Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 26. - 07:01:36

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Fórumtagok bemutatkozása  |  Topic: tomsawyer « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: tomsawyer  (Megtekintve 9234 alkalommal)
tomsawyer
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 6


E-mail
« Dátum: 2009. augusztus 15. - 14:48:01 »

Hali!

Tomsawyer vagyok (minden fórumon), 31 éves és a világ végén lakom Borsod megye északi részén. 1995-óta folyamatosan dolgozom a vasútnál mikor milyen munkakörben. A flipperek iránti érdeklődésem a 90-es évek elején kezdődött. Akkoriban még Nyékládházán laktunk, és a különböző vendéglátóipari egységekben lehetett találni gépeket, azokon játszottunk (Highspeed, Star-trek ng, Terminator 2, Jurassic park, Star-Wars, Guns n roses). Igazából nem voltam sose kocsmába járó tipus, csak a gépek miatt mentem oda, viszont nem elégített ki annyi játék, többet akartam. A bátyámmal elkezdtünk nyomozni eladó gép után. Némi utánajárásnak meg lett az eredménye. 96-97 körül vettem egy fain állapotú Bugs-Bunny-t az akkori fizumhoz képest elég drágán 40K-ért. Jóállapotú gép volt, egy mikrokapcsoló és egy marék izzó cseréje után szinte tökéletes lett. Nem sokkal később szereztem egy hibás F-14 tomcat-et, egy nagyrakás alkatrésszel (milliónyi apróság, tekercsek, gumik, érintkezők, egy komplett High-speed belsőség kabinet nélkül). Az akkori tudásomhoz képest a Tomcat sajnos soknak bizonyult. Akkoriban internetünk még nem volt, a tudáshoz nem nagyon lehetett hozzáférni, így az elektronika hibás gépből nem lett semmi. Meguntam a küszködést és nyomott áron tudtam eladni az egészet 40000-ért. Egy mezőkövesdi mutatványos vette meg a két gépet és az alkatrészeket. Azóta ezt a lépést ezerszer megbántam, a Bugs-bunny-ról csak egy pár db rossz minőségű papírképem maradt, pedig milyen hangulatos volt néha csak bekapcsolni és gyönyörködni a fényjátékban. A mai viszonyok mellett lényegesen könnyebb lenne a dolgom, és mindig a felszinen tartom az újrakezdés lehetőségét. Figyelem a hirdetéseket, olvasom a fórumot intenzíven. A megcélzott kategória a 80-as évek vége, 90-es évek eleje közepe, a pillanatnyi anyagi helyzetemtől függően (sajnos az árak eléggé felfele mozdultak a régihez képest). Majd kialakul.
Naplózva
atee
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 682



E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2009. augusztus 15. - 14:57:42 »

Szia a golyósok között.
Kitartással és türelemmel fogsz magadnak újra megfelelő gépet találni.
Naplózva

Rocky (Gottlieb 1982)
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2009. augusztus 15. - 15:34:44 »

Üdv köztünk!
A Bunny nagyon jó gép, sajnálhatod, hogy eladtad.
Majd lesz másik, csak kitartás kérdése.
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2009. augusztus 15. - 16:25:46 »

Udv a forumon! Ha a vasutnal dolgozol Hentes kollega biztos orulni fog neked...  :beer:
Naplózva
tomsawyer
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 6


E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2009. augusztus 15. - 18:01:46 »

A neve rémlik az index fórumáról.
Naplózva
tomsawyer
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 6


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2009. augusztus 15. - 18:34:21 »

Szia a golyósok között.
Kitartással és türelemmel fogsz magadnak újra megfelelő gépet találni.

Bízok benne hogy inkább előbb mint utóbb. Bár most lenne némi pénzmag, de egy másik "hasznos" projecthez kéne, persze megelőzheti a flipper ha valami kivánatos gépezet előkerül jó áron.
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2009. augusztus 15. - 23:02:30 »

basszus most nezem ezt a HS meg tomcat sztoridat meg hogy 40-ert tudtad eladni, mintha olvastam volna valahol? tan az index forumon? na meg is lesem
Naplózva
tomsawyer
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 6


E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2009. augusztus 15. - 23:51:22 »

basszus most nezem ezt a HS meg tomcat sztoridat meg hogy 40-ert tudtad eladni, mintha olvastam volna valahol? tan az index forumon? na meg is lesem


Na megkerestem én is. 2000-es bejegyzés. Nem ma vóóóót  ;D .

"Nekem is volt egy Bally gyártmányú gépem.Az baromi sokat játszottunk vele.A negyven ezres vétel árat tutira kitermelte.Csak két gond van.
1.amit már írt valaki baromi sok áramot kajál
2.ha meg unod iszonyat nehéz eladni.
Én ugy tudtam 40.000-ért hogy adtam vele egy rossz F-14 tomcat(régi Williams)és egy bontott High speedet+rengeteg alkatrészt.


De egyszer még tutira vezsek egy komolyabb gépet." (index 2000 10.17)

Végülis helytálló a dolog.   1. nem tudom mekkora teljesítmény felvétel volt üzem közben de a 16-os kisautomatát lelökte bekapcsoláskor esetenként. 2. akkoriban tényleg nehéz volt eladni mert a kutyának se kellett. Ma már más lenne a helyzet, én meg annyival érettebb hogy nem is akarnám eladni. Úgyérzem hogy az "egyszer még tutira vezsek egy komolyabb gépet" mostanában fog eljönni. Végülis a motorozáshoz is több mint 10év után tértem vissza.
Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2009. augusztus 16. - 01:13:56 »

Üdv errefelé !

Hentes örülni fog neked, főleg úgy, hogy a Bugs Bunny-t  nem neki adtad el  ;) :D ;D

mod / ui : Motoros is örülni fog neked :D
Naplózva
Zsifi
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 720



WWW E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2009. augusztus 16. - 08:08:29 »

Helló Tomsawyer!

Üdv a bolondok között (biztos van nembolond is, de azokat nem ismerem) na meg üdv a motorosok között is.

motoros/zsifi
Naplózva

üdv motoros / Zsifi
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2009. augusztus 16. - 09:09:52 »

Üdvözöllek az EMFKE Tagsága nevében, itt a fórumon.

Pataky Gergely EMFKE Elnök
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2009. augusztus 16. - 09:51:44 »

Na megkerestem én is. 2000-es bejegyzés. Nem ma vóóóót  ;D .

"Nekem is volt egy Bally gyártmányú gépem.Az baromi sokat játszottunk vele.A negyven ezres vétel árat tutira kitermelte.Csak két gond van.
1.amit már írt valaki baromi sok áramot kajál
2.ha meg unod iszonyat nehéz eladni.
Én ugy tudtam 40.000-ért hogy adtam vele egy rossz F-14 tomcat(régi Williams)és egy bontott High speedet+rengeteg alkatrészt.

igen, erre emlekeztem :)
Naplózva
Marcipa
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1298



WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2009. augusztus 16. - 13:50:52 »

üdv Kösztünk
Naplózva

[Pinballs:  Getaway, Fish Tales, Black Jack, SWE1 ;) Gone but not forgotten Batman Forever, Super Orbit, Elektra , Mundial, Lap by Lap, Diamond Lady Arcade: MKII
http://www.csokieskave.hu
http://www.mpadesign.hu 
http://www.mpacustom.hu]
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2009. augusztus 16. - 20:48:05 »

Üdv közöttünk..  ;)
Naplózva
tomsawyer
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 6


E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2009. augusztus 16. - 21:09:45 »

Köszönöm a szíves fogadtatást mindenkinek.

Motoros!

Elvileg válaszoltam.
Naplózva
Zsifi
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 720



WWW E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2009. augusztus 16. - 21:15:29 »

Gyakorlatilag is..))))))
Naplózva

üdv motoros / Zsifi
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2009. augusztus 17. - 22:17:07 »

Üdv a fórumon Tomsawyer! :jolvanjol:
By:Langhorn
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Fórumtagok bemutatkozása  |  Topic: tomsawyer « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!