Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 17. - 02:00:47

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Fórumtagok bemutatkozása  |  Topic: IZS-49 (Pataky Gergely) EMFKE Elnök « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: IZS-49 (Pataky Gergely) EMFKE Elnök  (Megtekintve 11202 alkalommal)
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2111



WWW E-mail
« Dátum: 2007. november 30. - 10:01:43 »

Üdvözlök minden klub és fórumtagot, ebben az új topikban!

Pataky Gergely (IZS-49) Első Magyar Flipperklub Egyesületi Elnök

1976-ban születtem Miskolcon, 1984 óta lakom Budapesten, végzettségem ötvös-aranyműves (jelenleg a szórakoztató iparban dolgozom), van egy szép kislányom és egy öcsém.
A flipperek iránti vonzalmam elég korán elkezdődött, talán 6 éves lehettem mikor a családdal elmentünk a vidámparkba, ahol életemben először "játszhattam" flippergépen. Később mikor Pestre a belvárosba költöztünk, közelebb került a vidámpark és a flipperek is. Úgyhiszem ez volt azaz idő amikor végérvényesen beleszerettem ezekbe a csodálatos masinákba. Telt múlt az idő és elérkezett az "aranykor" amit én 1985-1995 közé tennék, amikor szinte minden művházban, billiárdteremben, kocsmában, játékteremben, strandokon legalább egy de inkább kettő vagy akár 30 flippererrel is lehetett játszani.Ezeket a lehetőségeket akkor elég rendesen kihasználtam.
 Egyik napon mikor a "Lidó büfében éppen egy Machine-t nyomtunk" jött az ötlet meg kéne nézni nincs-e a vidámpark eldugott raktárában azokból a régi "forgószámlálós" gépekből amiken régen még 2 forinttal játszottunk, és olyan sokat összetörtek kedvenc Bud Spenseres filmeinken. Ez talán 93-ban lehetett mert már valamelyikünknek volt kocsija!
Irány a vidámpark ahol az akkori "főszerelő" elmondta régen nincsenek már EM gépek semmilyen raktárban "bezúzatta őket az igazgatónő" de van egy eladó 1977-es Bally Lost World-je 15.000 FT-ért.
Ez abban az időben nem volt kevés pénz de mi ennél többet eljátszottunk egy hónapban úgyhogy az üzlet megköttetet, és megszereztem életem első saját flipperét ami azóta is a birtokomban van. Azt hiszem ez volt az első komoly jel ,hogy "fertőzött" vagyok.
Pár hónap múlva került még egy 82-es Pac-Man és egy évre rá a "nagy álom" egy EM gép egy Square Head (ezt a gépet a már nem létező Dunaújvárosi Vidámpark játékterméből vettem). Az utóbbi szintén mind a mai napig a birtokomban van.
Aztán jött a "fekete 1995" amiután szépen fokozatosan eltűntek a gépek szinte mindenhonnan. A pinball 2000 után még a gyártás is leállt a ballynál és én is lassan elfeledkeztem a régi hobbiról, csak néha kapcsoltam be a pincében porosodó két gépet ha átjött néhány haver.

A Flipperklubbal 2005 nyarán kerültem kapcsolatba. Egy régi cimborámmal szóba került milyen jó lenne újra "nyomni" egy KISS gépen.  Emlékeinkben már elég homályosan derengett a gép alakja, jött az ötlet, ha játszani nem is, de legalább had lássuk újra a régi masinát. Leültünk internetezni és a sok link között ráakadtam egy MAGYAR oldalra ami akkor az ELSŐ MAGYAR FLIPPERKLUB oldala nevet viselte.
Aznap beregisztráltam magam (2005 aug. 16.) IZS-49 néven. Amúgy ez egy szovjet motorkerékpár neve. Talán másnap, felhívtam Litit és mivel közel lakott átjött majd "lehidalt" mikor meglátta milyen régi szerkezetek pihennek a pincében. Hosszas beszélgetés után meginvitált egy összejövetelre amin megismertem a Flipperklub csapatát. Szerencsém volt mert nem sokkal később volt egy rendezvény ami után hivatalosa is a klub tagja lettem.
A későbbiekben sok utazáson (EB, Günther, Geisenbrun,) és 2 rendezvényen, oldalfejlesztésen, stb... tevékenyen részt vettem. Eközben elkezdtem szépen gyüjtögetni a barátokat, ismerősöket, kapcsolatokat és gépeket! Jelenleg több mint 15 gépem van különböző állapotban és típusban. De még nem teljes a gyüjtemény.
Később az  ELSŐ MAGYAR FLIPPERKLUB EGYESÜLET alapító és ellenőrző bizottsági tagja majd,  
2007.10.06.Tisztújító Közgyűlés óta Elnöke vagyok.
« Utoljára szerkesztve: 2015. december 07. - 07:43:33 írta izs-49 » Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Fórumtagok bemutatkozása  |  Topic: IZS-49 (Pataky Gergely) EMFKE Elnök « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!