Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 28. - 13:37:45

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Emulátorok  |  Topic: Visual Pinball Machines « előző következő »
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Visual Pinball Machines  (Megtekintve 139908 alkalommal)
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #175 Dátum: 2017. december 03. - 17:59:46 »

ez lemaradt...
Naplózva
aty
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142



E-mail
« Válasz #176 Dátum: 2017. december 03. - 20:25:53 »

szépen alakulgat :)
a fejben mekkora kijelző lesz? és hány db?
mi lesz a keretrendszer?
a coin insert (gomb) hogyan lesz? bal oldalon csak két lyuk van ;)
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #177 Dátum: 2017. december 04. - 19:00:32 »

A backbox továbbra is 2 megjelenítő.
Egy 32" LED, illetve egy 19" 4:3 TFT monitor a DMD.
Keretrendzserre mire gondolsz? Win 10 illetve Pinball X.
Bal oldalon 2 gomb, + egy kreditkulcsos beiró.
Jobb oldal Digital Plunger, illetve alatta egy Launc Ball gomb.
Naplózva
aty
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142



E-mail
« Válasz #178 Dátum: 2017. december 04. - 20:38:38 »

A backbox továbbra is 2 megjelenítő.
Egy 32" LED, illetve egy 19" 4:3 TFT monitor a DMD.
Keretrendzserre mire gondolsz? Win 10 illetve Pinball X.
Bal oldalon 2 gomb, + egy kreditkulcsos beiró.
Jobb oldal Digital Plunger, illetve alatta egy Launc Ball gomb.
köszi, nagyjából ilyen irányból közelítettem a kérdést ;)

Valamelyik fórumban olvastam, hogy köptek a PinballX-re Win10 alatt.. problémák voltak vele, állítólag W7 alatt stabilabb -ezzel kapcsolatban van tapasztalatod?
-ahm a kulcsos kapcsoló a kredit -> akkor megvan a mennyiség

ha lehet, jöjjenek még képek az építésről... 

majd egyszer én is időt szakítok a saját gépre és bedobok pár képet
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #179 Dátum: 2017. december 05. - 19:19:14 »

A Pinball X előnye többek között a frissitések.
Mindig van amit javítanak illetve hozzátesznek a front-end hez.
Nálam nincs gond vele, mind win 7, win 8.1, és win 10 alatt egyaránt használtam.
Képeket teszek fel amint , illetve ahogy időm engedi a  munkálatokkal foglalkozni.
De szívesen látnék mások által készített masinákról is képeket:-)
Naplózva
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #180 Dátum: 2017. december 06. - 20:22:15 »

Szép, igényes munka. Gratula! Remélem hamarosan felkerül több kép is a munkafolyamatról.
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
Tirisztor
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2


E-mail
« Válasz #181 Dátum: 2017. december 10. - 01:55:48 »

Sziasztok!

A dolog szoftveres részénél akadtam el. Ebben szeretnék segítséget kérni.
5 évvel ezelőtt játszottam jó ideig a Visual Pinball -al (asztali PC nézetben.)
Most újra előszedtem és bizony az újabb 4 magos gépem minden táblából való kilépés után be is akarja zárni az ablakot, hiba miatt. (Ilyen gond P4-en nem volt.)
A hozzászólások alapján kiválasztottam a PinballX nevezetű FE-t. Ezzel van a fő problémám, hogy csupán a 3 darab bemutató pályát jeleníti meg (pl.: Star Trek) amikkel játszani nem lehet. (Amúgy ez normális, hogy Loading után nem játszhatóak?)
A Setup.exe -ben megadtam a Visual Pinball-nál a elérési útvonalakat, ennek ellenére mégsem jelenít meg pályákat. (Nálam hiányzik az NVRAM -ok helyének a megadási lehetősége.)
Mit kell még beállítani? Mit helyezhettem rossz könyvtárba? Valaki tudna adni részletes leírást, vagy esetleg könyvtárszerkezetet (Visual pinball-ról), Olyat ami működőképes? Gondolom az nem probléma, ha az egyik a C , a másik pedig az F partíción van.

Előre is köszönöm a segítséget!
Naplózva
LuxZ
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 17


E-mail
« Válasz #182 Dátum: 2017. december 10. - 03:16:56 »

Frontend nélkül működik minden szépen? Először érdemes mindig azt rendbeszedni.

Nvramot miért szeretnél megadni? Szerintem te romra gondolhatsz, nvram-ban a rom beállításai, high score-ok stb. tárolódnak. De romot se kell megadni. Ha a visual pinball elindítja a táblát, akkor el fog indulni a vpinmame is a megfelelő rommal ha talál olyat. Persze csak akkor, ha rendesen telepítetted, a scriptben levő rom név egyezik a rom fájlod nevével, stb...
A futtatható fájlod neve biztos "VPinball.exe"? A legfrissebb kiadásokban már nem ez alapból.
A launch after és a launch before az csak annyit csinálna, hogy egy általad megadott programot futtat a tábla betöltése előtt/után. Ha csak simán asztali gépen szeretnél játszani, akkor erre nem hiszem hogy szükséged lenne. De ha már itt tartunk, akkor ilyen felhasználásra frontend se igazán kell.
Soha nem használtam még ezt a pinballx-et de lekaptam gyorsan, és nekem se látott alapból semmit. Viszont a mappájában van egy game manager.exe, amivel hozzá tudsz adni játékokat a listájához, és úgy már szépen látni fogja, és el is indítja őket.
Egyébként biztos, hogy ez volt a legmegfelelőbb topic ennek? :)
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #183 Dátum: 2017. december 10. - 19:04:56 »

Mai nap kicsit az elektronika hardveres része került megbolygatásra.
Beépitésre előkészítve.
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #184 Dátum: 2017. december 10. - 19:05:47 »

Így ni:-)
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #185 Dátum: 2017. december 10. - 19:07:22 »

És még 1
Naplózva
Tirisztor
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2


E-mail
« Válasz #186 Dátum: 2017. december 11. - 12:09:44 »

Szia!
Nos egy kettő kijelzős gépet szeretnék építeni. És gondoltam először a szoftverrel kezdem, hogy működik-e rendesen (Win7-en).
De valami nem stimmel. Még nem próbáltam túl sok pályát, de van ami megy és van ami Bug-os. Pl.: Flintsones pályára belerak egy nagy fekete téglalapot, Circus Voltaire -be és még néhányba nagyobb pixeldarabok rezegnek pár helyen. És olyan is akad ami nem indul vagy nem lehet elég érmét bedobni vagy a pénz megvan, de a start gombra nem reagál.
Ezt a verziót még 2012-ben töltöttem le Gigapack néven, innen van a VPinball.exe, anno ez XP-én tökéletes volt. Amúgy néhány leírásban én is láttam, hogy már van VPinball9.exe (vagy ilyesmi) is.

Te milyen front end-et használsz?
A gombok vezérlését mivel oldod meg? (Erre eBay-en találtam egy egyszerű usb konvertert)
Hány darab fizikai gombot helyezel el és mik ezek?
Honnan szerzed be ezeket?
A processzorod és a videókártyád milyen típus?

Köszi szépen!
Naplózva
LuxZ
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 17


E-mail
« Válasz #187 Dátum: 2017. december 11. - 15:06:29 »

Rendes kabinetet még soha nem építettem, így nem tudok ajánlani semmi frontendet. Egyszer összeraktam két monitort, meg egy szétszerelt billentyűzetre rákötöttem mikrokapcsolókat, de egyébként csak simán asztali gépen használom, ha valami olyat akarok próbálgatni, ami túl körülményes lenne csak a pinmame-re hagyatkozva. 

Szerintem azt a gigapack-ot elfelejtheted, ha jól tévedek az még vp8-as lehet. Ég és föld különbség van az abban készült, és az új táblák között. VPX a legújabb, én azt és a vp9-et használom felváltva.
Ha az angol nem probléma, akkor a vpforums.org oldal nagyon jól elmagyaráz mindent. (Leírás Letöltések) Regisztrálni kell.
Ha meg elakadsz valahol akkor úgyis segítünk.
Ha nem akarsz összeszedegetni dolgokat, akkor szívesen átküldöm kompletten a VP mappámat, benne van kb. az összes népszerű Bally/Williams Funhouse után romokkal együtt, + 3-4 stern/data east. Viszont az általam letöltött vp9-es táblák asztali nézetesek, azoknak nem sok hasznát veszed kabinetekben. A vpx-esekkel nincs ilyen gond.

A felugráló fekete foltokra elég nehéz így látatlanban bármit mondani, én a videókártya drivereket nézném meg először, aztán a vp beállításait. De könnyen lehet, hogy ha egy vp8-nál frissebb verzióra váltasz, akkor megoldódnak.

A procim egy AMD FX-8350, a videókártyám pedig egy GTX 960. De ez visual pinballra bőven túl van szabva, ennél jóval kevesebb is elég.
« Utoljára szerkesztve: 2017. december 11. - 15:20:45 írta LuxZ » Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #188 Dátum: 2017. december 17. - 14:39:46 »

Én, Áááá dehogy!:-)  csak addig nem nyugszom míg valami nem lesz igazán jó, és közelit a tökéleteshez:-)
Esetemben ez egy kimagasló minőségű VP masina lenne.
Bár ez mellett azért még vannak Arcade masinák is amiket mostanában is restaurálok, építek....
na már ott is kaptam hasonló jelzőt mint pl" hát öregem Te valóban nem vagy normális " :-)


miben segíthetek neked? esetleg tudok megoldást a dolgaidra :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #189 Dátum: 2017. december 20. - 19:42:03 »

Lassan de biztosan elkezdődött az elektronikai rész beépitése.
Naplózva
aty
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142



E-mail
« Válasz #190 Dátum: 2017. december 21. - 07:29:55 »

alakul szépen ;)

a végfokot a PC tápról járatod?
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #191 Dátum: 2017. december 21. - 18:45:30 »

A szerelhető USB portok, illetve stereo erősítőn kívül mindent a pc táp szolgál ki.
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #192 Dátum: 2017. december 26. - 19:42:55 »

A gépezet jelen állása szerint ennyi munkámat vette igénybe.
A felmatricázást már az új " gazdi " teszi majd rá, és remélhetőleg sok boldog órát okoz majd neki is az újdonsült masina.
Ismét próbáltam a tőlem telhető legtöbbet kihozni a témából, így bízom benne más is kedvet kap majd és nekilát, egy ha izig-vérig nem is eredeti de mégis valamilyen formában flippernek nevezhető masinához:-)

Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #193 Dátum: 2017. december 26. - 19:43:35 »

És még1
Naplózva
Szamó
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 232


E-mail
« Válasz #194 Dátum: 2017. december 26. - 21:02:09 »

Gratulálok.
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #195 Dátum: 2017. december 27. - 19:04:38 »

Köszöntem szépen!
Naplózva
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #196 Dátum: 2018. január 04. - 12:27:06 »

Szép munka! :)
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
vhelorexy
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 4


E-mail
« Válasz #197 Dátum: 2018. november 29. - 19:26:02 »

Sajnos én már egy éve itt tartok nincs időm foglalkozni vele. Remélem az egy éve vásárolt matricák még felragadnak rá. Talán most az ünnepek alatt lesz idő ...
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #198 Dátum: 2018. december 01. - 18:31:00 »

De legalább már van látszata a munkádnak:-) ennek is örülni kell:-) a matricák végett szerintem ne aggódj, elvileg és szerintem gyakorlatban is fel kell ragadniuk...
Hamarosan megint teszek fel képeket a most készülő projektről én is.
Naplózva
vhelorexy
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 4


E-mail
« Válasz #199 Dátum: 2018. december 25. - 10:54:43 »

Ráragadt ...
Naplózva
vhelorexy
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 4


E-mail
« Válasz #200 Dátum: 2018. december 25. - 10:57:55 »

még egy kép
Naplózva
aty
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142



E-mail
« Válasz #201 Dátum: 2018. december 25. - 11:05:25 »

szépen alakulgat!!

a belbecsről lehet tudni valamit?
milyen gép?
milyen flipperprogram(ok)?
etc
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #202 Dátum: 2018. december 28. - 19:17:28 »

Szép lesz, és jó látni az előrelépést is:-)
Gratulálok!!!

Én is lassan elérkezek a végkifejlethez ami az új " páciensemet " illeti:-)
Igaz karácsonyra kellett volna az új tulajdonosához kerülnie, de talán így is örömet fog majd okozni.
Még némi vezetékelés,próbaüzem és mehet is:-)
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #203 Dátum: 2018. december 28. - 19:19:07 »

Néhány kép is róla.
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #204 Dátum: 2018. december 28. - 19:20:01 »

még 2
Naplózva
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #205 Dátum: 2018. december 28. - 19:22:00 »

és az elektronikai rész...
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #206 Dátum: 2018. december 28. - 20:39:53 »

Mielőtt felteszem a kérdéseimet előre szólok, hogy ne értsetek félre, nem kritizálni szeretném a munkáitokat.
Nagyra értékelem a belefektetett időt, pénzt és energiát. Respect !!!

De : minek kell ennyi ventilátor ezekbe a gépekbe ? Hány watt hőenergiát termel(nek) ?
( A régi flipperekben ugye egy ventilátor sem volt, mégis mentek ... )

A másik : miért kell úgy kinéznie mint egy erőmű kábelezésének ami inkább egy padlófűtéshez hasonlít ?
( A flipperekben általában 1-2 kábelköteg fut ...  a jelzaj árnyékolást hagyjuk most ! )

A harmadik : ha egy gépben több játék fut(hat), minek pl. Indi matrica rá ?
Egy "átlagos, szabványos" matrica nem lenne jobb ?
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Retromania
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 279


E-mail
« Válasz #207 Dátum: 2018. december 29. - 17:45:42 »

Ugyan némi iróniát, és vajmi cinizmus is érezhető  a hozzászólásodból ítélkezve, de ettől eltekintve megpróbálok minden kérdésedre válaszolni." Bár lehet csak nekem jönnek le rosszul értelmezhetően a soraid..."
Remélhetőleg kielégítő és valamelyest érthetőek lesznek, mit és miért így , ahogy....

1: azt,hogy hány db ventilátor kerül 1-1 VP gépbe szerintem ezt mindenki saját maga határozza meg hány darabot szerel be a masinába...
Én részemről egyszerűen csak úgy gondolom ahhoz hogy egy szinte teljesen zárt légtérben, vagy nevezhetjük doboznak is, 3 db különböző teljesítményű, nagyságú, típusú kijelző/megjelenítő esetleges leadott hőtermelését kellőképpen kivezessem a kaszniból ezt a darabszámot találom megfelelőnek.De van itt még egy nagyobb teljesítményű PC illetőleg egy szintén combosabb VGA kártya is ,ami szintén némi hőt ad le...

2: ami a "padlófűtést" illeti, nálam illetve az általam készített gépekben minden esetben arra törekszem, hogy a lehető legkönnyebben átlátható ,esztétikus,kulturált kábelköteg elvezetés legyen
sok vp gépet látni a neten,ha idpőd engedi nézz utána mert van bőven kokány megoldás amiben egyszerűen csak szinte beledobálják a nem kevés vezetéket stb...
Azt,hogy miért van szükség ennyi vezetékre szintén van magyarázat. A VP gépek esetében is egyre jobban törekednek a lehető legjobb játékélmény kialakítására, ezért sok kiegészitő beszerelhető a gépekbe.
Mint pl . solenoidok,ledwiz,digital plunger,knocker,gearmotor,shakermotor,stb... ezeknek azért kell némi vezeték is a működésükhöz...

3: azt ,hogy milyen matrica/dizájn lesz egy VP gépen szerintem nagyban meghatározza az,hogy ki,milyen flipperrel játszott leginkább, és esetlegesen van egy igazán nagy kedvence is amit anno régen szeretett...
sokunknak nem igazán adatik meg,hogy 10-20 vagy X,Y darabszámú eredeti,igazi flippere legyen így kénytelen beérni ezzel az eggyel is amit akár a régi kedvencéről mintázott.

Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #208 Dátum: 2018. december 29. - 19:34:19 »

Köszi a választ. Hidd el semmi cinizmus nincs bennem, kár hogy neked így jött le.
1-2 kérdésem még lenne, ha nem gond légyszíves válaszolj nekünk.

A PC tápon van ventilátor, a videokártyán is és a procin is.
Ezek egy számítógépben kis helyre be vannak zsúfolva, kell nekik egy 4.? ventilátor is ami kitolja vagy átmozgatja a levegőt.
Ez egy nagyobb légtér és vannak rajta szellőző nyílások. Akkor minek mégis bele több ventilátor ?
Az LCD monitorok sem termelnek hőt ( vagy minimálisat ) ... nem lenne elég 1 nagyobb ami "ráfújna" mindenre és így a kereszthuzat is megoldódna ?
Szerintem csendesebb lenne, olcsóbb is, nem lenne rácsokkal tele a gép itt-ott.

Az rendben van, ha akarsz betenni valami kiegészítőt, extrát utólag akkor kell a plusz vezeték.
De miért nem lehet azt egy meglévő ( nagyobb ) gégecsőbe behúzni - miért kell mindig egy újabb vagy külön cső ?

A harmadik választ úgy-ahogy de megértem.
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
aty
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142



E-mail
« Válasz #209 Dátum: 2018. december 29. - 21:27:37 »

Retromania; szépen alakul a masina.
Látom ezeket a mágneskapcsolókat és persze a VP-s oldalakon is ott figyelnek ezek a csattogók..
Aláírom, hogy létfontosságú, hogy "igazi" tekercscsattanás az nagyon eredetivé teszi a játékot.
Egyet nem értek, hogy miért kell ennyi drága mágneskapcsoló? Saját kút fejemből kiindulva elég lenne két három darab (egy gyengébb, egy erősebb és egy szerintem igazi "szabadjáték adó" tekercs is). Ne mondja már nekem senki, hogy lényeges, hogy a kasztni melyik részén kopácsol a mágneskapcsoló?? A játék hevében tök jó, hogy igazi zajt csapunk, de szerintem az igazi flippernél sem nagyon füleli az ember, hogyha üt a gomba, vagy a pofozó, akkor honnan jön a tekercsbehúzás hang.

Olyan, mint az alacsony frekvenciás hangok a zenében, elcsalhatjuk egy darab sub-bass-sal is és nem fog hiányozni a térhatás.


Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Emulátorok  |  Topic: Visual Pinball Machines « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!