Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 29. - 16:45:25

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1977 és 1990 között készült flipperek  |  Topic: Swords of fury « előző következő »
Oldalak: [1] 2 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Swords of fury  (Megtekintve 40511 alkalommal)
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Dátum: 2005. november 09. - 19:38:48 »



Az én kicsikém..
Naplózva

YYY
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2005. november 09. - 20:54:37 »

Quote from: Valentine

Az én kicsikém..


első látásra tetszik, szívesen kipróbálnám
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2009. január 30. - 20:31:40 »

Üdv mindenkinek!
Mielőtt fárasztanom kellene magam az utánna nézésnek, hátha tudja valaki fejből:
Swords játékszabállyal lenne kérdésem. Pontosan hogyan működik a Skil Shoot? Hogyan kell kilőni a golyót a legjobb pontszám érdekében?
Mi is a lényege a pálya bal felső részében a kiemelt kis játéktérnek?
Hogyan működik a szorzó, mit kell lőnöm hogy növekedjen a szorzóm?
Melyik alagútba kell lőnöm, amikor azt mondja, hogy -Go to the tunnel! ?
Mitől függ, hogy két vagy három golyós a multiball?

Egyáltalán nem az akkori megszokott klisé játékszabályok vonatkoznak a gépre, nekem aki csak "koca" flipperező, kicsit még furcsa.
Eszméletlen jó gép, nem bírok betelni vele ezért minél többet akarok tudni róla.
A zene is az az igazi Brian Schmidt-es (Banzai Run, BK2000, Fire!, Hook, Tales from the Crypt, Star Wars, Back to the Future, Checkpoint, Last Action Hero és még rengeteg gép), nagyon jó!

Köszi: Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2009. január 30. - 22:51:14 »

Üdv.Hentes!
A Swordban nincs érdemi skill shot!Egyszerűen csak kilövöd,és a gép a kis karhoz irányítja a golyót.
A kis játéktér lényege,hogy ha leszeded mind az 5 targetet szorzót kapsz.Multiball közben pedig egymás után váltogatja a target feletti égőket a gép,és azt a tergetet kell eltalálni,amelyik éppen ég.Ekkor jackpotot kapsz!!Ezt azért nem olyan egyszerű megcsinálni,mert ugye közben alul is figyelni kell a másik golyóra vagy golyókra!
Mint említettem,szorzót az 5 target lelövésével tudsz gyűjteni.Illetve még úgy,hogy ha a kilövő rámpán az alsó piros égő ég,és fellövöd a felső nagy karral a középső rámpára a golyót!Uh,remélem ez érthető volt ;)
Go to the tunnel:ekkor a nagy rámpát kell lőni,ami felvezet a mini playfieldre!Az alsó bal karral könnyedén lőhető!
Ha esetleg azt kiabálja,hogy LIONMAN,ekkor pedig a felső karral kell meglőni a rámpát lionman bonusért!Azt a rámpát,amire a szorzót is adja!
A multiball:ugye először alteszel lockba egy golyót.Ez stimmt!Ezután ha erősen lövöd lockba,akkor bemegy a golyó hátul a mini playfield alatt egy lyukba,és benntartja golyót.Kiad egy harmadikat.Ezt ellockolod,és indul a 3 golyós multi!
2 golyós multi akkor van,ha az első lockolás után gyengén lövöd be a második golyót a lockba.és nem akad be a mini playfield alatti lyukba,hanem visszagurul az első lockolt golyóra!Ekkor 2 golyós multi indul!

Ha van még kérdésed kérdezz,talán tudok segíteni!

Ez a gép tényleg nagyon jó!Szuper playfield,óriási zene!!!Szerintem remekmű,egyik kedvenc!Kult!!!!
 
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2009. január 31. - 05:48:05 »

Üdv.Hentes!
A Swordban nincs érdemi skill shot!Egyszerűen csak kilövöd,és a gép a kis karhoz irányítja a golyót.
A kis játéktér lényege,hogy ha leszeded mind az 5 targetet szorzót kapsz.Multiball közben pedig egymás után váltogatja a target feletti égőket a gép,és azt a tergetet kell eltalálni,amelyik éppen ég.Ekkor jackpotot kapsz!!Ezt azért nem olyan egyszerű megcsinálni,mert ugye közben alul is figyelni kell a másik golyóra vagy golyókra!
Mint említettem,szorzót az 5 target lelövésével tudsz gyűjteni.Illetve még úgy,hogy ha a kilövő rámpán az alsó piros égő ég,és fellövöd a felső nagy karral a középső rámpára a golyót!Uh,remélem ez érthető volt ;)
Go to the tunnel:ekkor a nagy rámpát kell lőni,ami felvezet a mini playfieldre!Az alsó bal karral könnyedén lőhető!
Ha esetleg azt kiabálja,hogy LIONMAN,ekkor pedig a felső karral kell meglőni a rámpát lionman bonusért!Azt a rámpát,amire a szorzót is adja!
A multiball:ugye először alteszel lockba egy golyót.Ez stimmt!Ezután ha erősen lövöd lockba,akkor bemegy a golyó hátul a mini playfield alatt egy lyukba,és benntartja golyót.Kiad egy harmadikat.Ezt ellockolod,és indul a 3 golyós multi!
2 golyós multi akkor van,ha az első lockolás után gyengén lövöd be a második golyót a lockba.és nem akad be a mini playfield alatti lyukba,hanem visszagurul az első lockolt golyóra!Ekkor 2 golyós multi indul!

Ha van még kérdésed kérdezz,talán tudok segíteni!

Ez a gép tényleg nagyon jó!Szuper playfield,óriási zene!!!Szerintem remekmű,egyik kedvenc!Kult!!!!
 

Nagyon köszönöm a leírást SZK  :respect2: ! Jó lenne , ha minden géphez születne egy ilyen kis HOGYANCSINÁLD , hogy mi a "koca" flipperesek is jobban ki tudjuk használni a játék szépségeit. Tudom , hogy a "INSTRUCTION CARD" tartalmazza tömören a feladatokat , de így leírva sokkal jobb. Nekem anno a Draculánál is sokat segített.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2009. január 31. - 22:30:42 »

SzK mester, ez igazán magas szintű gépismeretet jelent!

Nagyon köszönöm az instrukciókat, kipróbálom és ha lesz még kérdésem, hozzád fordulok újra.

Üdvözlettel: Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2009. február 01. - 19:46:07 »

Nincs mit Hentes!Remélem tudok még segíteni! ;)
Üdvözlettel:SZK
Naplózva
MOS
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 168


E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2009. március 23. - 17:22:02 »

Némi kiegészítés. A 3golyós multiballnál 3szoros, a 2golyósnál 2szeres playfield szorzó van.Ez a Jackpotra nem vonatkozik.Van egy Ogre's Alley feature is, ez a felső híd melletti loop.A fehér lámpa hozzáad az értékéhez, míg a Collect lámpa megadja az aktuális pontszámot.A maximum 500,000 , viszont ezt 1 játékon belül csak egyszer lehet kivenni, ajánlatos a multiballban.Az Extra Ballt az AVENGER betűk többszöri kigyűjtésével lehet megszerezni , a karok között van a következő díj.Ha a bal karra érkezik az inlaneről a golyó (ekkor van a Go for the tunnel), akkor a jobb híd megadja a következő értéket.Erre leginkább multinál érdemes figyelni a szorzó miatt, ez maximum 250,000*3 lehet.A kickback pedig a multiball indulásakor kerül vissza. A gép marha könnyű, elég csak a bal oldalt lőni , az mindig LOCK, továbbá az itt levő spinner is jól fizet.
Naplózva

C - H - A - M - P - I - O - N !!
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2009. március 23. - 17:32:54 »

A múltkor én nem vázoltam le ilyen részletesen,de így igaz,ahogy Mos írta!!!
Naplózva
Hentes
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 900



WWW E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2009. március 23. - 21:48:34 »

Hazudnék ha azt mondanám, hogy így elsőre értem mit írsz MOS kolléga.  :mrgreen:
Azt hiszem ki fogom nyomtatni az alábbi néhány hozzászólást, oda megyek a géphez vele és úgy próbálom memorizálni.
Ezt így elsőre nem tudom megjegyezni. Látszik a tapasztalat és a magasszintű gépismeret.  :respect2:
Hétvégén SZK személyesen is adott néhány tanácsot játékszabály ügyben, melyet ez úton is nagyon köszönök!

Üdvözlet:
Hentes
Naplózva

Nyolcvanas évek gépeit gyűjtöm. Már csak Cyclone flippert keresek!
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2009. július 04. - 15:58:51 »

ÓBUDÁN A FLÓRIÁN TÉRNÉL VAN EGY SWORDS OF FURY NÁLAM!! :beer: Akit érdekel, írjon :) :)
Naplózva

YYY
S.G.
Tiszteletbeli Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 577



WWW E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2009. július 04. - 16:30:59 »

ÓBUDÁN A FLÓRIÁN TÉRNÉL VAN EGY SWORDS OF FURY NÁLAM!! :beer: Akit érdekel, írjon :) :)

Mi az hogy nálam?Ezt nemértjük?! :gondol
Naplózva

Solymosi Gábor alias S.G.
Billiard and Pinball forever:-)))))
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2009. július 04. - 18:10:13 »

Vele lakom :D
Naplózva

YYY
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2009. július 04. - 18:16:54 »

Gabor! Ideje lesz mar annak, hogy Te is ilyeneket irj "nalam"  :futyul

Ernö.....akinel egy SoF üdvözli a latogatokat mig egy masik SoF vedi az almait  :mrgreen:
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2009. július 04. - 23:18:12 »

Engem érdekel . Email ment.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2009. július 14. - 14:07:12 »

HEAD: nem biztos hogy eladni akarja....  :mrgreen:
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2009. július 14. - 22:51:55 »

Igen kicsit félreérthető volt , de már telefonon tisztáztuk.  :beer:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2009. július 15. - 19:17:48 »

Anno én is megvettem volna még PM.et is küldtem de one reakció.... :futyul
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2010. március 16. - 09:29:09 »

Miutan Erno ido es helyhiany, valamint masik, jobb allapotu SoF vetel miatt jegelte az eredeti masinaja befejezeset, a gep hozzam kerult.
A hetvegen vegre volt idom osszerakni 98%-osra a gepet (kapcsolok, tekercsek mind mennek, GI egy egett csatlakozo miatt meg nem mukodik).
Miutan sosem jatszottam vele eloben, nagyon kivancsi voltam ra, mert ugye a visual pinball az nem az igazi.

Benyomasom: hangulatos kis masina, zegzugos palyaval. A miniplayfield konnyebb mint VP-n. Viszont meg en is, ugyetlen flippereskent, nagyobb pontokat tudtam elerni rajta, tehat egy gyakorlottabb (nem feltetlenul profira gondolok) jatekosnak a gep lekoppantasa nem jelenthetett nagy problemat. Ezert gyanitom uzemelesben se lehetett nagy sikere, talan ezert se keszult sok belole.

Ami meg hatravan:
- GI helyretetele
- Torott plasztikok potlasa (jobb sling total mas geprol van, bal sling es inlane plasztik torott)
- Jobb oldali nagyrampa elejere femlemez
- Kaszni takaritas

jobb minosegu kepeket majd teszek fel ha 100-as lesz a gep
Naplózva
Marcipa
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1298



WWW E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2010. március 16. - 09:41:45 »

szép szép..
Naplózva

[Pinballs:  Getaway, Fish Tales, Black Jack, SWE1 ;) Gone but not forgotten Batman Forever, Super Orbit, Elektra , Mundial, Lap by Lap, Diamond Lady Arcade: MKII
http://www.csokieskave.hu
http://www.mpadesign.hu 
http://www.mpacustom.hu]
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2010. március 16. - 10:00:40 »

igen. a playfieldet anno meg Erno festette ki, ime 1-2 kep hogy milyen volt regen:
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2010. július 11. - 10:10:08 »

Az egyik ismerősöm SoF-hoz keres fejüveget vagy reprót , esetleg nyomatatható file-t. Kérem aki tud segítsen .
Köszönöm. :respect2:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
CrocO1978
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 68


E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2010. szeptember 22. - 10:17:39 »

REC a festések kézzel történtek gondolom.Szabad kérdezni milyen festékkel let felujitva,azaz restaurálva és a kopot betük potlása hogy történt?
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2010. szeptember 22. - 10:24:58 »

Szia, szabad kerdezni, csak ezekre Erno tudja a valaszt :)  Az insertmatricakat az ipdb-rol le tudod szedni  a gephez, szerencsere oda felkerult nyomtathato formaban:

http://www.ipdb.org/files/2486/Williams_1988_Swords_of_Fury_Insert_Graphic_Decal_Set.pdf
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2010. szeptember 22. - 13:22:40 »

Menj be egy modellboltba es ott vegyed meg a festekeket. En " Humbrol Emanel "-t hasznaltam.
Szinte az egesz restauraciot fotokkal dokumentaltam. Nem volt egyszerü dolog, mivel a SoF playfieldjet lenyegeben ujra kellett komplett csinalni / festeni.
Naplózva
CrocO1978
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 68


E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2010. szeptember 22. - 15:55:24 »

tehát ezek szerint a nagyobb felületeket ha PL:kék. Átkellet fesdd az egészet hisz ugyanazt a szint nem kapod.Igy a kérdés ha tegyük fek PLF teljes átfestést igényel mekkora ennek kb a festék anyag költsége.
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2010. szeptember 23. - 07:57:04 »

Nekem sok helyen kellett festeni, de egyik dobozka se fogyott ki. Szerintem egy ilyen dobozka 4-500 Ft lehet (vagy kevesebb)
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2010. szeptember 24. - 08:43:16 »

Na Erno itt az ex-geped 98%-os allapotban.
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2010. szeptember 24. - 09:00:26 »

Még jo, hogy van egy masik SoF-om......különben a kepeidet latvan nem ereznem jol magam  :mrgreen:

Ügyesen es szepen össze raktad, le a kalappal!  :jolvanjol:

Ernö....aki nagyon örül annak, hogy jo kezekbe került az ex- SoF-ja
Naplózva
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2012. június 14. - 17:06:12 »

SoF-ban le szeretném cserélni az összes karmechanikát-tekercset cákkundpákk. Mostani sternes mechanikát lehet bele szerelni? (Egyáltalán van értelme? A mostani új sternes érzést szeretném belekomponálni a gépembe).
Naplózva

YYY
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2012. június 14. - 17:21:23 »

Ledezd fel fullra , plusz egy-két csicsás figura.   :jolvanjol:

Nem tudom , hogy a újabb karok mennyire adnának STERN-es érzést ?  :gondol 
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2012. június 14. - 17:26:03 »

Pont kerdezni akartam... Milyen erzes a stern kar?
Naplózva
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2012. június 14. - 18:32:26 »

az olyan, hogy a jatek vegen pont olyan eros a kar, mint a jatek vegen :D)  erdekes, de menet kozben ritkan hagyja el magat.
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2012. június 14. - 18:40:43 »

Inkább a slingek adják azt a tipikus DE-SEGA-Stern érzést meg a golyó hangja.Azért egy próbát megér,mit veszíthetünk?
Naplózva

Pinball is Dead
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2012. június 15. - 08:42:42 »

Ledezd fel fullra , plusz egy-két csicsás figura.   :jolvanjol:

Nem tudom , hogy a újabb karok mennyire adnának STERN-es érzést ?  :gondol 

Ledeket is szeretnék :9 ( .. sőtt, igazából nagyon sok mindent kéne rendbetenni azon a gépen, van egy-két problémája).
Naplózva

YYY
Oldalak: [1] 2 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1977 és 1990 között készült flipperek  |  Topic: Swords of fury « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!