Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 29. - 15:28:26

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Scared Stiff « előző következő »
Oldalak: [1] 2 3 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Scared Stiff  (Megtekintve 63525 alkalommal)
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Dátum: 2005. január 18. - 18:27:57 »

Naplózva
PumpinEthyl
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 59


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2005. január 18. - 19:43:07 »

Hát igen... EZ AZZZ!

 Egy a három legkedvencebb gépem közül. Súlyosan rajongok (amikor ezt gépelem 20 cm ülök egytől). Nevezhetjük házioltárnak is :-)

 Szegáztam hozzá mindenféle prototípus-alkatrészt (fluoreszkáló Boney Beast rámpa, csont alakú flipperkarok, flasher-globe tartó karmok, üvegszem plunger-vég, vörös LED koponya-szemek, egyedi backboard grafika stb.) ha lesz egy kis időm majd be is szerelem.

 Akinek kell hozzá SS-hez rámpa-védő rozsdamentes izé az szóljon: -ez arra való, hogy a golyó nem töri szarrá a rámpát meg a boney beast-et, és van a golyó-kivető lyukakhoz is protektor acél bizbasz.

 Viszont szükségem lenne a plunger melletti vízmértékre, van valakinek eladó?
Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2005. január 18. - 19:46:56 »

Ha összerakod mindenképpen várjuk a fényképket amiket majd jól kirakunk a főoldalra.
Naplózva
PumpinEthyl
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 59


E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2005. április 17. - 18:20:38 »

Csak néhány kiegészítés:

-Néhány napja kelt el egy Scared Stiff a Treasure Cove-nál, ugyan azzal volt megtuningolva mint amit majd én is szereték csinálni. khm. nem volt olcsó...

-Régebben írtam a világi felfedezésemről (ami időközben valami miatt eltünt), hogy a Scared jobb drain-jén az a szöveg szerepel, hogy "Special thanks to Cassandra and Mark" -Cassandra Peterson Pierson  :respect2:  alakítja Elvirát, míg Mark a férje (bár ez nem 'tom kit érdekel). -Nem ez a felfedezés, hanem az, hogy a NOS gyári playfieldeken a szöveg vmi miatt hiányzik. Aki tudja, írja meg.

-2002 decemberében volt egy aukció, ahol Cassandra saját Scared Stiff-ét árverezték NIB állapotban, és az ár tartalmazta azt is, hogy személyesen lehetett elhozni a gépet a színásznő otthonából, és persze dedikálta is (azért ott is odaírták -mielőtt valaki rosszra gondol-, hogy azért a férj is ott lesz), és fotózkodni is lehetett. Már nem tudni ki nyerte meg, mert az archív oldalon csak a rendkívül eredeti "buyer" megnevezés szerepel, de ASSZEM ENNÉL DRÁGÁBB GÉPET MÉG NEM LÁTTAM.


ja


10.300.- USD volt...


és akkor még nem ilyen tré volt az árfolyam...
Naplózva
EdHunTer
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 164



E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2005. április 17. - 21:33:13 »

Nha igen ez nekem is a személyes kedvenceim közé tartozik kár hogy nem sikerült még beszereznem egyet...


amúgy drágább gép: a 10 Krull prototípus 1ike nemrég 20000 usd ért kelt el az EBAY-en... :) de pl a capcom Big Bang Bar-ja meg ennel is dragabban megy mivel 14 darab van belole osszesen :)
Naplózva

You unlock this door with the... POWERBALL!
[img:11ef80a7a6]http://www.pinball.com/archives/doho/harry.gif[/img:11ef80a7a6]
http://pinballparts.atw.hu
PumpinEthyl
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 59


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2005. április 18. - 16:57:37 »

Raneztem ezekre a gepekre az IPDB-n, hat egyik sem egy nagy durranas... A Krull meg ingyen sem kellene, a Big Bang Bar-on azert elgondolkoznek. Egyebkent most olvastam, hogy egy joember aki megvette a jogait gyujti az elorendeleseket es az eloleget az ujragyartasra.

Ennyi penzert inkabb jo sok Scared Stiffet!!!
Naplózva
PumpinEthyl
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 59


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2005. június 23. - 16:34:37 »

-a kék bumper sapi teljesen egyedi, és már nincs belőle sok; -a Bally raktáros emberrel feleztük el az uccsó kettőt.. :mrgreen:  Szóval most láttam egy gépet, ahol a tulaj ráspoly segítségével épp egy öt számmal nagyobb flesher dome-ot épített bele a félig törött bumber cap-be. Ütős lett... Működik a Gány Bt.
Naplózva
Hetye
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 60



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2005. június 26. - 23:39:00 »

Én is megtaláltam a USD 10.300-as sztorit. A flippert viszont sajnos nem ismerem, de szívesen kipróbálnám.
Naplózva

This is how we say goodbye in Germany
PumpinEthyl
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 59


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2005. június 27. - 08:16:17 »

Mindenképpen próbáld ki, aztán majd referálj a tapasztalatokról (már ha a sokktól nem fogsz dadogva gépelni  :mrgreen: )

Volt egy a Váci úton az Atlantisban, de az volt vagy egy éve...
Naplózva
Apuss
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 31


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2005. június 27. - 09:47:42 »

Ott van az még most is:)
Naplózva
Hetye
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 60



E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2005. június 27. - 10:06:55 »

Köszi az infot! Az Atlantiszban még úgy sem jártam.
Naplózva

This is how we say goodbye in Germany
Apuss
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 31


E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2005. június 28. - 10:00:37 »

Találsz még ott Attack from Mars-ot, meg Episode 1-et is (bár az utóbbi nem tudom kit érdekel:))
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2005. szeptember 10. - 18:31:28 »

Quote from: Apuss
Találsz még ott Attack from Mars-ot, meg Episode 1-et is (bár az utóbbi nem tudom kit érdekel:))

tudnatok segiteni?
mennyit lehet az ara 1 Scared Stiff -nek?
ugy saccperkábé?
udv:Hercules
 :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:
Naplózva
PTR
Guest


E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2005. szeptember 10. - 21:11:44 »

400 körül , de ez igen csak állapotfüggő!!!!
Kínáltak már 450ért olyat ami sztem 100 at sem ért....
De ezt is megvette vki....
A Pumpin'Ethyl-é viszont nagyon ott van.......
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2005. szeptember 16. - 11:30:38 »

Quote from: PTR
400 körül , de ez igen csak állapotfüggő!!!!
Kínáltak már 450ért olyat ami sztem 100 at sem ért....
De ezt is megvette vki....
A Pumpin'Ethyl-é viszont nagyon ott van.......

THX PTR...
akkor mar megenn gyujtogetnem kell a zsetont....

Udv:Hercules
 :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:  :respect2:
Naplózva
PumpinEthyl
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 59


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2005. december 21. - 10:32:29 »

Terápiás céllal írom e sorokat  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Konkrétan azért, hogy megvédjem magam attól, hogy licitáljak...

Szóval, ÚJRA ÁRVEREZIK A CASSANDRA PETERSON PIERSON (gyk. ELVIRA) SAJÁT GÉPÉT. És bár ez nem NIB, de azért nagyon szép, és megint a lakásából lehet elhozni (és megint ott lesz a kedves férj), és megint lehet dedikáltatni és fotózkodni.

Nna, gyűjtögessétek a pénzt a gépre, és húzzatok bele a vízum miatt  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: , mert jan. 10-ig el kell hozni.

Ja igen, e hónap 27.- én zárul a licit.
Naplózva
PumpinEthyl
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 59


E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2006. január 01. - 17:11:21 »

Először is: mindenkinek boldog új évet!!!

Másodszor: nagyon kérek mindenkit, hogy amennyiben az új évben (vagy egyáltalán a jövőben) Scared Stiffet szeretnék venni valakitől, akadályozzátok meg. Le akarok szokni.  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: Már fél éve tiszta vagyok, láthatjátok, a fenti hozzászólásban szereplő gép sem az enyém lett...  :mrgreen:  Aki mégis rám akar sózni egy ilyet (vagy esetleg én könyörgök, és ő enged) az rosszhiszeműen jár el, és a hazai törvények szerint kábítószerkereskedőnek minősül.  :mrgreen:

[size=9:82fb274762]a kisbetű: -gyári dobozossal lehet, hogy kivételt teszek  [/size:82fb274762]:mrgreen:

Belerámoltam a cuccost az egyik SS-be. Most újabb egy évig nem szerelek flippert...  :mrgreen:

Nna, -a következők történtek a géppel:

-ugye pont egy évvel ezelőtt szedtem miszlikre, takarítottam ki az utolsó csavarig, és raktam össze. továbbá akkor cseréltem ki az üvegsínt alumíniumról rozsdamentes acélra.

 Most újra szétszedtem:

-beleraktam a villámos backboard grafikát

-újragumiztam (fehérrel, mert a fekete mindent összekoszol)

-kicseréltem egy csomó törött műanyagot NOS gyárira

-kicseréltem az egyik bumper-szoknyát originális feketére, továbbá a bumper-flasher dome-ot NOS-ra (hogy milyen hülyén van megoldva a világítás beszerelése)

-kicseréltem a flasher globe-tartó karmokat prototípus-sötétben világítósokra, a boney beast fejet, a boney beast csontvázat és az outlane guide tetejét.

-szintén kicseréltem az outlane guide alsó átlátszó részét is NOS-ra

-beraktam a premium spider hole protectort, ami igen nagy találmány, és a boney beast rámpa protectort is

-a Deadheads-ekbe berámoltam a világító gyertyalángokat ami a GI-ről megy, és a koponyák szemeit (pirosak) -ezek szintén szerepeltek a prototípus gépen

-kicseréltem a boogiemen-eket proto "táncolós"-ra  :mosoly: , ami zseniális

-kidobtam a coffin spotlight-ot, mert valami ótvar szürke volt, és beszereltem helyette NOS ezüst színűt

-a plunger-re ráépítettem az üvegszemet  :mrgreen: , de mivel jó nehéz, ezért a rugót is cseréltem erősebbre

-a backglass műanyag sínjeit is újakra cseréltem

-a belső kapcsolási rajz el volt szakadva, abból is raktam egy újat

-kicseréltem a golyókat újakra

-NOS csont alakú flipperkarok

-a crate PCB-t kihajítottam, mert gurányul nézett ki, és beraktam helyette egy "Rottendog Amusements" gyártmányút

-a crate door matricát is vissza kellett bontani és újat berakni




Hát ennyi. A playfield kütyüinek kb. 50 %-a cserélve lett. Összességében eszelős szívatás, viszont jól néz ki. De egy évre ennyi bőven elég a tuningból.   :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:


Viszont úgy érzem, még nincs vége... :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2006. január 01. - 18:08:27 »

BUÉK........

Pumpin'Ethyl ha esetleg mar nem akarod tovabb a gepet szerelgetni,akkor csak szolj....
 :nevet:  :nevet:  :nevet:  :nevet:  :nevet:
Üdv:El Senor De Los Anillos
Naplózva
avida
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 29



WWW E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2006. január 01. - 19:04:27 »

Quote from: Pumpin'Ethyl
Belerámoltam a cuccost az egyik SS-be. Most újabb egy évig nem szerelek flippert...  :mrgreen:

Na, a Pink Pantherek után először bizseregtem meg újra kihívásilag...  :dance
Naplózva

vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2006. január 02. - 08:46:26 »

Na ez jó kis meló lehetett Pumpin. Én ilyenkor mindig egyesek végtelen türelmére irígykedem. Ha nálam egy csavar második próbálkozásra sem akar kijönni a helyéről, már repül is a balta. :balkta:
Naplózva

"It will never work!"
PumpinEthyl
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 59


E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2006. január 02. - 11:52:32 »

Itt muszály volt kijönni a csavarnak, mert ipari coll-os csőkulcsokkal és imbuszkulcsokkal mentem neki... :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: Ráadásul nem kézzel, hanem ipari csavarozógéppel  :mrgreen:

Egy balta határozottan kijött volna kevesebből is.
Naplózva
PumpinEthyl
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 59


E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2006. január 02. - 11:59:49 »

Quote from: avida
Quote from: Pumpin'Ethyl
Belerámoltam a cuccost az egyik SS-be. Most újabb egy évig nem szerelek flippert...  :mrgreen:

Na, a Pink Pantherek után először bizseregtem meg újra kihívásilag...  :dance


 :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Meg sem merem kérdezni, hogy ezt hogyan kell érteni...
Ha valakire, akkor a te gondjaidra rá merném bízni. :mrgreen: Tökéletesen működik, de egy átnézés megnyugtatna... :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Naplózva
sigma7
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 327



E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2006. január 02. - 15:15:06 »

Gratula Pumpin!

Türelemnek lennie kell! :)
Naplózva

Sigma7

Gépeim: Corvette, Twilight Zone, Fish Tales, 2 x Space Shuttle, Millionaire
Wanted: The Sopranos
Guest


E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2006. január 02. - 15:58:51 »

Én is gratula mindenkinek,nagyon zsír csókák vagytok főleg ha lediktálnátok nekem hogy mit ad amikor minden pókcuccot végigcsinálunk.Nem sürgős ráér azonnal is.Bár megmondom őszintén ne sok jót várok mert igencsak úgy láccik hogy szerszámmal játszotok nem gombbal.Azér köszi előre is.Elvirát megnyalnám egyébiránt én is-persze ha nem lenne anarho anarco arancho mindegy pókiszonyom.
Naplózva
PumpinEthyl
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 59


E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2006. január 02. - 17:09:44 »

Ha végigcsinálsz minden pókcuccot, és lenyomtad a stiff-o-metert, akkor megpusztul a gép...  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: aztán ha az infarktusból kifele jövet visszaáll a szinuszod akkor kiderül, hogy mégsem  :mrgreen:

afrancba lelőttem a poént


 :mrgreen:
Naplózva
Guest


E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2006. január 03. - 17:15:10 »

Köszönöm neked hogy szétoszlattad a bennem lakó kételyt és kiváncsiságot. :respect2:
Naplózva
avida
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 29



WWW E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2006. január 04. - 10:41:39 »

Quote from: Pumpin'Ethyl
Quote from: avida
Quote from: Pumpin'Ethyl
Belerámoltam a cuccost az egyik SS-be. Most újabb egy évig nem szerelek flippert...  :mrgreen:

Na, a Pink Pantherek után először bizseregtem meg újra kihívásilag...  :dance


 :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Meg sem merem kérdezni, hogy ezt hogyan kell érteni...
Ha valakire, akkor a te gondjaidra rá merném bízni. :mrgreen: Tökéletesen működik, de egy átnézés megnyugtatna... :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Átnézni egy tökéletesen működő gépet?  :nevet: Hát ... ha mondjuk nem működne valami rajta, akkor jobban bizseregnék, de...  :nevet:
Naplózva

Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2006. január 05. - 21:08:37 »

Quote from: Pumpin'Ethyl
Nem tesz semmit.

 :mrgreen:


NEEEEM....

Én kérek bocsánatot mindenkitöl..... :ohmygod:  :ohmygod:  :ohmygod:
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2006. július 04. - 13:18:26 »

most voltam lellén volt egy ss nagyon jó állapotban volt meg volt egy episode 1 :) első 7 helyet kibéreltem benne magamnak :)

a demolition man meg monster bashről nem szólok mert az olyan ramaty állapotban volt, hogy csak na :_(
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2006. július 07. - 16:58:46 »

Quote from: laci
most voltam lellén volt egy ss nagyon jó állapotban volt meg volt egy episode 1 :) első 7 helyet kibéreltem benne magamnak :)

a demolition man meg monster bashről nem szólok mert az olyan ramaty állapotban volt, hogy csak na :_(



természetesen ez apisode 1ben béreltem ki :D
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2006. november 03. - 14:59:56 »

Érdekességek a gépről...

http://www.robertwinter.com/pinball/ss/index.html
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2111



WWW E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2006. november 13. - 08:03:32 »

A hétvégi versenyen volt egy Tuningolt gép: csont karok, a sling-shoottal együtt mozogtak a felett lévő kis szörnyek, a sárkánykoponyában plusz világitás,szemgolyó a kilövő rúd végén, extra hang + topp állapot.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2111



WWW E-mail
.
« Válasz #32 Dátum: 2007. március 30. - 19:49:36 »

Mint már írtam beszereztem egyet... első képek róla

Szép üzemeltetői állapot...plasticok megvannak a slingshooté törött, kaszni szép, fejüveg hibátlan, 1 béka hiányzik és a csont karok... szépen működik elsőre ennyi
« Utoljára szerkesztve: 2007. április 29. - 12:10:33 írta izs-49 » Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2007. március 30. - 21:32:29 »

Scared Stiff ...yeah.. jó hangosan király...  :mrgreen:
Naplózva
Marcipa
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1298



WWW E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2007. március 31. - 20:00:21 »

drakula... ez nagyon klasz gép :)
Naplózva

[Pinballs:  Getaway, Fish Tales, Black Jack, SWE1 ;) Gone but not forgotten Batman Forever, Super Orbit, Elektra , Mundial, Lap by Lap, Diamond Lady Arcade: MKII
http://www.csokieskave.hu
http://www.mpadesign.hu 
http://www.mpacustom.hu]
Oldalak: [1] 2 3 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Scared Stiff « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!