Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 28. - 20:27:26

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Flipperek a médiában  |  Topic: Flipperekről megjelent írások. « előző következő »
Oldalak: 1 [2] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Flipperekről megjelent írások.  (Megtekintve 36100 alkalommal)
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Válasz #35 Dátum: 2018. január 18. - 18:14:42 »

Ami az érdekes, hogy azt írja: 279 gép volt lenn 1980-ban Balatonon,  húszmillió forint bevétellel számolnak egy szezonra. magyarán havi harmincat hozott egy gép (kb 3 hónappal számolva). Ötforintosokból. Vagy akkor még kettő volt?
Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #36 Dátum: 2018. január 18. - 18:28:35 »

81-ben én tuti, hogy 5 Ft-ost dobáltam a Loksiba ... de 2 féle is volt : új és régi 5-ös.
Sok gépre ki volt irva, hogy csak régivel megy. A pultos sokszor volt gondba, hogy adjon ha csak új volt nála ...

Több szerelő is mondta, hogy amikor a gép kassza ajtaját kinyitották ömlött ki a pénz belőle.
Egy Zsuk platóján kis zsákokban ( van is ilyenem itthon egy pár ) szállitották az aprót !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #37 Dátum: 2018. január 19. - 07:55:19 »

Debrecenben a Vigadóban nagy fém vödrökkel jártak körbe üríteni a gépeket. Kicipelték a több vödörnyi aprót a pult mögé, számolás után ment vissza váltónak a kasszába. Egy szombat este 3-4 kanyart is megtettek.
Naplózva

"It will never work!"
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #38 Dátum: 2018. január 19. - 10:08:28 »

http://www.pinballnews.com/learn/zaccaria/

Érdemes a forditót rányomni ...
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #39 Dátum: 2018. január 29. - 14:53:03 »

Ez igen jól hangzik! :)
Mármint a 20milla. Tudja valaki, hogy '80ban mennyibe került egy gép?
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Flipper doktor
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 84


E-mail
« Válasz #40 Dátum: 2018. február 04. - 18:51:21 »

Hát... nem is tudom... én 87-től 89-ig dolgoztam az Iparcikk kölcsönzőnél. A flipperek még akkor is 5 Forintossal működtek, a video automaták 10 Forintossal. Az egy flipperre eső átlag bevétel (nem a Balaton környékén) kb. 5.000- Ft volt. A flipperekban nem az eredeti kassza volt benne, hanem az aljára fel volt szerelve egy vaskazetta, abban volt belül még egy vaskazetta. Ha a nagy vaskazettából kihúztuk a benne lévő kazettát, akkor azon bezáródott az a nyílás, amin a pénz bele esett. Minden gépnek volt egyedi céges száma és ez bele volt ütve a kazettákba is. Minden géphez két kazetta tartozott /A- /B megjelöléssel. A kassza cserét mindig két ember végezte egyszerre. A kivett kazetta súlyát le kellett mérni és jegyzőkönyvezni. Máig emlékszem arra, hogy az üres belső kazetta súlya 2,75 kg volt. A cserélt kazettákat aztán beszállítottuk a telephelyre. A számoló emberek - abból is mindig kettő volt - pedig avval kezdték a műveletet, hogy újra lemérték a kazettákat és jegyzőkönyvezték a súlyát. Aztán felnyitották és megszámolták a zsét. Ezt csak azért írtam le, mert a vödrös ürítés csak mese. Mint ahogy az is mese, hogy kinyitáskor kifolyt a rengeteg pénz a gépekből.  ...meg a 30 ezres bevétel is... Aztán, hogy miért éppen Zaccaria gépeket vett az X, annak is megvan a története.
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #41 Dátum: 2018. február 04. - 19:57:54 »

Akkor te nem az "aranykorban" dolgoztál ott, hanem a Bokros csomag környékén a vége felé.
A vödör és a Zsuk ettől még igaz lehet ... nem ?
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Válasz #42 Dátum: 2018. február 04. - 23:54:18 »

Én a sztorit úgy hallottam hogy az aprópénztől leszakadt a gép alja! :) . De szó ami szó, az tuti hogy egy éven belül visszajött a gépek ára! Gondolom egy Zacca olyan 60-80 ezer lehetett újonnan a nyolcvanas években.
Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
flipperlaci
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 111



E-mail
« Válasz #43 Dátum: 2018. február 05. - 00:05:03 »

Makkász kollégánál a ZZZ felújítások elengedhetetlen lépése eme randa nehéz vastárgyak eltávolítása. Szinte ez az első lépésünk. Már jó pár össze is gyűlt. A számok az érmebedobó nyíláson VD kezdőbetűvel videojátékot és FL el kezdődve flippert jelölnek. (van ,hogy vak érmebedobón is szerepel), ebből tudjuk az esetleges ajtócserét/javítást is közelíteni.
A kasszákat nem csak úgy rátették a épre, profilvasakat tettek a gépbe amihez kapupánt csavarral vannak odacibálva, hogy le se bírd tépni. Hogy a profilvas beférjen az eredeti kasszát oldalirányba támasztó szegőket kifeszítették, a gyári húsos tálat kivették és az új  kasszákba a pénz egy kis toldalék "zártszelvényen" jutottak le, amihez sajnos ki kellett vágják a gépdobozok alját.
Szintén a vasak behelyezése miatt a főkapcsolók is mókolva vannak. Alap fája legtöbb esetben ki lett szedve. Mi a  következő variációkat találtuk eddig:direktre kötés, kapcsoló talp fa ki szedve
Kapcsoló maradt de gépen belül, arrébb téve, még lyukon alapzattal, vagy nélkül. A behelyezett pót vasak sem mind egyformák mind kézzel készült olyanra amilyenre épp sikerült.
Ezért minden gép helyreállítása is egyedi feladatot ró ránk. De igyekszünk megtenni minden tőlünk időben és energiában mérhetőt ezek korrigálására.

Egyébiránt a fentebb írtak dupla kassza ,érmecsapda, elég jól működtek, elég volt egyet-egyet megnyitni. Bár semmit se leltünk, még egy árva számolócetlit se, vagy valami korhű nyomot.
De még vannak gépek eltéve talán azokból... Egyéb info, hogy ezek a gépek 86 óta pihentek, így elég jó lenyomatát mutatják a kornak és 20 bő húsz évvel kevesebbet mentek kortársiaknál.
Talán ezért is vannak meg a gépeken még a kék kalapácsfestésű dobozok.
Naplózva

Üdvözlettel: Laci
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #44 Dátum: 2018. február 05. - 07:39:24 »

Egyetértek, én ugyan ezekkel szívok. Az FL-es lajstrom-számokat én is rendre megtalálom.
Az még hagyján, hogy a fákat asztalos módszerekkel kell bele pótolni, bádogosként kell lemezt készíteni, de a kapcsoló védő műanyagokat ( amit rendre kidobáltak ) újra kellett gyártatni és az elég sokba került.
Mindig gondolok a "szakikra" ezen gányolások miatt. Aranyba kellene önteni a kezüket ! Jó forróba !!!
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
flipperlaci
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 111



E-mail
« Válasz #45 Dátum: 2018. február 06. - 22:38:31 »

Volt már? : https://vs.hu/magazin/osszes/butor-flipperbol-es-szintiszta-oruletbol-0706
Naplózva

Üdvözlettel: Laci
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #46 Dátum: 2018. február 07. - 15:48:45 »

Hát... nem is tudom... én 87-től 89-ig dolgoztam az Iparcikk kölcsönzőnél.....
Hát ezzel az aduásszal nem tudok versenyre kelni. Tiéd a royal flush. Meg kell győznöm magamat is, hogy nem igaz, amit előzőleg leírtam.
Naplózva

"It will never work!"
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Válasz #47 Dátum: 2018. február 07. - 22:05:23 »

. Aztán, hogy miért éppen Zaccaria gépeket vett az X, annak is megvan a története.

Miért Zaccaria gépet vett az X?
Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
Flipper doktor
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 84


E-mail
« Válasz #48 Dátum: 2018. április 14. - 10:32:27 »

Akkor te nem az "aranykorban" dolgoztál ott, hanem a Bokros csomag környékén a vége felé.
A vödör és a Zsuk ettől még igaz lehet ... nem ?

A Bokros csomag idején már nem létezett az Iparcikk Kölcsönző Vállalat. Az 89-ben megszűnt.
Naplózva
Flipper doktor
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 84


E-mail
« Válasz #49 Dátum: 2018. április 14. - 10:41:36 »

Egyetértek, én ugyan ezekkel szívok. Az FL-es lajstrom-számokat én is rendre megtalálom.
Az még hagyján, hogy a fákat asztalos módszerekkel kell bele pótolni, bádogosként kell lemezt készíteni, de a kapcsoló védő műanyagokat ( amit rendre kidobáltak ) újra kellett gyártatni és az elég sokba került.
Mindig gondolok a "szakikra" ezen gányolások miatt. Aranyba kellene önteni a kezüket ! Jó forróba !!!

Tény, hogy durva egy gányolás volt, ahogy ezekbe a gépekbe belenyúltak. Ráadásul ezeket újonnan vette az X és rögtön nekiestek csákánnyal, meg szekercével. Az X amikor anno elkezdett a flipperek üzemeltetésével foglalkozni, először lakatosokat, jobb esetben mechanikai műszerészeket alkalmazott a szervizelésre. Aztán néhány év múlva felismerték a cégvezető "elvtársak", hogy ehhez inkább elektronyos műszerészek kellenek. Valamennyi gyári alkatrész az elején még rendelkezésre állt a javításokhoz, de amikor azok elfogytak, nem volt más beszerzési forrás, csak a sarki bót. A gányolás négyzetére emelkedett. Az X-nek volt Pesten egy központi szervize, a panelokat ott javították. Mondjuk ők azért szakszerűen dolgoztak. 
Naplózva
Flipper doktor
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 84


E-mail
« Válasz #50 Dátum: 2018. április 14. - 11:23:05 »

. Aztán, hogy miért éppen Zaccaria gépeket vett az X, annak is megvan a története.

Miért Zaccaria gépet vett az X?

A történet nem hiteles forrásból származik, de ismerve az akkori körülményeket, igaz lehet. A KGST-s kötelező cserekereskedelem következtében állítólag érkezett Szovjetúnióból 120 (vagy több) vagon 15-ös rétegelt lemez. Olyan rossz minőségű volt. hogy bútoripari célra nem lehetett felhasználni és más felhasználási lehetőséget sem találtak neki. Több mint egy éve állt már vagonokban a faáru amikorra sikerült vevőt találni rá, mégpedig a Zaccaria flippergyárat, aki viszont nem pénzzel fizetett érte, hanem flipperekkel, meg videojáték automatákkal.  Mivel a flipperek üzemeltetése jó ötletnek tűnt néhány pártállami agyas számára, az X kapta feladatul az üzemeltetés megvalósítását. Annak, hogy az X-nek egyéb más gyártmányú flipperei is lettek később, annak megint más a története. Számunkra talán mégis a legértékesebb következménye az egész történetnek, hogy lettek flipperek Magyarországon és végre kergethettük az acélgolyót mint a nyugatinak számító országok fiataljai. Sokszor az egész heti uzsonnapénzemet a flipperekbe dobáltam, de máig nem bánom az életem eme döntését.
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #51 Dátum: 2018. április 14. - 22:40:24 »

Ezt a sztorit nagyjából én is így hallottam. Köszönjük, hogy megerősíted te is !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Oldalak: 1 [2] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Flipperek a médiában  |  Topic: Flipperekről megjelent írások. « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!