reklámozzam elhiheted :DD De ha zavar a Dl linkeket kiszedem. A Quake 1 viszont már nyílt forrású :)

"sajnos" a forumszabalyzatban rogzitettuk a warezolas tiltasat, a linkeden pedig fullverziok voltak
a forraskodja bar nyilt a Quake-nak, a pak file-ok tartalma szerintem nem (texturak, hangok, egyebek)
tehat elvileg ugy modosithatod a nyilt forraskodot, hogy maga az eredeti jatek a tulajdonodban van
de javitsatok ki a tevedek
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2009. január 11. - 00:28:54 »

Recon: Wazee nem azért jöttem ide hogy reklámozzam elhiheted :DD De ha zavar a Dl linkeket kiszedem. A Quake 1 viszont már nyílt forrású :)

"sajnos" a forumszabalyzatban rogzitettuk a warezolas tiltasat, a linkeden pedig fullverziok voltak
a forraskodja bar nyilt a Quake-nak, a pak file-ok tartalma szerintem nem (texturak, hangok, egyebek)
tehat elvileg ugy modosithatod a nyilt forraskodot, hogy maga az eredeti jatek a tulajdonodban van
de javitsatok ki a tevedek


abandonware kategóriába tartozik. tehát legálisan letölthető
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2009. január 11. - 11:14:50 »

mutass nekem 1 olyan hivatalos helyet ahonnan a full verzio leszedheto
« Utoljára szerkesztve: 2009. január 11. - 15:26:46 írta Recon » Naplózva
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2009. január 11. - 11:52:22 »

csak demo pack-al lehet leszedni, az original packok még mindig jogvédettek...  :tuz
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2009. január 12. - 12:33:48 »

......... :gondol......... :gondol........was?
Naplózva

Pinball is Dead
Gunnar
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 39


E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2009. január 12. - 19:21:02 »

Ki törlöm a játékok linkjeit.

De nem ez a lényeg hanem hogy vásároltam ma egy HIGH SPEEDET. Nagyon boldog vagyok :DD :beer: :beer: :beer:
A playfield kopott és vannak törtött műanyagok is de a kijelző kivételkével működik a gép.

Linkelek képeket mindjárt.
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2009. január 12. - 19:23:02 »

wow...képeket ide...gratula...  :banan:
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2009. január 14. - 10:06:04 »

a folytatas a szervizelos reszbe atrakva:

http://flipperklub.hu/forum/index.php?topic=15297.0

Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Fórumtagok bemutatkozása  |  Topic: Szil « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!