Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 29. - 06:45:33

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: Régi élmények a játéktermekről/Egy kis nosztalgia?/ « előző következő »
Oldalak: 1 [2] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Régi élmények a játéktermekről/Egy kis nosztalgia?/  (Megtekintve 43123 alkalommal)
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #35 Dátum: 2013. október 06. - 22:21:35 »

tévedtem, két Turf Champ van.
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2111



WWW E-mail
« Válasz #36 Dátum: 2013. október 07. - 07:58:25 »

Amiből nem sok látszik (kék tető, fehér lábak, puska) az egy 1959 Williams Crusader.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2111



WWW E-mail
« Válasz #37 Dátum: 2013. október 07. - 08:19:11 »

...és van egy zöld boxos flipperszerű vmi ami vmi videójáték és sima TV volt benne. ..utoljára így néztek ki.  :'(

...a kép innen van:  http://www.szellemvarosok.hu/2013/03/a-szomoru-vidampark/
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #38 Dátum: 2013. október 07. - 09:29:31 »

Kösz,ez érdekes.Azért tudták ezek mi a jó.Wms Forever!
Naplózva

Pinball is Dead
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #39 Dátum: 2013. október 07. - 10:34:42 »

Tényleg érdekes egy szerkezet, :gondol
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
nylonmajom
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 158


E-mail
« Válasz #40 Dátum: 2013. október 07. - 10:43:47 »

Ezt a két flipperkasznis valamit,amiben Atari konzolok kaptak helyet,Egy ismerősöm szállította el valamikor tavaly nyáron,vagy legalábbis két ugyanilyet.gyalázatos állapotban voltak,nem is tudom mi van velük.megtudakolom és írok a jelenlegi helyzetükről.
Naplózva

Tegnap szép volt,ma csak ringyó....
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #41 Dátum: 2013. október 07. - 10:49:01 »

Némi esély,talán megmenekültek az enyészettől. :beer:
mert ha ott maradtak volna,szeméttelep?? :'(
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
nylonmajom
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 158


E-mail
« Válasz #42 Dátum: 2013. október 07. - 10:55:07 »

Megvannak egy raktárban,az egyikben Atari konzol volt  a másikban Videopac G700,amit a Philips gyártott.darabokra vannak szedve a helyhiány miatt,valszeg soha nem is lesznek összerakva.Gottlieb kaszni lett átfestve,a tulaj szavaival élve:Gazdálkodj okosan stílusban.
Azért még egy kis időt kaptak,de szinte reménytelen,hogy valaha is használatban legyenek még,mindenesetzre érdekes ötlet volt a Vidámpark részéről ez a megoldás.
Naplózva

Tegnap szép volt,ma csak ringyó....
timtomi
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 387


WWW E-mail
« Válasz #43 Dátum: 2013. október 22. - 11:08:06 »

Reggel leszaladtam Dunaújvárosba és gondoltam sétálok egyet az ex. vidámpark területén.... sajnos nem jött össze és már ne is tervezzétek...épp dózerolták a területet...

 :tuz
Naplózva
flipperlaci
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 111



E-mail
« Válasz #44 Dátum: 2016. május 15. - 23:11:29 »

Esetleg nincs valakinek fotója a Debreceni Vidámpark EX játékterméről, vagy géplista az ottani üzemeltetett gépekről?
Még a 90s évek elején voltam ott, rémlik sok kormányos fényjáték volt középen, meg körben különböző gépek, illetve balra a bejáratnál a Sega Periscopja! Nah ebbe tettük az ezüsthuszast egymásután elég sokszor.. Ma már ennek nyoma sincs, a bazár sor és sok más mint a játékterem is a ZOO áldozata lett. :(

http://www.pinrepair.com/arcade/sperisc.htm
https://www.flippers.com/SegaPeriscopeRestoration.html

Naplózva

Üdvözlettel: Laci
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #45 Dátum: 2019. január 02. - 14:37:32 »

B.U.É.K! Mindenkinek!   
Olvastam egy cikket a régi Vidám Parkról,Van egy két régi fotó az akkori játékteremről,Eben az időben, jó páran játszottunk ezeken a gépeken.
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #46 Dátum: 2019. január 02. - 14:40:17 »

Még képek.
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #47 Dátum: 2019. január 02. - 21:15:05 »

Nincs meg esetleg nagyobb felbontásban ?
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
weiszi85
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 138


E-mail
« Válasz #48 Dátum: 2019. január 03. - 16:47:28 »

Esetleg nincs valakinek fotója a Debreceni Vidámpark EX játékterméről, vagy géplista az ottani üzemeltetett gépekről?
Még a 90s évek elején voltam ott, rémlik sok kormányos fényjáték volt középen, meg körben különböző gépek, illetve balra a bejáratnál a Sega Periscopja! Nah ebbe tettük az ezüsthuszast egymásután elég sokszor.. Ma már ennek nyoma sincs, a bazár sor és sok más mint a játékterem is a ZOO áldozata lett. :(

http://www.pinrepair.com/arcade/sperisc.htm
https://www.flippers.com/SegaPeriscopeRestoration.html


Periszkóp az egyik ismerősömnél van darabokban.....felújításra vár...
az a bakelites rockola ami ott lent van az emelvényen lehet az volt nálam...
Naplózva
flipperlaci
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 111



E-mail
« Válasz #49 Dátum: 2019. január 03. - 23:38:57 »

Esetleg az előéletét megszimatolhatnád tőle, (ide való történet gyanánt) s hogy mire van szüksége, hogy esetleg arcadiara egyszer elkészüljön/elkerüljön.
UI. Csak a félreértések végett. Nyilván nem az orosz hasonló gépről beszélünk, hanem arról ami a flyer-n van.
Naplózva

Üdvözlettel: Laci
feherzs
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 510



E-mail
« Válasz #50 Dátum: 2019. január 07. - 06:19:32 »

Esetleg nincs valakinek fotója a Debreceni Vidámpark EX játékterméről, vagy géplista az ottani üzemeltetett gépekről?
Még a 90s évek elején voltam ott, rémlik sok kormányos fényjáték volt középen, meg körben különböző gépek, illetve balra a bejáratnál a Sega Periscopja! Nah ebbe tettük az ezüsthuszast egymásután elég sokszor.. Ma már ennek nyoma sincs, a bazár sor és sok más mint a játékterem is a ZOO áldozata lett. :(

http://www.pinrepair.com/arcade/sperisc.htm
https://www.flippers.com/SegaPeriscopeRestoration.html


Periszkóp az egyik ismerősömnél van darabokban.....felújításra vár...
az a bakelites rockola ami ott lent van az emelvényen lehet az volt nálam...

Szinte biztos, hogy az volt mert a belsejében volt pár szétrágott belépőjegymaradék...
Naplózva

"De mindig azt mondtam, hogy a flipper vissza fog térni."
/Steve Kordek/
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #51 Dátum: 2019. január 09. - 18:28:28 »

Balatonföldvár '75-'80 körül
Naplózva

"It will never work!"
Flipper doktor
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 84


E-mail
« Válasz #52 Dátum: 2019. január 09. - 21:56:56 »

Az én első játéktermi élményeim 1970-re nyúlnak vissza. A pécsi Pannonia Szálló 1. emeletén volt egy játékterem, ami később leköltözött a földszintre. Az el nem vásárolt uzsonna pénzemet (napi 2-Ft) áldoztam arra, hogy flipperezzek. A 8. születésnapomra azt kértem apámtól, vigyen el ebbe a játékterembe flipperezni. Összesen 20- Ft-ot áldozott erre. (2- Ft volt egy játék) Zömében EM gépek voltak itt és csak egy-két SS gép, amihez én a 8 éves kis suttyó nem férhettem oda a műanyagdobozos Philip Morrist szívó 16 éves nagyfiúk között. Emlékszem, hogy játszottam olyan gépen is, aminek még nem elektromágnes mozgatta a karját, hanem az oldalgomb és a flipperkar között mechanikus áttétel volt. Ez a megoldás jó volt arra, hogy a karral a golyót kisebb, vagy nagyobb erővel is meg lehetett ütni. A flipperek hangját még nem elektronika szolgáltatta, hanem a gép hasában lévő öthangú xilofon, amit az elektromágnesek klopfoltak. 15-16 gép állt a teremben. Itt láttam először egy EM gép belsejét is. Az iszonyatos mennyiségű drót látványa lenyűgözött és félistenként néztem a szerelőre, aki értett hozzá. A flippereken kívül volt a teremben zenegép, rex asztal, egy kosárlabda automata, egy autóversenyzős ős "videojáték" és egy helikopteres csodagép. Az ős "videojáték" úgy működött, hogy egy kb. 40x40 cm-es tejüveg lap előtt vontatott egy végtelenített műanyagszalagot, amire a versenypálya volt rányomtatva a csak kicsit kanyargós pályával és a többi versenyautóval. A saját autónak csak az árnyéka látszott, amit a kormánnyal lehetett mozgatni jobbra-balra. Volt rajt egy kétsebességes váltó és egy gázpedál, ami a fólia sebességét befolyásolta. Ha az én autóm árnyék képe nekiment egy másik autónak, vagy a pálya szélének, akkor a fólia vontatása megállt. Le kellett lépni a gázpedálról, újra egyesbe rakni, akkor újra elindult. 3 perc volt egy játék és egy mechanikus számláló számolta hány km-t tudtál megtenni. A helikopteres játék pedig egy olyan 60x60 cm-es vitrin volt, aminek mind a 4 oldala üvegezett volt. Középen állt egy függőleges tengely ami forgott. A tengely közepére egy mérlegszerkezet volt erősítve. Az egyik gégén a helikopter volt, a másik végén az ellensúly. A helikopter rotorjának forgási sebességét lehetett változtatni egy potméterrel. Ettől a heli vagy feljebb emelkedett, vagy süllyedt és a középső tengellyel együtt forgott körbe.  A vitrin négy sarkában vékony oszlopok voltak kiálló érintkezőkkel Ezeket kellett eltalálni egy a helikopterből kiálló  vékony rugóval. Erre adott pontokat. Ezen is 3 percig lehetett játszani. Talán ennyi...
Naplózva
flipperlaci
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 111



E-mail
« Válasz #53 Dátum: 2019. január 11. - 01:07:33 »

https://www.youtube.com/watch?v=84NYF1pYu1o

EZ AZ?
Naplózva

Üdvözlettel: Laci
Flipper doktor
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 84


E-mail
« Válasz #54 Dátum: 2019. január 18. - 23:15:47 »

Nem ez az. Ennél is régebbi volt.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: Régi élmények a játéktermekről/Egy kis nosztalgia?/ « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!