Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 28. - 18:33:15

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Cirqus Voltaire « előző következő »
Oldalak: 1 2 [3] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Cirqus Voltaire  (Megtekintve 50635 alkalommal)
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #70 Dátum: 2010. szeptember 13. - 22:06:59 »

Az hol van?  :wc :pinball: :idiot1:
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #71 Dátum: 2010. szeptember 13. - 22:13:02 »

ja... ő tag :D
Naplózva

YYY
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #72 Dátum: 2010. szeptember 14. - 16:45:49 »

A hétvégén Martin911-nél sikerült kipróbálnom a CV-t! Mintha most bontották volna ki a dobozából olyan zsír állapotban van.A játék elég pörgős nekem de meg bírnám szokni :).Jó lenne tudni van-e még üzemeltetésben, biztos szakítanék még rá időt!
Kocsmában valószínű nincs már, mivel az üzemeltetők szabadultak tőle, ahogy tudtak. A kasszája siralmas, bontottak is el szép számban emiatt CV-t alkatrésznek.
Állítólag egy átlag játékosnak a szabályrendszert nehéz átlátni, így nem is nagyon dobáltak bele lóvét.
Naplózva

"It will never work!"
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #73 Dátum: 2010. szeptember 14. - 17:40:05 »

Nem a szabályrendszerrel van a gond,hiszen a CV-nél sokkal összetettebb gépek is vannak.Azért nem dobtak bele pénzt,mert egy átlag játékos számára túl "kiszámíthatatlan",túlságosan kesze-kusza,nem beszélve a viszonylagos rövid játékidőről.A CV nem való kezdő játékosnak,mert egy idő után csak idegesíteni fogja a folyamatos rövid játékidő.Ezért nem jó üzemeltetni sem,és ezért rossz a kasszája.

Az üzemeltetők egyrészt a rossz kassza miatt szabadultak tőle,másrészt pedig azért,mert igazi "szabadidő flipper"!! Ha volt egy kis szabadideje a gép tulajának,mindig bütykölhette,mert valami mindig beszart rajta.
Én már játszottam viszonylag sok helyen CV-rel,de olyannal még nem,ami tökéletesen "perfect" lett volna. Valami mindig hibádzott....
Ilyen bütykölős gép ezen kívül nem sok van.Hirtelen most a The Shadow és a Star Trek TNG ugrik be.Biztos van több is,de ezek kiemelkednek szerelés szempontjából a CV mellett.

Amúgy játékra nagyon szeretem,nem unalmas,kellően pörgő és nem lehet hamar megunni több játék után sem!És ez utóbbi számomra nagyon fontos..... :mrgreen:
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #74 Dátum: 2010. szeptember 14. - 17:49:29 »

A hétvégén Martin911-nél sikerült kipróbálnom a CV-t! Mintha most bontották volna ki a dobozából olyan zsír állapotban van.A játék elég pörgős nekem de meg bírnám szokni :).Jó lenne tudni van-e még üzemeltetésben, biztos szakítanék még rá időt!

csak nem hozta neki a szülinapját ünneplő gólya? :))))
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #75 Dátum: 2010. szeptember 14. - 22:20:59 »

Mért rövid a játékidő? Az out"lane"-ek eszik a golyót inkább, vagy a karok között van nagy lyuk?
Naplózva

YYY
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #76 Dátum: 2010. szeptember 14. - 23:00:09 »

@Valentine


Is-is!Az outlane-ek is elég durvák,de nem az a fő gond.Nem is a karok közti távolság.Hanem pl.nagy ramparól visszajövő golyó legtöbb esetben középre landol.Aztán:ahogy kiadja oldalról(miután a Ringmaster alá lőttél) az is elég durva tud lenni.Sok CV-n előfordul,hogy egyenesen a karok közé dobja ki.Ha esetleg nem,akkor ráesik a sling shotra,amit ugye nem kell mondanom,hogy miért veszélyes.Aztán:amikor feljön a süllyesztett gomba teljesen kiszámíthatatlanná válik a golyó útja.
Ezek és ehhez hasonlók miatt írtam,hogy rövid a játékidő.Ezek miatt kell ezen a gépen viszonylag biztos kézzel játszani,amit egy kezdő sajna nem tud.
A CV-n különösen előnyös,ha tudod kezelni a golyót!!Gondolok itt a Drop Catch-re,Live Catch-re,Post-Pass-ra és egyéb technikákra.A CV-n ha vaktában lövöldözöl,véged van.
A leírt technikákat itt tudod megnézni egy szakavatott mester tolmácsolásában,akivel egyébként nagyon jó kapcsolatot sikerült kialakítanom:

http://www.youtube.com/watch?v=TjebGncwCUQ

Remélem így már érthetőbb,hogy mire gondoltam.

Üdv.
SZK
Naplózva
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #77 Dátum: 2010. szeptember 15. - 00:01:28 »

A leírt technikákat itt tudod megnézni egy szakavatott mester tolmácsolásában,

Érdekes az Amerikaiak sem tudják levenni úgy a golyót ahogy mi!!!Már láttam egy párszor ezt a felvételt de csak most tűnt fel!
Arra gondolok amikor a kar pont akkor üt amikor a golyó odaér és ezzel egyidejűleg meg is áll rajta. /leveszed/...Amit a Tregova Levente nem tud megcsinálni: "Hooogy csinálod?"   :mrgreen:
Szerintem is pörgős a Cirqus!Utoljára Svájcban nyomtam vele a HUrriban vagy egy 2-3 órát.SZK-t csak megerősíteni tudom...
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #78 Dátum: 2010. szeptember 15. - 08:12:58 »

Az elözö oldalon is irtunk mar erröl a CV "problemarol".
Nagyon kiszamithatatlan a gep. En mar nem egyszer jartam ugy versenyen, hogy a 3 golyobol 2-3 mindig ugy ment ki, hogy elötte lockot / ringamstert löttem. Nah most egy ilyen jatek utan sok humorom nincs tovabb jatszani......megcsinalsz valamit es cserebe kontrollalhatatlanul kiteszi a golyot.
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #79 Dátum: 2010. szeptember 15. - 19:11:48 »

Összegezzük akkor a hallottakat: szinte senkinek nincs, alig páran játszottak vele akkor is keveset -> ergo: sz@r  ;D (ez pont olyan, mint nekem a stern gépek  :))
Na de komolyra fordítva: ezért is mondják, akik sokat játszottak vele, hogy szinte mindenben egyedi és unikum ez a gép. Sokáig tart kiismerni, egyedi loop, rámpa, bumper, lock stb megoldások ÉÉÉS, tessék megkapaszkodni.: ha kezded megszokni/megérteni, nem rövidebb a játékmenet a többi géphez viszonyítva.
Ezt egyébként egy komoly próbával is leteszteltem. Ramp (aki nem ismerné: flipper európa bajnok) rendszeresen járt hozzám játszani, minden gépen órákig "szöszmötölt" egy golyóval (páros játékba felesleges egy ilyennel belemenni :mosoly: ) kivéve a CV-t. Pár játék után mindig csüggedten, szomorúan kiült az udvarra búslakodni, hogy ez vmiért nem megy neki. Mondtam neki, játsszon és én majd pár tippet mondok játék közben (én, aki max eltalálja 3-ból egyszer a golyót, majd én tanítom) És lám csodát KÉT játék után én ültem ki az udvarra szomorúan, hogy aznap már biztosan nem játszok a CV-n.  :beer:
Naplózva

"It will never work!"
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #80 Dátum: 2010. szeptember 15. - 21:17:04 »

Gondoltam hogy ezért. A gépekben általában minden oprbit -rámpa a karok felé viszo a golyót, itt meg még a bumperek is nyitottan állnak! A Medieval Madness ípusú gépekben gyakorlatilag csak akkor megy otlane-be a golyó, ha előtte elérontottál valamit... itt mindig irányíthatatlan :D
Semmi sem ott van rajta, ahol álltalában. Nekem az tetszik ebben a gépben, hogy gyakorlatilag a flipperezés összes korszaka bennevan.
Naplózva

YYY
CrocO1978
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 68


E-mail
« Válasz #81 Dátum: 2010. október 10. - 18:58:08 »

Nemistudom mit mondjak....de én megvédeném ezt a flippit nekem nagyon tetszik és HEAD 2005 körüli hozzászolásához hozzáteném nekem nem csak a feling Theatre Of Magic hanem a Nő hangja is egyben az!És sokat láttam anno a Spilothec-ben ezt a flippit de nem mertem rajta játszani "túl kiszámithatatlan volt" sosem áldoztam rá több időt mint kibicelni pár percet,persze itt a hátulütő a tapasztalatlan játékos lehetett aki nem mutatott eleget a gép elönyeiből.....De most matatva a VPinMame-ben ráleltem,és rémlet valahonnan majd játék közben beugrot.
Mostanra 1 Db game-n vagyok túl amit 4 playeresen inditottam és 100 millio felett teljesitettem a 3-ik pályán.....+ arról nem beszélve hogy add 1 küldetés feladatot 20 mp Save ball limittel ami 4 részből áll,megcsinálva hatalmas Circus Multiball-t kaptam!

U.I:Respect minden forumozónak akinek flippere van otthon,söt ha pont ilyen akkor már kezd rájönni...az asszonyt sem lehet kiszámitani,mért kellen pont egy flippert,vagy mi férfiak mindig erre vágyunk?Én nem!
Naplózva
berserker
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 52


E-mail
« Válasz #82 Dátum: 2011. január 28. - 12:42:04 »

Udv mindenkinek!

Jomultkor,mikor hazalatogattam, volt szerencsem Petinel kiprobalni!
Tudom,mindenki azt mondja,h nem egy kezdoknek valo gep!(magam,ide sorolnam)
Ebben teljes mertekben egyetertek!
 Ennek ellenere megis valami van ebben a gepben,ami nagyon nagy hatassal volt ram! :gondol
 Meg azt a rovid jatekmenetet is elveztem ;D
Naplózva

Life is short,play hard!
berserker
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 52


E-mail
« Válasz #83 Dátum: 2011. január 28. - 12:44:58 »

Hozzavetolegesen tudnatok irni egy hazai arat es egy nemzetkozi arat(euroban),
amit realis egy ilyen gepert kerni!
Kulfoldon kicsit magasabbak az arak,azert kerdezem.
Elore is koszonom :respect2:
Naplózva

Life is short,play hard!
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #84 Dátum: 2011. január 28. - 12:59:21 »

Hozzavetolegesen tudnatok irni egy hazai arat es egy nemzetkozi arat(euroban),
amit realis egy ilyen gepert kerni!
Kulfoldon kicsit magasabbak az arak,azert kerdezem.
Elore is koszonom :respect2:

Szerintem ennél a gépnél pont mindegy, hogy belföldi, vagy külföldi beszerzés. Német fórumon volt hirdetve 3900 EUR ért de 2750 EUR ért is. Elkeltek. Szerintem 2500 EUR már szerencsés ajánlat, 3000 meg már szinte tényleg reális. Persze az állapot függvényében.

Addig kell venni amíg lehet, ez különleges darab.

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
berserker
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 52


E-mail
« Válasz #85 Dátum: 2011. január 28. - 13:09:59 »

Koszi a gyors valaszt :mosoly:
Kerdesem a kovetkezo.....
Egy nagyon patent felujitott gepert sok a 4000euro igaz?
3500 az realis?
Naplózva

Life is short,play hard!
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #86 Dátum: 2011. január 28. - 13:14:39 »

Koszi a gyors valaszt :mosoly:
Kerdesem a kovetkezo.....
Egy nagyon patent felujitott gepert sok a 4000euro igaz?
3500 az realis?

Hát erre nagyon nehéz válaszolni. Inkább egy csak otthon használt, karcmentes gépért az OK. Ahogy nézem kicsit változik nyugaton a gépek értékelése. A nagyon felújított gyakran ront az értéken. A legmagasabb árkategória, a nagyon jó állapotban megmaradt, nem barmolt gép. 3000-3500 EUR közé TIPPELNÉM inkább, így látatlanba. 3000ért szerezd meg és akkor jó lesz az.

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
berserker
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 52


E-mail
« Válasz #87 Dátum: 2011. január 28. - 13:43:51 »

Ertem!
Koszonom! :mosoly:
Naplózva

Life is short,play hard!
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #88 Dátum: 2011. január 28. - 13:44:35 »

Ez már ennyibe kerülne?  :gondol
1 éve 6 kilóért se kellett.....  :idiot1:
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #89 Dátum: 2011. január 29. - 20:21:44 »

Valakinél szeretném kipróbálni ezt a gépet Pest közelében... persze jó néhány rakat sörért cserébe :D  :pinball:
Naplózva

YYY
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #90 Dátum: 2011. január 30. - 03:03:26 »

Ez már ennyibe kerülne?  :gondol
1 éve 6 kilóért se kellett.....  :idiot1:

amcsik nagyon felnyomtak az arukat. jo pelda erre amcsi ebay. sima addams semmi  cicoma semmi tuning, csak restauralva volt a gep , egy honapja ment el 1.4-ert mintha ujlenne.
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #91 Dátum: 2011. február 15. - 00:47:59 »

Valakinél szeretném kipróbálni ezt a gépet Pest közelében... persze jó néhány rakat sörért cserébe  :pinball: :beer:
Naplózva

YYY
Oldalak: 1 2 [3] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Cirqus Voltaire « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!