Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 17. - 00:34:10

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: Szeretnék egy....... « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Szeretnék egy.......  (Megtekintve 15985 alkalommal)
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Dátum: 2016. június 08. - 17:04:32 »

Mediaval Madness playfieldet a falra dísznek. Vagy valami mást, aminek szép az insertkiosztása. Mit tanácsoltok?
Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2016. június 08. - 17:57:50 »

Mit tanácsoltok?

Orvost.

Sztem akinek volt egy MM pf-e az már aranyárban eladta.
Akinek meg rossz, koppottja van - az biztos restauráltatni fogja ...

Persze ez csak zsozsó kérdése ... kb. 750 fontért vagy 1000 euróért / dolcsiért vehetsz a falra akár zsir újat is !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2016. június 08. - 18:05:49 »

Namost nem feltétlenül MM playfield kell, Monster Bash is jó. Annak a technikai leirása érdekelne, hogy hogyan lehet f@szányosan világítósan, falraszerelhetősen kivitelezni. Villogjon meg minden.
Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2016. június 08. - 18:31:31 »

A Monster Bash is kb annyiért megy árban!! Mindegyik gép "prémium" kategória,ennek megfelelően az árak az egekben! :(
Naplózva
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2016. június 08. - 18:34:58 »

Jó akkor egy mittudomén.... melyik legyen.... mondjuk Big Bang Bar vagy melyik. Annak elég jó az insertkiosztása úgy láttam! De a lényeg, Hogy csináltatok-e már ilyet?
Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2016. június 08. - 18:44:43 »

Big Bang Bar??? :D :D :D  Azt inkább felejtsd el,azt javaslom.... :D

Ha ennyire szeretnél a falra playfieldet,javaslom pl. az Arabian Nights-ot!Valamivel olcsóbb,mint a MM és Monster és jól is néz ki szerintem!Persze ízlések és pofonok! :)

Nem csináltam még ilyet,és nem is fogok.Én csak játszogatok néha! :)
Naplózva
pintakker
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1493


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2016. június 08. - 18:57:14 »

Szerintem egy jó dekoratőr fel is festi neked :D
Naplózva

Rokkó, a rumos rabló rácsapott egy ragyogó drágakő rakományra, de rettentő rémesen ráfaragott :D :D
pintakker
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1493


E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2016. június 08. - 19:01:38 »

Amúgy nekem van egy Cyclone pf-m. Igaz szét van kicsit bszva :D :D :D :D :D :D :D
Naplózva

Rokkó, a rumos rabló rácsapott egy ragyogó drágakő rakományra, de rettentő rémesen ráfaragott :D :D
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2016. június 08. - 19:06:31 »

Most nézem,van egy eladó Big Bang Bar!!!Igaz,ennyiért már az egész flippit megkapod!!! :D :D

http://www.ebay.com/itm/BIG-BANG-BAR-Pinball-Machine-New-in-Box-by-Capcom-Illinois-Pinball-/291310081217?hash=item43d36f14c1:g:GwEAAOSwuMFUeLJz
Naplózva
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2016. június 08. - 19:07:24 »

Ok. Add nekem, majd én megcsinálom szépre! Nagyon tetszeni fog
majd lefényképezem neked
Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2016. június 08. - 19:09:30 »

Szk! Nem adok 30.000 ft-ot egy Big Bang Pf-ért. Akkor kiakasztok a falra inkább egy cicis naptárt!
Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2016. június 08. - 19:11:59 »

Én egy Orbitor playfieldet javasolnék, különösebb világítást sem igényel a projekt.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2016. június 08. - 19:12:46 »

Igazad van!Jobban jársz a dudákkal! :D

Mondjuk "30.000 ft-ot" adnék egy Big Bang playfieldért, 30000 USD-t nem! :) Megjegyzem,az egész gépért sem! :)
Naplózva
pintakker
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1493


E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2016. június 08. - 19:14:23 »

Szk! Nem adok 30.000 ft-ot egy Big Bang Pf-ért. Akkor kiakasztok a falra inkább egy cicis naptárt!

Jó az USA valutának is :D
Naplózva

Rokkó, a rumos rabló rácsapott egy ragyogó drágakő rakományra, de rettentő rémesen ráfaragott :D :D
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2016. június 08. - 19:18:25 »

Én egy Orbitor playfieldet javasolnék, különösebb világítást sem igényel a projekt.

Kösz a tippet, azt lehet hogy nem tudnék szerezni. Egy Spacestation pf-et most bontottam, azt csinálnám meg elsőre, ahhoz gyűjteném a tapasztalt sporttársak ismeretanyagát.
Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2016. június 08. - 22:18:15 »

Nekem két afm (restaurált) két monster (gépből kiesett szitázásra vár) és egy medievalom (kicsit kopottas) van. Komoly ajánlatot meghallgatok :)
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2016. június 10. - 06:51:44 »

Nekem két afm (restaurált) két monster (gépből kiesett szitázásra vár) és egy medievalom (kicsit kopottas) van. Komoly ajánlatot meghallgatok :)

Ahogy mondtam : ez csak zsozsó kérdése ...
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2016. június 10. - 08:31:22 »

Nekem két afm (restaurált) két monster (gépből kiesett szitázásra vár) és egy medievalom (kicsit kopottas) van. Komoly ajánlatot meghallgatok :)

Ahogy mondtam : ez csak zsozsó kérdése ...
Igen, ez tényleg csak az én kérdésem. De nem a pálya fajtája számít, azt csak egy véletlenszerű példának hoztam. Gondolom nektek is mindegy hogy egy Mediaval vagy eg Space Station lóg a falotokon, hiszen csak világítani fog. A kérdés lényegi része, hogy tudtok-e bármiféle kapcsolási rajzról a villogáshoz, vagy láttatok hasonlót a youtube-on stb.stb.....
Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
flipperlaci
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 111



E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2016. június 19. - 01:26:53 »

Szerintem meg ha csak dekornak kell keress neten rá egy overlay képet nyomtattasd ki laminált matricára, húzd rá egy 2-3mm vastag plexire, az egészet meg ráteszed egy igényes keretre amit be lehet világítani az inserteknél. Ledes villogó vezérlőt csináld magad készletben is kapni.. Jó nem épp programozható, de komplett project kb pár eft ért ugyanaz a hatás lesz mintha egy valódi pf lenne feltéve.. Azt meg ide bármilyen állapotban kár...

Ha nagyon számít hogy fa legyen a matrica 12-15-ös rétegelt lemezre is ráhúzható.. ahogy érzed.
egy példakép, (biztos van árnyékmentes is, csak most nem kerestem nagyon rá)

Naplózva

Üdvözlettel: Laci
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2016. június 20. - 08:51:25 »

Szerintem meg ha csak dekornak kell keress neten rá egy overlay képet nyomtattasd ki laminált matricára, húzd rá egy 2-3mm vastag plexire, az egészet meg ráteszed egy igényes keretre amit be lehet világítani az inserteknél. Ledes villogó vezérlőt csináld magad készletben is kapni.. Jó nem épp programozható, de komplett project kb pár eft ért ugyanaz a hatás lesz mintha egy valódi pf lenne feltéve.. Azt meg ide bármilyen állapotban kár...

Kösz a tippet! Az egyik haverom mondta, hogy a legolcsóbb vezérlés a villogó kínai karácsonyfákban van. Csak szétkapod, Átkötöd, és a saját ledjeidet hajtod meg vele
Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
flipperlaci
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 111



E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2016. június 21. - 14:58:19 »

Háát nézzük röviden az én szememben:
Pro
Kapsz mindent (drót, táp, többféle színes égő vagy led, programozott villogás) Csak át kell lokalizálni..

Kontra
Amit kapsz az rossz minőségű
Cucc - Valószínűsíthető probléma
Táp - Ha nagyon olcsó a termék lehet olyan táp lesz vele ami se nem érintésvédelmileg, se nem a ráírt paramétereknek megfelelően fog működni, rosszabb esetben a csatlakozónak nincs feje! (a konnektor lábak közvetlen az adapter testből állnak ki) Szóval van is meg nincs is... Szerintem otthon biztos akad korrekt 5-12V tápod, akár telefonból pc-ből stb. vagy egy univerzális kapcsolható.. Csak legyen minőségi és a drótjai is!
Drótok, Nincs színkód már el van kötözve, így nagy szívás újra méretre alakítani a ledhez meg figyelni a polaritást.. Jó eséllyel ki kell cserélni, vagy rengeteget szabni, toldani. Van is nincs is szintén. Ha alakítani kell többe kerül az időd, a forrasz és zsugorcső mint a technika maga. Legolcsóbb vegyes színes megoldás talán a számítógépes hálózati kábel (UTP)
Led vagy égő.. Lehet nem elég izmosat világít vagy nincs elég szín benne abból ami az adott pf hez kellene.
Villogás (minta) a legolcsóbbakban A és B kör van nincs igazán minta, így aztán nehéz értelmes effekt hatást kelteni vele.. Sok DIY kit van ami épp erre való inkább abból próbálkoznék, és egy rendes táppal. Amire te gondolsz is működhet, olcsó, és ha kimaradt tavalyról, persze ez a legolcsóbb házi megoldás...
Jah és nem feltétlen minden MADE IN PRC annyari gagyi, mivel 2000 féle minőségi kategóriájuk van.. Pl a nyugati exportra egészen más megy mint ami hozzánk jön ;)
Naplózva

Üdvözlettel: Laci
Zsozso
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142


E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2017. június 26. - 19:43:38 »

Megszületett a Kisjézus!

Kellően csiricsáré, a kedvencem! Nézzétek kis beágyazott videómat. Olyan színei vannak hogy megőrülsz!

https://www.youtube.com/watch?v=1h9JVT29ovQ

Naplózva

"...És tessék mondani, pénzt lehet vele nyerni?...."
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2017. június 26. - 21:53:32 »

A karácsonyra gondolsz ?
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
aty
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142



E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2017. június 27. - 12:55:37 »

Megszületett a Kisjézus!

Kellően csiricsáré, a kedvencem! Nézzétek kis beágyazott videómat. Olyan színei vannak hogy megőrülsz!

https://www.youtube.com/watch?v=1h9JVT29ovQ

nem vitted túlzásba a videó hosszát :)

még néztem volna kicsit ...
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: Szeretnék egy....... « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!