Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 19. - 22:02:36

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Monster Bash « előző következő »
Oldalak: [1] 2 3 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Monster Bash  (Megtekintve 66786 alkalommal)
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Dátum: 2004. október 27. - 12:37:18 »

Naplózva
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2005. február 24. - 15:03:54 »

Ha megcsinálod mind a hat küldetést tehát megszerzed a szörnyek hangszereit elindul a monster bash (multiball). Na a legfrenetikusabb multiball "intro" amit valaha láttam.....

A zene is nagyon el lett találva...
Naplózva
Apuss
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 31


E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2005. április 13. - 13:27:14 »

Fantasztikusan jó gép, imádom :nevet:
Naplózva
bartox
Guest


E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2005. április 19. - 10:21:02 »

ritkán mondom egy flipperre, hogy tényleg jó, legalábbis számomra, eddig csak a Twilight Zone-ra mondtam ilyet, de a Monster Bash valami félelmetesen el van találva, a zene, a grafikák, a poénok, a módok. szerintetek ezeket a zenéket meg lehet valahogy szerezni? vagy a rom-ból valahogy ki lehet szedni? van erre program?
Naplózva
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2005. május 03. - 11:18:16 »

Az MB az egyik legjobb gép.Flipperzene? :ohmygod:
Naplózva
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2005. május 22. - 14:32:00 »

A moster of rock közben mit kell lőni?Vmire adott nagyobb pontszámot de  fogalmam sincs mi volt az.
Naplózva
Füredi Sándor
Guest


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2005. június 01. - 15:56:20 »

időközben rájöttem.
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2006. február 20. - 21:10:01 »

Egy Monster Bash mennyit kóstál jó állapotban? (vagyis mennyit nem szégyellnek elkérni érte?) Tudja valaki?
Esetleg van valakinek ilyen gépe?
Naplózva

"It will never work!"
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2006. május 25. - 09:36:13 »

Quote from: vpety
Egy Monster Bash mennyit kóstál jó állapotban? (vagyis mennyit nem szégyellnek elkérni érte?) Tudja valaki?
Esetleg van valakinek ilyen gépe?


800 és milla között.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2007. július 04. - 00:36:49 »

http://www.thepaisleys.com/PaisleyPinball/mb.htm
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2008. január 10. - 19:05:14 »

Most ,hogy volt időm "kicsit" játszani vele, nagyon bejön.  ;) Elég szórakoztató gép.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2008. február 28. - 23:42:58 »

Rá kellene már szánnom az időt , kicsit tesztelni.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2009. november 02. - 08:24:24 »

Tegnap jatszottunk egy Monster Bash-on es megoszlanak a velemenyek. Lehet, hogy azert mert meg nem ismertek a helyi jatekosok.  :gondol
Nekem nagyon tetszik az, hogy "folyik" benne a jatek azaz pörög rendesen es folyamatosan emeli a pontokat. Azaz nincs "vege" a jateknak ha megcsinalta az ember a Monster Rock Multit.
Ti hogy vagytok ezzel?
Sok hozzaszolas nincs ebben a topicban, de a rekordlistas topic viszont eleg hosszu mar es ahogy elnezem a profik szivesen jatszanak vele.
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2009. november 03. - 20:44:35 »

Mi az hogy nem ismerték? Afganisztánban játszottatok?
Egyébként azt sem értem, miért oszlanak meg a vélemények. Mi az amit esetleg kifogásoltak a gépen? Kifejtenéd?
(ha nem értenek pl. angolul, akkor azok kivételek, mert nem tudják élvezni a folyamatos, poénos, változatos beszólásokat).
Egyébként szerintem itt még azon sem lehet fanyalogni, hogy "csak középre kell lőni, oszt kész", mint a CV, MM, AFM, TOM gépekre jegyezte meg valaki annó.
Naplózva

"It will never work!"
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2009. november 03. - 21:24:37 »

Nem tudom,hogy ki jegyezte meg anno,de a CV-n,MM-en,AFM-en ill.a TOM-on sem középre kell lőni, oszt kész!!!!!!!Biztos valaki hozzáértő volt :ohmygod:
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2009. november 03. - 22:20:41 »

En igyekszem minden szemszögböl a dolgokat megfigyelni es ugy gondolom, hogy ez a megoszlott velemeny abbol adodik, hogy mikent is jatszanak a normalis jatekosok.
Az MB elött egy TOTAN volt amit nagyon szerettek. Kenyelmes lassu flipper, lödd a Genie-t es a többi jön magatol.......Nah most a Monster Bash az pont az ellentetje a TOTAN-nak. Nem dugdossa a golyokat, hanem pörög rendesen ami sok az olyan jatekosnak aki a munka utan egy picit kiszeretne kapcsolodni egy kis flipperezessel.
Az ilyen jatekosoknak kellenek a könyen atlathato gepek es itt nem a jatekszabalyt ertem!
Talan en is mondtam azt, hogy több gepen mindig közepre kell löni (ezt nem kell szoszerint erteni), de alatamasztja a theoriamat, hogy azokat a gepeket szeretik a normalis jatekosok a legjobban ahol hamar törtenik valami latvanyos dolog.
A Monster Bash-ban meg nagyon nincs ilyen. Ez inkabb a jobb jatekosoknak valo vagy azoknak akik elöbbrebb szeretnenek jutni jatektudasban. Ha nem tudsz pontosan löni, akkor nagyon nem jutsz elöre ebben a gepben. Igor lövögetese meg eleg veszelyes en nem igazan latvanyos.

Nagyon nem akarok elkanyarodni a tematol de:
- Attack from Mars lödd az UFO-t
- Medieval Madness lödd a varat
- Theater of Magic lödd a dobozt
- The Addams Family lödd a kek dobozt utanna kijön a kez
- Circus Voiltare löbb a jobb felet es kijön a fej, majd azt lödd
- Scared Stiff lödd a ladat
- Tales of the Arabian Night lödd a Genie-t es a lampat
- ....es igy tovabb

A lenyeg az, hogy ezt mindenki megtudja jegyezni (az utobbi hetekben nagyon sok ilyen gondolkodasu jatekost ismertem meg). Ha egy fent emlitett jatekosnak azt mondod, hogy löjj rampat, majd loopot es majd a lyukba, aztan oda es ide.....stb, akkor elmegy az egesztöl a kedve, mivel nincs sikerelmenye. A szegeny ember örül annak ha bennt marad a golyo egy darabig, nemhogy meg celozzon is ;)
Amugy az utobbi Stern gepek is hasonlo szisztemara epültek, azaz minel elöbb legyen sikerlemeny ami altalaban multiball szokott lenni.

Visszakanyarodva a Monster Bash-hoz. Feltünt nekem az is a jatekosoknal, hogy nem neztek az animaciokat. Paran egesz jol tudnak jatszani, de megse foglalkoztak a nagyon fontos DMD-s irasokkal (azaz mit kell csinalni ezert vagy azert)
Nemelyiküknek meg is mondtam a velemenyem, mert nagyon bosszantott ahogy szidtak a gepet. Ma is voltam a helyen es most mar kezdik erteni a gepet es mar kezdenek a velemenyek valtozni. A ritkan jatszok meg nem igazan baratkoztak meg vele, azok meg visszasirjak a regi gepet, mivel azokat most kezdtek el megszokni / megismerni.
Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2009. november 03. - 23:05:31 »

Amugy az utobbi Stern gepek is hasonlo szisztemara epültek, azaz minel elöbb legyen sikerlemeny ami altalaban multiball szokott lenni.


ize. pont tegnap diktaltam S.G -nek ( bar meg nem tette be a rekordos topikba, de elobb - utobb ugyis... ) hogy mi a szitu a Spiderizen, szerintem epp azert jo az a gep, mert kezdonek is ad sikerelmenyt ( 2x bele Ocopusba aztan multi ) ugyanakkor eleg nehez a SuperHero ami utan meg szamol mint az orult...
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2009. november 04. - 07:39:40 »

A TOM-ra én írtam anno hogy szinte csak a dobozt kell lőni.Arra értettem hogy nincsenek egyenlően elosztva a feladatok a playfielden és a doboz túl nagy
hangsúlyt kap.
Kiváló ellentéte a Monster Bash ennek mert itt egyenlően vannak elosztva a feledatok.Egyébként elsőre valóban bonyolultnak tűnik a gép,de érdemes kiismerni.
A legtöbb jó flippert úgy építik fel hogy a kezdőknek is sikerélményt jelentsen egy-egy könnyen elindítható multiballal vagy könnyen megszerezhető extraball
és a tapasztaltabbak is elégedettek legyenek.Gary Stern egyik riportban elmondja hogy ez szándékos üzleti fogás mert
azt akarják hogy minél szélesebb körben népszerűek legyenek az általuk gyártott gépek.
Naplózva

Pinball is Dead
b4rb1
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 146



E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2009. november 04. - 12:00:46 »

A TOM-ra én írtam anno hogy szinte csak a dobozt kell lőni.Arra értettem hogy nincsenek egyenlően elosztva a feladatok a playfielden és a doboz túl nagy
hangsúlyt kap.

Ezzel teljesen egyetértek. Hozzáfűzném, szerintem kezdő játékos szempontból ez inkább hátrány a MB-al szemben ugyanis a dobozt lövöldözni kockázatos és, ha el is találja a játékos könnyen rossz helyre pattanhat róla vissza a golyó ezzel azt az érzést keltve a kezdőben, hogy "na végre eltalálom, aztán így is lemegy". A MB-ban pedig szerintem könnyű találomra játszani, van elég target meg rámpa amiknek véletlenszerű lövöldözésével is több pontot lehet elérni, mint a TOM-ben. Arról nem is beszélve, hogy multiball közben nagyjából csak Jackpotot lehet elérni, ami szerintem elég motiváló egy új játékosnak.
Naplózva

vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2009. november 04. - 18:32:41 »

Ramp: nem Te mondtad, amire gondoltam, de sajnos fél órás kereséssel sem sikerült előbányásznom azt az ominózus hozzászólást, ami nagyon megragadt pedig bennem. Mivel pontosan idézni nem tudtam, ezért nem is nevesítettem.

Lényeg: a TOM pl valóban hamarabb ad sikerélményt a központi célpont miatt. Nem is megy le egyébként, ha meglövöd, csak ritkán. Inkább nem vitatkoznék, hogy ha így meg úgy áll a doboz stb, de egy rámpáról visszagurulva bármelyik gépről hamarabb megy le a golyó. Nem beszélve arról, hogy be lehet állítani, hogy adja vissza ha dobozról ment ki (trunk save, vagy mi a beállítás)
Az MB-n hiába játszol találomra, semmit nem érsz vele, félig fejezed be a feladatokat. Hiába lövöd meg 3x a jobb és bal rámpát is, ha időre nem tudod még 3x - 3x meglőni, kezdheted előröl. Ugyanez igaz az összes szörnyre is, igaz a monster bash multit még a feladatok végrehajtása nélkül is el lehet indítani. De ha céltalanul játszik valaki és mondjuk a crature-t nem lövi, mert nehéz neki, akkor egy jó kis monster multit ritkán fog látni (ok, legfeljebb sorsolásból kinyit a gyengébbeknek a hiányzó mód, való igaz)
Naplózva

"It will never work!"
b4rb1
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 146



E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2009. november 05. - 12:07:10 »

Én vágom mind a két gépen, hogy mit kell lőni. Vitatkozni meg eszem ágában sincs. Azon tapasztalataim osztottam meg, melyeket a kevésbé flipperb**i cimboráimmal és kocsmatöltelékekkel (KT) történt játékok során figyeltem meg. A TOM-et cserélték kb 4 hónap után egy MB-ra. A TOM-et egyszer sem hallottam koppanni (1Millárd körül volt a replay) a MB-t pedig már többször is pedig alig 2 hete van a helyén (130Millio körül van a replay). Folyamatos multiballok, csilingelés öröm. [ennél az üzemeltetőnél olyan, hogy trunk save nem ismeretes]
Naplózva

atee
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 682



E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2009. november 05. - 12:29:15 »

Én csak azt tudom, hogy ha választanom kell melyik gépet akarom akkor egyértelmű, hogy TOM
Naplózva

Rocky (Gottlieb 1982)
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2009. november 05. - 12:33:04 »

Az MB ritka nagyot szol "koppanaskor"......vajon hol lehet a koppanoja gyarilag?  ;)
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2009. november 05. - 15:37:25 »

A backbox felső része a tippem.
Visszatérve a Theatre of the Magic vs Monster Bash dologra,lényeges különbség
hogy az elsőn elég elindítani a feladatokat az utóbbin viszont teljesíteni is kell.
Egy ToM finálhoz anélkül is eljuthatunk hogy ismernénk a gépet,nálam például így volt.
Másik az átpörgés:egy TOM-ot egyetlen Grand Finale(wizard mode)és egy pár maximum multiplier(8x)segitségével
kevesebb mint egy óra leforgása alatt át lehet pörgetni(10 mrd).
Na ugyanez a Monster Bashnál(szintén 10 mrd)4 órán felül lenne egészen biztos.
A dizájn és az zene egyéni megítélés kérdése kinek melyik tetszik jobban.Nekem a Bash.
« Utoljára szerkesztve: 2009. november 05. - 15:50:59 írta Ramp » Naplózva

Pinball is Dead
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2009. november 06. - 19:15:05 »

Hideg van és nincs kedvem kimenni megnézni, de lehet hogy az MB-n már digitális knocker van? Mint a CV-n...
Naplózva

"It will never work!"
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2009. november 07. - 13:37:27 »

Ugyan már csak sajnáltatni akarod magad azért mert ennyire nehezen viseled a hideget.Vagy hozzátok
külön beköszöntött az orosz tél?
CV-nél újabb ezért lehet hogy ezt is így oldották meg.Pedig nagyon élethűen koppan.
Naplózva

Pinball is Dead
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2009. november 07. - 13:43:57 »

Mivel mas nagyon nem irt ebben a temaban, igy a valasz:

- Hangszorobol jön a koppanas

Kivancsi vagyok arra, hogy akik utaljak azt hogy a Sternekbe pl nincs hagyomanyos koppano, utalni fogjak e a Monster Bash-t is   :gondol
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2009. november 07. - 13:57:03 »

Az MB máshogy koppan,a Sterneknél nagyon gagyi a koppanás és sokszor a hangot is összezavarja.felhangosodik,lehalkul elnémul stb.
De csak egy pár pillanatra.
Naplózva

Pinball is Dead
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2009. november 07. - 14:05:16 »

Sternbe olyan mintha egy pezsgö pukkanna, amit en ertek.
Az MB meg majdnem a fraszt hozta ram es gyorsan ki is lett kapcsolva.
A megjegyzesem arra iranyult, hogy nicsak a szeretett B/W is atvaltott (sporolasbol) a hangszoros koppanasra.
Itt jegyeznem meg mellekesen, hogy a nagy sporolasban olyan rosszak a decalok, hogy szinte maguktol esnek le. A mikrokapcsolokrol amiket a WPC95-ös gepekbe raktak inkabb nem is irok.....  :furesz
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2009. november 07. - 19:48:09 »

RRRRRR: A digitális knocker nálam azt jelentené, hogy nem tekercs, hanem effekt adja, ok?
Naplózva

"It will never work!"
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2009. november 07. - 19:57:58 »

Na itt megint előjött a Stern vs. B/W vita.
Nem vagyok biztos benne,hogy a B/W spórolás miatt váltott át a hangszórós koppanásra.Nem hinném,hogy akkora anyagi befektetés lett volna a knocker.De ha így is van, nem ez a lényeg,hanem az,hogy a B/W még ezzel is minőségi "terméket" állított elő!!!Bizonyítja ezt az is,hogy még itt a fórumon/flipperes berkekben/sem voltunk biztosak benne.A Stern féle "koppanásról" meg ne is beszéljünk,mert egyszerűen szánalmas.....Vicc az egész!

"Kivancsi vagyok arra, hogy akik utaljak azt hogy a Sternekbe pl nincs hagyomanyos koppano, utalni fogjak e a Monster Bash-t is   Gondolkodik"

Ernő:akik utálják a Stern gépeket,nem azért utálják,mert nem koppan normálisan :ohmygod: :ohmygod:
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2009. november 07. - 20:44:21 »

anno volt kezdetleges szoftveres uj indy, melynel eleg rosszul jott ki az effekt, konkretan felveszi a hangerot kakaora, koppan, visszahalkul lett volna a program, erre kb 2 mp-ig minden hangeffekt uvoltott koppanasostul, a kamazfeknyom meg befigyelt a nadragba...

mellesleg mintha valahol valaki azt mondta volna hogy a sternekbe is lehet rakni hagyomanyos koppantot, van hozza support...
en szeretem a hagyomanyosat, mert az asszonyra a fraszt hozza...
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2009. november 07. - 21:12:11 »

Erről írtam az előbb,több stern is csinálja ezt a mókát,én csípem  ezt az effektet
általában a kocsmában ilyenkor azt se tudják  milyen rendezvényen vannak.
Naplózva

Pinball is Dead
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2009. november 08. - 00:00:26 »

A koppano-s dolgot azzal zarnam le, hogy ha egy kicsivel többet foglalkoznatok a gepekkel "belülröl" es a gyerekbetegsegeivel, akkor mashogy neznetek par dolgot   :kezdo
Es azt se feledjetek, hogy a regi indi is ordit rendesen (bug)


Vissza a Monster Bash-hoz:

Jatszott mar valaki közületek Lyman Modban? Ha igen: Feltünt valami nektek közben? Azaz, hogy "miert" kapjatok meg......  :futyul
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2009. november 08. - 06:08:55 »

Nem tudom Ernő ez most kérdés volt?Én játszottam Lyman módban egy kicsit későn jött elő kb két Monsters of Rock után.
Persze a MoR-hoz semmi köze a középső lukra adja: sokszor kell belőni akkor amikor csak egy golyó van fent a pályán.
44 vagy 48 lövés kellett hozzá ekkor elindult a Lymans Lament miközben Lyman Sheats diktálta hogy mit kellene lőnöm.
6 hétig reggeltől estig Bashoztam de csak 2-szer hoztam elő.
Naplózva

Pinball is Dead
Oldalak: [1] 2 3 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1990 és 1999 10. 25.-e között gyártott flipperek  |  Topic: Monster Bash « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!