Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 27. - 19:17:23

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: A flipper és a hőmérséklet « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: A flipper és a hőmérséklet  (Megtekintve 11036 alkalommal)
bandi-to5
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 50



E-mail
« Dátum: 2007. szeptember 25. - 08:32:42 »

Hello!

Egy olyan érdekelne engem hogy mi az a legalacsonyabb hőmérséklet amit egy flipper még károsodás nélkül kibír? Az érdekelne engem hogy ha kiviszem a műhelybe a gépeket akkor mi az a hőfok ami alá ne menjen a hőmérő higanyszála!
Főleg kérdezem én a hőtágulás miatt. No meg a kijelző miatt.

Köszi
Naplózva
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2007. szeptember 25. - 08:49:04 »

az en gepeim minuszba is alltak, termeszetesen nem kapcsoltam be oket ezalatt
a kijelzok nem tudom mennyit birnak en inkabb kiszedtem oket es bevittem telire
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2007. szeptember 25. - 09:25:59 »

 Én egyszer hoztam fel egy 13 fok körüli borospincéből gépet. Nem sokáig volt egyben, szétesett a sok beszívott pára miatt. Szerintem inkább a pára ami árthat nem a hideg. Bár ha 5 fok alá nem megy az csak jó,... ha száraz. A kijelzőt én is kivenném, 5 fok alatti hosszú tárolásnál. Igaz ezt cáfolhatja sok üzemeltető akinél fűtetlen raktárban pihennek a gépek, kijelzővel.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
bandi-to5
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 50



E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2007. szeptember 25. - 16:05:38 »

Most építek vagy már félig kész van egy "barlang" ahol a gépeimet fogom tárolni, szerelni.Ott szeretnék játszani is rajtuk. A szobám már túl kicsinek bizonyul amikor egy gépet istenesen szétszedek.
A lényeg annyi hogy leszigeteltem, és elvileg ilyen tíz fok alá nem is eshet a hőmérséklet. Lesz bent kandalló vagy kályha, tehát délutánonként, esténként úgy is be lesz fűtve. Elvileg száraz a helység, de sztem ettől a hideg-meleg váltakozástól lehet hogy lesz egy kis pára is. Ha igen akkor hygrometer, és majd meglátjuk. A 10 fok a kijelzőnek éjszaka kevés? Lassan kész a birodalom úgyhogy indul a bűnbarlangom:) Jah, vagy este takarjam le vmi takaró szerűséggel? (tollpaplan?)  Bocs a hülye kérdésekért de remélem sikerül megoldani hogy nem lesz baja kint a flippereknek.
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2007. szeptember 25. - 19:54:14 »

Szerintem a flipper bármilyen alacsony hőmérsékletet is kibír, de az már más kérdés, hogy hány fokon akarjuk üzemeltetni.
A probléma mindenképpen a felmelegedésénél jelentkezne - hiszen a párásodás nem tesz jót a fának és a fém alkatrészeknek.
A kijelzőnél is inkább az a gond, hogy a nagyobb feszültség a párás, nyirkos dolgokon jobban el tud szaladni és pusztitani ...

Mindenképpen olyan hőfokon kellene tartani a gépeket, hogy a bekapcsolásuk után keletkező hőtermelés ne tudjon pára lecsapódást okozni, illetve a videóknál már jól ismert "hagyjuk a szoba hőfokát átvenni" effektust betartani.

Ezért minden flippernek fűtött helységben van a jól megérdemelt helye télen ( is ) !!!

 ;D ;D ;D
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
bandi-to5
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 50



E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2007. szeptember 25. - 21:16:59 »

Szerintem a flipper bármilyen alacsony hőmérsékletet is kibír, de az már más kérdés, hogy hány fokon akarjuk üzemeltetni.
A probléma mindenképpen a felmelegedésénél jelentkezne - hiszen a párásodás nem tesz jót a fának és a fém alkatrészeknek.
A kijelzőnél is inkább az a gond, hogy a nagyobb feszültség a párás, nyirkos dolgokon jobban el tud szaladni és pusztitani ...

Mindenképpen olyan hőfokon kellene tartani a gépeket, hogy a bekapcsolásuk után keletkező hőtermelés ne tudjon pára lecsapódást okozni, illetve a videóknál már jól ismert "hagyjuk a szoba hőfokát átvenni" effektust betartani.

Ezért minden flippernek fűtött helységben van a jól megérdemelt helye télen ( is ) !!!

 ;D ;D ;D

;D 15nm-en 2 flipper, egy sarokülőgarnitúra, számítógépes asztal, tv állvány, egy gardróbszekrény, szék... meg egy pár apróság :) Sztem kicsit sok.  A család meg nem tűri meg ezen a területen kívüli gépeket :) sajna
A másik hogy most szigetelem, falazom, festem... a gépeknek a helyet. 20nm csak szerszámoknak, a két gépemnek, meg a leendő pár flippernek készül, csak vhogy meg kellene oldani a dolgot hogy télen se menjen le nagyon a hőfok. Azon gondolkozom ha esetleg páraelszívót tennék be akkor lehet hogy valamelyest sikerül lecsökkenteni a páratartalmat. Persze azt megvárom hogy felmelegedjenek a flipperek mielőtt bekapcsolom őket. Köszi, majd kiokoskodok vmit...

Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2007. szeptember 26. - 08:37:15 »

sarokülőgarnitúra, számítógépes asztal, tv állvány, egy gardróbszekrény, szék... meg egy pár apróság

Hát azért nem férsz el mert tele vagy felesleges cumókkal....  ;D ;D ;D
Naplózva
Vis Major
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 177



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2007. szeptember 26. - 12:41:27 »

Hurrátavasz!


Amennyire én tudom a hőtágulás pont a kijelzőnek fáj, mégpedig azért, mert a kijelzőben lévő gáz el tud szökni, hogy ha a hőtágulás miatt a ragasztott üveg megmozdul úgy, ahogy nem kéne neki.
Naplózva

Hö!
______________

I'LL BREAK YOUR FINGERS NEXT TIME!!!
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2007. szeptember 26. - 18:18:53 »

Hurrátavasz!


Amennyire én tudom a hőtágulás pont a kijelzőnek fáj, mégpedig azért, mert a kijelzőben lévő gáz el tud szökni, hogy ha a hőtágulás miatt a ragasztott üveg megmozdul úgy, ahogy nem kéne neki.

Bizony bizony...csak szobahömérséglet,és az állandóság igazán a profi bánásmód.mindenféleképpen kell ilyenekre is gondolni gépvásárlás-kor. :beer:
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2007. szeptember 26. - 19:08:15 »

Hurrátavasz!


Amennyire én tudom a hőtágulás pont a kijelzőnek fáj, mégpedig azért, mert a kijelzőben lévő gáz el tud szökni, hogy ha a hőtágulás miatt a ragasztott üveg megmozdul úgy, ahogy nem kéne neki.

Nem ismerem a DMD-s kijelzőt, de nagy sz@r lehet, ha csak úgy kiszökik belőle a gáz ... meg ragasztott üveg ... LOL
A hagyományos nixie tubes display-nál ilyet nem hallani - legalább 25 éve mennek és biztos volt pár "hideg" napjuk !

 :futyul
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2007. szeptember 26. - 23:01:01 »

hat akkor a Zacc biztos franko kijelzoket csinalt, a Williamseknel doglottek sorban a kijelzok es multkoriban volt szerencsem nehany 7 szegmenses kijelzot lesni... 2 uveg van ott is osszefogva biza
Naplózva
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2007. szeptember 27. - 06:48:26 »

Persze mert gondolom optimatizált hömérségletre tervezték..nem mindenféle  szélsöségekre,,,ezért nem vizálló a kaszni pld...mert láttunk erre is pld-t ugye aki tesztelte már ilyen eshetöségre is a gépét... hát az sem jött be igazán... szal a flipperek is olyanok mint a nagymamák....igazán szobahömérségleten müködnek hosszútávon...  ;D ;D ;D ;D ;D
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2007. szeptember 27. - 08:29:16 »

hat akkor a Zacc biztos franko kijelzoket csinalt, a Williamseknel doglottek sorban a kijelzok es multkoriban volt szerencsem nehany 7 szegmenses kijelzot lesni... 2 uveg van ott is osszefogva biza

Hát csak két féle "kijelző halált" láttam idáig a Zaccoknál : vagy letörik a forrrasztott kis üvegcsöcsöt ( általában szerelés vagy helytelen tárolás miatt ) vagy a túl sok üzemóra miatt természetes halált hal ...Sok gépet szereztem elég zord körülmények közül és elhihetitek volt olyan 20-25 éves gép amiben a SAJÁT kijelzői voltak és beindultak ...

Igen, a Zaccaria már több területen is bebizonyitotta, hogyan kell jó flippert csinálni ...
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
-SALA-
Guest


E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2009. december 09. - 12:41:29 »

azért nem ártana az állandó hömérséglet,a folyamatos változás szerintem nem előnyős ,ha már irtad hogy du vagy esténként fütenél be...szerintem alanyony hömérségleten de állandoan menjen valami...
Naplózva
GKO
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 593



E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2009. december 09. - 12:50:56 »

azért nem ártana az állandó hömérséglet,a folyamatos változás szerintem nem előnyős ,ha már irtad hogy du vagy esténként fütenél be...szerintem alanyony hömérségleten de állandoan menjen valami...

Azonos a véleményem. Nagy ingadozás nem jó. Hogy a kijelzővel mi lesz azt nem tudom, de a fémnek és fának tuti nem tesz jót hosszú távon a pára.

Az épületben próbáljál valami állandó jellegű fűtést beüzemelni. A hőszigetelés jó, de az is csak a lehülést lassítja de folyamatos fűtés akkor is kell. Mobil villanykályha a téli időszakra esetleg? Nem gazdaságos de működik. Ahogyan IZS írta, 5 fok alá tuti nem jó ha leesik a beltéri hőmérséklet. Ez az épületben is károkat okoz egyébként.
Naplózva
b4rb1
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 146



E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2009. december 09. - 13:01:57 »

szerintem ez az elmúlt két évben már megoldódott  ;D
Naplózva

Santa
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 826


Törzsfőnök


WWW E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2009. december 09. - 13:12:19 »

sok sok Lacika! :mrgreen: :mrgreen:
Naplózva

Első Magyar Törzsasztal
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2009. december 09. - 13:13:48 »

Ebbe a topikba 2 éve nem írt senki. :ohmygod: Egy másikba próbáltam képeket beilleszteni de sajnos nem sikerült.Ezt a képet ide csak próbaképpen tettem....
De azért örülök a hozzászólásaitoknak.......  :mrgreen:

U.I.Látom már egy páran észrevették...... :mrgreen:
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
AlterEgo
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 123


WWW E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2010. április 19. - 23:26:10 »

Szerintem jól bírják a hideget.
Legalábbis onnan gondolom, hogy a corvin tető nevű helyen tavaly ősz óta egy olyan fedett helyen vannak a gépek ami fűtetlen és átfúj a szél is rajta.
Télen kesztyűben meg sapiban jártunk oda játszani.
-7 ben elég sokszor toltuk... :idiot1:
Naplózva

fusion malfunction
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: A flipper és a hőmérséklet « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!