Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 29. - 14:10:30

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Fórumtagok bemutatkozása  |  Topic: HEAD - Asztalos Csaba « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: HEAD - Asztalos Csaba  (Megtekintve 12663 alkalommal)
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Dátum: 2009. január 25. - 16:43:56 »



Asztalos Csaba a polgári nevem és 1969-ben láttam meg a napvilágot. A flipperekkel először a Balatonon találkoztam 6-7 évesen.
Mindig is vonzottak  a játékautomaták ,mechanikus PINBALL/Dingball  gyerekjátékom is volt , sőt mechanikus autóversenyt 
alakítottunk át egy barátommal űrhajós játékká.

A nyolcvanas évek végén a Pinball Champ és a Bally Elektra voltak az első  gépek amiken játszottam , ezek a gépek egy komoly
felderítőmunka és egy kis szerencse jóvoltából jelenleg a birtokomban  vannak (konkrétan azok  a gépek!).

Ezt követően jöttek a komolyabb gépek a 90-es években de már nem játszottam annyit mert engem is elkapott a számítógép őrület. Commodore 64 , Amiga 500 majd a PC korszak. Kezdetben még sokat játszottam 85-86 táján , mivel a legtöbb szórakozóhelyen voltak gépek .

Nekem Balassagyarmaton egy Gösser nevű söröző maradt meg emlékeimben ahol 3-4 gép is volt egykoron. A későbbiekben - köszönhetően a számítógépeknek , már kevesebbet jártam el otthonról , ez a  játékszenvedély inkább a PC-n nyilvánult meg , majd a játék programozássá fejlődött. Amikor persze flipperrel találkoztam nem  mentem el mellette úgy hogy ne próbáltam volna ki , de már célzottan nem kerestem Őket. Ebben az időszakban találkoztam az  Indiana Jones flipperrel ami a kedvencem lett és szerintem a mai napig a flipperek flippere. Ezt követően PC-n persze több  játékprogramon keresztül (DOOM, Quake , Half Life) a Counter Strike lett a nyerő és éveken át ezen játszottunk helyi hálózatban hétvégenként. Aztán észrevettem , hogy a  koncentráció és a 3D-s mozgások nem tesznek jót a szememnek és 30-40  perc után sokszor megfájdult  a fejem.


Ekkor - már benne a 21.században - döntöttem úgy , hogy visszanyúlok e régi hobbihoz  és az egyik barátommal megbeszéltem ,
hogy veszünk mindketten 1-1 flippert, amit majd cserélgetünk egymás közt. Nála azonnal tett is követte az elhatározást és megvette
a The Machine : Bride of Pinbot flippert. Én kutattam gépek után de nem jutottam  el idáig , úgyhogy néha átjártam hozzá játszani.
Ő 1 év alatt megunta és kirakta  a  fészerbe , de ott is útban lett neki , mire  én megvettem tőle. Közben persze alakult a
Pinball Champ és  az ELEKTRA beszerzése , úgyhogy  majdnem egy időbe lett 3 gépem  és ezzel elindultam a leejtőn ami
számomra inkább egy nagy hegyvonulatot jelent amit folyamatosan mászok meg!


A flipperklubbal nagyon jó kapcsolatot alakítottam ki , cikkeket leírásokat készítettem , ezért többször élő adásba engem 
delegáltak a tagok . Majd ott bábáskodtam a EMFKE alapításánál ahol a Pénzügyi Bizottság elnökének választottak. Sajnos e 
tisztségemet időhiány miatt nem gyakorlom már , de a háttérből minden tőlem telhető segítséget megadok az egyesület 
működéséhez. 

Nagyon sok jó barátot szereztem a klubban és büszke vagyok rá , hogy engem is elfogadtatok barátotokként.

Amikor eldöntöttem , hogy flippereket választok hobbiként , kicsit elsodort az ár és megvettem mindent ami hozzáférhető volt 
számomra . Vagyis inkább felkutattam minden gépet  a környékemen pincékbe , magánházaknál, kocsmákba, szórakozóhelyek 
raktáraiba... és ezeket a sokszor nem üzemelő , roncs gépeket gyűjtöttem be  , későbbi felújítás tervével, reményével. Aztán 
a folyamatos munka és gyűjtögetés eredménye rákényszerített egyfajta szelektálásra a mindenkit súlytó helyszűke miatt. Így 
jutottam el a Williams/Bally 1989-1994-es időszak gépeihez , melyeket elsősorban gyűjteményem részévé szeretnék tenni. Nagy 
hatással volt rám Thomasnak a kollekciója Geisenbrunnban , ahol sok általam csatarendbe állítani kívánt gépet kipróbálhattam 
és ez a kiválasztást segítette.

Itt leltem rá a korábban csak hallomásból ismert Hurricane flipperre is, mely az akkoriban már nálam lévő Cyclone folytatása 
volt és szerelem lett első látásra , de itt jöttem rá arra is , hogy az Twilight Zone és az Addams Family ami sokak számára a 
flipper megtestesítője , nekem nem lesznek kedvenceim. De említhetném az Arabian Nights-ot ami ugyancsak elsőre megfogott az 
effekjeivel.

A Comet-Cyclone-Hurricane vonalon haladva előnyben részesítem a Vidámpark-Vidámpakhoz kapcsolható témák-Szerencsejáték 
indíttatású flippereket , így terveim között szerepel egy Cirqus Voltaire és egy World Poker Tour is.


Bontásra nagyon nehezen szánom el magam , ha látok akár csak egy playfieldet is ,  rögtön azon gondolkozom , hogyan lehetne
belőle megint teljes gép.

Mivel a gépparkom elérte a tárolókapacitásom határát ezért a jövőben inkább csak gépcserékre számítok  és  a későbbiekben 
Inkább a gépek felújítására szeretnék koncentrálni.

A klub és a fórum életét támogatom rendszeres FlipperFarm bulikkal és  szívesen segítek kezdőknek , mivel én is elég 
elveszett voltam a kezdetekkor és nagyon sok információt és támogatást kaptam a klubon belűről.
Ma sem tartom magam egy flippergurunak , inkább azt látom mennyi mindent nem tudok még , de örömmel tanulok .

A klubélet jövője szempontjából támogatom az otthoni játékszobák, játéksarkok kialakítását és ezeken keresztül az egymás 
közötti információk áramlását .
« Utoljára szerkesztve: 2009. január 25. - 16:49:01 írta HEAD » Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
b4rb1
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 146



E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2009. január 25. - 16:52:39 »

Üdvözöllek!

Én is jelenleg abba a csapdába készülök belezuhanni, hogy a környező pincékben ragadt gépek felkutatásával töltöm az időmet!

Tiszteletem! :respect2:
Naplózva

Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2009. január 25. - 17:34:48 »

Most  már értem,hogy miért Te szerepelsz "állandóan" az interjúkban! :mrgreen:
Örülök Neked és annak még jobban,hogy egy kedves ismerősömnek tekinthetlek! :beer:
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
atee
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 682



E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2009. január 25. - 18:37:02 »

Szép hosszan bemutatkozol  :mosoly:
Szerintem az, hogy veled találkoztam elsőnek a flipperesek táborából. Az nagy lökést adott nekem is a lejtőn  :dance
Naplózva

Rocky (Gottlieb 1982)
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2009. január 25. - 18:50:48 »

És mitől vagy I-HEAD, vagy most már csak HEAD? Sportoltál?

Üdv: Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2009. január 25. - 18:54:44 »

Most  már értem,hogy miért Te szerepelsz "állandóan" az interjúkban!
No azért te se panaszkodjál!

Ha már kinézegetted magad, majd kitörlöm ezt a hozzászólást, hogy ne zavarja HEAD barátunk bemutatkozó topikját.  :mosoly:

Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2009. január 25. - 20:34:03 »

És mitől vagy I-HEAD, vagy most már csak HEAD? Sportoltál?

Üdv: Hentes

Nekem sohasem volt igazán becenevem , nem is igazán vágytam rá. Amikor elkezdtünk Amigán programozni és demókat készíteni akkor megalakítottam a High Voltage csapatot és mivel én voltam a központi alak HEAD -t választottam abból az attitűdből kifolyólag is , hogy az első komoly sílécem márkája is HEAD volt.

Ezt követően a freemailes regisztrációnál a HEAD már foglalt volt, így az iHEAD (így helyes a leírása)  - internetHEAD - re akar asszociálni - esett a választásom , de mivel ekkoriban volt a fórumregisztráció ezért lettem itt ihead. Ezért hívtak most sokan így de inkább visszatértem az eredetihez.

Egyébként semmi bajom a nevemmel jobban szeretek én is mindenkit a becsületes keresztnevén hívni , hacsak nem valami különleges oka van annak ,hogy a becenevén , vagy  a nicknevén kell szólítani.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2009. január 25. - 23:33:46 »

Aha, értem. Teljesen logikus. Én is szívesebben használom a keresztneveket, főleg az Attilákat, mert abból van néhány itt a klubban.
Én már elég jól befuttattam a Hentes nevet, már kezdem megszokni. Lassan öt éve hívnak így (is).

Sok sikert itt a klubban!

Üdv: Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2111



WWW E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2009. január 26. - 07:44:04 »

Üdvözöllek az EMFKE Tagsága nevében, itt a fórumon...így utólagosan.

Pataky Gergely EMFKE Elnök
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
GKO
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 593



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2009. január 26. - 08:20:25 »

Quote
Ezt követően jöttek a komolyabb gépek a 90-es években de már nem játszottam annyit mert engem is elkapott a számítógép őrület. Commodore 64 , Amiga 500 majd a PC korszak. Kezdetben még sokat játszottam 85-86 táján , mivel a legtöbb szórakozóhelyen voltak gépek .

Az Amiga 500! Szép emlékek. Nálunk mai napig használatban van!
Naplózva
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2009. január 26. - 08:54:04 »

Helyes!

Nálunk is! :D

Ja és üdv a fórumon HEAD! Végre megint egy új tag! :D
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2009. január 26. - 09:41:54 »

Köszönöm minden előttem és utánnam szólónak az üdvözlést !  :banan: :dance :beer:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Marcipa
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1298



WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2009. január 26. - 21:19:13 »

Üdv köztünk!! :D

Te ALAP tag!

Naplózva

[Pinballs:  Getaway, Fish Tales, Black Jack, SWE1 ;) Gone but not forgotten Batman Forever, Super Orbit, Elektra , Mundial, Lap by Lap, Diamond Lady Arcade: MKII
http://www.csokieskave.hu
http://www.mpadesign.hu 
http://www.mpacustom.hu]
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Fórumtagok bemutatkozása  |  Topic: HEAD - Asztalos Csaba « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!