Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 27. - 19:28:48

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Első flipperrel kapcsolatos élmények « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Első flipperrel kapcsolatos élmények  (Megtekintve 12388 alkalommal)
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Dátum: 2009. május 26. - 18:49:45 »

Amikor még nem érted fel az asztalt...:)
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2009. május 26. - 19:06:55 »

Elmondom, én hogyan ismerkedtem meg a golyók lakta városokkal. Talán 6 éves lehettem, amikor nagyon sokat jártam öcsémmel a BVSC uszodába. Ott volt az eslő komolyabb élményem, Az uszoda büfé-ében volt egy Police Force gép. Természetesn ezt csak utána tudtam kinyomozni, hogy milyen gép is lehetett az. Apámat nyaggattam, hogy had játszam vele. Akkor még 20 forinttal mentek a gépek. "Figyelj, jön a golyó!!" és apám hasonló segítő bekiabálásai közepette pofozgattam a labdákat. "Felment a csúszdára!!!!!! (rámpa) Ez nagy sikerélménynek számított akkor. Ekkor szerettem bele ezekbe a villogó kattogó masinákna. Később aztán a Police Force-ot lecserélték az Addams Family-re! Attól elájultam. A police Force után azt hittem, hogy minden gép egyforma: alul két kar, fölül három gomba (amit akkor még pontozónak hívtam:D) oldalt két rámpa. Az AF teljesen megváltoztatta a flipperekről alkotott képet. 4 kar, gombák oldalt, stb. Korábbról csak halvány képek maradtak, a Hunded Hause-ról, szentendréről, meg hogy Fonyódon volt egy Hercules gép.. Később a strandolás, nyaralás egyet jelentett a flipperezéssel. Balatonfüreden volt egy nagy játékterem, ott láttam először a Twilight Zone-t! Rögtön feltűnt a hasonlóság ez és az AF között, nem csoda! Ebbe is beleszerettem. Ott ismertem meg a Corvette-et, Drakulát.. közben rengeteg saját flipper trvet rajzoltam, most a Future Pinball emulátorral építek is egyet. Apám észrevette a rajongásomat, és nagy mázlija volt, hogy olcsó áron tudott venni nekem egy Swords Of Fury-t. Ekkor 15 éves voltam. A rajongásom azóta is él.
Naplózva

YYY
Szimi
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 46



E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2009. május 26. - 19:21:05 »

Konkrétan én most se nagyon érem fel  :mosoly:

Na szóval, az úgy történt....
Nem biztos, hogy az első volt - de meghatározó.

Gyerekkoromban sokat lógtam a libegőnél, mivel mostohaanyám ott dolgozott. Volt ott az alsó állomáson egy olyan igazi régivágású flipper - a csilingelős/kattogós fajta (máig keresem hogy pontosan  milyen gép volt...)
Ami pénzem volt azt el is játszottam rajta, de ebből nem volt sok. Amikor meg a kocsmáros végre telenyomta szabadjátékkal, akkor a helyi erők sosem engedték oda a gyerekeket. Szóval eléggé ki voltam éhezve a játékra.

Volt ott a beszállító fiúk között egy kiemelkedően nagy tálentum. Ehhez a munkakörhöz nem igazából kellett diploma, de ez a csóka még ebben a kategóriában is vitte a prímet. Ő volt az Ervin.
20-30 között lehetett egy 6 éves gyerek értelmi képességeivel. Éppen ezért mi 8 évesek már sokszor kiközösítettük...
Ervin olyan 196 cm magas lehetett. Egyszer úgy felidegesítette a flipper, hogy bele akart rúgni a gép elejébe. De mivel lövéses, lakli és szemüveges volt ezért elvétette a kicsi és köztudottan gyorsan mozgó célpontoit. Így történt, hogy a gép elejére mért "májgeri" helyett sarokkal berúgta az üveget. Pont a két kar között.
Ervin balra el - de a gép ott maradt bekapcsolva. No nekünk vásott kölköknek nem is kellett ennél több. Tarháltunk egy 5Ft-ost és egy papírral letakartuk a lukat ahol lemehetett volna a golyó. Így történt, hogy egész délután toltuk a játékot.
Aztán amikor meguntuk szimplán, akkor az Ervin által biztosított lyukon egy hosszú vonalzó segítségével nyomkodtuk le az ászokat. Ha jól emlékszem nem egyszer pögettük át a számlálót...

A dolog vége az lett, hogy végtelen mennyiségű szabadjáték került a gépbe, illetve egy idő után már nem csilingelt, hanem csak rekedten kattogott.
Ekkor jelent meg a kocsmáros. Kicsit ideges volt a f@szi. Nem elég, hogy Ervin leküzdötte az üveget, mi elbaszarintottuk a gépet, de csórikám órákon keresztül csak lövöldözgette ki a golyókat a millió szabadjáték miatt.
(biztos lehetett volna resetelni valahogy - de Ő sem volt atomfizikus)
« Utoljára szerkesztve: 2009. május 26. - 19:36:57 írta Szimi » Naplózva

Blak Knight 2000 "Azért jó, hogy idehozod azt a szart, mert olcsó, kicsi, nem zajos és f@szán működik!"
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2009. május 26. - 21:35:00 »

Fonyódon volt egy Hercules gép.

Erre gondolsz??????:  Hercules

Üdv:Lang
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
Zsifi
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 720



WWW E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2009. május 26. - 21:43:31 »

Apám révén engedtek be a kocsmába, édes kissrác lehettem, mert mindent szabad volt...)))))))))
Az első gép amin játszottam még "forgó-morgó" volt és (most figyelj!!) 2 forinossal működött, öt golyót adott..
Aztán jött a Fekete lovag első része, már ötössel ment...nagyon futurisztikus volt...zenélt, két szintes és multiballos...
Később innen kitiltottak 8 évesen, mert üres volt a kassza nap, mint nap..))
Ezután egyenes út vezetett a komolyabb flippertermek felé. Suli után, estig, vagy suli helyett..........
Kb 18-20 évesen jöttem le a cuccról....
Mostanáig (picit 21 után) tartott az elvonó hatása....

üdv motoros (Zsifi)
Naplózva

üdv motoros / Zsifi
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2009. május 26. - 22:59:06 »

Fonyódon volt egy Hercules gép.

Erre gondolsz??????:  Hercules

Üdv:Lang

Arra bizony, bár csak a színvilágára emlékeztem, de valószínűleg ez volt az.:)
Naplózva

YYY
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2009. május 26. - 23:20:33 »

Fonyódon volt egy Hercules gép.

Erre gondolsz??????:  Hercules

Üdv:Lang

Arra bizony, bár csak a színvilágára emlékeztem, de valószínűleg ez volt az.:)

Biztos ?

Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
debela
Tagjelölt
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 133



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2009. május 26. - 23:58:48 »

az Örs vezér téren a 13-as vilinger végállomása 1 kör volt régen,itt volt sok bolt között 1 játékterem is.
flipperek:kiss(tán erre emlékszem,mint 1.),playboy,ezek régiek,és volt vmi em gép is,vmi elton johnos.
később locomotion,haunted house,black knight,f14
először 78-79 táján voltam bennt,bélással,majs utána ötössel mentek gépek.
86-87 körül bezárt a fószer,egyébként 1 gyönyörű,piros stingray kocsija volt(70-es vége 80-as elején!!!)
Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2009. május 27. - 03:53:25 »

az Örs vezér téren a 13-as vilinger végállomása 1 kör volt régen,itt volt sok bolt között 1 játékterem is.

volt ott FirePower is :D)

No de hogy a temahoz is rofogjek.
Az ugy volt, hogy talan masodikos lehettem ( 78 -korul volt mar flipper MO -n ???  szerintem igen. ), es a szuloi ertekezleten apam jelent meg a szuloi kar masik tagja helyett. Kiadta ukazba, hogy azt az egy orat birjam ki, mert utana majd hazavisz a biriglivazon, ne hevezzek.
Nos annyira megviselte amit hallott, hogy be kellett ternunk a kocsmaba egy sorre, amibol az lett, hogy leult fajerozni ( de lehet, hogy ferblizni ) a haverokkal. Egy ideig unatkoztam jol ( tudjatok kibicnek kuss... ), aztan eszrevettem a sarokban a gepet. Egy kattogos EM gep volt, amire emlexem belole, hogy a jatekter kozepen volt egy flipperkar, amit a golyo forgatott el, ha eltalaltad. Szerencsere az oreg nyeroben volt, ezert inkabb adott harom - negy ketforintost, csak hagyjam beken, mert ilyen jo mar regen jott a lap....
Keson ertunk aznap haza.... :D)
Naplózva
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2009. május 27. - 13:20:31 »

Fonyódon volt egy Hercules gép.

Erre gondolsz??????:  Hercules

Üdv:Lang

Arra bizony, bár csak a színvilágára emlékeztem, de valószínűleg ez volt az.:)

Biztos ?




Ez ennyire nagy volt? Lehet hogy ezért nem értem fel... hát nem tudom...
Naplózva

YYY
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2009. május 27. - 13:22:16 »

azt azért csak tudod,hogy rendes flippergolyó vagy billiárd nagyságú golyó volt benne.. :futyul
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2009. május 27. - 21:15:12 »

vagy legalább azt, hogy backbox olyan széles mint a kabinet.. :futyul
Naplózva

"It will never work!"
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2009. május 27. - 23:58:02 »

Valószínűleg nem ez volt.. csag utólag keresgéltem, hogy melyik lehetett vajon, és a képeken nem látszott hogy ilyen bazinagy a gép...
Naplózva

YYY
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2009. május 28. - 09:42:34 »

Valószínűleg nem ez volt.. csag utólag keresgéltem, hogy melyik lehetett vajon, és a képeken nem látszott hogy ilyen bazinagy a gép...

Ha rózsaszín és gyakran előforduló modellt keresünk , nagy valószínűséggel A Zaccaria Pinball Champje lehet a befutó.



Bővebben az IPDB-n és  a www.zaccaria-pinball.hu -n olvashatsz róla.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2009. május 28. - 09:48:58 »

Head : ez nem éppen a legszerencsésebb fotó. Ez valami Spanyol utánzat lehet ( a pimball irás sem jó ) !
Amúgy itt hol olvastad, hogy rózsaszin gépet keres valaki ?
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2009. május 28. - 10:20:22 »

 :mrgreen:
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2009. május 28. - 10:34:36 »

Head : ez nem éppen a legszerencsésebb fotó. Ez valami Spanyol utánzat lehet ( a pimball irás sem jó ) !
Amúgy itt hol olvastad, hogy rózsaszin gépet keres valaki ?

Ez találtam az oldaladon !     http://www.zaccaria-pinball.hu/images/gep/26_00001.jpg    :mrgreen:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2009. május 28. - 10:42:39 »

Értem ... de hol láttad, hogy rózsaszin volt ?
« Utoljára szerkesztve: 2009. május 28. - 10:48:59 írta Tyutyu » Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2009. május 28. - 11:11:28 »

Értem ... de hol láttad, hogy rózsaszin volt ?

Ok akkor úgy fogalmazok a lehetőségekhez képest hasonló színvilág. Az akkori gépek alapján az egyik lehetőség.  :gondol Aztán lehet , hogy nem az majd Valentine megmondja. A pimball meg mindegy , lényeg , hogy ráismer-e  a gépre?
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2009. május 28. - 13:37:34 »

Két kar volt lent, és ha jól emlékszem pirosak voltak fehér gummanccsal. De azt sem tudom, hány éves voltam akkor.. azzal a géppel nem is játszottam.
Naplózva

YYY
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2009. május 28. - 14:59:22 »

Ez igy kemény dió lessz ...
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2009. június 01. - 15:15:43 »

Lehet, hogy a Farfalla volt, bár abban 2 playfield van.
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2009. szeptember 22. - 18:14:08 »

Kíváncsi vagyok új tagok élményeire is! :beer:
Naplózva

YYY
peti66
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 52


E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2009. szeptember 24. - 00:28:56 »

Arrol van szó hogy EM gép volt.Kár az újabbak/77után/készült gépek közt keresni.
Nékem dereng valami,ha várnátok pár napot megprobálnám kibogozni e kérdést.
Eredmény nem garantált ,de jelentkezem.
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Első flipperrel kapcsolatos élmények « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!