Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 16. - 22:53:26

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1977 és 1990 között készült flipperek  |  Topic: Swords of fury « előző következő »
Oldalak: 1 [2] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Swords of fury  (Megtekintve 40638 alkalommal)
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #35 Dátum: 2012. június 15. - 08:44:05 »

Inkább a slingek adják azt a tipikus DE-SEGA-Stern érzést meg a golyó hangja.Azért egy próbát megér,mit veszíthetünk?

Van benne valami, de a slingshototk a sofban szerencsére nagyon szépen végzik a dolgukat :)
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #36 Dátum: 2012. június 15. - 08:46:16 »

Ledezd fel fullra , plusz egy-két csicsás figura.   :jolvanjol:

Nem tudom , hogy a újabb karok mennyire adnának STERN-es érzést ?  :gondol 

Ledeket is szeretnék :9 ( .. sőtt, igazából nagyon sok mindent kéne rendbetenni azon a gépen, van egy-két problémája).

Lehet, hogy nem sternes érzés kell, hanem "új erős kar" érzés. A célom az, hogy  gyorssá, és nehézzé tegyem a játékot. (gyakorlásképp) :)
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #37 Dátum: 2012. június 15. - 09:03:42 »

Ezen kívül rugalmas kargumikat szeretnék. Többfajta anyagú kargumi létezik? Mert ami most van a karokon, az sem régi. Lehet, hogy rugalams, csak nem tűnik annak..
Naplózva

YYY
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #38 Dátum: 2012. június 17. - 22:41:36 »

Mostani sternes mechanikát lehet bele szerelni?

Nem.

Egyáltalán van értelme?

Nincs. Sok munka semmiért...
Fizikailag lenne hozzá hely, de nem tudod működtetni.
« Utoljára szerkesztve: 2012. június 17. - 23:05:01 írta SOKOL » Naplózva

Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #39 Dátum: 2012. június 18. - 14:52:26 »

Miért nem? (tényleg nem tudom)
Naplózva

YYY
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #40 Dátum: 2012. június 21. - 00:42:24 »

Röviden: mert nem tudod vezérelni a tekercset, nincs a SOF gépben STERN tekercshez alkalmas Flipper-vezérlő panel.

Hosszabban: bár közösek a gyökerek, a 24 év „technikai korkülönbségen” kívül még ráadásul eltérő irányban fejlesztette a két gyártó mind a mechanikát, mind az elektronikát.

SOF: Az 50Voltot a flipper nyomógombokkal rákapcsolod a tekercsre, behúz,
majd egy másik kapcsoló segítségével ugyanez a feszültség egy másik tartótekercsre jut és fennmarad a kar, míg a gombot benyomva tartod.

Új STERN: A nyomógombot benyomva egy jelzést küldesz a processzornak, hogy üssön a kar.
Erre CPU ellenőrzi, hogy van-e elindított játék, illetve teszt módban van-e a gép.
Ha legalább az egyik feltétel megvan, akkor jelet küld egy külön áramkörnek, hogy az adjon egy combosabb áramot a tekercsnek kb. 50Volton cca. 10ms-ig, majd egy kisebb feszültséggel tartsa azt behúzva, míg nyomod a gombot.
Ráadásul előre beprogramozhatod, hogy erősebb, közepes, vagy gyengébb legyen a kar!

Ez kb. olyan, mintha Golf I-es motorterébe szeretnéd beépíteni a FIAT új JTD közös nyomócsövesét. Komputeres vezérlés nélkül a Golf gázpedál nem fogja szabályozni a befecskendező elemeket.

Az egésznek nem látom semmi értelmét…
Mi változik, ha a Williams playfield alatt STERN mechanika (elektronika) dolgozik?
Stern karmechanika Williams tekercsekkel kis fúrás-faragással megoldható.
Idehozod, befaragom.
De ennek mi értelme?
« Utoljára szerkesztve: 2012. június 21. - 01:10:45 írta SOKOL » Naplózva

hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #41 Dátum: 2012. június 21. - 07:32:20 »

most igy kora reggel valamiert az ugrott be, hogy vajon egy hdd fejmozgato mechanikajat vagy ahhoz hasonlo szerkezetet hogyan lehetne atszerelni karmozgato mechanikava ? tok jo lenne, szoftverbol lehetne szabalyozni, max. mekkora szogig nyiljon a kar, es szerintem a valahogy kevesbe kopik... ( egy jobb diszk sok-sok evet megy ! for example van harom ~10 eves seagate barracuda ata IV -em, semmi bajuk, pedig 3-4 evet mentek szerverben folyamatosan. )

mondjuk a videon az 500GB-s felirat az kamu, mert a Quantumot a 60-80GB max. kapacitasu diszkek koraban adtak el, de nagyjabol latszik, hogy alkalmas lehet a szerkezet :
http://indavideo.hu/video/Igy_mkodik_a_merevlemez
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #42 Dátum: 2012. június 21. - 11:50:17 »

Ajjjjjaj... :-D

Lassan oda jutunk,hogy ujjlenyomat erzekelot epitunk a gombokba,igy a sajat gepunk otthon ingyen megy,ha mi nyomjuk... Noplane azt meg egyszerubb is megoldani... :-D
Naplózva
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #43 Dátum: 2012. június 21. - 12:54:28 »

Röviden: mert nem tudod vezérelni a tekercset, nincs a SOF gépben STERN tekercshez alkalmas Flipper-vezérlő panel.

Hosszabban: bár közösek a gyökerek, a 24 év „technikai korkülönbségen” kívül még ráadásul eltérő irányban fejlesztette a két gyártó mind a mechanikát, mind az elektronikát.

SOF: Az 50Voltot a flipper nyomógombokkal rákapcsolod a tekercsre, behúz,
majd egy másik kapcsoló segítségével ugyanez a feszültség egy másik tartótekercsre jut és fennmarad a kar, míg a gombot benyomva tartod.

Új STERN: A nyomógombot benyomva egy jelzést küldesz a processzornak, hogy üssön a kar.
Erre CPU ellenőrzi, hogy van-e elindított játék, illetve teszt módban van-e a gép.
Ha legalább az egyik feltétel megvan, akkor jelet küld egy külön áramkörnek, hogy az adjon egy combosabb áramot a tekercsnek kb. 50Volton cca. 10ms-ig, majd egy kisebb feszültséggel tartsa azt behúzva, míg nyomod a gombot.
Ráadásul előre beprogramozhatod, hogy erősebb, közepes, vagy gyengébb legyen a kar!

Na, megint okosabb lettem. Amúgy szerintem simán hülyeség volt a felvetésem, egyszerűen csak k***aerős karokat szeretnék nagyon feszes mechanikával. Ha 120-al nekigurul a golyó, akkor se libbenjen meg a nem aktibvált kar. Meg az egész asztalt jóval meredekebbé szeretném állítani. Apróbpopó: majd jöhetnek a ledek is ;)

Ez kb. olyan, mintha Golf I-es motorterébe szeretnéd beépíteni a FIAT új JTD közös nyomócsövesét. Komputeres vezérlés nélkül a Golf gázpedál nem fogja szabályozni a befecskendező elemeket.

Az egésznek nem látom semmi értelmét…
Mi változik, ha a Williams playfield alatt STERN mechanika (elektronika) dolgozik?
Stern karmechanika Williams tekercsekkel kis fúrás-faragással megoldható.
Idehozod, befaragom.
De ennek mi értelme?

Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #44 Dátum: 2012. június 21. - 12:55:52 »

Deügyes voltam: szóval ezt írtam:

Na, megint okosabb lettem. Amúgy szerintem simán hülyeség volt a felvetésem, egyszerűen csak k***aerős karokat szeretnék nagyon feszes mechanikával. Ha 120-al nekigurul a golyó, akkor se libbenjen meg a nem aktibvált kar. Meg az egész asztalt jóval meredekebbé szeretném állítani. Apróbpopó: majd jöhetnek a ledek is ;)
Naplózva

YYY
deep
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 211


E-mail
« Válasz #45 Dátum: 2012. június 21. - 21:24:39 »

Deügyes voltam: szóval ezt írtam:

Na, megint okosabb lettem. Amúgy szerintem simán hülyeség volt a felvetésem, egyszerűen csak k***aerős karokat szeretnék nagyon feszes mechanikával. Ha 120-al nekigurul a golyó, akkor se libbenjen meg a nem aktibvált kar. Meg az egész asztalt jóval meredekebbé szeretném állítani. Apróbpopó: majd jöhetnek a ledek is ;)

Ehhez minek stern cucc? Williams-be megfelelő új tekercsel, mecjanikával olyan karok lesznek, hogy besírsz... A világból kiüti majd a golyót függőleges playfield-el is.
Naplózva

DataEast - Jurassic Park
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #46 Dátum: 2012. június 21. - 21:56:44 »

Akkor új mechanika, sőt a gyári 11630-as tekercseket cseréld ki 11629-re. k***aerős lesz, a plasztikok szeretni fogják :)
Naplózva
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #47 Dátum: 2012. június 22. - 00:39:19 »

Szeressék csak :D
Köszi!
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #48 Dátum: 2012. június 22. - 00:40:58 »

Deügyes voltam: szóval ezt írtam:

Na, megint okosabb lettem. Amúgy szerintem simán hülyeség volt a felvetésem, egyszerűen csak k***aerős karokat szeretnék nagyon feszes mechanikával. Ha 120-al nekigurul a golyó, akkor se libbenjen meg a nem aktibvált kar. Meg az egész asztalt jóval meredekebbé szeretném állítani. Apróbpopó: majd jöhetnek a ledek is ;)

Ehhez minek stern cucc? Williams-be megfelelő új tekercsel, mecjanikával olyan karok lesznek, hogy besírsz... A világból kiüti majd a golyót függőleges playfield-el is.

Neked is reperszt a jurisics?
Naplózva

YYY
deep
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 211


E-mail
« Válasz #49 Dátum: 2012. június 22. - 00:49:44 »


Neked is reperszt a jurisics?

Nincs még kész, de a Demoman-ben is cserélve voltak a dolgok és megtáltosodott.
Naplózva

DataEast - Jurassic Park
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #50 Dátum: 2012. június 22. - 08:35:15 »

Szeressék csak :D
Köszi!

azért ne vedd komolyan amit írtam...
Naplózva
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #51 Dátum: 2012. június 22. - 15:08:54 »

Én szeretném, hogy erős legyen :D
Naplózva

YYY
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #52 Dátum: 2012. június 22. - 15:30:13 »

Te szeretnéd, de pár plasztik, meg a műanyagrámpák nem biztos...
Naplózva
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #53 Dátum: 2012. június 23. - 12:58:46 »

Elrettentésként még egy kis adalék...

Ilyenek a SOF és az új STERN-ek karmechanikái.
Nem túl nagy a különbség.
Viszont a STREN mechanika csak drágán szerezhető be.
« Utoljára szerkesztve: 2012. június 23. - 13:12:19 írta SOKOL » Naplózva

SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #54 Dátum: 2012. június 23. - 13:04:56 »

Íme a Stern Power Board, ami vezérelni tudja(a cpu-val együtt) a Stern karokat.
Ára:520USD + egyebek (utalásikltsg-száll-vám-ÁFA-vámolási díj)

 :gondol Lehet, hogy ez összemérhető egy SOF gép árával?

Szerintem is Williams tekercs + Williams új/felújított karmechanika, és feszes lesz mint a Riga lánc. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2012. június 23. - 13:18:55 írta SOKOL » Naplózva

Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #55 Dátum: 2012. június 24. - 01:04:42 »

Íme a Stern Power Board, ami vezérelni tudja(a cpu-val együtt) a Stern karokat.
Ára:520USD + egyebek (utalásikltsg-száll-vám-ÁFA-vámolási díj)

 :gondol Lehet, hogy ez összemérhető egy SOF gép árával?

Szerintem is Williams tekercs + Williams új/felújított karmechanika, és feszes lesz mint a Riga lánc. ;D

De már meggyőződtem róla, hogy nem kell nekem stern mechanika :)
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #56 Dátum: 2012. június 24. - 01:06:02 »

Te szeretnéd, de pár plasztik, meg a műanyagrámpák nem biztos...



A sofban lévő műanyag rámpa gyengébb anyagból van, mint a mostani műanyag rámpák?
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #57 Dátum: 2012. június 27. - 19:16:22 »

Akkor új mechanika, sőt a gyári 11630-as tekercseket cseréld ki 11629-re. k***aerős lesz, a plasztikok szeretni fogják :)



A bal oldalit már lecseréltem, még régebben erre. Valami más a probléma, ragad, de gyenge... :( ... a jobboldalit nem cseréltem ki.
Naplózva

YYY
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #58 Dátum: 2012. augusztus 21. - 23:45:39 »

A sofban lévő műanyag rámpa gyengébb anyagból van, mint a mostani műanyag rámpák?

Igen.
Naplózva

SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #59 Dátum: 2012. augusztus 21. - 23:46:58 »

A bal oldalit már lecseréltem, még régebben erre. Valami más a probléma, ragad, de gyenge... :( ... a jobboldalit nem cseréltem ki.

A mechanikát kellene beállítani...
Naplózva

Oldalak: 1 [2] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1977 és 1990 között készült flipperek  |  Topic: Swords of fury « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!