Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 26. - 23:35:04

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Privát gyűjtemények  |  Topic: Az elsö flipperem « előző következő »
Oldalak: [1] 2 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Az elsö flipperem  (Megtekintve 27848 alkalommal)
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Dátum: 2011. augusztus 08. - 21:34:27 »

Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi hogy,kinek mi volt az első flippere és hogyan sikerült
hozzájutni?Kezdem én nekem egy 1984.es ZZZ.Time Machine.volt az elsö gépem
25.000.ft volt egy pinyóbóll 1993.banÉs sajna már nincs meg, :'(
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
Maker
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 23


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2011. augusztus 08. - 22:02:40 »

Első gépem 93-ban egy Taxi,kemény 13000 HUF,en barom 2006-ban eladtam 70 papirert  :ohmygod:
Naplózva
timtomi
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 387


WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2011. augusztus 08. - 22:13:38 »

2009-ben egy Big Guns 100.000.-
SZuper állapotban, átledezve működik még mindíg nálam. Nem adom el, imádom :))
Naplózva
Olivér
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 506



E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2011. augusztus 09. - 00:05:05 »

94-95' környékén egy Laser Cue. 20.000.-Ft-ért vettem.
Azóta is meg van a gép.
Naplózva
janikajanika
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 617



E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2011. augusztus 09. - 07:20:27 »

Az első gépem 1992 körül egy PacMan amit ha jól emlékszem 10000 Ft ért vettem . Ez a gép már csak az enyém volt és nem a vállalkozásé .
Naplózva

Akad 1-2 gép ha nagyon körülnézek .
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2011. augusztus 09. - 09:40:14 »

93-örül egy 1977-es bally Lost World a Fővárosi Vidámparkból. ár:15.000ft (máig megvan...!)
« Utoljára szerkesztve: 2011. augusztus 09. - 11:27:08 írta izs-49 » Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Marcipa
Egyesületi Tag
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1298



WWW E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2011. augusztus 09. - 10:05:52 »

2003 - 4 asszem Elektra 65eFt eladtam már :(
Naplózva

[Pinballs:  Getaway, Fish Tales, Black Jack, SWE1 ;) Gone but not forgotten Batman Forever, Super Orbit, Elektra , Mundial, Lap by Lap, Diamond Lady Arcade: MKII
http://www.csokieskave.hu
http://www.mpadesign.hu 
http://www.mpacustom.hu]
Recon
Guest


E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2011. augusztus 09. - 10:51:17 »

2006, F-14 Tomcat, 50k, vpetytől. Máig megvan.
Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2011. augusztus 09. - 10:53:58 »

Talán 2001 ,  The Machine : Bride of Pinbot  50k , máig megvan.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
NONO
Egyesületi Tag
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 435



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2011. augusztus 09. - 17:05:18 »

1992-93 körül a MILLIONAIRE (45000 Ft. volt). Igaz egyszer eladtam, de vért izzadva könyörögtem a srácnak kb. 3 éven keresztül, hogy adja el.
Azóta megvan és soha többé nem adom el!
Naplózva

NONO

www.nor-bika-421.wbh.hu

Williams/Bally flipperek 1980-1995ig és egy szem Gottlieb.
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2011. augusztus 09. - 18:55:01 »

2003 Gorgar Williams.Ha jól emlékszem 20 ezer forint volt az ára meg egy használt kosarascipő.A cipő ért vagy negyvenet.
Egy kicsit meg lett gyötörve a gép ezért pár ezresért elherdáltam.
Örültem hogy megszabadultam tőle és utána se hiányzott egyáltalán.8 évig nem is volt flipperem most is egy van csak.
Naplózva

Pinball is Dead
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2011. augusztus 09. - 22:44:21 »

bakker. te eladtad a GorGar -t ? <nemminositemmertabbolbunyolesz>
remelem az az, amit GKO rendbetett depompasan.
Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2011. augusztus 09. - 22:47:29 »

FirePowerre volt eselyem, amikor a kilencvenes evek kozepen nyerogepeket programoztam at, mar majdnem megegyeztem a ceggel, amikor szo szerint elnyelte oket a fold. igy a PinBot lett az elso 2008. Feb. 9 -en kapartam ki a viragagyasbol a kaktuszok alol. Még megvan, de helyhiany miatt egyre valoszinubb, hogy keresek neki valami gondos gazdat, aki felujitja.

Naplózva
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2011. augusztus 09. - 23:00:57 »

Kaktusz virágágyás?Jól megküzdöttél érte :box:
kertészetből vetted? :)
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2011. augusztus 09. - 23:03:57 »

majdnem. egy csaladi haz pincejeben volt szabalyos oserdo kozepen. volt ott mindenfele virag, de a flipperen a kaktuszok tenyesztek, rajta es benne meg mindenfele pokfamiliak.


Naplózva
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2011. augusztus 09. - 23:16:51 »

Megfigyeltem a pók már minden géphez extrában jár. :)
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2011. augusztus 10. - 04:30:58 »

bakker. te eladtad a GorGar -t ? <nemminositemmertabbolbunyolesz>
remelem az az, amit GKO rendbetett depompasan.

Hát azt a gépet bajos lett volna rendbe rakni már amikor hozzám került fáig kopott volt a playfieldje.Egy két dolog félre is volt kötve benne de sebaj szép hosszú élete volt.
Naplózva

Pinball is Dead
feherzs
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 510



E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2011. augusztus 10. - 22:21:28 »

1994-ben vettem egy ZZZ Time Machime-t 15e-ért! 1995-ben eladtam 15e-ért sajna! Pár éve véletlenül visszakerült hozzám tök véletlenül! Nem adnám el csak ha kenyérre kellene...
Naplózva

"De mindig azt mondtam, hogy a flipper vissza fog térni."
/Steve Kordek/
Liti
Adminisztrátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2302



WWW E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2011. augusztus 11. - 00:32:05 »

Az első kettőt visszavittem mert hulladékot adtak el. Többek közt ezért született meg a Flipper Klub. Az igazi első nagyon sok pénzembe került 150 ezresbe egy Creature volt 2005 tájékán. nagyon szép gép volt már akkor is. Mára igazi celeb, nem túlzás ha azt mondom Magyarország legtöbbször bemutatott flippere :) Erről írtam a creature topikban... :)

Tavaly lakkozást, és új matricát kapott.

képek:

http://www.pinballowners.com/liti
Naplózva
pety
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 100



E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2011. augusztus 11. - 00:51:04 »

1992-ben egy zzz devil riders gépet vettem 10000ft-ért egy kocsmából egy darabig  a szobámban diszelget aztán be tettem egy vendéglátó helyre ,hogy pénzt keressen csak hát mindig volt valami probléma vele  akkor ugy  gondoltam nekem nincs is  szükségem erre a nagy batár dobozra 1994-ben elcseréltem egy pioneer autós cd lejátszóra akkor ugy tünt ,hogy sokkal nagyobb az értéke egy cd-lejátszónak és ráadásul belefér egy reklám szatyorba is.. Hát azóta fordult a világ és a cd lejátszó  már lassan a sülyesztőbe kerül  egy  flippernek meg még mindig meg van a varázsa   .  Kb 2009-ben hosszas kutakodás után kiderült,hogy ahol lakom , ott van a gép  tölem 500 m-re egy  ismerősőmnél nagy nehezen megszereztűk töle,Miskolci  Edhunter barátunk csere-bere gépeivel  ,a sorsa a gépnek  az lett   hogy Pécsre került Xenon úrhoz , utolsó infom az ,hogy a  mai napig is ő birtokolja, de ezt  majd ő megerősiti
Naplózva

  üdv:Pety.
                
                                                   
   PC.  FAR. MC. TM. SK.
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2011. augusztus 11. - 14:14:49 »

Megnézegettem a képeket,tényleg gyönyörű ez a gép. :taps:
Nem semmi egy ilyet felujjitani,(mondjuk a egyiket se)
és van valami varázsa ennek a gépnek,a playfield teljesen lenyűgözött.
Még sosem játszottam ilyen flipperen,nagy élmény lehet.
Talán majd egyszer én is kipróbálhatom. :pinball:
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
Locomotion
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 3



E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2011. november 11. - 08:32:10 »

Múlt idézése, s egy Flipper újjászületése.
Gyermekkoromban rengeteg időt töltöttem a dunaújvárosi Vidámparkban, ahol édesapám vezető beosztásban tevékenykedett.
A rendszerváltást követően hozzá jutottam egy Zaccaria Locomotion Flipperhez. Hogy miért éppen ezt a flippert választottam, nos a vasút iránti érdeklődésem, főleg hogy H0-ás terepasztalom is volt, természetesen nem volt kérdéses részemről, s azonnal a Gőzmozdonyos Flippert választottam.
A Flippernek volt némi elektronikus hibája, a javíttatást mindig halogattam, pedig bevásároltam kimondottan flipperégőkből vagy 100db-ot.
Telt- múlt az idő, a Flipper garázsban volt, s mivel megérkezett a garázs új lakója a Lada (1500S), flipper útban volt. A Lada és a Zaccaria Flipper között van némi kapcsolódási pont, hiszen mind kettő eredete Olaszországba nyúlik vissza, s mint ismeretes, a Zsiguli/Lada eredete az Olasz Fiat 124-es (a Lada 1500S-é a Fiat 125). A Flipperemnek mennie kellet, melyet szétszedtem (melyet azóta nagyon megbántam), s több dobozba rejtettem az alkatrészeit.
Az idő múlásával tovább erősödött bennem, hogy kell nekem egy működő Locomotion Flipper.
2011 nyarán, az egyik hazai aukciós portálon ráleltem gyermekkori álmomra, a LOCOMOTION Flipperre. Nem volt kétséges számomra, hogy megveszem- e, ráadásul a termék leírásban olyan információk voltak, hogy a gép egyben van, nem hiányzik semmilyen alkatrésze, csupán a több évtizedes állás miatt nem indul a gép. Ez hihetően tűnt, hiszen a CPU akkumulátorának kapacitása véges, s az idő elmúlásával programvesztés áll fenn.
Bár az ára kicsit magasnak tűnt, de tény, hogy egy ilyen gépet ritkán kínálnak eladásra, ezért látatlanban megvásároltam.
A gép helyreállítását a hazai Zaccaria Flipperek megmentőjére, Mesterére: Petrik Lászlóra bíztam.
A kérésem az volt felé, hogy egy üzembiztos, s külsőleg is megfeleljen egy lakásban való tárolásra, díszítésében.
Elfoglaltsága miatt néhány hónappal később Ő ment Flipperért, egy Budapest melletti kis település sörözőjéhez, melynek alaksorában, s annak is a legtávolabbik sarkában, minden féle lim- lommal rápakolt helyzetben lelt rá. Szomorú, de tény, hogy rengeteg gép vált így az enyészetté. Készült kép a megtalálás állapotáról, higgye el kedves olvasó, lesújtó volt. Miután kiszabadították a több évtizedes fogságból, s kinyitották a fejdobozt, kiderült, hogy azért van némi hiányossága: a CPU, valamint a program panel hiányzik...
Kissé elkeseredtem, hiszen a CPU nem csak a Flipper szíve, de mára már elég ritka alkatrész, s aggódtam, hogy a CPU pótlása végett vásárolnom kell majd esetleg egy másik Flippert, donorként.
Petrik Úr nem tartotta lehetetlen vállalkozásnak a flipper felújítási projektet, így azt javasolta, hogy ne mondjak le a gépről. Az eladóval felvettem a kapcsolatot, udvarias levélben tájékoztattam a gép hiányosságáról, kértem, hogy a hiányzó alkatrészeket, vagy némi pénzösszeget visszautalni szíveskedjen. Az eladó türelmet kért, s ígérte, hogy kárpótol. A hiányzó alkatrészek nem kerültek elő, azonban elismerte, hogy több évig nem volt rálátása gépre, ezért tudta nélkül megbonthatták. Nagyon korrekt volt, visszautalta gép vételárának közel az egyharmadát. Nagyon ritka, hogy az eladó ennyire korrekt, ismételten köszönöm neki.
A kijelzők állapota volt még kérdéses, azonban szerencsére ezek működőképesek voltak, mely némi reményt adott a gép sikeres felújításához.
Bár további néhány fontosabb hiányzó alkatrész: Fény- effekt panel, mely a Locomotion egyik jellegzetessége is pótlásra szorult, a többi alkatrészek, mint pl. érme- mikrokapcsoló, vagy a flipperkart működtető tekercs cseréje, jó néhány izzó pótlása, új golyó, a megrepedt pályaüveg cseréje, s természetesen a gumigyűrűk cseréje után a pályamező tisztítása, valamint az elektromos érintkezők tisztítását követően jöhetett a programozás.
Épen három évtized után ébredt fel a Flipper a Csipkerózsika álmából a ma már muzeálissá érett műemlék: Zaccaria Locomotion Flipper.
Eljött a várva-várt október első hétvégéje, s mehettem érte átvenni a szuszogó, csilingelő gőzmozdonyos flippert. A lakásban való elhelyezés után, természetesen meg kellett várni a javasolt 24órás pihentetést a gépnek, ugyanis, bár napos, de hat Fokos hideg volt a szállítás délelőttjén.
Vasárnap délután nagy izgalommal kapcsoltam be a Flippert. A gőz kiengedési hangeffektel, s a kijelzőkön gyors egymás utáni nullák megjelenése után, egy 10Ft-os érme bedobását követően, s a Start gomb megnyomása után közel húszöt ével tekertem vissza az idő kerekét.
A flipperemről képeket a következő linken tekinthető meg:
http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=230021
Köszönöm a Mesternek, aki szívvel, lélekkel, nagy gondossággal és precizitással felújította gépet.
Naplózva
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2011. november 11. - 08:39:13 »

Jó történet. Szeretem olvasni az ilyen sztorikat!  :mosoly:
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
tibric
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 128



E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2011. november 11. - 09:10:30 »

Én is így vagyok ezzel!
Tetszett a sztori  :jolvanjol:  ;)
Naplózva
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2011. november 11. - 17:51:17 »

Nem semmi történet,nagyon szép lett a masina.
Gratula!! :jolvanjol: :jolvanjol:
Hiába Tyutyu mester érti a dolgát!
Az én gépeimet is ő gyógyítgatja.
Azt írtad van kép a fellelés állapotáról ,de nem találtam
a képek között,hol lehet megnézni?
Érdekel az is hogy nézett ki akkor. :gondol
Egyébként nagyon korrekt volt az eladó,ez aztán tényleg ritka dolog.
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
Locomotion
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 3



E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2011. november 14. - 18:39:31 »

Köszönöm a gratulációt, Tyutyú valóban érti a dolgát.
A Flipperem fellelési állapotban:
http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=230021
Naplózva
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2011. november 14. - 20:48:58 »

Nem semmi képek!
Csoda hogy megtaláltátok,nem semmi lehetett kiásni
a lom kupac alól,de legalább megmenekült az enyészetöl. :taps: :taps:
Az én Farfallám is is hasonló,körülmények között volt,csak szegény
csillag garázsban nejlon foszlányok takarásában kocsma udvar, képzelheted.
De szerencsére jókor voltam jó helyen,így még meg tudtam menteni, :jolvanjol:
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2011. november 15. - 20:27:57 »

most nezem ha szabad linkelnem kepet.

http://s12.images.www.tvn.hu/2011/10/15/08/50/www.tvn.hu_e41514cb350239d43e4f5b8fd5ec7adb.jpg



ugyanez a gozmozdony van a fejuvegen is a locomotion-nek, azert raktad be a kepek koze? :S  
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Locomotion
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 3



E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2011. november 16. - 21:14:55 »

Igen, ezért tettem fel a képet. csodás mozdony!
Azért tudtak valamit az Amcsik. A gőzmozdonyok közül ez a típus volt a legdíszesebb, s ez a modell ihlektte meg az Olaszokat, a Zaccaria Flipper gyártókat.
Szerintem fantasztikusan jól sikerült.
üdvözlettel: Csaba
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2011. november 18. - 22:36:19 »

 :jolvanjol: egyetertek :)  :jolvanjol:
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Greg
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 57


E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2011. november 18. - 22:48:04 »

Barracora volt az elsö gépem,2 honapig könyörögtek hogy vigyem el,mert kell a hely.
Felajánlották hogy elhozzák a lakásomra is,csak vigyük most,ez volt az a pont,amikor a
legkisebb ellenállást éreztem(hogy segítsek emelni),és elhoztuk.Sajnos már nincs meg.

Naplózva
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2011. november 18. - 22:50:08 »

 :reklamal:
nyomozzuk ki, hol van. ha tuleljuk ezt az idiota valsagot, nekem _KELL_ egy Barracora.
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
scholtz
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 19


A Lángoló Búra


E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2013. szeptember 29. - 20:52:05 »

Most vetük meg az első gépűnket 300.000 HUF (elado nevét nem irom mert megsértem)
REVENGE FROM MARS :pinball: :beer: :tenoutoften:
Mivel még 11 éves vagyok ezért most vetük de a flipperekért én kesztem el rajongani.
Naplózva

S       B       A
Scholtz Bálint András
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2013. szeptember 29. - 22:00:27 »

Akkor ideje ágyban lenned már a TV maci is lefeküdt.Gratulálok az első gépedhez!
Az eladó neve nem gáz szerintem még a 300k-val együtt sem mert szép gépet vettél(ha jól sejtem ezen játszottam  a tavalyi rendezvényen)
Naplózva

Pinball is Dead
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2013. szeptember 30. - 09:56:39 »

Most vetük meg az első gépűnket 300.000 HUF (elado nevét nem irom mert megsértem)
REVENGE FROM MARS :pinball: :beer: :tenoutoften:
Mivel még 11 éves vagyok ezért most vetük de a flipperekért én kesztem el rajongani.

Örülök, hogy akad fiatal rajongó. En is korán kezdtem, de akkor ez könnyű volt, volt lehetőség játszani. Hozza fuzom, kicsit később kattantam ra a témára, minthogy nem 11 évesen jártunk masszívan kocsmazni (hanem 14).

S
Naplózva

Flipper kisasztal.
Oldalak: [1] 2 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Privát gyűjtemények  |  Topic: Az elsö flipperem « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!