Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 20. - 11:13:37

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: Régi élmények a játéktermekről/Egy kis nosztalgia?/ « előző következő »
Oldalak: [1] 2 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Régi élmények a játéktermekről/Egy kis nosztalgia?/  (Megtekintve 43251 alkalommal)
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Dátum: 2011. augusztus 12. - 18:41:58 »

Sziasztok!
Arra gondoltam tekerjük vissza az idő kerekét,és kicsit nosztalgiázzunk!
Talán még sokunkban,él a játéktermek régi varázsa.
És megoszthatnánk egymással,játéktermi élményeinket,
Pl:Poénok,kudarcok,"egy kis trükközés".Stb...... :D
Kezdeném
Nálunk csak egy játékterem volt anno a 80.évek elején,meg persze
voltak még,mozgó játéktermek,gondolom sokan emlékszetek ezekre is.
Emlékszem mikor bejöttek igazoltatni a rendőrök,totál meghülyült a rádiójuk sípolás
sistergés gondolom a sok géptől.Volt részem flipper üveg robbanásában/Gorgar/
majd frászt kaptunk. Játék közbeni áramszünetről,amelyet egy srác nem igazán
jól viselt,iszonyú őrjöngésbe kezdett,emlékszem a rendőrök vitték el, kicsit
átalakította az egyik videó játékot. :idiot1:
Próbálkoztunk coin helyett alátéttel,de az soha nem jött be. :nevet:
Néha az"Elnyelte a pénzemet"trükköt játszottuk el.(Elég gyerekes dolog így vissza gondolva) :D
Egyszer haverommal bementünk a terembe,és a flippernél való némi motoszkálás után
szóltunk az öreg Berci bácsinak(érdekes sosem felejtem el a nevét,ő volt a pénzváltó)
Nos hogy benyelte a masina a pénzünket,jött is az öreg és közölte velünk épp most lett
a persely ürítve hamar meg lesz a pénzünk.Kereste is bőszen  fejét vakargatva
mi meg csak kitartóan vártuk az coint,ami persze nem lehetett ott mert be se dobtuk.
Majd megunta és közölte,biztos a pénzbedobóban akadt el és ő nem szerelő,erre nincs ideje.
Benyomott nekünk négy ingyen játékot.(Ma már kicsit lelkifurkám van)de akkor lejátszottuk
Sokszor előfordult hogy épp szerelték,a flippereket,mikor bent voltam.Persze ott lábatlankodtam,
már akkor is vonzottak ezek a gépek.(hogyan működnek?,mi van bennük?)
Szinte előttem van a kép,mikor fel volt nyitva a playfield és csak néztem mennyi minden
van a ládában,És ha végzett a javítással,a próbánál nekünk adta a játékot. :banan:
Remélem lesznek élmények amiket ti is,megosztanátok velünk.
Ez jó korszak volt,és már többé nem lesz :'(.Az igazi régi játéktermek,már csak emlékeinkben élnek

                                                   ÜdvJanika.
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
pintakker
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1493


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2011. augusztus 12. - 19:19:32 »

Nálam ilyen játék termi élmény nem igen fordul elő,mivel édes apám addig foglalkozott flipperekkel videó játékokkal amíg nem vezették be ezt a hülyeséget hogy vizsgáztatni kell,ez után ellettek adva a gépek,én leginkább itthon tudtam játszani rajtuk amikor éppen félre volt téve pár gép,de sokszor mentem vele és ott a helyszínen a szerviz után tudtam mindig játszani kicsit,de mindig vártam a nyári szezon végét mer akkor a garázsba lett téve az össze flipper hogy újra ki legyen helyezve és ilyenkor aztán nem volt meg állás folyamatosan lent voltam néhány másik sráccal.
Ezért én nagyon nem jártam játék terembe mer számomra itt volt a lakás alatt a garázsba  :pinball:  :pinball:  :pinball:
Mondjuk egyszer kétszer meg fordultam apámmal meg bátyámmal a Balaton Almádiban lévő Amstel Portba, pénz nem is ment bele a gépekbe mer volt billiárd zsetonunk ami akkora volt mint a huszas így bevette a gép :D
Naplózva

Rokkó, a rumos rabló rácsapott egy ragyogó drágakő rakományra, de rettentő rémesen ráfaragott :D :D
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2011. augusztus 12. - 19:32:17 »

Trükk azt nem állt távol tőlünk se,amikor elkezdtem játszani(1991)állították át a flippereket és videó játékokat 10 forintosról 20 forintosra.
De ha erősen dobtuk meg a tízest simán bevette,aztán sokáig ez volt a divat.Ezt pörgetésnek hívtuk.Persze a teremőr figyelte a gépeket ezért gyorsan kellett csinálni.
Hamarosan jött az újabb trükk a cérnázás,mindössze egy húszas némi cérna és cellux kellett hozzá meg némi kézügyesség.
Beletettem a maximum creditet néha kikötöttem a végét a lábcsavarhoz ha kifogyott a credit újra lehetett tankolni.
Ezt a trükköt kiterjesztettük egyéb automatákra is de a nyerőgépek nem nagyon díjazták előfordult hogy beriasztottak.
Szóval cérnával jártunk játszani egész addig ameddig egyik haverom unalomból elkezdte próbálgatni a kulcsát az egyik Indiana Jones flipperbe.
Látni kellett volna az arcát mikor kinyílt a gép és elkezdett jelezni. ;D
Először csak a szervízkredit gomb volt szimpi de aztán egyre gyakrabban cserélgettük a fekete dobozt is a gépben.
A szerelők ürítgettek pénteken mi pedig hétfőn,azért maradt a cégnek is valami.Aztán lecserélgették körkulcsosra a flippereket de
ehhez is sikerült trükköt  horribilisnek számító 60 ezer forintos áron egy királykulcsot.Ez mindent kinyitott ami körkulcs volt.Sokszor benne voltak a buliban a teremőrök is.
Ekkor a kulcs kapcsán jött a képbe a nyerőgép-lehúzás ami már talán súrolja az illegalitás határát,meg egyébként sem flipperes téma.
Naplózva

Pinball is Dead
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2011. augusztus 12. - 20:41:22 »

Ez így van rendjén!
Nem is azért csináltam az oldalt ,hogy "bűnözőkké" bélyegezzenek minket. :D
Ami volt elmúlt,amolyan gyerekes csíntevések meg bőven beleférnek"felnőttünk" :taps:
Ami még eszembe jutott,egyszer betértünk egy kisebb játékterembe,valahol kőbányán.
És vártunk a Pac-Man flippere,két srác játszott rajta,mikor végeztek fura volt hogy benne
hagytak creditet,de kiderült a turpisság mondták órák óta játszanak,egy húszasból,és megunták
mert a gép elkezdte ontani a szabad játékokat.Gyorsan átvettük a gépet,de bukta lett belőle
mert,közben bejött a főnök,gondolom az volt,és elkezdett minket figyelgetni,
Majd odasétált nézegette a játékot,megvárta még a uccsó golyó is lemászik.
És mivel nem volt számvégződésünk,csúcsot se döntöttünk, de e kedves gép megajándékozott
minket még játékkal,Emberünk erre lazán lenyúlt a kapcsolóhoz és kiiktatta a forgalomból,
Majd kérdőre vont mit csináltunk a flipperell,és gyors távozásra bírt minket,ki is lettünk tiltva. :banan:
Hogy mi történt és miért volt,ilyen adakozó a gép mai napig rejtély :gondol:
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2011. augusztus 12. - 21:06:53 »

Ha rendesen koppant a gép akkor tippem sincs de ha csak beszámolta a creditet akkor ügyes cérnázás volt mögötte.
Pont arra a pontra volt kispanolva a cérnázott érme amikor kisebb-nagyobb rezdülésekre számolta a creditet.
Mi?Hogy?Bűnözők?Hol?Mindjárt hívom a rendőrséget!
Naplózva

Pinball is Dead
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2011. augusztus 12. - 21:27:33 »

Pedig koppant,és lövésem sincs,hogy ezen buktunk el mert
hangzavar az volt rendesen,amúgy kinyitotta a pénzbedobó ajtaját
de ott nem volt,mahinálás.Most hogy mondod elgondolkoztam, :gondol. lehet ez volt a mázlink.
De az is lehet,már voltak gondok vele,amikor bőkezűen osztogatta a crediteket.
Olyat már láttam,hogy meghülyült a flipper játék közben,és csak számolt.csak számolt..................
Közben néha koppant és vígan osztogatta a jutalom játékokat..
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2011. augusztus 12. - 23:10:02 »

Aha ez érdekes nem találkoztam hasonlóval ráadásul a PacMan flippert se ismerem.
Magától számoló flippert láttam már elég gyakori,egyszer egy Theatre of Magic pedig sorozatban dobálta ki a golyókat.
Vagy egyfolytában világító special a Twilight Zonenál .
Egy T 3 flipper pedig csak 10 végződésre adott szabadot egyfolytában .
Elég volt letiltani a 3.golyót vagy kiengedni a megfelelő pillanatban és adott a végén egy kreditet.
Az ilyesmit sose használtam ki valahogy,nem túl érdekes így legyőzni a gépet.
Meg a fosztogatós része se mozgatott a végén:le lehet húzni a gépet kétszer-háromszor és mi lesz az eredmény?Elviszik ennyi.
A 90-es években elbírta a forgalom az ilyen furmányos dolgokat később már nem....
Naplózva

Pinball is Dead
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2011. augusztus 13. - 00:04:16 »

A technika csodákra képes!Érdekes amit írtál ezekről meg én nem hallatom.
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
Buffolini
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 3


E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2012. március 24. - 21:12:58 »

Ahh...azok a régi szép idők....!

Első flipperem (illetve amire emlékszem - általános suli vége felé) még az IndianaJones volt, Balatonföldváron "a Gubiczánál". Talán ha 3 gépük volt összesen, egy Stunt autóversenyzős (rendes kézifékkel, 3 pedállal, váltóval - vendéglátós haver kajak azon tanult meg vezetni), valami nyerő, meg hát az Indy...!
Itt megfertőződve már nem nagyon volt megállás (illetve hát akkoriban volt a nagy játékterem-boom), földvári Siótour (FishTales), siófoki Skúló, Tropical, Amigó, Resti (Drakula, T2, GnR, WorldSoccer94, Freddy, Ted&Red, Twilight, GetAway), meg hát a Zamárdiban rendszeresen vendégturnézó vándor-vidámpark, melyhez tartozott egy játékgépes utánfutó is (amolyan zárt "cirkuszi valami", mint amilyenben Leó és Fred laktak), ahol flipperek ugyan csak kisebb arányban, ám a classic videójátékok (Cadillacs and Dinosaurs,  DoubleDragon - erről még bélyeget is neveztek el  :idiot1:) elég szép számban voltak reprezentálva. A kocsi földelése nem lehetett valami jó, mert a gépek ráztak zsetonbedobáskor, de hát a zseton ott 10 Ft volt, míg máshol már javában 20assal működtek. 94 volt és én egy nyári szünet alatt 30.000 Ft-ot költöttem ott el...:D
A "pörgetés" megvolt nekünk is, illetve emlékszem arra, amikor a WorldSoccer nem tiltott le soha, és ha a "Pici" nevű teremőr nem látta, a gépet felemelve nemcsak a legurulást lehetett megakadályozni, de még akár gólt is lehetett rúgni... :balkta Fiatalság, bolondság...

Rég volt, sajna elmúlt...Manapság leginkább ezeket az időket idéző gépeket szeretem és keresem - sajnos kisebb sikerrel. A balatoni állapotokat jellemzően a gépek egy része fellelhető még, ám siralmas állapotban. Földváron időről időre felbukkan egy Indy a Férfimegőrzőben, de szegényem már annyit kapott, hogy elvétve vannak csak jó pillanatai, illetve a Congónak is néha le-leszakad a jobb felső karja (de ha jó, egész éjjel ott állok előtte), mindezt 100Ft / 5 illetve 3 golyó áron...(még jó, hogy max. minden második játékért kell fizetnem :D). A SegaRallyChampionship-ért meg 300 Ft-ot kérni valami bődületes pofátlanság, de aki ilyen gépekkel akar fiatalodni ugyebár...:)
Szóval hogy ránkszakadt a PC meg konzolkorszak közben, ami persze egyrészről zseniális, másrészről siralmas - azt a maradék kis közösségi feelinget, atmoszférát is ellopva, virtualizálva....így már én is 2 dologba vagyok csak hajlandó pént dobálni: az egyik a TmeCrises2 nevű lövöldözős, a másik pedig EGY JÓ FLIPPER.

De azért Tekkenbe' is leverek bárkit.
 :box:

Gergő aka _G_ aka BUF
Naplózva

"No way, Jose!"
Olivér
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 506



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2012. március 25. - 14:32:23 »

Congo-nak a jobb felső karja?  :gondol
Naplózva
Buffolini
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 3


E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2012. március 25. - 21:42:30 »

neki a jobb. ha én nézem, a bal. jólvanna. :D
Naplózva

"No way, Jose!"
KLM
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 360



E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2012. március 26. - 05:15:31 »

Erről eszembe jutott valami!Milyen érdekes lenne ha minden flippernek lenne tükörképes másolata  :gondol !Akkor lehetne a Congónak is jobb felső karja  ;D !Vajon más lenne a játék?
Naplózva

KLM
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2012. március 26. - 05:42:35 »

Ha  csimpi szemszögéből nézzük a dolgot jobbos a kar.
Naplózva

Pinball is Dead
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2012. március 26. - 17:52:20 »

Aki egy gorilla  :ohmygod:
Naplózva

Pinball is Dead
Shapi
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 21



E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2012. június 08. - 18:13:48 »

Szevasztok! Gondoltam, én is leírok egy-két flipperes/arcade élményt. A trükközéssel kezdeném. A pörgetős dolog működött még a a régi "bélás" 2ft-ossal is, a High-Speedek, a Pin-Botok, Millionaire-k, Tom-Cat-ek mind kajálták a jó öreg kettest. Aztán jött a küllőzés, amit felváltott az esernyőből kiszedett -nem tudom mi a neve, ami tartja a vásznat- fém. Az vékonyabb volt és ha meg volt hajlítva az eleje, simán lefért a szerelők által "küllőzés ellen" levédett gépeken is. Ezzel elég sok gép érmevizsgálóját tönkretette a sok barbár. Ha normálisan használtuk a "küllőzést", semmi bajuk nem lettek a gépeknek. Egyszer annyira benne voltunk a témában, hogy aki engem takart srác, azzal összeötötték a fejünket. Azt sem tudtam, hol vagyok. 13 éves koromban. A játékterem nevére nem emlékszem ,de a Nyugati pu-nál lévő McDöncivel szemben volt, lépcsőn kellett lemenni. Sok jó játékterem volt régen, mindre nem emlékszem, de a Las Vegas, a Wizard's a régi Boráros tér, Eiffel, Atlantis, meg persze a sok presszó. Emlékszem, mennyi VBK-s meccset lenyomtunk, a végére már nem is tudtunk játszani, csak röhögni egymáson, mit pancserkodunk. Aztán jött a Street Fighter, Mortal, Killer időszak és néha már inkább ezekkel nyomattuk. Viszont most, hogy már nem olyan sok helyen vannak gépek, szoktak hiányozni azok az igazi játéktermes hangulatok, élmények.
Naplózva

SHP, FBI, EYE, CAT
SIMMISI
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 243


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2012. június 09. - 20:36:27 »

A Las Vegas a Bonyhádi utcában volt zuglóban ,vagy volt még lehet máshol is.
Naplózva

indy  t2 t3
Shapi
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 21



E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2012. június 10. - 20:46:26 »

A mai West End helyén volt. Több Las Vegas is volt pesten. A Monte Carlo nevű játéktermekkel ugyanez a helyzet.
Naplózva

SHP, FBI, EYE, CAT
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2013. február 03. - 13:53:35 »

Ez egy 95 körüli kép a kedvenc játéktermemből.Háttérben a Rocky and Bullwinkle és egy Corvette(vagy Indy?)elől a spanok.....
Debrecenben volt a játékterem Fun Club néven futott...
« Utoljára szerkesztve: 2013. február 03. - 14:07:15 írta Ramp » Naplózva

Pinball is Dead
KLM
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 360



E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2013. február 03. - 15:24:48 »

 A másik szerintem egy INDY   :mosoly:
Naplózva

KLM
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2013. február 03. - 17:36:40 »

Ez egy 95 körüli kép a kedvenc játéktermemből.Háttérben a Rocky and Bullwinkle és egy Corvette(vagy Indy?)elől a spanok.....
Debrecenben volt a játékterem Fun Club néven futott...
De jó, :taps: :taps: :taps:nem hittem volna hogy még van ilyen kép amin látni együtt
ennyi gépet(meg emberkét) a régi időkből.jó hogy akkor fényképeztetek legalább ennyi megmaradt.
Nincs több?Esetleg másnak régi játéktermes fotók??? :gondol
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2013. február 04. - 15:34:14 »

A többin vagy nincs flipper vagy úgy nézek ki rajta mint egy betépett nyúkidszondöblokk-rajongó(pedig nem is szerettem a zenéjüket)oszt azé bármit nem vállalok fel....
Én is nézegetnék régi játéktermes fotókat szívesen....
Naplózva

Pinball is Dead
deep
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 211


E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2013. február 04. - 20:56:36 »

Sajnos viszonylag kevés kép készülhetett akkoriban, mivel nem voltak telefonok, amivel fotózhattunk volna :idiot1:

Én is bírnám, ha lenne pár képem azokról a dohányfüstös, félhomályban derengő helyekről, amelyekben gyerekkorom jelentős részét töltöttem. Elképesztő nosztalgia fog el, ha ezekre gondolok. Mondjuk mázlink volt, mert lévén kisebb városban nőttem fel (Kiskunfélegyháza) de volt mindig 3-4-5 nagyobb játékterem, ahol ráadásul a legújabb játékok voltak mindig. A legelső találkozásomra a flipperekkel máig emlékszem, pedig lehettem vagy 5 éves, székre kellett állnom, hogy lássam a playfield-et. Egy High Speed volt, és egy F-14 Tomcat. 5 Ft-al mentek... Annyi lehetett egy gombóc fagyi is.

Big Jack - Ez volt ahol talán a legtöbbet voltam, mert anyukám üzletétől 30 méterre volt, tehát iskola után azonnal itt kötöttem ki. Kb. 9 video box és 1-2 flipper mindig volt itt. Azóta megszűnt persze, valamikor a kilencvenes évek közepén.

Apró bár - a Big Jack-el szemben, 10 méterre. Itt eleinte volt 1-2 video box, egy űrhajós, aminek a nevére sajnos nem emlékszem, aztán egy SEGA időre menős (20Ft - 5 perc) amiben volt mario, meg i-swat talán valami 6-7 játék. De itt a flipperen nagyobb hangsúly volt, 2 gép kapott helyet és gyakran cserélődtek. Emlékszem még, amikor először voltam ott kb. 6-7 évesen apukámmal kólázni, Bad Cats volt, azzal játszottam ott először. Meg Black Knight. Azután amikre emlékszem Earthshaker, Indy, Addams, Tales from the Crypt, Dracula. A sötét témákat szerette a tulaj, úgy látszik. Ma már itt sincs se flipper, se semmi :(

Virág presszó - szám szerint talán itt volt a legtöbb gép, ha jól emlékszem itt nem volt flipper, de azért megemlékezem róla, mert rengeteget játszottam itt is. Különlegessége volt a helynek, hogy nem volt a gépekben kassza, hanem a pultnál kellett kérni egy nénit (máig emlékszem, Margó volt a neve) hogy a focisba, a kardozósba, a Simpsons-ba, vagy melyikbe kérek játékot :) Legalább 12 masina volt, bár itt ritkán cserélődtek.

Gösser söröző - Itt egy Black Knight flipper volt, amire biztosan emlékszem elsőnek. Aztán Black Lagoon, T2 később. Rengeteget játszottam ezekkel is, habár annak idején inkább videojátékos voltam, abból is volt ott vagy 8-9. Ma már csak étteremként funkcionál, semmi flipper sajnos.

Limit bár - Ez már 94 körül indult be. Itt játszottam Jurassic Park flipperrel először, meg Mortal Kombat 2-vel és még ki tudja mi mindennel. Valamint máig a legnagyobb kedvencemmel, a Killer Instinct nevű bunyós cuccal. De itt láttam először Pinball2000 -  Episode I flippert is. Eleinte volt itt Pinbot és Space Shuttle is, amire biztos emlékszem.

Ezen kívül a strandon is volt persze egy időben 4-5 gép, flipper is, de nem emlékszem melyik. Meg a volt tiszti klub felső emeletén is üzemelt egy darabig vagy 10 géppel egy zugárkád :)

Hát ez volt az én gyerekkorom. Hétvégén már nyitás előtt ott várakoztam valamelyik előtt, hét közben suli után első utam oda vezetett. A szerelem máig megvan  :pinball:
Naplózva

DataEast - Jurassic Park
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2013. február 11. - 10:20:22 »

Talán...Tokaji Rock tábor valamikor "régen".
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2013. február 11. - 15:21:07 »

 Teed off!Remek kép a békeidőkből....
Naplózva

Pinball is Dead
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2013. február 11. - 15:41:28 »

95, vagy 95 után készült  kép lesz, mert a flityón befigyel már a hatósági igazolás a fej oldalán :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2013. február 11. - 20:54:45 »

Sőt 93 után mert akkor készült a flipper.
Naplózva

Pinball is Dead
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2013. március 13. - 17:19:27 »

Ezek a képek most kerültek elő....Gondoltam megosztom.
A második képen balról-jobbra a második ember számomra az etalon flipperes!!!Őt lestem mindig "fénykoromban" !A nevét nem tudom, csupán annyit tudok róla, hogy UBI -t írt mindig a gépekbe.Sajna kb 15 éve nem hallottam felőle.  :-\

A versenyen 3. lettem.  :mrgreen:
Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
Pampalini
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 5


E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2013. március 14. - 23:27:58 »

Hello!

Mára úgy látszik szófosásom lett, úgyhogy ide is írok valamit. :)

Tizenéves koromban a 14. kerület környékén garázdálkodtam. Meghatározó helyek voltak a 80-as végállomásánál a Csertő u-ban lévő játékterem, ott többnyire nyerőgépek voltak, és a függők szívesen bevonták a "gyerekeket", pl. rulettes gépnél, hogy piros feket kicsi nagy stb. Aztán ha bejött, akkor pár százassal gazdagodtunk. :) Ezen kívül a Márton pince a Bosnyák térnél, ott egy Fire volt, és a felszolgáló csajszi mindig megvette a bentmaradt játékokat, mert zárás után még elvoltak a palijával...  Aztán a "zenés" a Füredi úti lakótelepen, na ott töltöttem a legtöbb időt. Volt ott egy autós játék, aminek a pénzkidobójában nyitásra mindig volt pár 20-as, gondolom áramtalanításkor kidobta az elnyelt pénzeket, vagy valami hasonló. :) De a legjobb volt, amikor rájöttünk, hogy azok a flipperek, amelyeknél hiányzott a pénzkidobónál lévő "lengőajtó", alulról "megujjazva" szinte bármit elfogadtak, akkor a 20Ft-os helyett 50 fillérestől 2 Ft-osig bármivel játszottunk. Ki is tiltottak pár helyről, amikor rajtakaptak. :D
Naplózva
Shapi
Insert Coin
*
Offline Offline

Hozzászólások: 21



E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2013. augusztus 11. - 17:59:25 »

Hali Langhorn!
Figyu! Mond neked a Drakula név (nem a flipperre gondolok) valamit/valakit? Mert ha igen, akkor lehet, hogy megtaláltalak? Együtt jártunk a Wizard's-ba, Las Vegas-ba, Africana-ba budán, stb. flipperezni (is). Nagy Indys voltál akkor. Ja meg hát a sok Mortal Kombat. Te hívtad úgy a Sonya-t, hogy Lézerpunci.Ha nem Te vagy, akkor bocsi, de nagyon hasonlítasz arra a srácra. Üdv.: Zsolti
« Utoljára szerkesztve: 2013. augusztus 11. - 18:14:28 írta Shapi » Naplózva

SHP, FBI, EYE, CAT
SZK
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 292


E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2013. augusztus 11. - 19:03:03 »

"  Lézerpunci "

 :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :tenoutoften:
Naplózva
Lang
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1746



E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2013. augusztus 11. - 23:10:19 »

Üdv.....


Hali Langhorn!
Figyu! Mond neked a Drakula név (nem a flipperre gondolok) valamit/valakit?

Igen mond...Bár az őszintét megvallva kicsit kopott az emlék.


Mert ha igen, akkor lehet, hogy megtaláltalak?
Huhhh akkor ezek szerint már régóta kerestél?  :mrgreen:


Együtt jártunk a Wizard's-ba, Las Vegas-ba, Africana-ba budán, stb. flipperezni (is).
Együtt??Hát én leginkább a délisekkel mozogtam....
Wizards, igen sokat jártam oda és a Vegasba is elég sokat.Az Africana most nagyon nem ugrik be.......


Nagy Indys voltál akkor.
Na ez kizárt dolog.....  :mrgreen:


Ja meg hát a sok Mortal Kombat. Te hívtad úgy a Sonya-t, hogy Lézerpunci.
Háááát volt valami ilyesmi....


"Drakula" csak nem te vagy az?  :mrgreen:  na jó a viccet félretéve, nagy valószínűséggel rám gondolsz.Sőt a Drakula/Zsolti combo is dereng, de nincs előttem, tisztán a kép....
Ha vagy facen akkor privátban dobj egy elérhetőséget, valószínűleg úgy már tudni fogok mindent.....

Üdv:Lang
vagy ahogy anno a többiek hívtak /Hosszú, Hot-Dog/
« Utoljára szerkesztve: 2013. augusztus 11. - 23:20:27 írta Langhorn » Naplózva

  Nem tündérke,a kívánság az kívánság!Úgyhogy térdelj le szépen!!!!
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2013. október 06. - 19:06:13 »

Egyszer régen. ...nagyon régen.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2013. október 06. - 20:45:35 »

ott egy Turf Champ !  ;D

http://www.ipdb.org/machine.cgi?id=2670
« Utoljára szerkesztve: 2013. október 07. - 08:01:34 írta izs-49 » Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2013. október 06. - 20:48:04 »

Mi sokat fotóztunk , anno persze édesapám , de ki gondolt akkor arra , hogy a kocsmában vagy éppen a játéktermekben , vidámparkban csináljon képeket a a flippereknél.  :gondol
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2013. október 06. - 21:26:28 »

Milyen gépek azok a háttérben tudja valaki?
Naplózva

Pinball is Dead
Oldalak: [1] 2 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: Régi élmények a játéktermekről/Egy kis nosztalgia?/ « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!