Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 19. - 06:26:54

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Bolhapiac  |  Alkatrészek (adás-vétel-csere)  |  Topic: DIGIPINBALL LED-es kijelzők « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: DIGIPINBALL LED-es kijelzők  (Megtekintve 6860 alkalommal)
Flipper doktor
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 84


E-mail
« Dátum: 2017. június 21. - 09:12:28 »

Másfél év DIGIPINBALL termése. 2.623 cm2 nyákterv... mellyel 150 féle flipperhez tudunk LED-es kijelzőket biztosítani.
Szerelőknek, viszonteladóknak kedvezmény!
www.digipinball.5mp.eu
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2017. június 21. - 09:32:55 »

Hiánypótló ! Gratulálok !
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2017. június 21. - 20:16:21 »

LIKE
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Szamó
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 232


E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2017. augusztus 04. - 19:25:49 »

Gratula, tessék csinálni DOT-hoz is.
Naplózva
Flipper doktor
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 84


E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2017. augusztus 07. - 21:54:58 »

Szerepel a tervek között, de... Nyilván fut az ember egy pár kört a neten, hogy más gyártók milyen megoldásokat kínálnak és mennyiért. Nos van olyan gyártó, aki olyan színes kijelzőket kínál elérhető áron, amelyek nem monochromok, hanem tényleg kiszínezett képélményt nyújtanak. Persze gépspecifikusan. Azt hittem ott lesz a kutya elásva, hogy a color programot plusz pénzért lehet rátölteni, de nem. A program benne van az árban. Én pedig ilyet nem tudok előállítani, mert meghaladja a képességeimet a program megírása. Innentől kezdve kérdésessé vált, hogy ha én monochrom kijelzőt gyártok és el is szeretném adni, vajon lesz-e rá olyan mértékű kereslet, hogy belátható időn belül megtérüljön a belepumpált munka és pénz. Mert hát nem Rols Royce-t akarok venni a bevételből, de azért veszteséget sem szeretnék termelni vele. - Találtam persze jó ötleteket is, amit hasznosítani lehetne a fejlesztés során és kivitelezhető is itt a magyar körülmények között. Lehet, hogy megérne a dolog egy külön topikot, hogy kapjak egy kis bíztatást. Bár a kezdetekkor - az első kijelzőim meghirdetésekor (amik még pirtosak voltak) - többen írták "bezzeg ha narancs színű lenne, akkor kellene"... azóta van minden narancs színben is, mégsincs fene nagy sorbanállás. :) Tehát terv az van, plug&play megoldás, SMD-s panelra, bármilyen színben, de csak monochrom. ...és nem nagyon tudom olcsóbban adni, mint a konkurrens gyártók... de ott van az a fránya színes. :(
Naplózva
Szamó
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 232


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2017. augusztus 10. - 08:45:00 »

Köszönjük a választ, azért ne add fel hátha lesz előbb-utóbb megfelelő megoldás. :)
Naplózva
Flipper doktor
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 84


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2017. szeptember 07. - 13:20:08 »

Lesz... :)
Naplózva
LP
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 153


E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2017. szeptember 07. - 13:34:24 »

többen írták "bezzeg ha narancs színű lenne, akkor kellene"... azóta van minden narancs színben is, mégsincs fene nagy sorbanállás. :)

majd lesz, ha elfinganak a 30-40 éves kijelzők... türelem :)
Naplózva
Flipper doktor
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 84


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2017. szeptember 09. - 11:18:55 »

Már 30-40 évesek... én meg 50-60... :(
Naplózva
Kamonflipper
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 11



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2017. október 03. - 17:48:23 »

Szia!

Egy telefonos elérhetőséget kérnék tőled.

Köszönöm.

Kamon Róbert
Naplózva

T2, Bugs Bunney, X-files, High Speed, F14, Indiana Jones, STTNG, Earthshaker, Whirlwind, Fire
Flipper doktor
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 84


E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2017. október 23. - 16:30:24 »

Szamó!  A ledes DMD sínen van! :) Ez egy liszenszelt konstrukció. A prototípus elkészült és a tesztelésen is túl vagyok. Ez valójában egy color DMD. ...és természetesen Plug&Play. Alkalmas az összes Bally/Williams, Data East, Stern/Sega White Star, Stren Sam, Capcom és Spinball flipperhez. A konstruktőr további fejlesztéseket is tervez. A színkombinációt a tulajdonos egyszerű szöveges fájllal beállíthatja. Egyes esetekben elég vad színösszeállításokat is ki lehet hozmi. Ez néhány flippernek "jól áll", de néhánynál elég természetellenes. Számomra a legjobb színösszeállítás az, amikor az eredeti plazma kijelzőhöz hasonlóan narancssárga az alapszín és ehhez kever az okker és a barna felé hajló árnyalatokat. Ugyenez megoldható zöld, kék és piros alapszínhez keveréssel is. De tud fehéret és bármi más tarka-barkát. Az ára előreláthatólag 88.000- Ft lesz. A nullszériához már megrendeltem a nyákokat egy nagy sárga országból, mert olcsóbb, és gyorsabb mint a magyar nyákombákom gyártók.
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2017. október 24. - 00:05:21 »

Szerintem a szines kijelzö piacon csak akkor tudsz valamit elerni (a fent leirt árral), ha rendes szines kijelzöt keszitenel, lehetöleg egyszerü kesz frissitesekkel / romokkal.

Itt a ColorDMD TFT es ColorDMD-LED lenyegeben verhetetlen.
A kesz ingyenes programokat csak fel kell tölteni rajuk es mar lehet is jatszni.
Az uj ColorDMD-LED pedig 1:1 cserelhetö az original helyere.

A Pin2DMD panelokkal az a baj, hogy igaz olcsobb, de maceras, mert a szinesitest elvileg mindenkinek sajat maganak kell megcsinalni.

En maradok a ColorDMD-nel.
Nagy rajongoja vagyok a TFT verzionak, mert a LED-el ellentetben többfajta megjelenites közt lehet valasztani, mig a LED-nel nem.
Cserebe macerasabb beepiteni a TFT mert nagyobb mint a LED-es verzio, amit csak a regi helyere kell betenni.

Ernö
Naplózva
pycur
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 77



WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2017. október 24. - 21:56:11 »

Nekem is van colordmd, de szerintem nem macerásabb.
A soklábú tápkábelt nem lehet rádugni, helyette a J116-ot kell megcsapolni egy splitterrel és onnan kapja a tápot. A sima dmd-t csak kihúzod, kicsavarozod, az újat betápolod, a régi helyére rakod, még 2 féle fúrása is van, hogy magasabbra akarod e tenni, vagy nem és rögzíted, és játszol. No meg persze az asztalhoz megfelelő színezett rom-ot bele kell tölteni egy pendriveról kb 15 mp alatt. Ennek hiányában a sigma nevű rom marad ami kb. 60 féle színárnyalatot tud nyújtani, amíg elkészül az asztal színezett romja.
Megkérik az árát, de cserébe kapsz egy precízen kiszínezett játékot, és egy olyan kijelzőt amin a megjelenítés módját tudod befolyásolni: kis pöttyök, nagy pöttyök, 8-bit pixeles megjelenítés, vagy HQ2x scan összekötött pöttyök azaz vonalak.
Naplózva

Getaway rulez!
Flipper doktor
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 84


E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2017. október 25. - 22:09:06 »

Szerintem a szines kijelzö piacon csak akkor tudsz valamit elerni (a fent leirt árral), ha rendes szines kijelzöt keszitenel, lehetöleg egyszerü kesz frissitesekkel / romokkal.

Itt a ColorDMD TFT es ColorDMD-LED lenyegeben verhetetlen.
A kesz ingyenes programokat csak fel kell tölteni rajuk es mar lehet is jatszni.
Az uj ColorDMD-LED pedig 1:1 cserelhetö az original helyere.

A Pin2DMD panelokkal az a baj, hogy igaz olcsobb, de maceras, mert a szinesitest elvileg mindenkinek sajat maganak kell megcsinalni.

En maradok a ColorDMD-nel.
Nagy rajongoja vagyok a TFT verzionak, mert a LED-el ellentetben többfajta megjelenites közt lehet valasztani, mig a LED-nel nem.
Cserebe macerasabb beepiteni a TFT mert nagyobb mint a LED-es verzio, amit csak a regi helyere kell betenni.

Ernö

At enyém egy teljesen rendes színes kijelző RGB ledekkel. ...és az ár alatta van bármelyik ledes DMD-nek. Mifáj Ernő?
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2017. október 25. - 22:23:37 »

At enyém egy teljesen rendes színes kijelző RGB ledekkel. ...és az ár alatta van bármelyik ledes DMD-nek. Mifáj Ernő?

Nah akkor hajrá!

Sok sikert es vevöt kivánok a projektedhez.

Ernö
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Bolhapiac  |  Alkatrészek (adás-vétel-csere)  |  Topic: DIGIPINBALL LED-es kijelzők « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!