Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 29. - 05:40:54

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Legjobb GEOMETRIA « előző következő »
Oldalak: [1] 2 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Legjobb GEOMETRIA  (Megtekintve 21686 alkalommal)
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Dátum: 2012. január 15. - 14:50:01 »

Szerintetek mely flipperekben vannak a legérdekesebb rámpák, orbitok, bumper elhelyezések, szóval a legérdekesebb és legélvezetesebb pályaelrendezés?   Egyéb feaute-k nem számítanak! Locker, toy, játékmenet.. ezeket hagyjátok figyelmen kívül, amikor válaszoltok!  :pinball:
Naplózva

YYY
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2012. január 15. - 15:14:59 »

Orbitor.  ;D
holdbeli taj, forgo gombak :D)
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2012. január 15. - 16:34:51 »

Szép lassan kihúzod belőlünk az infókat aztán összeraksz valami csodagépet :mrgreen:
Szerintem Roadshow de ezt nehéz elválasztani a játéktól hiszen a játékélmény befolyásolja a döntést.
Például a Popeye-re nem gondolnék mert utálom de miért ne lenne az?
Naplózva

Pinball is Dead
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2012. január 15. - 16:56:16 »

Szép lassan kihúzod belőlünk az infókat aztán összeraksz valami csodagépet :mrgreen:
Szerintem Roadshow de ezt nehéz elválasztani a játéktól hiszen a játékélmény befolyásolja a döntést.
Például a Popeye-re nem gondolnék mert utálom de miért ne lenne az?

Első mondatorde:
PONTOSAN ERRŐL VAN SZÓ!!!  :jolvanjol:  :pinball:
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2012. január 15. - 16:59:52 »

Azt még írjátok oda, hogy MÉRT az a kedvencetek!
Naplózva

YYY
Senor
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2334


Senorland


WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2012. január 15. - 17:15:16 »

Mindenképpen Fun House/Road Show. A legszenzációsabb és azóta is egyetlen fantasztikus találmány.
Az "emberi" külső miatt sokkal hatásosabb a játék vele.Szerintem az is szuper ahogy "figyeli" játék közben a golyót.(és közben beszél neked folyamatosan).Én ezekre a gépekre ma 10est adok.
  :jolvanjol:
Naplózva
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2012. január 15. - 17:56:28 »

Mindenképpen Fun House/Road Show. A legszenzációsabb és azóta is egyetlen fantasztikus találmány.
Az "emberi" külső miatt sokkal hatásosabb a játék vele.Szerintem az is szuper ahogy "figyeli" játék közben a golyót.(és közben beszél neked folyamatosan).Én ezekre a gépekre ma 10est adok.
  :jolvanjol:

Csak golyó utak, orbitok meg rámpák szempontjából írd, toyokat vedd figyelmen kívül, így véleményezz! :)
Naplózva

YYY
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2012. január 15. - 18:51:59 »

Ez a téma szerintem mindenkinek nagyon szubjektiv és éppen ezért értelmetlen.
Itt egy jó példa arra, hogy milyen a jó "geometria" :
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2012. január 15. - 19:20:57 »

 :jolvanjol: :tenoutoften: :tenoutoften: :tenoutoften: :tenoutoften:
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
Olivér
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 506



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2012. január 15. - 19:41:39 »

Haunted House  :futyul
Naplózva
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2012. január 15. - 20:03:42 »

Ez a téma szerintem mindenkinek nagyon szubjektiv és éppen ezért értelmetlen.
Itt egy jó példa arra, hogy milyen a jó "geometria" :

Még szép, hogy szubjektív! Nem is azt várom, hogy mindenki ugyanazt írja  :)
Naplózva

YYY
Fapityu
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 345



E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2012. január 15. - 20:25:03 »

 :gondol
Rámpa: Radical
Orbit: Roadshow
Bumper: Bone Busters

Összességében pedig, ahogy Olivér is írta Haunted House
Naplózva

RADICAL! (Bally 1990), Pirates of the Caribbean (Stern 2006), Game fo Thrones (Stern 2015, HUO 2017.12.)
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2012. január 15. - 20:28:26 »

Én azért írtam a Roadshowt mert szeretek rajta játszani.Ha felülről látnánk playfield rajzokat az alapján lehetne dönteni elfogultság nélkül.
Ha gépet kell mondani akkor mindenki a kedvencét mondja vagy direkt nem(erre mondtam a Popeyet)így meg nem lesz értékelhető az egész.
Mondjuk én tükröznék valami népszerű gépet a helyedben,az nehezen észrevehető.(van példa rá azért)
Naplózva

Pinball is Dead
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2012. január 15. - 20:31:58 »

Én azért írtam a Roadshowt mert szeretek rajta játszani.Ha felülről látnánk playfield rajzokat az alapján lehetne dönteni elfogultság nélkül.
Ha gépet kell mondani akkor mindenki a kedvencét mondja vagy direkt nem(erre mondtam a Popeyet)így meg nem lesz értékelhető az egész.
Mondjuk én tükröznék valami népszerű gépet a helyedben,az nehezen észrevehető.(van példa rá azért)


Szerintem félre vagyok értve.
Na mindegy.
Ha gyártanék flippert, nem hasznák fel már meglévő-t :)
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2012. január 15. - 20:32:34 »

Ezért féltem ezt a témát bedobni...
Naplózva

YYY
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2012. január 15. - 20:45:12 »

Szép lassan kihúzod belőlünk az infókat aztán összeraksz valami csodagépet :mrgreen:
Szerintem Roadshow de ezt nehéz elválasztani a játéktól hiszen a játékélmény befolyásolja a döntést.
Például a Popeye-re nem gondolnék mert utálom de miért ne lenne az?

Okos megjegyzés. De meg így is bonyolult a kérdés. Illetve összetett. Jatek mechanikailag és/vagy dizájn szemponjabol kérdezed? Ha is-is akkor TZ. Ha játék mechanika akkor MM, ha dizájn akkor CV. Legyen meg az az alom flipper, segítek ha tudok.

Valentine: De annyit tanacsolnek, hogy ha azt a flippert megtervezed (mert tudom, hogy ezzel foglalkozol, ezért kicsit meg fölöttünk is állsz :) ), akkor az legyen tradicionális flipper, amennyiben számítógépes, szimulált flipperrol beszélünk. Ne effektes, valóságban elképzelhetetlen flipper játék legyen. Tudod miért? Mert ha annyira f@sza lesz és szerencséd is van, talán igazi asztal is lehet belőle.
Naplózva

Flipper kisasztal.
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2012. január 16. - 08:47:28 »

Én még mindig a T2-t tartom az "alap-jó" pályaszerkezetnek. És még mindig szerintem az "alaplé" a jobb-bal loop, a jobb-bal rámpa, lock/scoop/, főellenség.
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2012. január 16. - 21:22:15 »


Okos megjegyzés. De meg így is bonyolult a kérdés. Illetve összetett. Jatek mechanikailag és/vagy dizájn szemponjabol kérdezed? Ha is-is akkor TZ. Ha játék mechanika akkor MM, ha dizájn akkor CV. Legyen meg az az alom flipper, segítek ha tudok.

Valentine: De annyit tanacsolnek, hogy ha azt a flippert megtervezed (mert tudom, hogy ezzel foglalkozol, ezért kicsit meg fölöttünk is állsz :) ), akkor az legyen tradicionális flipper, amennyiben számítógépes, szimulált flipperrol beszélünk. Ne effektes, valóságban elképzelhetetlen flipper játék legyen. Tudod miért? Mert ha annyira f@sza lesz és szerencséd is van, talán igazi asztal is lehet belőle.

Én sem szeretem az effektes baromságokat!!!! Nagyon nem! Rühellem igazából, felesleg erőforrás... de ez sajnos nem rajtam múlik. Amúgy privát terv egy 4-6 asztalos teljesen 100%osan a valós élmény leutánzását céloza meg, (még akkor is, hogyha lehetetlen). Na ide tervezném ezt az asztalt. Gyeakorlatilag egy valódi asztalt terveznék, ami itt materializálódna(legalább). Örülök, hogy más is úgy gondolja, hogy flipperjátékprogramban is inkább a hagyományos, valóságban is megcsinálható flipper az élvezetesebb ;)
Naplózva

YYY
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2012. január 17. - 10:31:10 »

Kedves Valentine !

Félre ne érts - nem kritizálni akarom az általad inditott topikot, DE :
Sokéves ittlétem alatt nagyon sok szalmaéletű fellángolást hallottam, hogy ez meg az, igy meg úgy kellene épiteni egy gépet.
Ami mindenben a legjobb és hi-tech, stb, stb.
EGYETLEN EGY ilyen megépitett géppel nem találkoztam ( vagy nincs publikálva ipari titok miatt ? ) sem itt, sem máshol.
Ha lenne is egy ilyen, valakiknek akkor sem lenne jó, kényelmes, praktikus vagy túl bonyolult ...

Szóval értelmetlen gépet fabrikálni, mert az csakis kizárólag a saját örömödet szolgálná - másnak pedig háládatlan feladat eltalálni a szája izét.

Igy mivel drága is és értelmetlen - senki sem tesz bele komolyan időt és pénzt.
Nomeg ki is tudna "versenyezni" konkurencia szinten pl. egy Stern-el ?

Igy maradnak a hébe-hóba piacra dobott Stern gépek egyesek nem kis ( mig másoknak egyáltalán nem ) örömére ...

U.i.: Ha jó ötleteid vannak próbáld meg inkább eladni őket pl.. a Stern-nek, hátha dijjazzák és igy keresel vele nem pedig ölöd bele a pénzt, de ez csak kizárólag a magánvéleményem - biztos ott is sorban állnak a jobbnál jobb ötletek, hogy eladják magukat vagy lobbizzanak.
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2012. január 17. - 12:03:38 »

Kedves Valentine !

Félre ne érts - nem kritizálni akarom az általad inditott topikot, DE :
Sokéves ittlétem alatt nagyon sok szalmaéletű fellángolást hallottam, hogy ez meg az, igy meg úgy kellene épiteni egy gépet.
Ami mindenben a legjobb és hi-tech, stb, stb.
EGYETLEN EGY ilyen megépitett géppel nem találkoztam ( vagy nincs publikálva ipari titok miatt ? ) sem itt, sem máshol.
Ha lenne is egy ilyen, valakiknek akkor sem lenne jó, kényelmes, praktikus vagy túl bonyolult ...

Szóval értelmetlen gépet fabrikálni, mert az csakis kizárólag a saját örömödet szolgálná - másnak pedig háládatlan feladat eltalálni a szája izét.

Igy mivel drága is és értelmetlen - senki sem tesz bele komolyan időt és pénzt.
Nomeg ki is tudna "versenyezni" konkurencia szinten pl. egy Stern-el ?

Igy maradnak a hébe-hóba piacra dobott Stern gépek egyesek nem kis ( mig másoknak egyáltalán nem ) örömére ...

U.i.: Ha jó ötleteid vannak próbáld meg inkább eladni őket pl.. a Stern-nek, hátha dijjazzák és igy keresel vele nem pedig ölöd bele a pénzt, de ez csak kizárólag a magánvéleményem - biztos ott is sorban állnak a jobbnál jobb ötletek, hogy eladják magukat vagy lobbizzanak.

Félreértettél, nem akarok gépet építeni, igazából annyit akarok, hogy tervező asztalon legyen kész. Egyetértek veled, pont azért nem akarok gépet építeni, mint amit leírtál, plusz még nem is érzem alkalmasnak rá magam. De fentebb írtam, hogy valószínűleg csinálok egy "szuperélethű" flipper szimulátort, oda jól jönne egy ilyen asztal.
Naplózva

YYY
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2012. január 17. - 13:18:10 »

Ok, igy már értem és sok sikert kivánok hozzá !
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2012. január 17. - 18:48:49 »

Köszi! ;)  :pinball:
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2012. január 17. - 19:22:59 »

Mi a véleményetek arról, ha a gombák valami orbit, vagy rámpa bejárata előtt vannak? pl: TZ, TAF, Funhouse, Roadshow, Tron, Cong, Jurassic park, Star Wars DE, ......
Naplózva

YYY
deep
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 211


E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2012. január 17. - 19:54:15 »

En nem szeretem mert nehez koztuk elloni a golyot, hisz ha picit pontatlan de amugy bemenne, a gombak tuti beleugatnak.
Naplózva

DataEast - Jurassic Park
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2012. január 17. - 20:28:52 »

fel kellene talalnunk a lukas gombat, aminek a kozepen eppen elfer a golyo, de amugy kalapol rendesen.
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2012. január 17. - 21:22:02 »

Mi a véleményetek arról, ha a gombák valami orbit, vagy rámpa bejárata előtt vannak? pl: TZ, TAF, Funhouse, Roadshow, Tron, Cong, Jurassic park, Star Wars DE, ......

Kérdezd meg Pat lawlort ő mániája volt, aztán átvette majdnem minden tervező.  mondjuk a tz-n se loop, se rámpa előtt nincs a gomba az rossz példa volt ott inkább az a kérdés a tz-nél, hogy mennyire inlane-outlane barát a gomba de hamár itt tartunk cv felbukkanó gomba ?az szerintem zavaróbb tud lenni :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2012. január 17. - 21:26:53 »

Star Wars DE, ......

Hát, akkor már inkább a Stargate. Azon a bumperek úgy vannak elhelyezve, hogy adott esetben át is kell mennie rajta a golyónak (az SW esetében a másik irányból érkezve simán átmegy a bumperek között), vagy ott kell pofozkodni, vagy éppen úgy kell őket meglőni, hogy egy másik irányba pofozzák a golyót. Az érdekesebb :)


milyen igaz! :) na és  a sega frankeinstein? :)
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2012. január 17. - 22:27:54 »

Mi a véleményetek arról, ha a gombák valami orbit, vagy rámpa bejárata előtt vannak? pl: TZ, TAF, Funhouse, Roadshow, Tron, Cong, Jurassic park, Star Wars DE, ......

Kérdezd meg Pat lawlort ő mániája volt, aztán átvette majdnem minden tervező.  mondjuk a tz-n se loop, se rámpa előtt nincs a gomba az rossz példa volt ott inkább az a kérdés a tz-nél, hogy mennyire inlane-outlane barát a gomba de hamár itt tartunk cv felbukkanó gomba ?az szerintem zavaróbb tud lenni :)


Par Lawlornak majdnemhogy ez a specialitása, persze vannak kivételek :D  (igaz, a tz-n lukba megy a golyó a gombák között)
Naplózva

YYY
Valentine
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 576


WWW E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2012. január 17. - 22:28:40 »

Star Wars DE, ......

Hát, akkor már inkább a Stargate. Azon a bumperek úgy vannak elhelyezve, hogy adott esetben át is kell mennie rajta a golyónak (az SW esetében a másik irányból érkezve simán átmegy a bumperek között), vagy ott kell pofozkodni, vagy éppen úgy kell őket meglőni, hogy egy másik irányba pofozzák a golyót. Az érdekesebb :)

Most akkor melyik a jobb? Star Wars, Vagy Star Gate? :)
Naplózva

YYY
Pbal
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 220



WWW E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2012. január 17. - 22:51:42 »

Star Wars DE, ......

Hát, akkor már inkább a Stargate. Azon a bumperek úgy vannak elhelyezve, hogy adott esetben át is kell mennie rajta a golyónak (az SW esetében a másik irányból érkezve simán átmegy a bumperek között), vagy ott kell pofozkodni, vagy éppen úgy kell őket meglőni, hogy egy másik irányba pofozzák a golyót. Az érdekesebb :)

Most akkor melyik a jobb? Star Wars, Vagy Star Gate? :)

Star God :)
Naplózva

Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2012. január 17. - 22:57:32 »

Star Wars DE, ......

Hát, akkor már inkább a Stargate. Azon a bumperek úgy vannak elhelyezve, hogy adott esetben át is kell mennie rajta a golyónak (az SW esetében a másik irányból érkezve simán átmegy a bumperek között), vagy ott kell pofozkodni, vagy éppen úgy kell őket meglőni, hogy egy másik irányba pofozzák a golyót. Az érdekesebb :)

Most akkor melyik a jobb? Star Wars, Vagy Star Gate? :)

Star God :)

 :jolvanjol:  :jolvanjol:  :jolvanjol:
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2012. január 17. - 23:21:22 »

Most akkor melyik a jobb? Star Wars, Vagy Star Gate? :)

Star Trek. de a Datas  :mrgreen:
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
Pbal
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 220



WWW E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2012. január 17. - 23:31:03 »

starman :)

http://www.youtube.com/watch?v=muMcWMKPEWQ
Naplózva

Tophat
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 167


E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2012. január 18. - 00:10:29 »

És ha a legfinomabb is érdekes lehet, akkor: http://www.marmalade.hu/images/image/retro_sztar_01.jpg  :)
Naplózva
pintakker
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1493


E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2012. január 18. - 00:26:07 »

TAXI: 2 rámpa + skill shot  ;D
Naplózva

Rokkó, a rumos rabló rácsapott egy ragyogó drágakő rakományra, de rettentő rémesen ráfaragott :D :D
Oldalak: [1] 2 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  Satöbbi  |  Topic: Legjobb GEOMETRIA « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!