Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 30. - 17:15:38

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Hozzászólás a cikkekhez  |  Topic: Első flipper vásárlássa « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Első flipper vásárlássa  (Megtekintve 10554 alkalommal)
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Dátum: 2005. március 31. - 23:05:35 »

Quote
Csak egy jótanáccsal kezdeném. Ha a tulajdonos azt állítja hogy a gép "működik" akkor az tuti hogy javításra szorul, ha azt mondja "tökéletes" akkor talán jó.

Mikor oda kerül az ember hogy megnézzen egy gépet magának sokszor előfordul nem tudja mire kell figyelni és mikor már hazavitte a gépet akkor szívja a fogát. Ez a kis útmutató ezt a hibát hivatott kiküszöbölni.....



Teljes cikk a főoldalon!
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2005. március 31. - 23:15:44 »

Kösz ED!

egyébként arra gondoltam, hogy ezt a leirást majd szépen lassan folyamatosan bővíthetjük (ha valakinek kedve vanmáris neki láthat).

 :mosoly:
Naplózva
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2005. április 02. - 10:05:20 »

Nekem azt mondták egy használt flipper megvásárlásakor, hogy a flipper testben a playfield felnyitása után található lehullot alkatrészek száma egyenesen arányos a gép elhasználtságával.
Ja és persze a gazdájának alaposságával.
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2005. április 02. - 10:25:50 »

Ha én gépet veszek az első és legfontossabb szempont - szerintem - a playfield állapota.
Ha az tökéletes akkor tovább nézem, ha nem akkor tárgytalan.
Szerintem ez a rész nem javitható, ha valaki bevállalja a fólia cseréjét akkor az időmilliomos és nekem az idő pénz - akkor inkább veszek egy másik ugyanolyan gépet - ha kell kicsit drágábban.
A többi rész javitható főleg az elektronika és minden pótolható is.
Ami még gáz az a kabinet állapota - nos mivel, hogy eredeti állapotot akarok úgy hagyom, de ha átgittelem, lecsiszolom és újrafestem ( de előtte egy cimfestővel levetetem a grafikát róla ) és a végén visszagrafikázom akkor igaz, hogy nem eredeti de legalább 100 %-os az állapota.
És valljuk be őszintén : ki tudja rajtam kivűl, hogy ez nem eredeti ... csak azt látod, hogy nagyon jó a kasznija ... és egy nappaliban ez a lényeg !

Ha fontossági sorrendet akartok : játéktér, fejüveg, műanyagok, egyéb alkatrészek, karosszéria, elektronika.
Mindezekkel párhozamosan az ára !!!
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
PumpinEthyl
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 59


E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2005. április 05. - 10:05:51 »

Csá Ed & Tyutyu, -engem nyugodtan ki lehet oktatni... :-) mer' tényleg érdekel a playfield felépítése. Szóval eddig úgy tudtam, hogy a playfield szitázva van, aztán kopás ellen a 70-es években Mylar-al borították (az tényleg fólia), utána meg azzal a kétkomponensű lakk izével.

Amit viszont nem értek:
-mi a rosseb az a clearcoating? a playfield felújításakor használják -gondolom vmi bevonat, de azt olvastam, hogy ahhoz le kell húzni a fóliát (?). És valami fólia tényleg van a lakkozott playfieldeken is, mert a sok használattol lámpák felett leválik (nem úgy minta 80-90-es gépeken a lámpák hőjétől a buborékosodás, hanem kiszakad, kipattan belőle egy darab).

-b kérdés: -vettem Mylar-t (elég jó anyag, nem olyan szutyok vékony puha öntapadó film amit nálunk lehet kapni), mi van akkor ha van egy playfield-em amit full le akarok vele borítani, hogy ne kopjon tovább + fényes legyen? -Nem szívatom meg magam, hogy két év múlva az UV kinyírja a ragasztóját, v. a lámpáktól megolvad?

Szóval aki spiller az írjon már erről pár szót.
Naplózva
ceze
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 25


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2005. április 05. - 10:52:18 »

Szasztok!

Én is úgy todtam, hogy igenis volt időszak, amikor Mylar-ezték a játékfelületeteket és vmikor a 90-es években jöttek a Diamond plate-es gépek.

Clear coat-ing szentem egyszerű lakkozást jelent, persze meglehetősen kemény lakkréteg kell hozzája, ha tartósan fényes felületet akar elérni a tulaj.

Amúgy felületkezelésről (playfield) külön leírása van ángliusul a Marvin-nek (www.marvin3m.com).

A Mylar-ekről (különböző típusokról, márkákról) pedig a www.pinball-network.de-en találtam hasznos infokat.

A házi használatú gépeket, nem javasolják "matricázni", mert nincsenek komoly igénybevételnek kitéve. A teljesen puritánok ott még a lakkot sem ajánlják, mindössze tisztítanak és vaxolnak ész nélkül. Állítólag úgy gurul igazán szépen a bogyó.

Ezek nem saját tapasztalatok, csak összeolvasott kollektív okosságokból a bennem lecsapódott esszencia!!! :mrgreen:

Üdv! Cézé
Naplózva
EdHunTer
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 164



E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2005. április 05. - 11:50:01 »

Nah akkor kezdjük a diamond plates azaz az új, lakkozott playfieldeken gyárilag semmilyen matrica nincs ami kiszakad az a lakkréteg rajta. Clearcoating egy speciális lakkozási eljárás amit az autókon a metálfényezésre is tesznek pl mivel a metal szinek gyarilag em csillognak csak a lakktol. Ezt a regi mylarozott playfieldeken hasznaljak csak mivel az ujabbakbol altalaban talalni ujat es azokat javitani is nehezebb. Ha diamondplatet akarsz clearcoatolni akkor elobb le kell csiszolnod az egesz lakkreteget rajta. Teljes jatekfeluletet egyik nagyobb gyarto sem csinalt ( zaccaria es tsait nemtudom) mylarozva csak olyan helyeken volt mylar gyarilag ahol gyakran kopott a gep pl slingshotok kilovok stb mellett.

b kerdesre valasz: attol fugg... 2 even belul biztos nem de hosszu tavon adott korulmenyek kozt elofordulhat hogy felvalik nehol es akkor szivsz mert igencsak maceras leszedni es ha nem diamondplates gepen van (amit meg nem erdemes mylarozni mert ha jol waxolod nem kopik) akkor felszedheted vele a festest is. magyarul ha nincs nagyon elkopva max nehol epphogy akkor sok sok wax es semmi mylar egyebkent a mylar sosem fog ugy csillogni mint 1 jol waxolt playfield...
Naplózva

You unlock this door with the... POWERBALL!
[img:11ef80a7a6]http://www.pinball.com/archives/doho/harry.gif[/img:11ef80a7a6]
http://pinballparts.atw.hu
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2005. április 05. - 14:17:42 »

Köszi a sok infót !
Az igaz, hogy a lampok felett nincs semmi ( hogy a fénye átjőjjön ) ott szerintem valami átlátszó anyag van amit aztán vagy lefóliáztak vagy lelakkoztak.
Ott direkt hő éri és persze, hogy kipattan vagy elreped esetleg felhólyagosodik.
Viszont elég kemény az az átlátszó valami mert a golyó pattanásától és súlyától nem szakad vagy horpad be ...
Mindezek tükrében semmi pénzért nem állnék neki a playfieldnek inkább nézek másik gépet ha kell drágábban.
Összegezve : 2 gép közül akkor inkább a drágább legyen de jó playfielddel mint olcsóbb rosszal és mindezek mellett : még akkor is a hibás elektronikájút venném meg csak rendben legyen a játéktér mint a kifogástalanúl működőt rossz játéktérral !

Remélem tudtatok követni ... ez persze csak az én szempontom.

Ja és csak megjegyzem, hogy ( bizonyos gyártók ) régebbi gépeinek playfieldje akkori technológiával készitve sok gépen ( az enyémen is ) még mindig jobb állapotba van mint egy-két fiatalabb gépen amibe már belevitték a hi-tech dolgokat ... vagy akkor tudtak valamit a készitők és a titkát magukkal vitték a sirba vagy már elfelejtették, hogyan is kell időálló gépeket csinálni ( vagy ez is csak üzleti szempont lett mára ? )

Ugye ezen érdemes elgondolkodni ...

Üdv mindenkinek !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
EdHunTer
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 164



E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2005. április 05. - 15:14:09 »

asszen talan pont a zaccaria csinalt olya nbevonatokat az ujabb gepeire ami meg a diamond plate-nél is kopasallobb volt! Igaz ez a mai napig "ipari titok" hogy pontosan milyen lakkal is vannak csinalva...
Naplózva

You unlock this door with the... POWERBALL!
[img:11ef80a7a6]http://www.pinball.com/archives/doho/harry.gif[/img:11ef80a7a6]
http://pinballparts.atw.hu
Rimo
Guest


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2005. április 06. - 17:07:22 »

hááát......
azért egy playfieldet meggyógyítani az már egy kész művészet
bár én ezen a téren kezdő vagyok de fejlődöm
azé is vettem a space shuttle-t meg a stellar wars-t
mer ha elb***om akkor se kár érte :-)))
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Hozzászólás a cikkekhez  |  Topic: Első flipper vásárlássa « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!