Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 26. - 04:24:36

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1977 és 1990 között készült flipperek  |  Topic: Strange Science « előző következő »
Oldalak: [1] 2 3 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Strange Science  (Megtekintve 69711 alkalommal)
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Dátum: 2008. február 17. - 17:06:42 »

Strange Science / IPD No. 2396 / November, 1986 / 4 Játékos
http://www.ipdb.org/search.pl?any=strange+science&sortby=name&search=Search+Database&searchtype=quick
Ez a legkomolyabb gépem. Vpetytöl vettem, ezért köszönet Neki! :respect2: Az egészet újraépítem, sajnos a "doboz" szét volt ázva. Lesz benne rendesen tuning terveim szerint. Tudom itt sokan nem szeretik az ilyesmit. Én ilyen ökör vagyok.. :futyul A gombok plexiböl lesznek megcsinálva, és ledekkel lesznek megvilágítva. Az érintkezök nagy része "utángyártott" ezért fel lesznek cserélve ipari gépekben használt induktív szenzorokkal, (fém közelítés érzékelökkel). A gyári helyett saját készítésü erösítö lesz benne, új hangszórókkal. A gép tetejéröl sajnos hiányzik az eredeti "villám" ezért ehelyett egy plazmagömb fog villámokat szórni. A gép lábai homokszórva lesznek és lakkozva, semmi krómozás. Izzók helyett ledek. Még egy különlegesség, ami gyárilag nincs a gépben: Nagyon tetszik a Roadshowban lévö "Shaker motor". Természetesen lesz benne ebböl is! Ha valakit érdekel teszek fel képeket az elökészületekröl.
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2008. február 17. - 17:09:48 »

az a "villam" egy neoncsobol van megcsinalva
amugy nemsokara lesz elado strange science ha erdekel, es SZP kollega vegre felrakja a forumra :)
Naplózva
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2008. február 18. - 09:48:27 »

Jah, láttam az ipdb-n, hogy az csak egy neoncsö. Amúgy nem akarok még egy ilyen gépet, de azért köszi.:)
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2008. február 18. - 10:32:57 »

A köv. gép egy DMDs lesz. Flinstonesra gondoltam, ez teccik Menyasszonyomnak is. Láttam, hogy van a vakerán, csak nincs rá pénzem. Itt a kép a "Shaker motorról" meg a Plazmagömbröl. Ma melóban megcsinálom a motortartót. Jah, lesz még a gépben lágyindító áramkör is, mert a lakkótelepi hálózat nem mindíg bírja az indításokat, meg a dobozban beépített neonvilágítás, ami asztalfelnyitáskor azonnal felkapcsol. Így nem kell mindíg lámpát keresgetni... :nem
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2008. február 18. - 10:53:36 »

erdekes projekt lesz az mar biztos :jolvanjol:
Naplózva
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2008. február 18. - 11:07:13 »

Ez a shaker motor mekkora méretű kb? Hasonlít a mobiltelefonban lévő rezgőizéhez ahogy látom. Hogy oldod meg hogy bizonyos effekteknél/módoknál kapcsoljon be? Kell hozzá külön panel vagy ilyesmi? (most csak ez az "egy" kérdés jutott eszembe :-) )
Naplózva

"It will never work!"
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2008. február 18. - 11:34:40 »

Tudom vpety, hogy Te nem komálod az ilyen tunungokat.
A motor 35mm átméröjü, asszem 100mm hosszú mindenestöl. 24V-os. Igen, az ötleg a telefonokból jött, gondolom az eredeti is ilyesmi lehet.  A bekapcsolás úgy lesz megoldva, hogy, amikor a neon /ami most plazmagömb/ a tetjén felkapcsolna akkor a motor is felkapcsol. Amit nem tudok,  hogy a neon Demóban felkapcsol-e, mer' hülyén nézne ki ha álló helyzetben elkezdene "búgni" a gép.:)  Volt a gépben eredetileg 2 üzemóra számláló is, Az egyik a gép felkapcsolása után számolt a másik gondolom a játékidöket, azt még beleveszem a dolgokba és jó lesz! :dance Még 1 relével több, de megéri! ;D
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2008. február 18. - 12:35:17 »

blitz: en azt mondom fotokat ide

a kasznin megvan meg az oldal minta? ha nincs, innen le tudod szedni, csak a szineit kell modositani:

http://www.localarcade.com/arcade_art

foleg ha neha be is jon az oldal
Naplózva
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2008. február 18. - 12:41:09 »

Tudom vpety, hogy Te nem komálod az ilyen tunungokat.
A motor 35mm átméröjü, asszem 100mm hosszú mindenestöl. 24V-os. Igen, az ötleg a telefonokból jött, gondolom az eredeti is ilyesmi lehet.  A bekapcsolás úgy lesz megoldva, hogy, amikor a neon /ami most plazmagömb/ a tetjén felkapcsolna akkor a motor is felkapcsol. Amit nem tudok,  hogy a neon Demóban felkapcsol-e, mer' hülyén nézne ki ha álló helyzetben elkezdene "búgni" a gép.:)  Volt a gépben eredetileg 2 üzemóra számláló is, Az egyik a gép felkapcsolása után számolt a másik gondolom a játékidöket, azt még beleveszem a dolgokba és jó lesz! :dance Még 1 relével több, de megéri! ;D

Látszik, hogy tudod mit csinálsz, de ettől sokkal komolyabb a RS-ben a motor... Nem tudom láttad e már, de egy nagy négyzet alakú doboz, gondolom benne ugyanaz a torziós megoldás van, de maga a doboz van a kaszni aljához és oldalához is rögzítve. Mindig meglepődök mekkorát rángat a kasznin, szemmel látható a mozgása. A gömb tuti jó ötlet, biztos sokkal szebb is mint a neon, így hogy modolni akarsz jó ötlet, de ha hajlanál az autentikusra, neont is lehet pótolni, ismerek egy román f@szit, akik neoncső készítéssel foglalkozik...

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2008. február 18. - 14:33:43 »

Vpety: az Sttng-t láttam nálad régebben, de akkor nem müködött. Ha abba in motor van elrejtve akkor megoldható abban is. A motorral párhuzamosan teszel egy relét arra meg egy motort, mondtad régen, hogy van ismerösöd aki segít elektromosan, az biztosan segít. meglévö géphez max 10perc a bekötése. A motor a nehezebb dolog. Attól félek kicsit én is amit Sanch írt, hogy kevés lesz a rezgés.
Köszi General Yagov, nekem most bejött az oldal, egyébként mielött kidobtam a dobozt elötte le lett fényképezve, de letöltöm ezt is, aztán megnézem otthon szüleim városában dolgozik- e még az ismerös aki kivágná Nekem a matricákat! A román ismerössel meg majd egyszer beszélek, hátha megtudná csinálni a Magic Castle törött neonját!
Köszi mindenkinek!
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2008. február 18. - 18:06:00 »

Shaker motor miatt Ed Huntert érdemes keresni. Bontott egy Royal Rumblert, hátha még megvan neki. Abban elég "bitang" motor volt.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2008. február 18. - 19:18:00 »


 Shaker motor (de akkor már echte ugynazaz mint az RS-ben ami van) amikor meglövöd a borg hajót, az nagyon állat lenne.

Itt jegyzem meg, csodálkozok, hogy nincs több ilyen rázós gép. Az RS-ben ez a shaker, annyira tuti dolog, együtt élsz a géppel. Fire in the hole... BRRRR-BRRRR. Legjobb a 5x Blast, kirázza a vért az kezedből is. A csajom fent az emeleten ordított le, hogy már elég az egész ház reng. k***ajó.

--
S
« Utoljára szerkesztve: 2008. február 18. - 21:25:59 írta izs-49 » Naplózva

Flipper kisasztal.
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2008. február 18. - 20:30:41 »

No problemo ;)
Amugy jelenleg hogy all a gep? Lapraszerelve es darabokban, vagy mar szereled ossze?
Naplózva
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2008. február 19. - 06:49:37 »

A fej már majdnem kész. Az alapra még most kerülnek fel a kiegészítök. Most éjszaka készült el a Shaker motor tartója és a dobozkája. Amúgy darabokban van. Még szerezni kell plexi rudat a gomboknak, matricát. Van még vele meló sok... De kitartó vagyok.
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Vis Major
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 177



E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2008. február 19. - 09:33:19 »

A neonhoz szerintem esetleg megkérdezhetnél pár olyan céget, amelyik neonreklámokkal foglalkozik, ha szerencséd van, akkor hajlandóak csinálni neked egyet, vagy talán van is nekik hasonló forma.
Naplózva

Hö!
______________

I'LL BREAK YOUR FINGERS NEXT TIME!!!
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2008. február 19. - 11:20:03 »

A neonhoz szerintem esetleg megkérdezhetnél pár olyan céget, amelyik neonreklámokkal foglalkozik, ha szerencséd van, akkor hajlandóak csinálni neked egyet, vagy talán van is nekik hasonló forma.

Bármelyik neonos tudja ugyanazt reprodukálni. Ezek nem tömegcikkek, mind egyedi kézműves üveg hajlított munka. Bármilyen színű és formájú neoncső reprodukálható.

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2008. február 19. - 20:22:20 »

Erröl a neonról már lemondtam, marhára pászol szerintem a gömb is. Ma nézegettem a backboxot, meglátszik, hogy nem vagyok asztalos... :reklamal: Egyik oldalán van 1 mm elcsúszás, de nem izgat, tudom, hogy én csináltam, és eladni meg úgysem fogom. :nem Holnap teszek fel képet a motor dobozkájáról.
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2008. február 20. - 17:02:01 »

Nos! itt vannak a képek a tegnap éjszakáról. Nem kell semmi rosszra gondolni :futyul. 1. kép: rozsdamentes acélból kivágtam a doboz formáját, majd megcsiszoltam dörzsivel.
2. kép: Elöre kivágott betüket ragasztottam rá, majd a jó öreg homokszóróval megszórtam.
3. kép: összehajtottam a dobozt és leszedtem a betüket.
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2008. február 20. - 19:05:40 »

A shaker motor projekt megakadt, :-\  a motor amit be akartam építeni már 12v-on is nagyon sokat pörög hát mi lenne vele 24-en, meg a a súly is kicsi lett. :reklamal:  Már felkerestem Edhuntert. Remélem még megvan neki az R.R. motorja. Bár van még egy ötletem, ma éjszaka kiderül, ha van valami fejlemény, majd jelentkezem! Addig is Flipperre fel Magyarok! :dance
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2008. február 20. - 21:16:29 »

A shaker motor projekt megakadt, :-\  a motor amit be akartam építeni már 12v-on is nagyon sokat pörög hát mi lenne vele 24-en, meg a a súly is kicsi lett. :reklamal:  Már felkerestem Edhuntert. Remélem még megvan neki az R.R. motorja. Bár van még egy ötletem, ma éjszaka kiderül, ha van valami fejlemény, majd jelentkezem! Addig is Flipperre fel Magyarok! :dance

Távol álljon tőlem, hogy elkeserítselek (sőt nagyon is örülnék ha kialakítanád a tuti megoldást), de ettől sokkal komolyabb az RS motorja. Sokkal-sokkal. Az üveg is remeg ha beindul, ha csak be-be rángat a multinál az is elég ütős. És szerintem nem a forudlatszáma a nagy, sőt, talán nem is az adja a hatékonyságát. A fotót azért mellékeltem, hogy érzékeltessem magának a fizikumának a mikéntjét.

További sok sikert!

--
S

ui: le kellett volna szerelni a tetejét (már azóta visszatettem az üveget). Ha gondolod megteszem...
Naplózva

Flipper kisasztal.
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2008. február 21. - 00:56:14 »

Azt sejtem mekkora lehet, viszont ha mégis megtennéd, hogy megnézed a motor paramétereit annak nagyon örülnék, hátha rá van írva. A fordulat is fontos, játszottam otthon a motorral kicsit, alacsonyabb fordulaton jobban rázott. Beszéltem az emberrel aki itt nálunk a gyárban foglalkozik a rezgötálak javításával. Az ipari rezgötálakban nem ilyen van, hanem egy 80Wattnyi trafónak a légrésével lehet állítani az intenzitást. Ma meg is néztem egy ilyet, csak elfelejtettem lefényképezni. Ha Edhuntertöl nem tudom megszerezni az R.R. motorját, akkor beszélek a rezgötálas emberrel, hogy okozzon valamit az ügyben. Ö mondjuk azt javasolta még, hogyha nem jutok az "aprócska" motorommal semmire, akkor szerezzek egy ablaktörlömotort és arra tegyek súlyt. Erre én is gondoltam mielött meglett ez a motor. A telefonokban lévö úgy van megoldva, hogy közel akkora átméröjü félkör súly van rajta, mint maga a motor átméröje. Jah, a ps2 Joystickje is ilyen.Ha egy ablaktörlömotorral ezt megcsinálom, akkor lehet kirázza az icket a foglalatból! :mosoly: Bár utána már lehet játszani a fordulattal... Addig is várom Ed levelét... :futyul
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2008. február 21. - 06:40:39 »

Itt a leírás. Ez adta az ötletet! Jó kis dolgok vannak még ezen a linken.
http://tuukan.fliput.net/shaker_en.html
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2008. március 03. - 19:34:32 »

Újabb ötlet. A haver aki készíti a gombokat nekem kitalálta mi lenne ha a gombok külseje fémböl lenne. Tehát vagy saválló acélból vagy cromozott vasból lesz a gombok külseje. Term. a belsö plexi. és persze vivágítás. Shakermotor: Sajna Edhunter nem válaszolt még a motorral kapcsolatban, ezért beszereztem egy rázótál alkatrészt. Lényegében egy vasmagos tekercs, olyan mint egy trafó, csak ugye ennek nincs sekundere. a teteje le van vágva. a két "vas" közötti légrés miatt keletkezik az 50Hz-es rázkódás. Nah, most ennyi.
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2008. március 03. - 19:39:48 »

amulok es bamulok miket tudsz
viszont a gomboknal az atlatszo atvilagitosra szavazok fem helyett :)
Naplózva
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2008. március 03. - 19:42:41 »

Szerintem nem a vasmag és a légrés miatt keletkezik az 50 Hz "rázkódás", hanem egyszerűen ennyi a hálózati frekvencia !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2008. március 03. - 20:32:33 »

Igen Tyutyu így van. Viszont ha összeteszem a vasakat akkor nem keletkezik rázkódás! Egyébként ez a rázóizé egy frekvencia szabályzóra van kákötve, asszem 10-60Hz-ig müxik. Ez gyárilag azért van rajta, mert ugye hülyén nézne ki ha szétszednénk minden héten a rázótálakat egy kis szabályzás miatt...:)
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2008. március 03. - 20:45:28 »

Ok. Nem okoskodni akarok. Az ötlet egyébként jó, gratulálok !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2008. március 04. - 12:24:39 »

A kasszaajtót pedig lecserélhetnéd féligáteresztő plexire. A pf és insertvilágítások miatt így az is világítana...
Naplózva

"It will never work!"
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2008. március 04. - 18:27:57 »

Vazzeg Pety!:) Most akartam írni a fórumra, hogy valakinek nincs-e véletlen egy ajtaja, cserébe az enyémért, mert meg lett nyomva egy két helyen és nem lehetett szépen megcsinálni...
De mostmár nem érdekel...:) Köszi!!!
Recon: Gondolkozom még a gombról...
További jó ötleteket várok...
Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2008. március 04. - 20:14:06 »

Látom tényleg "tudományos" lesz ...
Tegyél alulra szines neont mint a kocsikra ... sötétben jól mutatna.

Vagy ez már too much ?  :nem

Amúgy a tetejére nem egy olyan gömböt szeretnél tenni amiben cikáznak a villámok ?
Láttam olyat van többféle méretben ( átmérőben ).
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2008. március 04. - 20:25:37 »

Tyutyu!
Az már van a Magic castle alatt... ;D Ugye abban eltört a neon,és így felszabadult a lehetöség. Két kék neont nem volt nehéz szerezni. Egy havernak jutott eszébe. Azon is jól néz ki, a kék/ szürke doboz alatt. Amikor a menyasszonyom meglátta elöször, igazából nem tudta, hogy hülye vagyok, vagy összekevertem az autótuninggal a flippert. Amúgy nekem is tetszik. Igen, pontosan arról a villámos gömbröl van szó. :dance Néha elgondolkozok azon,vajon normális vagyok. A PC'82ben az összes izzó ledre van kicserélve. De nem olyan izzósra amit itt a fórumon lehet venni, hanem led+ellenállás párosra. Tavaj januárban meg februárban sajnos nagyon ráértem, nem volt munkahelyem. Ezzel töltöttem a szabadidöt, amig a menyasszonyom dolgozott. A táppanelen a biztik alatt szintén ledek jelzik, hogy a biztik még épek. Ez vajon normális??? :gondol
« Utoljára szerkesztve: 2008. március 04. - 21:45:24 írta Blitz22 » Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2008. március 04. - 20:29:31 »

Háááát megfertőzödtél ... de mi ennek csak örülünk !!!

 :jolvanjol:
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2008. március 04. - 20:32:25 »

Más : az a gömb nem okoz(hat) interferencia zavarokat mondjuk a hang részben ?
Kipróbálta(d) már valaki ?

Na ez tényleg egy "tudományos" kérdés ...  ;D
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2008. március 04. - 20:41:16 »

azt barmelyik kinai piacon lehet kapni 2-3 ezer ft-ert :)
Naplózva
Blitz22
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 606



E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2008. március 04. - 21:22:45 »

Jah, 2-3 ezer forint. Vajon egy hangpanel mennyi? :gondol A leírásában szerepel ez a tény a zavarokkal kapcsolatban,, valóban dúrva a dolog. A nagyanyám régi tvje nem szerette. Még együtt nem tudtam kipróbálni. A fej a Fire! mellett pihen. a kabin oldalai meg a gép elött. Valami fény árnyékolót csak összehozok... Faraday kalitka?!.
« Utoljára szerkesztve: 2008. március 04. - 21:46:16 írta Blitz22 » Naplózva

"Túl gyorsan jön a golyó, ezen a szar gépen megint ragad a kar..."
Gépeim:Fish Tales, Magic Castle, Strange Science, Black Rose, Shaq Attack, Cosmic Flash és egy fél Laser Cue:)
Oldalak: [1] 2 3 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1977 és 1990 között készült flipperek  |  Topic: Strange Science « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!