Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 19. - 07:30:16

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Segiteni szeretnék !  |  Topic: Fórum design « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Fórum design  (Megtekintve 15757 alkalommal)
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Dátum: 2009. január 28. - 01:37:49 »

üdv,

Egy apró dologgal szépen fel lehetne dobni a fórum kinézetét. Mint az látjátok a flipper golyók jelzik ha egy témában új hozzászólás érkezik. Na már most mi ezt anno Recon-al keresgéltük meg, és azt hiszem méltó lenne a cserére. A feladat végül is két golyó tervezése lenne pont ugyanakkora méretben mint a mostani. Az egyik lehetne rozsdás kopottas a másik csillogó új. de egyéb ötletekre is kíváncsiak vagyunk... A lényeg hogy az új hozzászólásokat tartalmazó témák elkülönüljenek...

Hajrá!
Naplózva
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2009. január 28. - 21:14:26 »

Liti, ha nem mondod, hogy ez egy flipper golyó akkor sose jövök rá!

Nem tudom, a magam részéről nem rossz az ötlet, az tény, hogy ez az arany golyó meg szürke golyó elég snassz.
Én ugyan nem használom a fórum belső menüjét, kizárólag csak a főmenüt, de azt is csak azért, hogy rákattinthassak a Fórum utolsó hozzászólásai rendkívül aprócska, alig megtalálható, persze, hogy a lap alján található világosabb szürke hátteren picit sötétebb szürke, rohadt apróbetűs linkecskére.
Fórum almenübe csak akkor szoktam belépni ha valami régebbi témát akarok megkeresni.

A keresés egy rémálom, mert a keresőmotor számomra (egyszerű, mezei, átlagos user) gyakorlatilag használhatatlan. Használhatatlan, mert nem tudok vele nick hozzászólás alapján keresni. Valami olyasmit ír ki, hogy nem írtam be semmit amit keresni akarok. Beírok egy csillagot, hogy keress bármit, a keresés nick alapjánhoz a csillag helyére beírom a kívánt nicket. Remélem, most valaki felvilágosít, hogy mit rontottam el.
Nem a fikázódás kedvéért, de ajánlottam néhány haveromat, hogy látogasson ide, olvassa a flipperklub fórumot. Olyannyira eltévedtek, hogy nem kersetek itt tovább. Alapvető gond az volt, hogy rengeteg a topik és nincs mód az összes átnézésére.

Emléxem még 2005-6 körül mikor még új voltam itt nem mertem privát üzenetet küldeni, mert nem találtam azt a gombot, hogy üzenet küldése...
Aztán rájöttem, hogy ezt a gombot itt Új üzenet-nek hívják. Nem mertem megnyomni, mert dehogy akarok új üzenetet küldeni, ezt az egyet akarom továbbítani...  Aztán volt valamikor fórummotor csere is ha jól tudom. Az előző azt rendkívül bonyulult, idegen és szabványtalan volt. Quote meg ilyenek...

További bajom, hogy itt minden apróságért is lehet új topikot nyitni. Sokat fórumozok az Indexen, ahol gáz, ha apróságokért nyit valaki egy topikot.
Csupán azért, mert nem szeretik, ha azt az amúgy nem negy számú olvasótábort szétdarabolják. Persze ettől még lett sok új hasznos és értelmes topik.
De mikor én itt monjduk utánna akarok nézni, hogy F14 Tomcat géppel hány topik foglalkozik, akkor gondban vagyok, mert egyesével kell végignyálaznom mindet. Most, hogy már tanulgatok keresni könnyebb a helyzet, de a kereső is tartalmaz meglepetéseket.
Szóval nem értem miért kell egy géptípust külön bemutatni a bemutató részben és miért kell külön hozzászólni ha szervízelős kérdésem van.
A Langhorn béemvéje miatt biztos nem nyitottam volna új topikot, mert simán elment volna a kötetlen beszélgetéskben vagy a Lang-Worldben is, de az előnyös oldalát nézve ott csak a Langhorn béemvéjéről volt szó. Ha majd kielemeztük a fekete BMW-t akkor meg majd megy a tématemetőbe.
Azonban, ha valamikor évek múlva újra meg akarom nézni a Langhorn akkori BMW-jét akkor fél napik keresem kell majd, mert már nem emléxem a topik címére. Ráadásul valaki asszem Senor mondta, hogy gondjai voltak a tématemetőben való arhív anyagok előkeresésében.
Legyen ez az én bajom, majd elboldogulok, nem kell ezért változtatni, csak elmondtam. Talán ezért is csak az utolsó hozzászólás gomb az érdekes számomra. Viszont ennek köszönhetően minden aznapi hozzászólást elolvasok, olyanokat is ami enegm nem érdekel, pl ki milyen rekordokat ért el egyes gépeken. Ha csak az arany és szürke golyókkal foglalkoznák akkor az ezekben a topikokban előforduló hasznos infromációkról lemaradnék.
Ezért nézzétek el nekem, ha a velem kapcsolatos mondanivalókat a Hentes' Pinball Collectionba fogom ezután is rakni. Ugyanis az off topik hozzászólások előbb-utóbb elmaradnak vagy a helyére fognak kerülni. Pl a Szil High Speedes hozzászólás folyam volt itt néhány hete. Most milyen jól mutatna a Szil High Speedje, High Speed lámpa, High Speed leírás, HS1 kasztni és High Speed plasztikokat és rámpát keresek topikok hozzászólásai az egyetlen High Speed topikban lennének?
Persze ha van valaminek szak topikja az ezután is a helyére teszem.

Összefoglalva: ki lehetne cserélni egyértelműbbre az arany és szürke golyókat és legyetek szívesek egy komolyabb gombot csinálni a Fórum legutóbbi hozzászólásinak megtekintése linknek.
Üdv: Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2009. január 28. - 23:03:38 »

Nem tudom, a magam részéről nem rossz az ötlet, az tény, hogy ez az arany golyó meg szürke golyó elég snassz.

nos akkor mi legyen egy flipperes forumon ezek helyett? szurke meg aranyfacan?  :mrgreen:

Én ugyan nem használom a fórum belső menüjét, kizárólag csak a főmenüt, de azt is csak azért, hogy rákattinthassak a Fórum utolsó hozzászólásai rendkívül aprócska, alig megtalálható, persze, hogy a lap alján található világosabb szürke hátteren picit sötétebb szürke, rohadt apróbetűs linkecskére.

na en ezt a funkciot most probaltam ki eloszor es nekem ez a szokatlan es "szar". izlesek es pofonok

A keresés egy rémálom, mert a keresőmotor számomra (egyszerű, mezei, átlagos user) gyakorlatilag használhatatlan. Használhatatlan, mert nem tudok vele nick hozzászólás alapján keresni. Valami olyasmit ír ki, hogy nem írtam be semmit amit keresni akarok. Beírok egy csillagot, hogy keress bármit, a keresés nick alapjánhoz a csillag helyére beírom a kívánt nicket. Remélem, most valaki felvilágosít, hogy mit rontottam el.

ugy tunik a forummotor a keresendo szovegben nem fogad el csillagot es egyeb okossagot. ha egy adott ember osszes hozzaszolasat akarod nezni, hozd be a profiljat es ott van olyan hogy mutasssa az osszes hozzaszolasat

Nem a fikázódás kedvéért, de ajánlottam néhány haveromat, hogy látogasson ide, olvassa a flipperklub fórumot. Olyannyira eltévedtek, hogy nem kersetek itt tovább. Alapvető gond az volt, hogy rengeteg a topik és nincs mód az összes átnézésére

valoszinuleg nem voltak gyakorlottak :)

Emléxem még 2005-6 körül mikor még új voltam itt nem mertem privát üzenetet küldeni, mert nem találtam azt a gombot, hogy üzenet küldése...
Aztán rájöttem, hogy ezt a gombot itt Új üzenet-nek hívják. Nem mertem megnyomni, mert dehogy akarok új üzenetet küldeni, ezt az egyet akarom továbbítani...  Aztán volt valamikor fórummotor csere is ha jól tudom. Az előző azt rendkívül bonyulult, idegen és szabványtalan volt. Quote meg ilyenek...


a "segitseg" gombot megnyomtad mar mely egy kis hasznalati utmutatot rejt?:) hatha ottvan az info. amugy altalanos dolog hogy 1 valami nem lehet mindenkinek jo. alkalmazkodni tudni kell, en az osszes eddig forummotort "tuleltem" es megszokam.

További bajom, hogy itt minden apróságért is lehet új topikot nyitni. Sokat fórumozok az Indexen, ahol gáz, ha apróságokért nyit valaki egy topikot.
Csupán azért, mert nem szeretik, ha azt az amúgy nem negy számú olvasótábort szétdarabolják. Persze ettől még lett sok új hasznos és értelmes topik.
De mikor én itt monjduk utánna akarok nézni, hogy F14 Tomcat géppel hány topik foglalkozik, akkor gondban vagyok, mert egyesével kell végignyálaznom mindet. Most, hogy már tanulgatok keresni könnyebb a helyzet, de a kereső is tartalmaz meglepetéseket.


nos igen, mikor a forum szerkezetet atalakitottam a tobbiek beleegyezesevel, aljas modon a kulfoldi forumok felepiteset figyeltem. ott is kulon van az gyujtemeny ajnarozo, a kielemzo, valamint a szervizes resz.
tehat egy tudasbazis probal lenni a forum ahogy minden szepen el van szeparalva.
amugy a szervizes resz  bizonyos szempontok szerint osszetartozo geptipusok alapjan van szetosztva. lehet hogy valaki nem tudja hogy a tomcat gepe system11 rendszeru de azt hogy ki gyartotta es milyen evben, alt. ki tudja nyomozni. ha megis rossz helyen indit topikot, atrakjuk es kap rola ertesitest. ja elfelejtettem, az egyes szekciokban le vannak irva a gepnevek is amik oda tartoznak

Szóval nem értem miért kell egy géptípust külön bemutatni a bemutató részben és miért kell külön hozzászólni ha szervízelős kérdésem van.

pont ezert. lasd majd lejjebb :)

Ezért nézzétek el nekem, ha a velem kapcsolatos mondanivalókat a Hentes' Pinball Collectionba fogom ezután is rakni.

en elnezem, de te se csodalkozz, ha pl. kialakul egy szervizes resz nalad es az levalasztodik es megy a szerviz reszbe
a te topikod a gyujtemenyed bemutatasara szolgal, nem szerviz megbeszelesre

Ugyanis az off topik hozzászólások előbb-utóbb elmaradnak vagy a helyére fognak kerülni. Pl a Szil High Speedes hozzászólás folyam volt itt néhány hete. Most milyen jól mutatna a Szil High Speedje, High Speed lámpa, High Speed leírás, HS1 kasztni és High Speed plasztikokat és rámpát keresek topikok hozzászólásai az egyetlen High Speed topikban lennének?

undoritioan szarul mutatna. lenne egy 40 oldalas topik, na abban keresgelhetne sokaig az akinek eddig is nehez volt.

Összefoglalva: ki lehetne cserélni egyértelműbbre az arany és szürke golyókat és legyetek szívesek egy komolyabb gombot csinálni a Fórum legutóbbi hozzászólásinak megtekintése linknek.
mondj valami jo otletet ami egyertelmubb es flipperes. gombot a forum php kodjanak belepiszkalasaval biztos lehet csinalni frankot, ki vallalja?:)

« Utoljára szerkesztve: 2009. január 28. - 23:11:02 írta Recon » Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2009. január 28. - 23:42:02 »

Húúúú. Recon szépen összefoglalta. Nem bántani akarlak, de anno amikor a fórumot kialakítottam ez a struktúra az egyik lekorszerűbb Magyar fórum mintájára készült (HWSW). Azóta Recon csak jót tett vele. A téma nagy, tág, nem lehet sűríteni. A kötetlen beszélgetés menüpontba abszolút nem illik pl Langhorn témája.

Azt tudom tanácsolni használd a segítséget, szánj rá idő, energiát hogy megtanuld a fórum struktúráját.

Mindenki másnak meg hajrá! Jók lennének azok a flipper golyók.

Naplózva
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2009. január 29. - 00:11:03 »

Én pl mindig a fenti Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta linket használom az olvasatlanra, a lenti az túl káoszos nekem.
De Hentes miért nem búkmárkolod el azt a linket akkor, ha azt szereted és akkor rögtön az jönne be...  :gondol
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2009. január 29. - 06:58:00 »

Én is, de mostanában nem műxik valamiért ...

Régebben elég volt rábökni és már jöttek a topikok. Most 2x kell rá nyomnom, hogy lássam őket :
Először : Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta. Erre azt irja nincsenek ...
Másodszor : Nincs olvasatlan téma a legutóbbi látogatásod óta. Kattints ide, hogy megtekintsd az összes nem olvasott témát.

Na ekkor bejönnek.

HELP !
« Utoljára szerkesztve: 2009. január 29. - 07:18:50 írta Tyutyu » Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2009. január 29. - 11:25:44 »

Ja nekem is így megy egy ideje....
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
debela
Tagjelölt
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 133



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2009. január 29. - 11:35:13 »

nekem is így müködik,de csak akkor,ha a bal oldali sárga sávból hívom be a fórumot.
ha a bemutatkozó szövegben lévő    kék fórum    szóból indítom,akkor jó.
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2009. január 29. - 12:10:58 »

Nekem a fórumos lap a kezdő oldalam.
« Utoljára szerkesztve: 2009. január 29. - 16:36:30 írta Tyutyu » Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
b4rb1
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 146



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2009. január 29. - 13:02:33 »

Recon - Liti : a fórum eredeti nyílt forráskódja hol található meg? Megpróbálhatom megnézni, hogy, hogy lehet legegyszerűbben megoldani a cserét.
« Utoljára szerkesztve: 2009. január 29. - 13:15:08 írta b4rb1 » Naplózva

Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2009. január 29. - 13:18:56 »

alul ott a link

http://www.simplemachines.org/
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
b4rb1
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 146



E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2009. január 29. - 13:39:56 »

Na le editeltem amit írtam az előbb, mert asszem megtaláltam a többit is, de tudnom kéne, hogy ez melyik verzió pontosan.
« Utoljára szerkesztve: 2009. január 29. - 13:45:37 írta b4rb1 » Naplózva

Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2009. január 29. - 13:54:50 »

itt alul látni.
ez itt 1.1.7et ír...
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
b4rb1
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 146



E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2009. január 29. - 15:58:27 »

Megtaláltam, meg le is szedtem. Átnézem amennyire tudom.

Kicsit vakond voltam....  :kezdo
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Segiteni szeretnék !  |  Topic: Fórum design « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!